Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Kadra musiała zostać ustalona już w lipcu, gdyż po rocznej przerwie wracaliśmy do Copa Sudamericana w nadziei, że znów uda się nam zajść wysoko w tych rozgrywkach. W 1. rundzie wstępnej trafiliśmy na paragwajskie Cerro Porteño i media prognozowały remis w tym pojedynku. Bah! Aby zrealizować nasze plany, trzeba było kwestię awansu rozstrzygnąć już na Estadio Centenario.

Jako że mogłem sobie na to pozwolić, do rozgrywek pucharowych zgłosiłem zawodników, którzy nie mieścili się w ligowym limicie obcokrajowców, tak więc debiutancki występ w tym spotkaniu zaliczył Marokańczyk Amrani. Od pierwszej minuty było jasne, że na przeszkodzie w odniesieniu zwycięstwa stanąć nam może wyłącznie nasza nieskuteczność. Ostatecznie w 20. minucie Cossú pięknie podał piłkę do wychodzącego zza obrońców Candii i Jonathan celnym strzałem zainaugurował sezon 2020/2021 dla Orientalu. Kwadrans później Candia z kolei dostrzegł schodzącego z prawego skrzydła Koffiego, Iworyjczyk uderzył technicznie w długi róg i 1/4 zadania była wykonana.

Po przerwie spotkał nas nie lada szok — w 48. minucie Cristaldo wrzucił piłkę w nasze pole karne z rzutu wolnego, Fernández przyblokował Francka i nieoczekiwanie goście zdobyli kontaktową bramkę. Od razu przypomniało mi się, ile kosztowały nas stracone u siebie bramki w Copa Libertadores, ale chłopacy chyba też o tym pamiętali. Wznowienie gry, prostopadła piłka od Sáncheza, mocne uderzenie Koffiego... pozamiatane. W tym momencie Paragwajczycy usiedli na murawie i wywiesili białe flagi, a Oriental bez cienia miłosierdzia to wykorzystał. W 59. minucie Koffi uciekł prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Sánchez, a taki układ zwykle kończył się płaczem w sektorze gości. Pięć minut później Mauro huknął mocno z rzutu wolnego, piłka odbiła się od słupka wprost pod nogi rezerwowego Dos Santosa i on także wpisał się na listę strzelców. A masacre con motosierra zakończył ponownie Sánchez, wykorzystując podanie Salamanki. Remis, też mi co.

 

29.07.20 Estadio Centenario, Montevideo: 56.239 widzów
CS01 Oriental de La Paz (URU) — Cerro Porteño (PAR) 6:1 (2:0)
Jh.Candia 2:0, Y.Koffi 34, 49, M.Sánchez 59, 66, M.Dos Santos 64 — G.Cristaldo 48

Oriental: P.Franck 7.4 — C.Kameni 7.9, Jh.González 8.1, Z.Amrani 8.1 — H.Sanabria 8.2, Ch.Cossú 8.0 (64. C.Vidalín 6.7), R.Silvera 8.1 — R.Salamanca 8.7, Jh.Candia 8.6 (59. M.Dos Santos 7.2), Y.Koffi 9.5 (78. G.Eto'o) — M.Sánchez 9.5
Odnośnik do komentarza

Lipiec 2020

Bilans: 1-0-0, 6:1
Primera División Profesional (Apertura): —. (—), —
Primera División Profesional (Clausura): —. (—), —
Primera División Profesional (2 sezony): 1. (—), 74 pkt
Copa Sudamericana: 1. runda wstępna (6:1, x:x z Cerro Porteño)
Copa Libertadores: —
Nagrody: [brak]

Finanse: +£8.523.200 (w ostatnim miesiącu +£760.329)
Budżet transferowy: £5.830.000 (55% z transferów)
Budżet płac: £56.054 (wykorzystane £41.219)

Transfer (świat) => Oskar Hiljemark (28, MC-DM; Szwecja: 50/5); Zenit => Milan; £26.0M
Transfer (Polska) => Nemanja Degenek (21, M/AML-MC; Serbia U21: 18/0); Crvena Zvezda => Korona Kielce; £1.5M

