Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Marzec zaczynaliśmy wyjazdowym spotkaniem w Querétaro, które mogło doskonale ustawić nam sytuację w grupie. Od pierwszych minut było jasne, że na 0:0 tu się nie skończy — oba zespoły poczynały sobie nader niefrasobliwie w defensywie, już w pierwszej akcji Sánchez przelobował bramkarza, na nasze nieszczęście trafiając w słupek. Po chaotycznej wymianie ciosów w końcu w 24. minucie Koffi zszedł ze skrzydła w pole karne i na raty pokonał bramkarza gospodarzy, dając nam prowadzenie. Nie utrzymało się ono długo, bardzo źle grali nasi obrońcy i po dziesięciu minutach Ron wyrównał po centrze z rzutu rożnego. W 40. minucie źle ustawiony González wpuścił Pulido sam na sam z Franckiem i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:2.

W szatni zostawiłem beznadziejnego Candię, którego czekała poważna rozmowa po powrocie do Urugwaju. Zastępujący go Dos Santos świetnie wprowadził się do gry, już w pierwszej akcji wystawił piłkę Sánchezowi tak, że Mauro pozostało jedynie wkulać ją do bramki. Trudno wszakże było powiedzieć, aby pożar został ugaszony, graliśmy naprawdę przeciętnie i w 80. minucie Osuna prostopadłym podaniem znalazł niekrytego Escoto, który precyzyjnym strzałem zapewnił gospodarzom komplet punktów. Przewaga, jaką wywalczyliśmy w starciu z Fluminense, została tym samym roztrwoniona.

 

03.03.21 Estadio La Corregidora, Querétaro: 30.768 widzów
CL02 Querétaro (MEX) — Oriental de La Paz (URU) 3:2 (2:1)
C.Ron 34, A.Pulido 40, A.Escoto 80 — Y.Koffi 24, M.Sánchez 47

Oriental: P.Franck 6.7 — C.Kameni 6.3, Jh.González 6.4, Z.Amrani 6.4 (63. F.Buschiazzo 6.5) — J.L.Giménez 6.7, Ch.Cossú 7.4, R.Silvera 6.8 — R.Salamanca 6.5 (75. G.Alvariza 6.6), Jh.Candia 6.2 (45. M.Dos Santos 7.5), Y.Koffi 7.4 — M.Sánchez 7.1


W drugim meczu grupy C Deportivo Táchira sensacyjnie zremisowało 1:1 z Fluminense. W tej grupie absolutnie wszystko było jeszcze możliwe.

1. Querétaro (MEX) 4 pkt 3:2
2. Oriental de La Paz (URU) 3 pkt 3:3
3. Deportivo Táchira (VEN) 2 pkt 1:1
4. Fluminense (BRA) 1 pkt 1:2
Odnośnik do komentarza

Tru, w takim razie jest Egipcjanin Abdel Aty.

 

Za swoją postawę w meczu z Querétaro ochrzan otrzymał Candia, którego zamierzałem posadzić na ławce na następne spotkanie ligowe, natomiast zgodnie z sugestią klubowych lekarzy tydzień przerwy od gry dostał ode mnie Kameni. Tym samym po raz kolejny czekało mnie rotowanie składem.

Wcześniej wszakże wybrałem się do Hiszpanii na derby Madrytu, w których wystąpić miał pomocnik reprezentacji Ghany, Isaac Cofie. Jego występ mnie nie zachwycił, za to sam mecz był świetnym widowiskiem. Casillas kontra Valdés, Lewandowski (gol) kontra Krychowiak (asysta), na boisku wiele się działo, a końcowe 3:3 było jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem.

Tuż przed następną kolejką ligową Wanderers zatrudnili na stanowisku menedżera Jorde da Silvę i syndrom nowej miotły sprawił, że zgubiliśmy pierwsze punkty w sezonie. Tym razem obok meczu przeszli Koffi i Sánchez, rezerwowy Barboza stawał na rzęsach, ale dwukrotnie zatrzymał go słupek. W 33. minucie po zagraniu Eto'o w uliczkę technicznym strzałem prowadzenie dał nam Dos Santos, ale nie potrafiliśmy postawić kropki nad "i". Zemściło się to na nas w samej końcówce, gdy sędzia dopatrzył się faulu Kameruńczyka w polu karnym, pozwalając Innelli na zdobycie wyrównującego gola. Zespół usłyszał ode mnie kilka gorzkich słów po tym spotkaniu.

