Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Rewanż w Asunción należało wygrać bez dyskusji, co do tego zgodny był nawet nasz egzotyczny fanklub z dalekiego Wrocławia. Nie wyobrażałem sobie rozstania z Copa Sudamericana już na pierwszej przeszkodzie, nie po to zatrzymałem w klubie obcokrajowców takich jak Gil, Amrani czy Santamaría. Cała trójka wybiegła na boisku w wyjściowym składzie, po raz pierwszy od dawna na przedmeczowej odprawie postawiłem sprawę jasno — zwycięstwo albo zespół wraca do Urugwaju na piechotę.

Zwolenników nordic walkingu w Orientalu nie było. Po kwadransie gry znów zatrybił stały fragment gry i będący w wysokiej formie Salamanca mocnym strzałem pokonał Nogueirę. Dziesięć minut później Gil zagrał na dobieg na lewe skrzydło, Salamanca dośrodkował w pole karne, a Sánchez wstawił nogę między obrońców i w końcu otworzył swoje konto w tym sezonie. Po pół godzinie gry Mauro zrobił coś, czego się po nim nie spodziewałem, zaskakując bramkarza gospodarzy niesygnalizowanym strzałem ze skraju pola karnego. Chwilę później Sánchez skompletował klasycznego hat-tricka, celną główką wykańczając centrę Silvery z prawej flanki. Było pozamiatane i nic dziwnego, że w drugiej połowie głównie oszczędzaliśmy siły. Niestety nasze dobre humory skwasiła kontuzja Salamanki, który w 54. minucie musiał opuścić boisko ze złamaną ręką.

 

19.08.21 Manuel Ferreira, Asunción: 5.318 widzów
CS02 Olimpia (PAR) — Oriental (URU) 0:4 (0:4), dwm. 1:5
R.Salamanca 12, M.Sánchez 22, 31, 38

Oriental: A.Parreño 7.2 — C.Kameni 7.7, Jh.González 7.8, Z.Amrani 7.8 — J.Santamaría 7.4, Ch.Cossú 7.5 (45. Ch.Vidalín 6.7), R.Silvera 8.2 (77. B.Diallo) — R.Salamanca 8.3 KNT (54. G.Eto'o 6.7), D.Gil 7.1, Y.Koffi 7.5 — M.Sánchez 9.6
Odnośnik do komentarza

W 2. rundzie eliminacyjnej Copa Sudamericana trafiliśmy na peruwiański Melgar, rywala zdecydowanie od nas słabszego. Jako że do składu wrócił wreszcie Franck, miałem nadzieję, że mimo absencji Salamanki rozstrzygniemy kwestię awansu już w pierwszym meczu. Zaczęliśmy zgodnie z planem, w 6. minucie Gil dośrodkował piłkę wprost na głowę Koffiego i objęliśmy prowadzenie, ale potem goście zaczęli grać bardzo ostro. Jeszcze w pierwszej połowie boisko opuścić musieli Eto'o i Kameni, a zastąpili ich niedoświadczony Paz oraz debiutant Khoza, co oczywiście musiało odbić się na jakości naszej gry. W 55. minucie centra Koffiego trafiła na głowę Sáncheza, który podwyższył na 2:0, ale pięć minut później zaliczyliśmy koszmarną wpadkę — Amrani wycofał piłkę do Francka, a ten źle przyjął piłkę i wepchnął ją do własnej bramki. Marokańczyk niebawem również ucierpiał po brutalnym faulu i do końca meczu już tylko kuśtykał po boisku. W tej sytuacji jednobramkowe zwycięstwo należało uznać za sukces.