Reprezentacje => Brazylia (Caio Júnior; 1590)

Anglia => [brak]
Argentyna => [brak]
Brazylia => Fluminense
Chile => Universidad Católica
Francja => [brak]
Hiszpania => [brak]
Holandia => sc Heerenveen
Kolumbia => Millonarios
Meksyk => América
Niemcy => [brak]
Peru => Cristal
Polska => Górnik Zabrze
Portugalia => [brak]
Rosja => Spartak Moskwa
Urugwaj => [brak]
Włochy => [brak]

Tottenham (Paulo Fonseca) => —. (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (—) (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 14. (—) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => —. (—) (Serie A)
Freiburg (Thorsten Fink) => —. (—) (Bundesliga)

Polska (Waldemar Fornalik) => 41. (686) [brak]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Bułgaria
2. Gruzja
3. Polska
4. Portugalia
5. Rumunia
6. San Marino

Urugwaj (Marcelo Bielsa) => 33. (764) [2:0 z Chile; 1:2 z Brazylią]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna 13 pkt 17:7
2. Brazylia 13 pkt 8:3
3. Peru 11 pkt 9:6
4. Urugwaj 9 pkt 8:6
5. Kolumbia 8 pkt 9:8
6. Chile 8 pkt 7:9
7. Ekwador 8 pkt 6:8
8. Paragwaj 7 pkt 8:8
9. Wenezuela 4 pkt 3:10
10. Boliwia 3 pkt 2:12

LM => Korona Kielce => 3. runda kw. (2:0, 4:0 z Cliftonville => 1:1, x:x z Partizanem)
LE => Lech => 3. runda kw. (3:0, 2:0 z Derry City => x:x, 0:1 ze Slovanem Bratislava)
LE => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 0:2p z Botewem Płowdiw => x:x, 0:3 z Atalantą)
LE => Zagłębie Lubin => 1. runda kw. (2:0, 3:0 z KÍ => 2:0, 1:1 z Vaduz => x:x, 1:4 z HSV)

Odnośnik do komentarza

1 sierpnia do klubu przyszli dwaj z dawna wyczekiwani zawodnicy z wolnego transferu. Boliwijski napastnik Mirtha Loayza miał być pełnoprawnym zmiennikiem Sáncheza mimo młodego wieku, natomiast Paragwajczyka Giméneza widziałem na lewej obronie — niestety ten drugi był ciężko kontuzjowany i kibice w akcji mieli go zobaczyć najwcześniej na wiosnę.

Transfery do klubu:
01.08.20 Mirtha Loayza (19, STC; Boliwia: 9/4) <= FT (Bolivar)
01.08.20 José Luis Giménez (21, D/WBL; Paragwaj U20: 2/0) <= FT (Sportivo Luqueño)

W ostatnim sparingu przed startem ligi zagraliśmy z Argentyńczykami z Nueva Chicago. Nie chciało się nam za bardzo wysilać i było to widoczne na boisku. Chłopaki zrobili swoje, wygrali 2:0 i byli gotowi do walki o ligowe punkty.

 

07.08.20 Parque Oriental, La Paz: 2.020 widzów
F04 Oriental de La Paz — Nueva Chicago (ARG) 2:0 (1:0)
R.Salamanca 3, M.Loayza 81
Odnośnik do komentarza

Przed zamknięciem okna transferowego klub opuściło jeszcze dwóch zawodników. Eduardo Ferro został przeze mnie wypożyczony do Colón (URU) w nadziei, że tam zwróci na siebie uwagę potencjalnych kupców. Do Danubio trafił natomiast Wenezuelczyk Valencia, gdyż przegrywał rywalizację z Salamanką na lewej pomocy, a nie było mnie stać na blokowanie dwóch miejsc dla obcokrajowców na jednej pozycji.

Transfery z klubu:
11.08.20 Eduardo Ferro (20, STC-AML; Urugwaj) => Colón (URU) (wyp.)
14.08.20 Oswaldo Valencia (23, M/AMC-M/AML; Wenezuela U20: 34/4) => Danubio (wyp.)