 

07.03.21 Parque Oriental, La Paz: 3.313 widzów
L20/30 Oriental de La Paz (2) — Wanderers (8) 1:1 (1:0)
M.Dos Santos 33 — C.Innella pk 84

Oriental: P.Franck 6.8 — F.Buschiazzo 6.7, Jh.González 6.5, C.Saiz 6.7 — H.Sanabria 6.7, Ch.Cossú 6.7 (74. Ch.Vidalín 6.7), R.Silvera 6.7 — G.Eto'o 6.7, M.Dos Santos 7.1, Y.Koffi 6.5 (45. J.Gutiérrez 6.8) — M.Sánchez 6.5 (45. P.Barboza 6.5)
Odnośnik do komentarza

Przeciwko bardzo słabemu w tym sezonie Liverpoolowi zdecydowałem się wystawić podstawową jedenastkę w nadziei, że uda się nam nastrzelać im z pół tuzina bramek; na trybunach został jedynie zawieszony za kartki Silvera. Jednakże nasz kryzys nie był tylko chwilową obniżką formy — znów biliśmy głową w mur, do tego fenomenalnie dysponowany był García, zatrzymujący wszystkie strzały w światło bramki. Na nasze szczęście dwie sytuacje przebiegły inaczej niż w konfrontacji z Wanderers — w 55. minucie mocny strzał Koffiego w samo okienko znalazł w końcu drogę do bramki gości, zaś w końcówce sędzia nie dał się nabrać na sztuczki Castro i próbę wymuszenia karnego nagrodził żółtą kartką. Punkty pozostały w La Paz, podobnie jak i niesmak.

 

10.03.21 Parque Oriental, La Paz: 3.313 widzów
L21/30 Oriental de La Paz (3) — Liverpool (14) 1:0 (1:0)
Y.Koffi 55

Oriental: P.Franck 6.9 — F.Buschiazzo 6.7, Jh.González 6.9, C.Saiz 6.6 — J.L.Giménez 6.7 (81. B.Diallo), Ch.Cossú 6.9 (56. R.Curbelo 6.6), S.Pereyra 6.8 — G.Eto'o 6.4 KNT (78. G.Alvariza), Jh.Candia 7.2, Y.Koffi 7.3 — M.Sánchez 6.4
Odnośnik do komentarza

Internet to zuo. Przekonałem się o tym na własnej skórze, gdy do mediów trafiła lista 23 zawodników powołanych przeze mnie na eliminacyjne mecze z Burundi, Beninem i Meksykiem. Obecność na niej aż dziewięciu debiutantów zaowocowała sugestiami, że celowo sabotuję reprezentację, a brak na niej kilku ważnych ogniw poprzedniego zespołu przyjęto z niedowierzaniem. Nie zamierzałem nikomu się tłumaczyć z moich decyzji, ale powody były dwa — po pierwsze, chciałem, by Czarne Gwiazdy grały tą samą taktyką co Oriental, po drugie zaś, na pozycji defensywnego pomocnika Ghana cierpiała na kryzys urodzaju i trudne decyzje były nieuniknione.

Afriye Acquah (29, DM-MC; Wolfsburg: 6/1)
Jacob Adam (20, DC-DM; Aachen: 0/0)
Joseph Addo (21, DR-AMR; Antwerp: 0/0)
Isaac Adu (23, DC; Brest: 10/0)
Emmanuel Afriyie (23, DC-DR; Bahia: 16/0)
Daniel Agyei (31, GK; FS Stars: 14/0)
Mohammed Alhassan (22, STC-AML; Lille: 0/0)
Samuel Alhassan (23, WBR-D/MR; SK Sturm Graz: 0/0)
Jordan Ayew (29, STC-AMR; Atlético: 81/57)
Isaac Cofie (29, MRC; Atlético: 72/8)
James Diallo (23, MC-AMC; Freiburg: 0/0)
Godfred Donsah (24, D/MC; Cesena: 0/0)
Godsway Donyoh (26, STC-ML; Celta: 36/8)
Jonathan Mensah (30, DLC-DM; Chievo: 76/3)
Seidu Nyarko (21, DL; West Brom: 0/0)
Allen Osei (21, GK; Vålerenga: 2/0)
Yussif Pappoe (21, GK; Lens: 0/0)
Baba Rahman (26, DL-WB/ML; West Brom: 28/1)
Amidu Salifou (28, MC-DM/ML; Udinese: 62/8)
Eghan Shadrach (26, MC-AMC; FC Utrecht: 0/0)
Mubarak Wakaso (30, MLC-DM/AML; Spartak Moskwa: 49/8)
Philip Yakubu (24, DC; Gladbach: 37/0)
Seth Yeboah (25, D/WBR; FC Vaslui: 3/0)

