Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie - jak tam z perspektywami, jeśli chodzi o podejście pod finał Copa Libertadores? Jest jeszcze miejsce na działania, czy lada chwila zaczną się masowe newsy pokroju "[zawodnik_x] przyznaje, że być może odejdzie z Parque Oriental"? Takie coś potrafi skutecznie rozwalić to, co było budowane przez lata...

Odnośnik do komentarza

Spodziewam się, że kilku zawodników odejdzie latem, ale mam nadzieję, że jesteśmy na tyle mocni finansowo, by w razie czego mieć kim załatać dziury. Z tego samego powodu skupuję młodych Urugwajczyków, a do tego zawodników z bardziej egzotycznych lig, których będę naturalizować. Kameni i Saiz już od 2 sezonów są "nasi", od przyszłego sezonu w pierwszym zespole zagrają jako nie-obcokrajowcy Koffi i Eto'o, następni teraz będą regularnie dochodzić co sezon. Czy to wystarczy na Copa Libertadores - wątpię. Więc albo podbijemy reputację ligi, a jest szansa, bo Nacional też daje radę, wyeliminował Boca i jest w ćwierćfinale, albo trafi się nam korzystna drabinka, albo nic z tego.

Odnośnik do komentarza

Po spotkaniu z zarządem, który wciąż jeszcze nie doszedł do siebie po szoku, jaki wywołały ostatnie sukcesy, po spotkaniu z zawodnikami, którzy najchętniej z marszu zabraliby się za obronę tytułu, nadszedł moment znacznie poważniejszy — spotkanie ze sztabem szkoleniowym. Co prawda do postawy mistrzów kraju trudno było mieć zastrzeżenia, ale przekonanie o własnym geniuszu niejednego już zgubiło. Musiałem mieć pewność, że do nowego sezonu przystąpimy jeszcze mocniejsi.

Bramkarze:
Washington Aguerre [13-0-0, 7.11] => Slovan Bratislava
Paul Franck [25-0-0, 7.00]

Na tej pozycji w trakcie sezonu zaszła prawdziwa rewolucja. Grający coraz efektowniej Aguerre uznał, że lepiej mu będzie w Europie, i przeprowadził się na Słowację. Podczas gdy tam ugrzązł na dobre w rezerwach Slovana Bratysława, ja z konieczności postawiłem na zupełnie nieogranego Kameruńczyka Francka. Dwudziestolatek z zerowym doświadczeniem okazał się jednym z odkryć sezonu i walnie przyczynił się do odniesionych przez Oriental sukcesów.

Musiałem wszakże myśleć o przyszłości. Było mało prawdopodobne, abym był w stanie zatrzymać Francka w klubie dłużej niż na 2-3 sezony. Jego zmiennikiem był solidny, ale przeciętny do bólu José Hernández, w zespołach juniorskich ogrywali się Ekwadorczyk Marco Paz oraz wychowanek klubu, Alfonso Parreño, który zadebiutował w tym sezonie w hiszpańskiej reprezentacji U19, a na wypożyczeniu przyzwoity sezon zaliczył Angolańczyk Ribeiro. Myślałem zatem nad sprowadzeniem jeszcze jednego młodego bramkarza, najlepiej z urugwajskim paszportem, by w razie jakiejś katastrofy mieć na kogo postawić.

Środkowi obrońcy:
Fabrizio Buschiazzo [25-1-1, 6.78]
Rodrigo Curbelo [29-1-2, 6.88]
Claudio Fernández [9-0-0, 6.83]
Jhon González [10-0-0, 6.64]
Cédric Kameni [31-8-0, 7.14]
Héctor Sabajanes [2-0-0, 6.25]
Camilo Saiz [32-1-0, 6.88]

Tę pozycję obsadzoną mieliśmy perfekcyjnie. W lidze grała zwykle trójka Kameni-Saiz-Buschiazzo, przy czym ten ostatni często w rotacji z Curbelo, natomiast w Copa Libertadores miejsce Saiza zajmował bardzo utalentowany Ekwadorczyk González. Najlepszy sezon miał za sobą Kameni, który w końcu zaczął wykorzystywać swoją skoczność także i pod bramką rywala. W odwodzie miałem dwóch równorzędnych zawodników, Fernándeza oraz Sabajanesa — obaj grywali ogony w tym sezonie, ale w przyszłym mogli odważniej zaatakować miejsca w wyjściowej jedenastce. Do tego w rezerwach na swoją szansę czekał gracz rodem z RPA, Phetolo Khoza, którego zamierzałem przetestować w Copa Sudamericana, tak więc tę pozycję mogłem wzmacniać wyłącznie gwiazdami oraz juniorami sprowadzanymi z myślą o przyszłości.

Lewi wysunięci obrońcy:
Mão [14-1-5, 7.25] => Lucerna
Héctor Sanabria [22-0-1, 6.63]

Ta pozycja pozostawała najsłabiej obsadzoną ze wszystkich. Jesienią świetnie spisywał się na niej Mão, ale oferta, jaką dostaliśmy dla niego ze Szwajcarii, była z gatunku tych nie do odrzucenia. Brazylijczyk w Lucernie zaliczył raptem trzy wejścia z ławki, natomiast jego miejsce w Orientalu zajęli pospołu Paragwajczyk Sanabria, przesuwany z prawego skrzydła Pereyra oraz przesuwany ze środka obrony Kameni. Jedynie Sanabria był naturalnie predysponowany do gry w tym sektorze boiska, ale widać było jasno, że wiele mu jeszcze brakuje, by stać się klasowym piłkarzem. Do tego Héctor miewał niestety problemy z dyscypliną i nie widziałem dla niego dłuższej przyszłości w La Paz. Zamierzałem zatem sprowadzić co najmniej jednego, a może i dwóch graczy na tę pozycję, aczkolwiek musiałem przyznać, że Pereyra sprawił mi olbrzymią niespodziankę swoją postawą na wiosnę. Przestałem już bowiem liczyć na to, że gnijący w rezerwach Velézu Peruwiańczyk Duciós nagle zacznie grać na miarę swojego talentu.