 

24.08.21 Estadio Centenario, Montevideo: 56.220 widzów
CS03 Oriental (URU) — Melgar (PER) 2:1 (1:0)
Y.Koffi 6, M.Sánchez 55 — P.Franck og 60

Oriental: P.Franck 6.9 — C.Kameni KNT 6.8 (39. Ph.Khoza 6.4), Jh.González 6.8, Z.Amrani KNT 6.6 — J.Santamaría 7.0, Ch.Cossú 6.8 (66. Ch.Vidalín 6.8), R.Silvera 6.8 — G.Eto'o KNT (11. S.Paz 6.5), D.Gil 7.0, YKoffi 8.3 — M.Sánchez 7.4
Odnośnik do komentarza

Na zamykający drugą fazę eliminacji MŚ 2022 zdecydowałem się powrócić do ustawienia 3-3-3-1, a zarazem skorzystać z okazji, by sprawdzić paru zawodników kołaczących do drzwi reprezentacji. Tradycyjnie lokalna prasa nie pozostawiła na mnie suchej nitki, a napastnik Godsway Donyoh strzelił nawet sporego focha, którego zdławiłem sugestią, by w takim razie zastanowił się, czy chce dalej grać w reprezentacji.

Powołania na mecz z Burundi:
Mohammed Abu (29, DM-MC; Mainz: 16/1)
Afriye Acquah (29, DM-MC; Wolfsburg: 8/1)
Bismark Adjei-Boateng (27, D/MC-DM; Augsburg: 7/0)
Isaac Adu (23, DC; —: 14/0)
Emmanuel Afriyie (23, DC-DR; Guarani: 18/0)
Daniel Agyei (31, GK; FS Stars: 17/0)
Prince Appiah (21, STC-AMRL; Brann: 1/0)
Jordan Ayew (29, STC-AMR; Atlético: 85/63)
Richmond Boakye (28, STC; Betis: 60/33)
George Boateng (22, AML-ML; Créteil: 0/0)
James Diallo (23, MC-AMC; Freiburg: 1/1)
Isaac Donkor (26, DC-DR; Crotone: 5/0)
Gyimah Bernard Frimpong (25, M/AMR-STC; Ternana: 0/0)
Richard Mohammed (24, MRC-AMRC; Mainz: 11/1)
Stanley Oppong (21, GK; Feyenoord: 0/0)
Allen Osei (22, GK; Vålerenga: 2/0)
Baba Rahman (27, DL-WB/ML; West Brom: 32/1)
Bashiru Sarpong (23, D/WBR; Leverkusen: 8/0)
Eghan Shadrach (27, MC-AMC; Jagiellonia: 2/0)
Rashid Sumaila (28, DC; As-Sadd: 37/0)
Mubarak Wakaso (31, MLC-DM/AML; Spartak Moskwa: 53/8)
Philip Yakubu (25, DC; Gladbach: 40/0)
Seth Yeboah (25, D/WBR; FC Vaslui: 6/0)

Przed wylotem do Afryki miałem jeszcze do rozegrania ligowy mecz z Defensorem Sporting. Musiałem wystawić w nim rezerwową formację defensywną, gdyż Kameni nie doszedł jeszcze do siebie po pojedynku z Melgarem. Gospodarze wysoko zawiesili nam poprzeczkę i powinni byli strzelić nam ze dwa gole po indywidualnych błędach naszych obrońców, tyle że Franck był już w wysokiej formie i w obu przypadkach uratował nam skórę. Bardzo słabo zagrali obaj reprezentanci Urugwaju, Candia i Sánchez, za co usłyszeli ode mnie parę gorzkich słów. Jedynego, a więc zwycięskiego gola dla Orientalu w 65. minucie wypracował rezerwowy Alsina, pięknie wystawiając piłkę nabiegającemu z głębi pola Cossú.

 

29.08.21 Estadio Luis Franzini, Montevideo: 8.749 widzów
L02 Defensor Sporting (4) — Oriental (7) 0:1 (0:0)
Ch.Cossú 65

Oriental: P.Franck 7.1 — F.Buschiazzo 6.9, Jh.González 6.7, C.Saiz 7.1 — J.L.Giménez 6.8, Ch.Cossú 7.9, R.Silvera 6.8 — G.Eto'o 6.9, Jh.Candia 6.3 (59. M.Dos Santos 6.7), Y.Koffi 6.7 (79. J.Gutiérrez) — M.Sánchez 6.3 (61. M.Alsina 6.8)
Odnośnik do komentarza