W meczu z Rampla Juniors nie mogłem skorzystać z zawieszonego za kartki Saiza, ale powrót Kameniego i Silvery w pełni mi to zrekompensował. Gospodarze, grający na nowiutkim stadionie, nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, choć na uznanie zasługiwał fakt, że wystawili w tym spotkaniu jedenastkę złożoną z samych wychowanków. W końcu pokazaliśmy kawał dobrego futbolu, przebudził się też wreszcie Sánchez. W 19. minucie coraz pewniej grający Eto'o dostrzegł wychodzącego na wolne pole Koffiego, przerzucił do niego piłkę, a Youssouf bombą pod poprzeczkę rozpoczął egzekucję. Dziesięć minut później było już 2:0 dla Orientalu; akcję precyzyjnym odbiorem piłki zapoczątkował ponownie Eto'o, a wykończył nasz najlepszy strzelec, czyli Mauro Sánchez. On też ustalił wynik na 3:0 dla Orientalu po faulu na Dos Santosie w polu karnym.

 

14.03.21 Rampla Juniors Stadium, Montevideo: 4.451 widzów
L22/30 Rampla Juniors (12) — Oriental de La Paz (2) 0:3 (0:2)
Y.Koffi 19, M.Sánchez 28, pk 90+2

Oriental: P.Franck 7.2 — F.Buschiazzo 7.4, Jh.González 7.1, C.Kameni 7.7 — J.L.Giménez 6.8, Ch.Cossú 7.1 (73. Ch.Vidalín 6.7), R.Silvera 7.1 — G.Eto'o 7.7 (79. P.Barboza), Jh.Candia 7.7 (60. M.Dos Santos 6.8), Y.Koffi 8.0 — M.Sánchez 8.6
Odnośnik do komentarza

Na mecz Copa Libertadores z Deportivo Táchira jechaliśmy w dobrych nastrojach, gdyż Marcelo Bielsa przysłał do klubu powołania nie tylko dla Mauro Sáncheza, ale i Jhonatana Candii, co było sporą niespodzianką. Paru chłopaków musiało odpuścić sobie to spotkanie ze względu na problemy kondycyjne, ale i tak byłem przekonany, że poradzimy sobie z Wenezuelczykami. Już w 3. minucie moja wiara znalazła potwierdzenie, gdy Gutiérrez wystawił piłkę Salamance, a grający w tym sezonie głównie w pucharach Boliwijczyk z zimną krwią pokonał Reyesa. Gospodarze prawie nie istnieli w ataku... prawie, gdyż w 18. minucie po jednej z nielicznych akcji Turli zdołał zaskoczyć Francka precyzyjnym strzałem z dziesięciu metrów. Mieliśmy miażdżącą przewagę i byłem dziwnie spokojny, że zdołamy ją udokumentować. Tak też się stało w 68. minucie po rzucie rożnym, którego Wenezuelczycy nie umieli wybić, co skończyło się strzałem Sáncheza do pustej bramki. Wygraliśmy 2:1, niemniej jednak musiałem przyznać, że nasza grupa okazała się o wiele trudniejsza, niż przypuszczałem.

 

17.03.21 Polideportivo de Pueblo Nuevo, San Cristóbal: 22.908 widzów
CL03 Deportivo Táchira (VEN) — Oriental de La Paz (URU) 1:2 (1:1)
L.Turli 18 — R.Salamanca 3, M.Sánchez 68

Oriental: P.Franck 6.9 — Z.Amrani 6.9, Jh.González 6.5, F.Buschiazzo 6.7 — H.Sanabria 6.7, Ch.Cossú 6.8 (63. Ch.Vidalín 6.6), R.Silvera 7.0 — R.Salamanca 7.2, Jh.Candia 6.4 (60. M.Dos Santos 6.6), J.Gutiérrez 6.8 — M.Sánchez 7.2 (84. P.Barboza)


W drugim meczu grupy C Querétaro zostało rozbite na własnym boisku 1:4 przez Fluminense.