Defensywni pomocnicy:
Christian Cossú [23-0-4, 7.00]
Ángel Rodríguez [34-1-5, 7.06]
Cristian Vidalín [8-0-0, 6.63]

W tym sezonie eksplodował talent Rodrígueza, którego pierwotnie zamierzałem pozbyć się po sezonie. Wskutek serii urazów Cossú Ángel wskoczył do wyjściowego składu i nie oddał swojego miejsca w nim aż do końca rozgrywek. Cossú grał zatem głównie jesienią i również do jego dyspozycji nie mogłem mieć zastrzeżeń. Nic więc dziwnego, że trzeci w hierarchii Vidalín, acz piekielnie utalentowany, grywał w tym sezonie ogony.

Kolejny sezon na tej pozycji rysował się niejasno. Najchętniej niczego bym nie zmieniał, ale, logicznie rzecz biorąc, musiałem się liczyć z odejściem któregoś z dwójki Cossú - Rodríguez. Vidalín był już gotowy do gry w pierwszym zespole, zresztą sam się tego dopominał i uzyskał moją obietnicę w tej kwestii. Na szczęście w rezerwach rozwijały się kolejne gwiazdki na tę pozycję, wśród nich najbardziej obiecujący Eduardo Ventre i Daniel Britos, dobrze na wypożyczeniach radzili też sobie Requelme i Benítez. Nie planowałem więc żadnych radykalnych wzmocnień — chyba że straciłbym zarówno Cossú, jak i Rodrígueza.

Prawi wysunięci obrońcy:
Diego Fuentes [1-0-0, 6.60]
Santiago Pereyra [24-2-0, 6.87]
Ricardo Silvera [35-4-3, 7.08]

Sprowadzenie Silvery uznać należało za transfer sezonu w naszym wykonaniu. Ricardo doskonale odnalazł się w zespole i stał się z marszu jego ważnym ogniwem. Bardzo udanie spisywał się też Pereyra, choć często przychodziło mu grać po przeciwległej stronie boiska, i z roli rezerwowego wywiązywał się wręcz perfekcyjnie. Młody Fuentes, który moim zdaniem był materiałem co najwyżej na solidnego drugoligowca, nie musiał zatem pojawiać się na boisku, i całe szczęście.

Trudno mi było przewidzieć, czy czeka mnie na tej pozycji trzęsienie ziemi. Dysponowałem całą grupą zagranicznej młodzieży, sprowadzonej z myślą o przyszłości i naturalizacji w Urugwaju. Brazyliczyk Pingoto, Togijczyk Diallo, czy Egipcjanin Abdel Aty wszyscy zapowiadali się bardzo dobrze i któryś z nich mógł od biedy łatać luki w zespole. Zdecydowanie wszakże wolałbym znaleźć urugwajskiego zmiennika dla Silvery, co było jednym z moich priorytetów na najbliższej okno transferowe.

Odnośnik do komentarza

Lewi ofensywni pomocnicy:
Gabriel Alvariza [7-1-0, 6.66]
Rolando Salamanca [23-7-4, 7.14]
Oswaldo Valencia [21-1-6, 6.88]

Lewą pomoc jesienią obsadzał najlepszy transfer ekstraklasy w sezonie 2018/2019, Wenezuelczyk Valencia, grając solidnie, choć bez wodotrysków. Przed rundą wiosenną posłuchałem moich współpracowników i wyciągnąłem z rezerw Boliwijczyka Salamankę, ten zaś zachwycił wszystkich świetną grą i zabójczą skutecznością. Gdyby jeszcze któryś z nich miał urugwajskie obywatelstwo, płakałbym ze szczęścia, tak zaś musiałem łatać tę pozycję młodym Alvarizą, któremu wiele jeszcze brakowało do ich klasy. W kolejnym sezonie miał do nich dołączyć naturalizowany Kameruńczyk Eto'o, nieźle prezentował się też wychowanek Orientalu, Massimo Ferretti, zatem poza ewentualną gwiazdą z urugwajskim paszportem nie planowałem żadnych wzmocnień na tej pozycji.

Środkowi ofensywni pomocnicy:
Maximiliano Dos Santos [11-1-3, 6.80]
Carlos Garcés [32-12-8, 7.05]
Fabricio Fernández [13-3-7, 7.26] => Colo Colo

Jesienią Fabricio Fernández rozegrał swoją najlepszą rundę od chwili przyjścia do Orientalu. Moja decyzja, by go sprzedać, spotkała się zatem ze sporym zdziwieniem, a wręcz rozczarowaniem wśród kibiców. Okazało się jednak, że jak zwykle miałem rację — Fabricio w barwach Colo Colo zaliczył raptem sześć spotkań, a tymczasem Ekwadorczyk Garcés na wiosnę zachwycił tak skutecznością, jak i precyzją podań. Jego zmiennikiem był solidny Dos Santos, który czynił regularne postępy i za parę sezonów mógł poważnie zagrozić Carlosowi.

Wszystko mogło się wszakże zmienić z dnia na dzień. Garcés chciał bowiem odejść z Orientalu i w klubie trzymał go wyłącznie brak odpowiednio wysokich ofert. Gdyby tak się stało, musiałbym postawić na Dos Santosa lub też przesunąć z prawego skrzydła Candię. Niezależnie od wybranej opcji, potrzebowałem kogoś, kto w razie potrzeby mógłby wejść z ławki do pierwszego zespołu, a Visentini, Reyes czy Castillo z drużyny U19 nie gwarantowali gry na odpowiednim poziomie. Innymi słowy, tu także konieczne były wzmocnienia.

Prawi ofensywni pomocnicy:
Jhonatan Candia [32-11-18, 7.40]
Johnny Gutiérrez [15-1-2, 6.83]
Jacir Pedro [12-2-1, 6.86]

Na prawej pomocy klasą sam dla siebie był Candia, który rozegrał fenomenalny sezon, zaliczając triple double i trafiając do notesu selekcjonera. Nie zawiódł mnie sprowadzony latem Gutiérrez, spisując się poprawnie i zbierając doświadczenie, podobnie jak wychowanek klubu, Jacir Pedro. W przyszłym sezonie na tej pozycji pojawić się mógł również wracający z wypożyczenia Koffi, a także wyraźnie od niego słabszy Vitabar, natomiast brak utalentowanych nastolatków w zespole U19 był czymś, czemu należało jak najszybciej zaradzić.