I wreszcie nadszedł dzień inauguracji rozgrywek ligowych. Za rywala mieliśmy piąty zespół ostatniej rundy, Rentistas, ale na boisku było to całkowicie niewidoczne. Goście wyszli na Parque Oriental ustawieni ultradefensywnie, więc poleciłem, abyśmy nie pozwolili im wyjść z własnego pola karnego. 24(8) do 1(0) w strzałach dobitnie pokazywało, że mój plan taktyczny zrealizowany został perfekcyjnie.

Problem mieliśmy tylko ze skutecznością. W pierwszej połowie aż pięciokrotnie trafialiśmy w obramowanie bramki, za to ani razu nie udało się nam pokonać byłego gracza urugwajskiej młodzieżówki, Kevina Dawsona. W szatni jasno powiedziałem chłopakom, co o tym myślę, i w drugiej połowie Rentistas zostało przez nas kompletnie zdemolowane. Już po dwóch minutach Pereyra, który coraz lepiej czuł się na lewej obronie, dośrodkował na krótki słupek, gdzie zza obrońcy wyskoczył Sánchez i szpicem buta umieścił piłkę w bramce. Dziesięć minut później Candia huknął z wolnego w słupek, ale jego strzał skutecznie dobił Saiz, rozgrywający swój 125. mecz w barwach Orientalu. Kropkę nad "i" postawił w 70. minucie González, zdobywając swojego debiutanckiego gola dla paceños po rzucie rożnym Candii.

 

15.08.20 Parque Oriental, La Paz: 3.305 widzów
L01 Oriental de La Paz (—) — Rentistas (—) 3:0 (0:0)
M.Sánchez 47, C.Saiz 57, Jh.González 70

Oriental: P.Franck 7.0 — C.Kameni 7.4, Jh.González 8.5, C.Saiz 8.2 — S.Pereyra 7.6, Ch.Cossú 7.1 (68. C.Vidalín 6.7), R.Silvera 7.3 — R.Salamanca 6.4 (60. G.Eto'o 6.6), Jh.Candia 9.0, Y.Koffi 7.0 — M.Sánchez 7.7 (71. M.Alsina 6.6)
Odnośnik do komentarza

Po młodego Massimo Ferrettiego z zespołu U19 zgłosiło się trzecioligowe włoskie Como, a że chłopak nie miał najmniejszych szans na grę w pierwszym zespole, bez żalu wyraziłem zgodę na jego wypożyczenie.

Transfery z klubu:
18.08.20 Massimo Ferretti (18, AML-ML; Urugwaj) => Como (wyp.)

Za moją namową zarząd wyszukał dla nas klub patronacki, by zarobić parę groszy — padło na hiszpańskie Elche z Primera Division, a w zamian za prawo pierwokupu naszych zawodników Hiszpanie zgodzili się płacić nam £57.610 rocznie.

Na rewanżowe spotkanie Copa Sudamerica do Asunción zabrałem rezerwowych; choć kibice i prasa przepowiadali nam porażkę w dwumeczu, ja nie wyobrażałem sobie takiego scenariusza. W wyjściowej jedenastce pojawiła się zatem spora grupa zmienników, w tym debiutant Bataha Diallo, jeden z zawodników, których widziałem w przyszłości na prawej obronie.

Weszliśmy w ten mecz bardzo dobrze i w 10. minucie Curbelo, który pozostał pod bramką gospodarzy po rzucie rożnym, dośrodkował w pole karne, a Eto'o wyskoczył ponad parę obrońców i strzałem głową dał nam prowadzenie. Potem wszakże Paragwajczycy mieli swój kwadrans chwały — w 12. minucie po rzucie rożnym wyrównał Onieva bardzo fuksiarskim uderzeniem, a pięć minut później Barrios uderzył nie do obrony z rzutu wolnego. Ani trochę się tym nie przejąłem, bo widziałem, że jesteśmy lepsi od rywali, i w 38. minucie moja wiara znalazła uzasadnienie; Gutiérrez obrócił się z piłką, zmylił Burgosa i mocnym strzałem wyrównał na 2:2. Po przerwie na boisku pojawili się kolejni debiutanci, młody Leonel Ortíz na lewej obronie i Pablo Barboza na szpicy ataku — Alsina przeszedł obok meczu i jego akcje bardzo straciły na wartości. W 63. minucie Eto'o zaatakował lewym skrzydłem, wrzucił piłkę w szesnastkę spod linii końcowej, a Barboza w stylu Sáncheza precyzyjną główką zapewnił nam zwycięstwo w tym spotkaniu. Za występ w 1. rundzie wstępnej otrzymaliśmy £96.770.