Sierpień 2021

Bilans: 4-0-0, 13:2
Primera División Profesional (Apertura): 4. (—), 6 pkt, 7:1
Primera División Profesional (Clausura): — (—)
Primera División Profesional (2 sezony): 1. (—), 89 pkt
Copa Libertadores 2021: półfinał (1:0, 2:2 z Fluminense (BRA); 1:1, 2:3 z Querétaro (MEX), 4:1, 2:1 z Deportivo Táchira (VEN) => 2:1, 4:1 z Cruzeiro (BRA) => 3:1, 1:1 z Newell's => 0:1, 1:0p z Internacionalem)
Copa Sudamericana: 2. runda wstępna (1:1, 4:0 z Olimpią => 2:1, x:x z Melgarem)
Copa Libertadores 2022: —
Nagrody: A.Parreño (JT x1), Jh.González (JT x1), C.Kameni (JT x1), R.Silvera (JT x1), R.Salamanca (JT x1), Jh.Candia (JT x1)

Finanse: +£8.783.921 (w ostatnim miesiącu -£215.444)
Budżet transferowy: £4.530.000 (75% z transferów)
Budżet płac: £98.789 (wykorzystane £86.142)

Transfer (świat) => Renato (21, STC-AML; Brazylia: 11/4); Milan => Monaco; £53.0M
Transfer (Polska) => Iwo Asenow (21, STC-AMRL; Bułgaria: 8/3); Korona Kielce => Düsseldorf; £1.3M

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1762)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Belgrano
Brazylia => Corinthians
Chile => Colo Colo
Francja => Monaco
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => FC Utrecht
Kolumbia => Deportivo Cali
Meksyk => América
Niemcy => Bayern
Peru => Alianza
Polska => GKS Katowice
Portugalia => Porto
Rosja => Dynamo Moskwa
Urugwaj => Peñarol
Włochy => Udinese

Tottenham (Paulo Fonseca) => 13. (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 5. (—) (La Liga)
Freiburg (Thorsten Fink) => 7. (—) (Bundesliga)
Lech (Czesław Michniewicz) => 10. (+5) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 12. (—) (Serie A)

Ghana (Polaco Anónimo) => 15. (1015) [brak]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Ghana 15 pkt 15:0 Q
2. Benin 6 pkt 5:6
3. Burundi 5 pkt 5:9
4. Libia 2 pkt 3:13

Polska (Waldemar Fornalik) => 51. (658) [brak]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Rumunia 13 pkt, 19:5
2. Portugalia 10 pkt, 14:6
3. Polska 10 pkt, 12:9
4. Gruzja 10 pkt, 9:11
5. Bułgaria 8 pkt, 7:8
6. San Marino 0 pkt, 1:23

Urugwaj (Damián Prieto) => 35. (751) [brak]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna 35 pkt 37:17 Q
2. Brazylia 32 pkt 29:13
3. Kolumbia 23 pkt 25:18
4. Peru 22 pkt 20:16
5. Chile 21 pkt 25:24
6. Urugwaj 20 pkt 19:18
7. Paragwaj 17 pkt 22:25
8. Ekwador 15 pkt 18:23
9. Wenezuela 8 pkt 13:32
10. Boliwia 5 pkt 9:31

LM => Korona Kielce => grupa E (4:0, 3:0 z Bangor City => 3:0, 5:0 z HJK => 4:1, 1:1 z BATE => x:x, x:x z Olympiacosem, x:x, x:x z Udinese, x:x, x:x z Dortmundem)
LE => GKS Katowice => grupa G (3:0, 2:0 z FK Suduva Marijampole => 2:0, 1:1 z Dinamem Zagrzeb => 2:0, 1:3 z Club Brugge => x:x, x:x ze Sportingiem CP, x:x, x:x z FC Red Bull Salzburg, x:x, x:x ze Spartakiem Moskwa)
LE => Wisła => baraże (1:0, 3:0 z FC Aktobe => 1:1, 1:0 z Rostockiem => 1:1, 0:3 z Benfiką) ###
LE => Lech => baraże (3:0, 4:0 z Pietą Hotspurs => 1:0, 1:0 z Istrą 1961 => 1:0, 0:0 z Jabloncem => 0:3, 0:1 z Ajaxem) ###