1. Oriental de La Paz (URU) 6 pkt 5:4
2. Fluminense (BRA) 4 pkt 5:3
3. Querétaro (MEX) 4 pkt 4:6
4. Deportivo Táchira (VEN) 2 pkt 2:3
Odnośnik do komentarza

Przed wylotem do Bużumbury obejrzałem jeszcze sparing z udziałem juniorów, którym kończyły się kontrakty w klubowej akademii. Po raz kolejny nie było wśród nich przyszłych gwiazd futbolu, ot, kilku kandydatów na ligowych wyrobników, którzy raczej nie mieli szans na grę w pierwszej drużynie Orientalu. Jak zawsze jednak nie pozwoliłem, by pierwsza ocena okazała się decydującą, bo przecież w tym wieku trudno było o trafną ocenę potencjału zawodnika. Zleciłem więc podpisanie kontraktów z większością spośród nich, by w ciągu najbliższych paru lat przekonać się, czy trafiła się nam jakaś perełka.

Transfery do klubu:
20.03.21 Santiago Arismendi (16, DC; Urugwaj) <= FT (szkółka)
20.03.21 Gerónimo Olivera (15, AMR-MR; Urugwaj) <= FT (szkółka)
20.03.21 Alejandro Rosa (15, DC-DL; Urugwaj) <= FT (szkółka)

Mecz z Burundi należało wygrać, najlepiej kilkoma bramkami, by jak najszybciej uciszyć krytyków, zapewnić sobie awans z grupy i spokojnie pracować nad kwestiami taktycznymi. Zespół stanął na wysokości zadania i gospodarze nie mieli w tym spotkaniu nic do powiedzenia. W 20. minucie największa gwiazda reprezentacji, Jordan Ayew z Atlético, zagrał piłkę do swojego klubowego kolegi Cofiego, ten zaś przelobował Ally'ego mięciutkim, technicznym strzałem. Kwadrans później prawym skrzydłem urwał się Yeboah, a jego centrę na gola zamienił Ayew, uprzedzając spóźnionego bramkarza Burundi. Tuż przed przerwą Jordan ponownie wpisał się na listę strzelców, a asystą za akcję sprzed pół godziny zrewanżował mu się Cofie. W drugiej połowie trudno nam było się zmobilizować, ale pomógł nam w tym Ally, który nie utrzymał piłki po strzale Wakaso z rzutu wolnego, i w ten sposób Ayew skompletował efektownego hat-tricka. Debiuty w reprezentacji zaliczyli w tym spotkaniu Shadrach, Alhassan oraz Adam.

 

20.03.21 Stade Prince Louis Rwagasore, Bużumbura: 22.000 widzów
EMŚ Burundi (110) — Ghana (25) 0:4 (0:3)
I.Cofie 20, J.Ayew 32, 45+1, 71

Ghana: D.Agyei 7.2 — J.Mensah 7.0 (59. I.Adu 6.7), Ph.Yakubu 7.7, E.Afriyie 8.0 (82. J.Adam) — B.Rahman 7.5, A.Salifu 7.6, S.Yeboah 7.8 — M.Alhassan 6.8 (67. M.Wakaso 6.8), E.Shadrach 7.1, I.Cofie 8.9 — J.Ayew 9.7


W drugim meczu naszej grupy Libia przegrała 0:3 z Beninem.

1. Ghana 9 pkt 12:0
2. Burundi 4 pkt 4:7
3. Benin 3 pkt 4:5
4. Libia 1 pkt 2:10
Odnośnik do komentarza

Z takimi rywalami to żadne wyzwanie.

.

Cristian Fiél wykosztował się na telefon z La Paz, by uzyskać moją zgodę na zatrudnienie kolejnej grupy juniorów z akademii. Byłem skłonny dać im szansę, zwłaszcza że było nas na to stać, tak więc udzieliłem mu mojego błogosławieństwa.