 

18.08.20 General Pablo Rojas, Asunción: 2.058 widzów
CS02 Cerro Porteño (PAR) — Oriental de La Paz (URU) 2:3 (2:2), w dwm. 3:9
W.Onieva 12, G.Barrios 17 — G.Eto'o 10, J.Gutiérrez 38, P.Barboza 63

Oriental: P.Franck 7.0 — C.Kameni 6.4 (73. C.Fernández 6.7), Z.Amrani 6.8, R.Curbelo 7.1 — H.Sanabria 6.6 (66. L.Ortíz 6.6), C.Vidalín 6.8, B.Diallo 6.8 — G.Eto'o 8.1, M.Dos Santos 6.9, J.Gutiérrez 8.3 — M.Alsina 6.2 (61. P.Barboza 7.3)
Odnośnik do komentarza

Z trzecioligowego Atlético Fernandino wpłynęła oferta wypożyczenia napastnika naszych rezerw, Eduardo Aguirre, a że znajdował się on na liście transferowej, bez wahania ją zaakceptowałem.

Transfery z klubu:
21.08.20 Eduardo Aguirre (20, ST; Urugwaj) => Atlético Fernandino (wyp.)

Losowanie nie było nam przychylne, w 2. rundzie wstępnej Copa Sudamericana trafiliśmy na mistrzów Kolumbii, Millonarios. Oznaczało to, że w ligowym pojedynku z Liverpoolem musiałem bardzo ostrożnie szafować siłami naszych podstawowych graczy, gdyż ten dwumecz na pewno nie miał być spacerkiem po parku. Na szczęście rywale ułatwili nam pracę, gdyż już w 11. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mansulino. Do tego z uporem maniaka grali ustawieniem z trzema napastnikami i trzema obrońcami, więc nasi skrzydłowi mieli tego dnia używanie. Tylko doświadczony Rafael García uchronił Liverpool przed masakrą, co najdobitniej pokazuje statystyka strzałów: 2(0) do 24(11). Niemniej jednak, zwycięzca mógł być tylko jeden. W 20. minucie Cossú rzucił piłkę na prawe skrzydło do zupełnie niekrytego Koffiego, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Sześć minut później Iworyjczyk zaatakował prawą flanką, dośrodkował piłkę w pole karne, a Sánchez właściwie wbiegł z nią do bramki, ustalając wynik spotkania. W drugiej połowie na boisku pojawił się kolejny debiutant, ofensywny pomocnik Dionisio Noble.

 

23.08.20 Estadio Belvedere, Montevideo: 2.996 widzów
L02 Liverpool (URU) (5) — Oriental de La Paz (2) 0:2 (0:2)
Y.Koffi 20, M.Sánchez 26

Oriental: P.Franck 6.9 — C.Kameni 7.1, Jh.González 6.7, C.Saiz 7.3 — S.Pereyra 7.0, Ch.Cossú 7.0 (70. V.Benítez 6.6), R.Silvera 7.0 — R.Salamanca 6.9, Jh.Candia 6.3 (45. D.Noble 6.5), Y.Koffi 7.7 (58. G.Alvariza 6.8) — M.Sánchez 7.2
Odnośnik do komentarza

Tradycyjnie już w trakcie fazy otwarcia rozpocząłem poszukiwania wzmocnień. Jonathan Silveira wypatrzył w Realu Cartagena bardzo ciekawego defensywnego pomocnika, Reinela Guevarę, a że mentalnie bardzo pasował do Orientalu, zapewniłem sobie jego przejście do La Paz w grudniu. Natomiast klub opuścił Miguel Alsina; chłopak miał papiery na wielkie granie, ale nie miałem czasu czekać, aż w końcu zacznie grać na miarę swojego talentu. Dlatego też zdecydowałem się zaakceptować ofertę wypożyczenia, jaką złożyła mi ekwadorska Barcelona, zwłaszcza że dorzuciła £4.600 tygodniowo w ramach premii.