Napastnicy:
Youssouf Koffi [4-1-0, 6.75] => Wanderers (wyp.)
Mauro Sánchez [38-29-8, 7.40] <= Boca (wyp.)
Christian Stuani [9-1-0, 6.59] => Barcelona (ECU)

Tę pozycję jak co sezon zdominował wypożyczony z Boca Juniors Mauro Sánchez. Jesienią rolę jego zmiennika pełnił Koffi, wiosną Stuani, ale obaj rozczarowali, co skończyło się wypożyczeniem tego pierwszego oraz sprzedażą tego drugiego. Bardzo chciałem wykupić Sáncheza na stałe, lecz ten wybrał pozostanie w Argentynie i bałem się, że był już zbyt dobrym napastnikiem i Boca nie zgodzi się na kolejny rok jego gry w barwach Orientalu. Dlatego wiele obiecywałem sobie po wracającym z wypożyczenia Koffim, a w drodze do klubu byli kolejni utalentowani gracze. W rezerwach ładnie rozwijał się nasz wychowanek González, a jeszcze i paru innych rezerwowych mogło grać na tej pozycji, co oznaczało pełen komfort — i nadzieję, że może uda się wypożyczyć Sáncheza, że w przeciwnym wypadku może których z nowych lub starych piłkarzy Orientalu zdoła zapełnić po nim lukę...

Odnośnik do komentarza

Do końca maja zasypywany byłem ofertami z przeróżnych klubów Europy, spośród których najpoważniejszym był spadający właśnie do drugiej ligi bremeński Werder. Przetasowania następowały też w Urugwaju — Fénix zatrudnił Joe Bizerę z El Tanque Sisley, które zatrudniło Eduardo Favaro z Atenas de San Carlos, które zatrudniło Pablo Alonso. Ligowe podsumowania stały pod znakiem naszej dominacji; zostałem drugi rok z rzędu menedżerem sezonu w Urugwaju, Mauro Sánchez z 21 trafieniami został królem strzelców Primera División Profesional, zajął też 3. miejsce w plebiscycie na ligowca roku, tuż za plecami Jhonatana Candii. A w jedenastce sezonu znalazło się miejsce dla aż pięciu naszych piłkarzy; byli to Kameni, Silvera, Garcés, Candia oraz Sánchez.

Maj 2020

Bilans: 2-0-1, 3:3
Primera División Profesional (Apertura): 1. (—), 36 pkt, 37:13
Primera División Profesional (Clausura): 1. (—), 38 pkt, 36:9
Primera División Profesional (2 sezony): 1. (—), 136 pkt
Copa Libertadores: 2. runda (3:1, 2:3 z Olimpią (PAR) => 1:2, 2:2 z Internacionalem, 3:1, 2:1 z Bolivarem, 3:3, 3:0 z Atlético Nacional => 3:1, 0:2 z Newell's)
Nagrody: C.Garcés [JT x1, JS], C.Kameni [JS], M.Sánchez [KS, 3. PotY, JS], Jh.Candia [2. PotY, JS], R.Silvera [JS], P.Anónimo [1. MotY]

Finanse: +£6.701.827 (w ostatnim miesiącu +£85.319)
Budżet transferowy: £1.320.000 (75% z transferów)
Budżet płac: £42.166 (wykorzystane £27.867)

Transfer (świat) => Anderson Talisca (26, DM-MLC; Brazylia U20: 4/0); Palmeiras => Grêmio; £6.25M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1891)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Newell's
Brazylia => Naútico
Chile => Colo Colo
Francja => PSG
Hiszpania => Atlético
Holandia => PSV
Kolumbia => América de Cali
Meksyk => América
Niemcy => Stuttgart
Peru => Cristal
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Benfica
Rosja => Dynamo Moskwa
Urugwaj => Oriental de La Paz
Włochy => Napoli

Tottenham (Paulo Fonseca) => 2. (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (—) (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 2. (+2) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 6. (-1) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 27. (810) [brak]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Bułgaria
2. Gruzja
3. Polska
4. Portugalia
5. Rumunia
6. San Marino

Urugwaj (Marcelo Bielsa) => 50. (589) [brak]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna 10 pkt 11:3
2. Brazylia 10 pkt 6:1
3. Paragwaj 6 pkt 7:5
4. Urugwaj 6 pkt 5:4
5. Peru 5 pkt 5:5
6. Ekwador 5 pkt 4:5
7. Chile 5 pkt 3:4
8. Wenezuela 3 pkt 2:7
9. Boliwia 3 pkt 2:8
10. Kolumbia 2 pkt 4:7

LM => Korona Kielce => 4. miejsce w grupie A (2:0, 1:1 z Dinamo Tbilisi => 4:0, 0:0 ze Spartą Praga => 0:0, 2:1 z BATE => 1:3, 0:2 z Hannoverem, 0:1, 0:1 z Lyonem, 2:3, 0:3 z Man City) ###
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 1:1 z Doxą THOI Katokopias => 0:2, 0:4 z Cagliari) ###
LE => Cracovia => 2. runda kw. (2:0, 3:0 z Kruoją => 0:1, 1:2 z Botewem Płowdiw) ###
LE => Legia => 1. runda bar. (2:0, 2:0 z Olimpią Ljubljana => 2:0, 0:1 z FC Nordsjælland => 0:1, 1:2 ze Steauą) ###

Odnośnik do komentarza

Dziękować.

 

Okres posezonowy spędziłem bardzo pracowicie. Na froncie klubowym udało mi się przekonać Cossú do podpisania nowego kontraktu, natomiast w przypadku Rodrígueza zaliczyłem niepowodzenie, tak więc było już chyba jasne, który z nich odejdzie latem z klubu. Ku mojej wielkiej radości Boca zgodziła się na przedłużenie o rok wypożyczenia Mauro Sáncheza, co oznaczało jakieś 30 bramek w sezonie na wszystkich frontach, a zatem potężne wzmocnienie naszej siły ofensywnej. Jego potencjalni następcy również nie próżnowali — wypożyczony do Centralu Español Joari z 14 trafieniami na koncie został królem strzelców Segunda División Profesional. A inny zawodnik naszych rezerw, boczny obrońca Mohamed Abdel Aty, zadebiutował w pierwszej reprezentacji Egiptu w wygranym 3:1 meczu eliminacyjnym MŚ 2022 z Liberią.