Transfery do klubu:
21.03.21 Gabriel Morales (15, DL; Urugwaj) <= FT (szkółka)
21.03.21 Álvaro Reyes (15, DC; Urugwaj) <= FT (szkółka)
21.03.21 Eduardo Pastoriza (16, STC-AML; Urugwaj) <= FT (szkółka)
21.03.21 Guillermo Vázquez (15, STC-AML; Urugwaj) <= FT (szkółka)
21.03.21 Alejandro Giordano (15, AMC-MC/AMR; Urugwaj) <= FT (szkółka)
21.03.21 Victor Pérez (16, DC; Urugwaj) <= FT (szkółka)

Zwycięstwo w meczu z Beninem dawało nam awans do trzeciej rundy eliminacji mistrzostw świata i kibice, którzy szczelnie wypełnili Baba Yaro Sports Stadium w Kumasi, nie dopuszczali do siebie myśli o innym wyniku. Ja zresztą też, choć dokonałem paru zmian w składzie, wpuszczając od pierwszej minuty debiutantów Diallo i Nyarko. Zespół zagrał całkiem dobrze, kibice w każdym razie byli zadowoleni z jego postawy, ja natomiast nie do końca, czemu zresztą dałem wyraz w pomeczowych wywiadach. Jedynie dwa celne strzały spośród dwudziestu dwóch stanowiły bowiem powód do niepokoju — na szczęście wystarczyły, by zgarnąć komplet punktów. W 14. minucie Cofie dośrodkował piłkę na długi słupek, Ayew sięgnął jej głową z bardzo ostrego kąta, Farnolle zdołał jedynie ją podbić, a do bramki posłał ją debiutujący w kadrze Diallo. Trzecim debiutantem w tym meczu został skrzydłowy Antwerpii, Joseph Addo.

 

23.03.21 Baba Yara Sports Stadium, Kumasi: 51.500 widzów
EMŚ Ghana (25) — Benin (105) 1:0 (1:0)
J.Diallo 14

Ghana: D.Agyei 6.8 — J.Mensah 6.6, Ph.Yakubu 7.3, I.Adu 6.7 — S.Nyarko 6.5 (58. B.Rahman 6.7), A.Salifu 6.7, S.Yeboah 6.8 — M.Alhassan 6.5 (66. M.Wakaso 6.8), J.Diallo 7.3, I.Cofie 6.6 (71. J.Addo 6.7) — J.Ayew 6.7


W drugim meczu naszej grupy Burundi zremisowało 1:1 z Libią.

1. Ghana 12 pkt 13:0 Q
2. Burundi 5 pkt 5:8
3. Benin 3 pkt 4:6
4. Libia 2 pkt 3:11
Odnośnik do komentarza

Podczas gdy Jhonatan Candia świętował swój debiut w reprezentacji Urugwaju w przegranym 0:4 spotkaniu z Ekwadorem, Ghana pod moim bacznym spojrzeniem szykowała się do sparingu z Meksykiem. Rywale byli od nas niżej notowani, ale nie miałem złudzeń — tylko na papierze stanowiliśmy dla nich równorzędnego przeciwnika. Na boisku moja diagnoza jak zwykle okazała się trafniejsza, goście mieli chwilami miażdżącą przewagę, tyle że nieoczekiwanie świetne spotkanie zaliczył Agyei. Stworzyliśmy w tym meczu zaledwie trzy sytuacje podbramkowe, ale wszystkie powinny były zakończyć się golami. Na nasze nieszczęście Rahman i Donyoh pokazali, że ich umiejętności nie wystarczają na ten poziom rozgrywek, w przeciwieństwie do Ayew; w 31. minucie Jordan świetnie uwolnił się od opieki obrońcy i plasowanym strzałem przy słupku pokonał Lirę. Niestety z prowadzenia cieszyliśmy się raptem dwie minuty, a wtedy Reyes w pojedynkę przedryblował naszą obronę, Agyei wybronił jego strzał, ale przy dobitce doświadczonego Javiera Hernándeza nie miał już nic do powiedzenia. Remis był dla mnie świetnym wynikiem, ale prasa i kibice nie ukrywali swojego niezadowolenia. W tym spotkaniu zadebiutował prawy obrońca Sturmu Graz, Samuel Alhassan.

 

26.03.21 Ohene Djan Stadium, Akra: 35.161 widzów
F Ghana (25) — Meksyk (44) 1:1 (1:1)
J.Ayew 31 — J.Hernández 33

Ghana: D.Agyei 7.3 — J.Mensah 6.5 (72. J.Adam 6.8), Ph.Yakubu 6.8 (45. I.Adu 6.6), E.Afriyie 6.7 — B.Rahman 6.7, A.Salifu KNT (13. A.Acquah 6.8), S.Yeboah 6.6 (61. S.Alhassan 6.5) — M.Wakaso 6.8, E.Shadrach 7.5, I.Cofie 6.4 (61. J.Addo 6.6) — J.Ayew 7.0 (61. G.Donyoh 6.6)
Odnośnik do komentarza

Niestety. Mamy parę gwiazd w składzie, ale zespół jest dosyć przeciętny.