Transfery z klubu:
23.08.20 Miguel Alsina (22, STC; Urugwaj) => Barcelona (ECU) (wyp.)

W konfrontacji z Millonarios nikt nie dawał nam najmniejszych szans, ale... przed meczem z Cerro Porteño słyszałem podobne opinie, dlatego też liczyłem przynajmniej na remis w Bogocie. Gospodarze zaatakowali od pierwszej minuty i uzyskali optyczną przewagę, ale jej jedynym efektem były liczne rzuty wolne, pewnie wyłapywane przez Francka. W 35. minucie Candia egzekwował rzut wolny z lewego skrzydła, po którym w polu karnym Kolumbijczyków zapanował totalny chaos, aż wreszcie Salamanca mocnym strzałem pokonał Hurtado. Plan minimum był wykonany.

W przerwie zdjąłem z boiska Koffiego, który z jakiegoś powodu grał bardzo nerwowo, dziesięć minut później w jego ślady poszedł rozgrywający słabe zawody Candia. Millonarios dawali popis bezradności, a my spokojnie pilnowaliśmy wyniku. Na ostatnie kilkanaście minut na murawie zameldował się debiutujący w Orientalu Boliwijczyk Mirtha Loayza, a w 85. minucie Peralta wywrócił w szesnastce Sáncheza, który z zimną krwią wykorzystał karnego. 2:0 na wyjeździe było dla nas wynikiem marzeń.

 

26.08.20 El Campín, Bogota: 38.294 widzów
CS03 Millonarios (COL) — Oriental de La Paz (URU) 0:2 (0:1)
R.Salamanca 35, M.Sánchez pk 85

Oriental: P.Franck 7.0 — C.Kameni 7.0, Jh.González 7.1, Z.Amrani 7.1 — H.Sanabria 7.2, Ch.Cossú 7.1, R.Silvera 7.1 — R.Salamanca 7.3 (78. M.Loayza), Jh.Candia 6.1 (58. M.Dos Santos 6.3), Y.Koffi 6.6 (45. J.Gutiérrez 6.4) — M.Sánchez 6.9
Odnośnik do komentarza

Sierpień kończyliśmy spotkaniem z beniaminkiem z Sud Amériki. Jako że potem czekały nas dwa tygodnie przerwy na reprezentację, spokojnie zagrałem najmocniejszym składem, choć goście chyba nie byli z tego powodu szczęśliwi. Rozegraliśmy bowiem świetne spotkanie, pokazując, ile lat świetlnych dzieli nas już od mistrza Segunda División Profesional. Długimi chwilami nie opuszczaliśmy połowy rywali, a ich bramkarz naschylał się do siatki za wszystkie czasy. Strzelaninę w 8. minucie rozpoczął Sánchez uderzeniem do pustej bramki po tym, jak Nuñez pechowo wygarnął piłkę spod nóg Candii. Dziesięć minut później drugiego gola w tym sezonie zdobył strzałem głową González, oczywiście po rzucie rożnym. Na 3:0 podwyższył ponownie Sánchez, on też wykorzystał rzut karny z 27. minuty, podyktowany za faul na Cossú, jak i centrę Koffiego na parę minut przed przerwą. W drugiej połowie Koffi zaliczył jeszcze asystę przy golu Candii, a gwóźdź do trumny Sud Amériki wbił niechybnie Sánchez, po raz drugi z jedenastu metrów. Zarówno sam wynik, jak i pięć trafień Mauro stanowiły nowe rekordy klubu.