W kwestiach transferowych działo się jeszcze niewiele, oferty dla Cossú z Turcji i dla Garcésa z Norwegii póki co nie przyniosły konkretnych rozstrzygnięć. Niemniej jednak, klubowe konto wzbogaciło się o £455.000, za które szwajcarska Lucerna wykupiła klauzulę transferową Brazylijczyka Mão. Nie udało mi się wszakże utrzymać palców z dala od książeczki czekowej i gdy dowiedziałem się, że obserwowany przeze mnie marokański defensor Zouhair Amrani został zwolniony przez swój klub, zdecydowałem się zatrudnić go i przekonać się, czy przypadkiem nie okaże się dla nas przydatnym wzmocnieniem.

Transfery do klubu:
07.06.20 Zouhair Amrani (21, DC; Maroko: 1/0) <= FT (ost. FUS Rabat)

Zarząd zorganizował nam pierwszy, historyczny obóz przygotowawczy przed nowym sezonem, który miał odbyć się w jednym z najstarszych miast Urugwaju, Colonii del Sacramento, około 160km od Montevideo. Było nas na to stać nawet mimo konieczności wpłacenia £1.600.000 na konto urzędu skarbowego. Prezes zdołał bowiem przekonać nowego sponsora głównego do podpisania rocznej umowy opiewającej na £650.000

Podsumowanie sezonu 2019/2020

Anglia
Top 3 => 1. Man Utd, 2. Tottenham, 3. Arsenal
Spadek => 18. Liverpool, 19. Burnley, 20. Hull
Król strzelców => Simone Zaza (28, STC-AMC; Włochy) - 21 (Fulham)
Awans => 1. Everton, 2. Stoke, 3. Nottm Forest
Puchar => Tottenham 3:1 Southampton

Argentyna
Top 3 => 1. Colón, 2. Boca, 3. Tigre
Spadek => 13. Rosario Central, 19. Racing Club, 20. Atl. Tucumán
Król strzelców => Mauro Quiroga (30, STC; Argentyna) - 25 (Atl. Rafaela)
Awans => 1. Olimpo, 2. Gimnasia (LP), 3. San Martín (SJ)
Puchar => Vélez 4:1 Boca

Brazylia
Top 3 => 1. Grêmio, 2. Fluminense, 3. Internacional
Spadek => 17. São Paulo, 18. São Caetano, 19. Ponte Preta, 20. Portuguesa
Król strzelców => Jonathan Cristaldo (31, STC; Argentyna U20: 2/2) - 19 (Palmeiras)
Awans => 1. América (MG), 2. Náutico, 3. Sport Recife, 4. Atlético Mineiro
Puchar => América (MG) 2:1, 2:2 Flamengo

Chile
Top 3 => 1. Colo Colo, 2. Universidád de Chile, 3. Cobreloa
Spadek => 16. Magallanes, 17. Cobresal
Król strzelców => Luciano Gutiérrez (25, STC; Chile U20: 1/0) - 16 (Santiago Morning)
Awans => 1. Antofagasta, 3. Everton
Puchar => Rangers 2:1 Cobreola

Francja
Top 3 => 1. PSG, 2. Marseille, 3. Bordeaux
Spadek => 18. Troyes, 19. Sochaux, 20. Rennes
Król strzelców => Edinson Cavani (33, STC-AMR; Urugwaj: 103/36) - 20 (PSG)
Awans => 1. Lens, 2. Créteil, 3. Nice
Puchar => PSG 2:1 Bastia

Hiszpania
Top 3 => 1. Atlético, 2. Real Madryt, 3. Barcelona
Spadek => 18. Málaga, 19. Sporting, 20. Rayo
Król strzelców => Lucky Tsotetsi (20, STC-AMRLC; RPA: 17/6) - 21 (Sevilla)
Awans => 1. Deportivo, 2. Getafe, 5. Levante
Puchar => Barcelona 2:0 Real Madryt

Holandia
Top 3 => 1. PSV, 2. Vitesse, 3. Feyenoord
Spadek => 16. VVV, 18. FC Den Bosch
Król strzelców => Mikael Ishak (27, STC; Syria: 16/8) - 19 (AZ)
Awans => 1. Willem II, 4. FC Dordrecht
Puchar => PSV 4:1 Vitesse

Kolumbia
Top 3 => 1. Millonarios, 2. Santa Fe, 3. Atlético Nacional
Spadek => 18. Patriotas Boyacá
Król strzelców => Andrés Ramiro Escobar (29, STC-ML; Kolumbia U20: 8/1) - 17 (Millonarios)
Awans => 2. Cúcuta
Puchar => Millonarios 3:0, 1:0 América de Cali

Meksyk
Top 3 => 2. América, 1. Tigres, 5. Pachuca
Spadek => 18. Morelia
Król strzelców => Taufic Guarch (28, STC; Meksyk: 12/3) - 25 (América)
Awans => 2. UdeG
Puchar => Atlante 1:1p León

Niemcy
Top 3 => 1. Stuttgart; 2. Dortmund; 3. Bayern
Spadek => 17. Bochum, 18. Werder Bremen
Król strzelców => Aleksandar Mitrović (25, STC; Serbia: 66/41) - 22 (Stuttgart)
Awans => 1. Freiburg, 2. Nürnberg
Puchar => Köln 2:0 Wolfsburg

Peru
Top 3 => 1. Juan Aurich, 2. Alianza, 3. Cristal
Spadek => 15. Cienciano, 16. Into Gas
Król strzelców => Hocine Menad (22, STC-AML; Algieria: 6/1) - 23 (Juan Aurich)
Awans => 1. Universitario, 2. Municipal