 

Do La Paz powróciłem wraz z tuzinem moich podopiecznych, zjeżdżających się z całego świata po meczach reprezentacji. Największe powody do zadowolenia miał Mauro Sánchez, który w przegranym 1:3 spotkaniu z Iranem zdobył swojego debiutanckiego gola w barwach Urugwaju.

Marzec 2021

Bilans: 3-1-1, 9:5
Primera División Profesional (Apertura): 1. (—), 42 pkt, 54:6
Primera División Profesional (Clausura): 2. (-1), 19 pkt, 18:1
Primera División Profesional (2 sezony): 1. (—), 135 pkt
Copa Sudamericana: ćwierćfinał (6:1, 3:2 z Cerro Porteño (PAR) => 3:0, 2:0 z Millonarios (COL) => 0:0, 0:0 z Guarani (BRA) => 1:1, 0:1 ze Sport Recife)
Copa Libertadores: grupa C (1:0, x:x z Fluminense (BRA); x:x, 2:3 z Querétaro (MEX), x:x, 2:1 z Deportivo Táchira (VEN))
Nagrody: P.Franck (JT x1), C.Kameni (JT x2), F.Buschiazzo (JT x1), R.Silvera (JT x1), G.Eto'o (JT x1), M.Dos Santos (JT x1), Jh.Candia (JT x2), Y.Koffi (JT x1), M.Sánchez (JT x1)

Finanse: +£8.954.514 (w ostatnim miesiącu -£630.355)
Budżet transferowy: £6.430.000 (75% z transferów)
Budżet płac: £74.092 (wykorzystane £49.553)

Transfer (świat) => Edward Zadorożny (21, M/AMR-M/AML; Ukraina: 3/0); Szachtar => Dinamo Moskwa; £14.5M
Transfer (Polska) => Harrison (28, AMC-MC; Brazylia); Korona Kielce => Náutico; £0.65M

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1762)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Boca
Brazylia => [brak]
Chile => Audax Italiano
Francja => Monaco
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => sc Heerenveen
Kolumbia => Junior
Meksyk => América
Niemcy => Bayern
Peru => Universidad San Martín
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Porto
Rosja => Rubin
Urugwaj => River Plate
Włochy => Juventus

Tottenham (Paulo Fonseca) => 3. (-1) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 2. (—) (La Liga)
Freiburg (Thorsten Fink) => 9. (+8) (Bundesliga)
Lech (Peter Schmeichel) => 13. (+1) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 7. (+1) (Serie A)

Ghana (Polaco Anónimo) => 25. (925) [4:0 z Burundi, 1:0 z Beninem, 1:1 (f) z Meksykiem]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Ghana 12 pkt 13:0 Q
2. Burundi 5 pkt 5:8
3. Benin 3 pkt 4:6
4. Libia 2 pkt 3:11

Polska (Waldemar Fornalik) => 33. (783) [3:0 z San Marino]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Rumunia 13 pkt, 19:5
2. Portugalia 10 pkt, 14:6
3. Polska 10 pkt, 12:9
4. Gruzja 10 pkt, 9:11
5. Bułgaria 8 pkt, 7:8
6. San Marino 0 pkt, 1:23

Urugwaj (Marcelo Bielsa) => 23. (973) [0:4 z Ekwadorem, 1:3 (f) z Iranem]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna 32 pkt 34:15
2. Brazylia 29 pkt 25:11
3. Peru 22 pkt 18:12
4. Kolumbia 20 pkt 22:18
5. Urugwaj 20 pkt 17:15
6. Chile 18 pkt 22:22
7. Ekwador 15 pkt 16:20
8. Paragwaj 14 pkt 19:23
9. Wenezuela 8 pkt 11:29
10. Boliwia 5 pkt 9:28

LM => Korona Kielce => 4. w grupie G (2:0, 4:0 z Cliftonville => 1:1, 1:1k z Partizanem => 0:0, 2:1 z Viktorią Pilzno => 0:0, 0:0 z Szachtarem, 0:4, 0:1 z Bayernem, 0:3, 1:5 z Udinese) ###
LE => Lech => 3. runda kw. (3:0, 2:0 z Derry City => 1:3, 0:1 ze Slovanem Bratislava) ###
LE => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 0:2p z Botewem Płowdiw => 2:1, 0:3 z Atalantą) ###
LE => Zagłębie Lubin => 1. runda kw. (2:0, 3:0 z KÍ => 2:0, 1:1 z Vaduz => 0:2, 1:4 z HSV) ###