Odnośnik do komentarza

Mecz z Burundi zamykał drugą fazę eliminacji MŚ 2022. Awans wywalczyliśmy już dawno temu, ale zależało mi na efektownym zwycięstwie i podbudowaniu morale przed decydującymi spotkaniami. Zawodnicy całkowicie się ze mną zgadzali i postarali się, by nikt poza kibicami gości nie wyszedł ze stadionu rozczarowany. W pierwszej połowie Burundi dzielnie się broniło i dopiero w 26. minucie Yakubu pięknym strzałem z rzutu wolnego otworzył wynik tego spotkania. Potem na prawym skrzydle błysnął Mohammed, tuż przed przerwą podając do Diallo, który uderzeniem w samo okienko zdobył swojego drugiego gola w drugim występie w reprezentacji. Druga połowa należała do naszej największej gwiazdy, Jordana Ayew, który najpierw dwukrotnie urwał się obrońcom Burundi, pokonując Ally'ego w sytuacjach sam na sam, a następnie strzałem głową wykończył elegancką centrę Sarponga. W końcówce dałem szansę debiutu Frimpongowi i Boatengowi.

 

03.09.21 Baba Yara Sports Stadium, Kumasi: 51.500 widzów
WCQ Ghana (15) — Burundi (121) 5:0 (2:0)
Ph.Yakubu 26, J.Diallo 42, J.Ayew 49, 55, 73

Ghana: A.Osei 7.4 — I.Adu 8.1, Ph.Yakubu 9.2, B.Adjei-Boateng 8.1 — B.Rahman 8.0, M.Abu 8.9, B.Sarpong 8.7 — P.Appiah 7.0 (56. G.Boateng 6.5), J.Diallo 9.3, R.Mohammed 9.0 (67. G.B.Frimpong 6.7) — J.Ayew 9.6 (74. R.Boakye 6.6)


W drugim meczu naszej grupy Benin pokonał Libię 1:0, co dało mu drugie miejsce na finiszu rozgrywek.

1. Ghana 18 pkt 20:0 Q
2. Benin 9 pkt 6:6
3. Burundi 5 pkt 5:14
4. Libia 2 pkt 3:14
Odnośnik do komentarza

Zdecydowałem się na wypożyczenie jeszcze jednego zawodnika do drugiej ligi — wystawiony na listę transferową Diego Fuentes na resztę sezonu trafił do beniaminka zaplecza ekstraklasy, Canadian S.C.

Transfery z klubu:
09.09.21 Diego Fuentes (21, DR-MR; Urugwaj) => Canadian S.C. (wyp.)

W naszym trzecim meczu Primera División w końcu graliśmy na naszym nowiutkim stadionie im. Humberto Bianchiego, a naszym rywalem był jeden z gigantów urugwajskiego futbolu, podupadłe ostatnimi czasy Danubio. Ostra rozmowa, jaką odbyłem z naszymi gwiazdami po spotkaniu z Defensorem Sporting, przyniosła rezultat, gdyż obaj byli wyróżniającymi się uczestnikami tego meczu. W 27. minucie Silvera wystawił piłkę Candii, który precyzyjnym, przemyślanym strzałem w długi róg dał nam prowadzenie. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Sánchez, pewnie wykonując rzut karny podyktowany za faul Escobara na nim samym. Na kolejne trafienie czekaliśmy do 73. minuty, kiedy to Candia skierował piłkę do bramki w koszmarnym zamieszaniu w polu karnym gości, a dwie minuty później po błędzie rezerwowego Saiza honorowego gola dla Danubio strzelił Kolumbijczyk Rueda.