Polska
Top 3 => 1. Korona Kielce, 2. Lech, 3. GKS Katowice
Spadek => 15. Śląsk, 16. Podbeskidzie
Król strzelców => Kenan Kodro (27, STC; Bośnia i Hercegowina: 9/3) - 18 (Jagiellonia)
Awans => 1. Piast, 2. Arka
Puchar => Korona Kielce 2:1 GKS Katowice

Portugalia
Top 3 => 1. Benfica, 2. Porto , 3. Sporting CP
Spadek => 15. Varzim, 16. Setúbal
Król strzelców => Jackson Martínez (33, STC; Kolumbia: 71/32) - 19 (Porto)
Awans => 1. Aves, 2. Freamunde
Puchar => Benfica 1:0e Rio Ave

Rosja
Top 3 => 1. Dynamo Moskwa, 2. Rubin, 3. CSKA Moskwa
Spadek => 13. Spartak Nalczyk, 15. Łucz-Energia, 16. SKA Chabarowsk
Król strzelców => Lacina Traoré (29, STC; WKS: 37/16) - 14 (Dynamo Moskwa)
Awans => 1.Tom, 2. Rotor, 4. Mordowia
Puchar => Spartak Moskwa 4:0 Rubin

Urugwaj
Top 3 => 1. Oriental de La Paz, 2. Peñarol, 3. Nacional
Spadek => 13. Deportivo Maldonado, 15. Tacuarembó F.C., 16. Fénix
Król strzelców => Mauro Sánchez (22, STC; Urugwaj U20: 14/3) - 21 (Oriental de La Paz)
Awans => 1. Sud América, 2. Miramar Misiones, 6. Cerro

Włochy
Top 3 => 1. Napoli, 2. Inter, 3. Juventus
Spadek => 18. Lazio, 19. Atalanta, 20. Bologna
Król strzelców => Neal Maupay (23, STC; Francja: 30/19) - 20 (Milan)
Awans => 1. Parma, 2. Catania, 4. Cesena
Puchar => Juventus 2:1 Atalanta

Liga Mistrzów => Real Madryt 1:0 Man Utd
Liga Europy => Tottenham 2:0 Sampdoria
Copa Libertadores => Fluminense 4:1, 2:3 Corinthians

Odnośnik do komentarza

Ostatniego dnia czerwca wręczone zostały nagrody kibiców — piłkarzem roku ich zdaniem został Jhonatan Candia, zaś jedenastka sezonu przedstawiała się następująco: Franck — Curbelo, Saiz, Kameni — Pereyra, Rodríguez, Silvera — Salamanca, Garcés, Candia — Sánchez.

Do klubu powrócili zawodnicy, którzy rundę wiosenną, a niekiedy i cały sezon spędzili na wypożyczeniach. Zdecydowanie najlepiej, i to w zespole z ekstraklasy, zaprezentował się Koffi, pozytywnie zaskoczyli mnie też Joari i szczególnie Requelme. Natomiast kilku innych zawodników swoją słabą postawą przekreśliło swe nadzieje na pozostanie w La Paz.

Transfery do klubu:
30.06.20 Francisco Duciós (24, DL-DC/WBL; Peru U20: 19/2) <= River (z wyp.) [31-0-2, 6.48]
30.06.20 Ricardo Alsina (22, DC; Urugwaj) <= Cerro Largo (z wyp.) [15-4-0, 7.04]
30.06.20 Fabrizio Meozzi (21, AMC-MC/AML; Urugwaj) <= Racing de Montevideo (z wyp.) [23-0-0, 6.59]
30.06.20 Diego Silveira (21, DR-DC/WBR; Urugwaj) <= Tacuarembó F.C. (z wyp.) [8-0-0, 6.47]
30.06.20 Valentín Benítez (21, DM-MC; Urugwaj) <= Rentistas (z wyp.) [20-4-1, 6.79]
30.06.20 Joari (21, STC-MC/AMC; Brazylia) <= Central Español (z wyp.) [29-14-2, 6.98]
30.06.20 Carlos Iturburo (20, STC-AML; Urugwaj) <= Boston River (z wyp.) [12-4-1, 6.84]
30.06.20 José Carlos Ribeiro (20, GK; Angola: 5/0) <= El Tanque Sisley (z wyp.) [16-0-0, 6.89]
30.06.20 Miguel Alsina (22, STC; Urugwaj) <= Liverpool (URU) (z wyp.) [25-6-6, 6.86]
30.06.20 Miguel Etcheverry (22, MR-AMR; Urugwaj) <= Plaza Colonia (z wyp.) [25-4-2, 6.57]
30.06.20 Santiago Requelme (18, DM; Urugwaj) <= Cerro (z wyp.) [15-2-4, 7.25]
30.06.20 Edgar Maldonado (21, STC-AMRL; Wenezuela U20: 18/5) <= Rentistas (z wyp.) [28-3-4, 6.73]
30.06.20 Bataha Diallo (19, D/WBR; Togo: 8/2) <= Sud América (z wyp.) [21-0-2, 6.82]
30.06.20 Eduardo Ferro (20, STC-AML; Urugwaj) <= Torque (z wyp.) [23-6-2, 6.42]
30.06.20 Youssouf Koffi (23, STC-AMR; WKS U20: 12/4) <= Wanderers (z wyp.) [14-8-2, 7.03]
30.06.20 Pingoto (21, DR-DL/WBR; Brazylia) <= Nacional (z wyp.) [11-0-0, 6.82]
30.06.20 Gervais Eto'o (24, STC-AMRL; Kamerun U20: 21/14] <= River Plate (URU) (z wyp.) [—]

Dwóch spośród tych zawodników wróciło do klubu tylko po to, by zdać sprzęt i spakować swoje rzeczy. Alsina i Duciós kiedyś byli kandydatami do gry w pierwszym zespole, lecz zmarnowali swoje szanse. Rozpocząłem też proces wysyłania utalentowanej młodzieży do mniejszych klubów, by tam nabierali doświadczenia. Pierwszym, którego to spotkało, był defensywny pomocnik, Daniel Britos, który przeprowadził się do drugoligowego argentyńskiego Patronato.