 

30.08.20 Parque Oriental, La Paz: 3.379 widzów
L03 Oriental de La Paz (2) — Sud América (13) 7:0 (5:0)
M.Sánchez 8, 21, pk 27, 42, pk 88, Jh.González 18, Jh.Candia 49

Oriental: P.Franck 7.7 — C.Kameni 8.8, Jh.González 9.0, C.Saiz 8.7 — S.Pereyra 9.0, Ch.Cossú 8.9 (61. C.Vidalín 6.7), R.Silvera 8.8 — R.Salamanca 8.3 (69. G.Eto'o 6.7), Jh.Candia 9.4 (77. D.Noble), Y.Koffi 9.2 — M.Sánchez 10.0
Odnośnik do komentarza

Sierpień 2020

Bilans: 5-0-0, 19:2
Primera División Profesional (Apertura): 1. (—), 9 pkt, 12:0
Primera División Profesional (Clausura): —. (—), —
Primera División Profesional (2 sezony): 1. (—), 83 pkt
Copa Sudamericana: 2. runda wstępna (6:1, 3:2 z Cerro Porteño (PAR) => x:x, 2:0 z Millonarios (COL))
Copa Libertadores: —
Nagrody: Jh.Candia [JT x2], Jh.González [JT x2], P.Franck [JT x1], S.Pereyra [JT x1], C.Kameni [JT x1], R.Silvera [JT x1], Y.Koffi [JT x1], M.Sánchez [JT x1],

Finanse: +£7.972.200 (w ostatnim miesiącu +£550.207)
Budżet transferowy: £5.710.000 (55% z transferów)
Budżet płac: £56.038 (wykorzystane £44.866)

Transfer (świat) => Aarón Zamora (19, MC-AMC; Hiszpania U21: 23/5); Espanyol => Arsenal; £26.0M
Transfer (Polska) => Norbert Misiak (26, M/AMR-DR; Polska); Korona Kielce => Recreativo; £1.3M

Reprezentacje => Brazylia (Caio Júnior; 1590)

Anglia => Norwich
Argentyna => Estudiantes (LP)
Brazylia => Fluminense
Chile => Universidad de Chile
Francja => Nantes
Hiszpania => Atlético
Holandia => sc Heerenveen
Kolumbia => Millonarios
Meksyk => Atlante
Niemcy => Wolfsburg
Peru => Alianza
Polska => GKS Katowice
Portugalia => Porto
Rosja => Dynamo Moskwa
Urugwaj => Oriental de La Paz
Włochy => Napoli

Tottenham (Paulo Fonseca) => 3. (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 2. (—) (La Liga)
Freiburg (Thorsten Fink) => 10. (—) (Bundesliga)
Lech (Peter Schmeichel) => 15. (-1) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 9. (—) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 41. (686) [brak]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Bułgaria
2. Gruzja
3. Polska
4. Portugalia
5. Rumunia
6. San Marino

Urugwaj (Marcelo Bielsa) => 34. (764) [brak]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna 13 pkt 17:7
2. Brazylia 13 pkt 8:3
3. Peru 11 pkt 9:6
4. Urugwaj 9 pkt 8:6
5. Kolumbia 8 pkt 9:8
6. Chile 8 pkt 7:9
7. Ekwador 8 pkt 6:8
8. Paragwaj 7 pkt 8:8
9. Wenezuela 4 pkt 3:10
10. Boliwia 3 pkt 2:12

LM => Korona Kielce => grupa G (2:0, 4:0 z Cliftonville => 1:1, 1:1k z Partizanem => 0:0, 2:1 z Viktorią Pilzno => x:x, x:x z Szachtarem, x:x, x:x z Bayernem, x:x, x:x z Udinese)
LE => Lech => 3. runda kw. (3:0, 2:0 z Derry City => 1:3, 0:1 ze Slovanem Bratislava) ###
LE => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 0:2p z Botewem Płowdiw => 2:1, 0:3 z Atalantą) ###
LE => Zagłębie Lubin => 1. runda kw. (2:0, 3:0 z KÍ => 2:0, 1:1 z Vaduz => 0:2, 1:4 z HSV) ###

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...