Odnośnik do komentarza

Oriental wznawiał rozgrywki pucharowym spotkaniem z Deportivo Táchira. Jeśli myśleliśmy o wyjściu z grupy, Wenezuelczyków należało pokonać, a że miałem do dyspozycji najmocniejszy skład poza przeziębionym Amranim, nie dopuszczałem do siebie myśli o innym wyniku. I rzeczywiście, od pierwszego gwizdka sędziego osiągnęliśmy wyraźną przewagę, którą w 5. minucie udokumentował golem Candia. Szybko zdobyte prowadzenie trochę nas uśpiło, kwadrans później fatalny błąd popełnił Giménez i Díaz uderzeniem z ostrego kąta wyrównał na 1:1. Goście z remisu cieszyli się całe dwie minuty, potem Salamanca zamienił na gola centrę Candii z rzutu rożnego i wszystko wróciło do normy. Po pół godzinie gry uraz zgłosił Sánchez, więc zastąpiłem go młodym Alvarizą, który pokazał w tym meczu, że jest w tej chwili naszym napastnikiem numer dwa. Tuż przed przerwą Gabriel pięknym wolejem podwyższył na 3:1 — asystę przy tym trafieniu zaliczył Giménez, rehabilitując się za wcześniejszą wpadkę — on też w 51. minucie ustalił wynik spotkania.

 

01.04.21 Estadio Centenario, Montevideo: 56.237 widzów
CL04 Oriental de La Paz (URU) — Deportivo Táchira (VEN) 4:1 (3:1)
Jh.Candia 5, R.Salamanca 22, G.Alvariza 44, 51 — V.Díaz 19

Oriental: P.Franck 7.1 — C.Kameni 7.1, Jh.González 7.2, F.Buschiazzo 7.0 — J.L.Giménez 7.2, Ch.Cossú 7.4 (65. Ch.Vidalín 6.7), R.Silvera 7.1 — R.Salamanca 8.7, Jh.Candia 8.7 (74. M.Dos Santos 6.6), Y.Koffi 6.4 — M.Sánchez 6.6 (29. G.Alvariza 8.8)


W drugim meczu grupy C Fluminense wygrało pewnie 2:0 z Querétaro.

1. Oriental de La Paz (URU) 9 pkt 9:5
2. Fluminense (BRA) 7 pkt 7:3
3. Querétaro (MEX) 4 pkt 4:8
4. Deportivo Táchira (VEN) 2 pkt 3:7
Odnośnik do komentarza

W lidze mierzyliśmy się z walczącym o życie zespołem Atenas de San Carlos. Goście przyjechali na Parque Oriental ustawieni zaskakująco ofensywnie, ale nie stworzyli ani jednej sytuacji pod naszą bramką, za to w ich polu karnym co chwila się gotowało. Przez ponad pół godziny udawało im się utrzymać wynik bezbramkowy, ale potem kompletnie się rozsypali. Wielka w tym była zasługa Candii, który najpierw wykorzystał piękne podanie Cossú w uliczkę, potem zaś przypomniał wszystkim, że potrafi celnie uderzyć z rzutu wolnego. Po przerwie grało się nam już znacznie łatwiej, po paru gorszych występach przełamali się Koffi i Sánchez, a wynik na 5:0 dla paceños ustalił dynamicznym strzałem głową rezerwowy Dos Santos.

 

04.04.21 Parque Oriental, La Paz: 3.318 widzów
L23/30 Oriental de La Paz (2) — Atenas de San Carlos (13) 5:0 (2:0)
Jh.Candia 36, 45, Y.Koffi 60, M.Sánchez 77, M.Dos Santos 86

Oriental: P.Franck 7.4 — C.Kameni 8.4, C.Saiz 8.2, F.Buschiazzo 8.3 — H.Sanabria 8.0, Ch.Cossú 8.2 (63. Ch.Vidalín 6.7), R.Silvera 7.7 (76. B.Diallo) — G.Eto'o 8.3, Jh.Candia 9.2 (63. M.Dos Santos 7.8), Y.Koffi 9.3 — M.Sánchez 9.0
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...