Transfery z klubu:
30.06.20 Daniel Britos (18, DM; Urugwaj) => Patronato (wyp.)
30.06.20 Francisco Duciós (24, DL-DC/WBL; Peru U20: 19/2) => FT [4-0-0, 6.40; 4s]
30.06.20 Ricardo Alsina (22, DC; Urugwaj) => FT [1-0-0, 6.50; 3s]
30.06.20 Ariel Calleros (17, STC; Urugwaj) => FT [2s]

Zwolniło się także miejsce w sztabie szkoleniowym, z którego odszedł fizjoterapeuta Rodrigo Roquero.

Ze sztabu szkoleniowego:
30.06.20 Rodrigo Roquero (30; Urugwaj) => FT (fizjoterapeuta)

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2020

Bilans: —
Primera División Profesional (Apertura): 1. (—), 36 pkt, 37:13
Primera División Profesional (Clausura): 1. (—), 38 pkt, 36:9
Primera División Profesional (2 sezony): 1. (—), 136 pkt
Copa Libertadores: 2. runda (3:1, 2:3 z Olimpią (PAR) => 1:2, 2:2 z Internacionalem, 3:1, 2:1 z Bolivarem, 3:3, 3:0 z Atlético Nacional => 3:1, 0:2 z Newell's)
Nagrody: [brak]

Finanse: +£7.762.871 (w ostatnim miesiącu +£1.061.044)
Budżet transferowy: £4.520.000 (75% z transferów)
Budżet płac: £56.054 (wykorzystane £37.743)

Transfer (świat) => Viktor Fischer (26, AML-M/AMC/STC; Dania: 50/8); Real Madryt => Monaco; £36.5M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1891)

Anglia => [brak]
Argentyna => Newell's
Brazylia => Vitória
Chile => [brak]
Francja => [brak]
Hiszpania => Atlético
Holandia => PSV
Kolumbia => América de Cali
Meksyk => [brak]
Niemcy => [brak]
Peru => Cristal
Polska => [brak]
Portugalia => [brak]
Rosja => [brak]
Urugwaj => [brak]
Włochy => [brak]

Tottenham (Paulo Fonseca) => —. (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (—) (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => —. (—) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => —. (—) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 27. (810) [brak]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Bułgaria
2. Gruzja
3. Polska
4. Portugalia
5. Rumunia
6. San Marino

Urugwaj (Marcelo Bielsa) => 50. (589) [2:0 z Chile; 1:2 z Brazylią]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna 13 pkt 17:7
2. Brazylia 13 pkt 8:3
3. Peru 11 pkt 9:6
4. Urugwaj 9 pkt 8:6
5. Kolumbia 8 pkt 9:8
6. Chile 8 pkt 7:9
7. Ekwador 8 pkt 6:8
8. Paragwaj 7 pkt 8:8
9. Wenezuela 4 pkt 3:10
10. Boliwia 3 pkt 2:12

LM => Korona Kielce => 2. runda kw. (x:x, x:x z Cliftonville)
LE => Lech => 2. runda kw. (x:x, x:x z FK Ventspils lub Derry City)
LE => GKS Katowice => 2. runda kw. (x:x, x:x z Botewem Płowdiw)
LE => Zagłębie Lubin => 1. runda kw. (x:x, x:x z KÍ)

Odnośnik do komentarza

1 lipca w Urugwaju otwarło się okno transferowe. Kibice Orientalu doskonale wiedzieli, co to oznacza, i z zaciekawieniem wyczekiwali prezentacji nowych zawodników, zwłaszcza że po raz pierwszy dysponowałem funduszami pozwalającymi na w miarę swobodne ruchy na rynku transferowym. Nie wiem, czy spodziewali się aż siedmiu nowych twarzy, ale właśnie tyle dostali, a w bonusie jednego dobrego znajomego, czyli Mauro Sáncheza, wypożyczonego na kolejny rok z Boca Juniors. Zdecydowana większość tych piłkarzy sprowadzana była do klubu z myślą o przyszłości; na grę w pierwszym zespole liczyć mogli jedynie rozgrywający Cerro, Dionisio Noble, oraz napastnik Atenas de San Carlos, Pablo Barboza.

Transfery do klubu:
01.07.20 Mauro Sánchez (22, STC; Urugwaj U20: 14/3) <= Boca Juniors (wyp.)
01.07.20 Enrique Malvino (17, DC; Urugwaj) <= Defensor Sporting (£300.000)
01.07.20 Emedolibe Ameobi (18, MC-AMC; Nigeria U20: 3/0) <= Ocean Boys (£250.000)
01.07.20 Dionisio Noble (22, AMC-MC; Urugwaj) <= Cerro (£175.000)
01.07.20 Aníbal Sánchez (17, GK; Urugwaj) <= Fénix (£195.000)
01.07.20 Pablo Barboza (19, STC-AMR; Urugwaj U20: 1/0) <= Atenas de San Carlos (£400.000)
01.07.20 Marcelo Pereira (16, STC-AMC; Urugwaj) <= Deportivo Maldonado (£100.000)
01.07.20 Leonel Ortíz (18, WBL; Urugwaj) <= Wanderers de Artigas (£13.500)

Pozbywanie się z klubu niechcianych piłkarzy nie szło mi równie dobrze, ale wynikało to z tego, że targowałem się o każdego pensa. Młody rozgrywający Fabrizio Meozzi za darmo przeniósł się do Racingu de Montevideo, zaś niedawny podstawowy napastnik Orientalu, Maximiliano Brito, który cały poprzedni sezon spędził w rezerwach, przeprowadził się do hiszpańskiej trzeciej ligi, do Lugo.

Transfery z klubu:
01.07.20 Fabrizio Meozzi (21, AMC-MC/AML; Urugwaj) => Racing de Montevideo (25%) [1s]
01.07.20 Maximiliano Brito (28, STC; Urugwaj) => Lugo (£50.000 + 15%) [41-16-5, 687; 3s]

Był to wszakże dopiero początek trzęsienia ziemi. Zdecydowałem się na radykalną przebudowę sztabu szkoleniowego i klubu odeszli właściwie wszyscy najważniejsi moi współpracownicy — mój asystent oraz menedżerowie rezerw i zespołu U19. Uważałem bowiem, że umiejętnościami zbytnio odstają od reszty sztabu szkoleniowego.