 

11.09.21 Estadio Humberto Bianchi, La Paz: 5.626 widzów
L03 Oriental (4) — Danubio (9) 3:1 (2:0)
Jh.Candia 27, 73, M.Sánchez pk 45 — E.Rueda 75

Oriental: P.Franck 7.4 — C,Kameni 6.7, Jh.González 6.6 (54. C.Saiz 6.1), F.Buschiazzo 6.8 — J.L.Giménez 6.9, Ch.Cossú 7.0 (62. Ch.Vidalín 6.6), R.Silvera 7.8 — G.Eto'o 6.9, Jh.Candia 9.1, Y.Koffi 6.6 — M.Sánchez 7.0 (70. M.Alsina 6.6)
Odnośnik do komentarza

Ostatnią fazą kontynentalnych eliminacji Mistrzostw Świata stanowiło pięć dwumeczów pomiędzy zwycięzcami dziesięciu grup drugiej rundy. Niestety szczęście nam nie sprzyjało i decydujący pojedynek przyszło nam stoczyć z jedną z kontynentalnych potęg, Kamerunem. Nasz, a zatem i mój los, miał rozstrzygnąć się w październiku.

Dokonałem dwóch transferów na ostatnią chwilę, korzystając z okazji, jakie się nam nadarzyły. Do sztabu szkoleniowego zespołu juniorów dołączył bardzo utalentowany Diego Taborda, jako że zamierzałem powoli dokonać kolejnej przebudowy grona moich współpracowników. Natomiast z wolnego transferu ściągnąłem wychowanka PSG, a zarazem juniorskiego reprezentanta Ghany, prawoskrzydłowego Samuela Armaha.

Do sztabu szkoleniowego:
13.09.21 Diego Taborda (28; Urugwaj) <= FT (trener U19)

Transfery do klubu:
14.09.21 Samuel Armah (20, AMR; Ghana U20: 3/1) <= FT (ost. PSG)

Rewanżowego spotkania z peruwiańskim Melgarem nieszczególnie się obawiałem, gdyż gospodarze byli od nas wyraźnie słabsi. Już w 8. minucie śliczną, techniczną podcinką Alvareza pokonał Silvera, właściwie wybijając rywalom z głów marzenia o odrobieniu strat z Montevideo. Dziesięć minut później po centrze Gila z rzutu rożnego na 2:0 podwyższył Kameni... ale potem wszystko zaczęło się sypać. Jeszcze przed przerwą Argentyńczyk był zmuszony opuścić boisko z urazem, a na drugą połowę nie wyszedł poobijany Cossú. Gdy kolejny brutalny faul odesłał do szatni Vidalína, zmuszając nas do gry w osłabieniu, nerwy zaczęły mi puszczać i sędzia techniczny dwukrotnie zagroził mi wyrzuceniem na trybuny. W 87. minucie w kontrowersyjnych okolicznościach kontaktowego gola dla Melgaru strzelił Chávez, ale choć komentatorzy obwiniali o utratę bramki Francka, chyba miał tam miejsce faul na naszym bramkarzu. Tak przynajmniej uważał Giménez, co skończyło się dla niego drugą żółtą kartką. Spotkanie kończyliśmy zatem w dziewięciu i w tej sytuacji nikłe zwycięstwo musiałem uznać za spory wyczyn.

 

14.09.21 Mariano Melgar, Arequipa: 19.160 widzów
CS04 Melgar (PER) — Oriental (URU) 1:2 (0:2) dwm. 2:4
E.Chávez 87 — R.Silvera 8, C.Kameni 17

Oriental: P.Franck 6.3 — C.Kameni 7.5, Jh.González 6.8, Z.Amrani 7.0 — J.L.Giménez RC 6.6, Ch.Cossú 6.7 (45. Ch.Vidalín KNT 6.7), R.Silvera 8.3 — G.Eto'o 6.7 (69. P.Barboza 6.6), D.Gil 7.3 KNT (45. Ph.Khoza 6.5), Y.Koffi 6.9 — M.Sánchez 6.7
Odnośnik do komentarza

Kamerun caly czas jest afrykanska potega? Czy tylko z nazwy brzmi groznie? :-k

I tak, i nie. Poza PNA 2015 niczego nie osiągnęli w ostatnich latach, ale z drugiej strony w rankingu FIFA są na 12. miejscu.

 

Runda jesienna rozkręciła się już na dobre i miałem z grubsza orientację co do tego, kto będzie mi w jej trakcie potrzebny. Ghanejczyka Armaha nie mogłem zgłosić do rozgrywek ligowych, dlatego też wysłałem go na wypożyczenie do izraelskiego Maccabi Hajfa. Młody bramkarz Parreño z kolei nie miał większych szans na grę po przyjściu Nievesa i Barriosa, dlatego też pozwoliłem mu nabierać doświadczenia w bośniackim Boracu.