Ze sztabu szkoleniowego:
01.07.20 Fernando Rodríguez (37; Urugwaj) => FT (£3.000) (asystent menedżera; 4s)
01.07.20 Emilio Gómez (32; Urugwaj) => FT (£2.500) (menedżer rezerw; 1s)
01.07.20 José Cancela (44; Urugwaj) => FT (£2.000) (menedżer U19; 4s)

Oczywiście zwalniając ich miałem już upatrzonych następców na ich miejsce, ci zaś bardzo chętnie zaakceptowali moją ofertę. Tradycyjnie stawiałem przede wszystkim na byłych piłkarzy, spośród których najbardziej rozpoznawalny był mój nowy asystent, Hiszpan Cristian Fiél, mający za sobą między innymi występy w VfL Bochum. Zatrudniłem także klubowego lekarza, gdyż kadra na tyle się nam rozrosła, że fizjoterapeuci potrzebowali kogoś, kto koordynowałby ich pracę.

Do sztabu szkoleniowego:
02.07.20 Rodolfo Bareiro (29; Argentyna) <= FT (lekarz klubowy)
02.07.20 Juan Tejera (36; Urugwaj) <= FT (menedżer U19)
02.07.20 Nuno Abreu (44; Portugalia) <= FT (menedżer rezerw)
03.07.20 Cristian Fiél (40; Hiszpania) <= FT (asystent menedżera)

W ciągu następnych dwóch tygodni zajęty byłem przede wszystkim lokowaniem naszych zawodników na wypożyczeniach, a także próbami sprzedaży tych piłkarzy, którzy albo chcieli odejść, albo nie chcieli podpisać nowego kontraktu, albo nie byli już klubowi potrzebni. Oriental był już znany na całym kontynencie z tego, jakich zawodników szkoli, tak więc nie miałem z tym żadnego problemu.

Transfery z klubu:
04.07.20 Edgar Maldonado (21, STC-AMRL; Wenezuela U20: 18/5) => Fénix (wyp.)
05.07.20 José Carlos Ribeiro (20, GK; Angola: 5/0) => Central Español (wyp.)
05.07.20 Alejandro Montes (18, M/AML; Urugwaj) => Boston River (wyp.)
06.07.20 Enrique Malvino (17, DC; Urugwaj) => Juventud de las Piedras (wyp.)
06.07.20 Joari (21, STC-M/AMC; Brazylia) => Cerrito (wyp.)
06.07.20 Diego Silveira (21, DR-DC/WBR; Urugwaj) => Huracán del Paso (wyp.)
06.07.20 Pingoto (21, DR-DL/WBR; Brazylia) => Wanderers (wyp.)
06.07.20 Phetolo Khoza (20, DC-DM/MC; RPA) => River Plate (URU) (wyp.)
06.07.20 Santiago Requelme (18, DM; Urugwaj) => Atenas de San Carlos (wyp.)

Równolegle przez cały czas wypatrywałem okazji, by wzmocnić zespół i takowa mi się nadarzyła — po spadku z ekstraklasy Fénix wyzbywał się swoich utalentowanych juniorów i po Sánchezie udało mi się upolować za garść funtów bardzo ciekawego obrońcę, Santiago Jaureguiberry'ego.

Transfery do klubu:
08.07.20 Santiago Jaureguiberry (18, DC; Urugwaj) <= Fénix (£60.000)

Odnośnik do komentarza

W pierwszym sparingu za przeciwnika mieliśmy właśnie Fénix. Przez pół godziny wszystko pięknie trybiło, prowadziliśmy pewnie po dwóch trafieniach niezawodnego Sáncheza, ale potem coś się posypało w naszej defensywie. Goście doprowadzili do remisu, a w drugiej połowie nie byliśmy w stanie ich pokonać. Jasne, to był dopiero pierwszy mecz po wakacjach, ale Dos Santos i Noble w roli rozgrywającego nie zachwycili i zacząłem się zastanawiać, czy nie będzie konieczne przesunięcie na tę pozycję Candii.

 

10.07.20 Parque Oriental, La Paz: 2.007 widzów
F01 Oriental de La Paz — Fénix (URU/B) 2:2 (2:2)
M.Sánchez pk 6, 31 — S.Guiarte 33, 45
Odnośnik do komentarza

Kolejny tydzień stał pod znakiem dalszych wypożyczeń, ale i jednego transferu. Ángel Rodríguez miał za sobą bardzo udany sezon i chciał się sprawdzić w lepszym klubie, ja zaś nie zamierzałem na siłę go zatrzymywać. Gdy więc wpłynęła satysfakcjonująca mnie oferta z Deportivo Cali, nie wahałem się i pierwszy podstawowy zawodnik z zeszłego sezonu rozstał się z Orientalem.

Transfery z klubu:
10.07.20 Miguel Etcheverry (22, MR-AMR; Urugwaj) => Plaza Colonia (wyp.)
11.07.20 Ángel Rodríguez (27, DM-MC; Urugwaj) => Deportivo Cali (£700.000 + 20%) [88-2-10, 6.85; 5s]
12.07.20 Eduardo Ventre (17, DM; Urugwaj) => Huracán del Paso (wyp.)
12.07.20 Carlos Iturburo (20, ST-AML; Urugwaj) => Boston River (wyp.)
12.07.20 Emedolibe Ameobi (19, MC-AMC; Nigeria U20: 3/0) => Rentistas (wyp.)
12.07.20 Mohamed Abdel Aty (19, D/WBR-MR; Egipt: 2/0) => Sud América (wyp.)
12.07.20 Santiago Jaureguberry (18, DC; Urugwaj) => Sud América (wyp.)

W drugim sparingu zgodnie z planem sprawdziłem Candię na pozycji rozgrywającego i nasza gra wyglądała o wiele lepiej. Również i Koffi na prawym skrzydle był znacznie groźniejszy niż w ataku i nasz ligowy rywal nie miał absolutnie nic do powiedzenia w tym meczu.