 

Transfery z klubu:

14.09.21 Samuel Armah (20, AMR; Ghana U20: 3/1) => Maccabi Hajfa (wyp.)

17.09.21 Alfonso Parreño (19, GK; Urugwaj U20: 7/0) => Borac (wyp.)

 

Wyjazdowe spotkanie z Juventud de Las Piedras zapowiadane było jako ciężka przeprawa dla naszego zespołu. Cóż, eksperci po raz kolejny się pomylili w swoich ocenach, gdyż odnieśliśmy bardzo łatwe zwycięstwo. Po kwadransie gry centra Buschiazzo wywołała koszmarne zamieszanie w polu karnym gospodarzy, zakończone celnym uderzeniem Sáncheza. Mauro podwyższył też na 2:0 tuż po przerwie, pakując piłkę pod poprzeczkę z podania Koffiego, a kolejne pięć minut później skompletował hat-tricka, tym razem po wrzutce Giméneza z lewego skrzydła. Strzelanie na Estadio Municipal Parque Artigas zakończył Koffi, wpychając do bramki piłkę strąconą głową przez najlepszego na boisku Sáncheza.

 

 

 

18.09.21 Estadio Municipal Parque Artigas, Las Piedras: 6.152 widzów

L04 Juventud de Las Piedras (3) — Oriental (4) 0:4 (0:1)

M.Sánchez 12, 49, 54, Y.Koffi 77

 

Oriental: P.Franck 7.3 — C.Kameni 8.3, Jh.González 7.6, F.Buschiazzo 7.7 — J.L.Giménez 7.6 (70. H.Sanabria 6.7), Ch.Cossú 7.1 (61. M.Tejera 6.6), R.Silvera 7.5 — G.Eto'o 7.0 (74. G.Alvariza 6.7), Jh.Candia 9.0, Y.Koffi 9.2 — M.Sánchez 9.5

Odnośnik do komentarza

W 1. rundzie zasadniczej Copa Sudamericana trafiliśmy na argentyńskie San Lorenzo, pierwszy mecz grając na wyjeździe, w Buenos Aires. Poza zwyczajowymi zmianami — w tych rozgrywkach stawiałem konsekwentnie na Gila i Santamaríę — musiałem też zaufać Diallo na prawej obronie, gdyż Silvera był zawieszony za kartki. Wyszliśmy nastawieni na grę z kontry, tak więc nie był to mecz, który przyniósłby kibicom niezapomniane wrażenia. Broniliśmy się zażarcie aż do 23. minuty, kiedy to Buffarini pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Francka. W przerwie starałem się dodatkowo zmotywować moich podopiecznych i parę minut po wznowieniu gry wyrównał niezawodny Sánchez, wykorzystując dośrodkowanie Eto'o. Remis był dla nas świetnym wynikiem, starałem się zatem go pilnować, dokonując kolejnych zmian, ale jeden z rezerwowych, Gutiérrez, zawiódł mnie w 85. minucie, wpuszczając prawym skrzydłem Labę, po centrze którego Merlini dał gospodarzom zwycięstwo. Nasza sytuacja przed rewanżem nie była beznadziejna, ale musieliśmy zagrać w nim o klasę lepiej.

 

23.09.21 Pedro Bidegain, "Nuevo Gasómetro", Buenos Aires: 34.791 widzów
CS05 San Lorenzo (ARG) — Oriental (URU) 2:1 (1:0)
J.Buffarini 23, B.Merlini 85 — M.Sánchez 47

Oriental: P.Franck 6.7 — C.Kameni 6.6, Jh.González 6.8, Z.Amrani 6.5 — J.Santamaría 6.6 (74. H.Sanabria 6.7), Ch.Cossú 6.8, B.Diallo 7.0 — G.Eto'o 6.7, D.Gil 6.4 (59. Jh.Candia 6.7), Y.Koffi 6.8 (81. J.Gutiérrez) — M.Sánchez 7.2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...