 

15.07.20 Parque Oriental, La Paz: 1.998 widzów
F02 Oriental de La Paz — Miramar Misiones (URU/A) 4:0 (3:0)
C.Kameni 18, M.Sánchez 26, Y.Koffi 31, J.Gutiérrez 47
Odnośnik do komentarza

Carlos Garcés długo się namyślał, lecz gdy do klubu wpłynęła nie jedna, a trzy satysfakcjonujące mnie oferty, było jasne, że nie utrzymamy go w La Paz. Ostatecznie Ekwadorczyk zdecydował się na Skandynawię i FC Nordsjælland, co zmusiło mnie do zintensyfikowania poszukiwań nowego rozgrywającego. W międzyczasie wypożyczyłem też do El Tanque Sisley jego rodaka, bramkarza Marco Paza, by tam nabierał doświadczenia.

Transfery z klubu:
16.07.20 Carlos Garcés (23, AMC-MC; Ekwador: 1/0) => FC Nordsjælland (£2.000.000) [28-10-7, 6.96, 3s]
17.07.20 Marco Paz (19, GK; Ekwador U20: 13/0) => El Tanque Sisley (wyp.)

Na zgrupowanie pojechał z nami testowany brazylijski ofensywny pomocnik Carlos Eduardo, który miał za sobą epizod w Porto, ale sparing z Juventud de Las Piedras pokazał mi, że nie będzie on nam potrzebny. Świetny mecz rozegrał bowiem Candia, strzelec dwóch goli w tym meczu, i tym samym ostatecznie przekonał mnie do przesunięcia go na tę pozycję. Znów dobrze na prawym skrzydle spisał się Koffi, natomiast po drugiej stronie coraz bardziej rozczarowywał mnie Eto'o.

 

21.07.20 Estadio Municipal Parque Artigas, Las Piedras: 1.642 widzów
F03 Juventud de Las Piedras (URU/A) — Oriental de La Paz 0:3 (0:2)
Jh.Candia 6, 36, C.Fernández 70
Odnośnik do komentarza

Oriental de la Paz — sztab szkoleniowy na sezon 2020/2021

Nuno Abreu (44; Portugalia) => menedżer rezerw (defensywa)
Juan Tejera (37; Urugwaj) => menedżer U19
Cristian Fiél (40; Hiszpania) => asystent menedżera (taktyka)
Diego Forlán (41; Urugwaj: 88/33) => asystent menedżera U19
Richard Pérez (46; Urugwaj) => koordynator szkolenia młodzieży
Juan Bergara (36; Urugwaj) => trener bramkarzy (obrona strzałów)
José Miguel Marí (52; Hiszpania) => trener bramkarzy (trening bramkarski)
Leonardo Ordoqui (47; Urugwaj) => trener przygotowania fizycznego (aerobik)
Luis Balseiro (49; Urugwaj) => trener przygotowania fizycznego (siła)
Alejandro Pérez (29; Urugwaj) => trener (ofensywa)
Emiliano Castro (34; Urugwaj) => trener (ofensywa)
Oscar Torlacoff (46; Urugwaj) => trener (strzały)
Jorge Martínez (37; Urugwaj) => trener (technika)
David Díez (45; Hiszpania) => trener (defensywa)
Marcelo Rosa (34; Urugwaj) => trener U19
Hernán Curuchet (41; Argentyna) => trener U19
David Oliva (48; Meksyk) => trener U19
Uriz (49; Hiszpania) => trener U19
Rodrigo Bareiro (29; Argentyna) => lekarz klubowy
Claudio Machado (32; Urugwaj) => fizjoterapeuta
Virginia Farre (44; Urugwaj) => fizjoterapeutka
Rubén Rivera (35; Hiszpania) => fizjoterapeuta rezerw
Diego Ayala (35; Urugwaj) => koordynator pionu scoutingu (Urugwaj; rozgrywki U19)
Agustín Acosta (45; Urugwaj) => scout (Peru, Argentyna, Chile, Niemcy)
Alejandro Mendoza (43; Argentyna) => scout (Kamerun, Nigeria, Ghana, Egipt)
Jorge Llagostera (35; Urugwaj) => scout (Meksyk, Brazylia, Paragwaj, Włochy)
Jonathan González (38; Urugwaj) => scout (Wenezuela, Ekwador, Boliwia, Portugalia)
Fran (35; Hiszpania) => scout (Zambia, RPA, Togo, Hiszpania)
Ignacio Gimenez (35; Argentyna) => scout (Australia, Japonia, Korea Południowa, Chiny, Rosja, Polska)
Jonathan Silveira (38; Urugwaj) => scout (Kolumbia, USA, Kostaryka, Francja)
Javi Hernández (37; Hiszpania) => scout (Maroko, Algieria, Tunezja, Senegal)
Marcin Smoliński (35; Polska) => scout (rozpracowywanie rywali)
Oumar Dabo (39; Mali: 6/2) => scout (Angola, Mali, WKS, DR Konga)


Oriental de la Paz — kadra na sezon 2020/2021

33. José Hernández (29, GK; Urugwaj)
12. Paul Franck (20, GK; Kamerun U20: 11/0) (FGN)
2. Cédric Kameni (23, DRLC; Kamerun U20: 21/1)
5. Christian Cossú (28, DM-DR; Urugwaj) ©
3. Camilo Saiz (28, DC; Kolumbia U20: 16/1) (vc)
4. Rodrigo Curbelo (29, DC; Urugwaj)
13. Fabrizio Buschiazzo (24, DC; Urugwaj U20: 19/0)
14. Claudio Fernández (21, DC; Urugwaj)
15. Héctor Sabajanes (21, DC; Urugwaj U20: 4/0)
7. Ricardo Silvera (20, D/WBR; Urugwaj U20: 5/0)
30. Zouhair Amrani (21, DC; Maroko: 1/0) (FGN)
22. Jhon González (21, DC/DM-MC; Wenezuela: 7/0) (FGN)
7. Ricardo Silvera (21, D/WBR; Urugwaj U20: 5/0)
23. Diego Fuentes (20, DR-WBR; Urugwaj)
16. Bataha Diallo (19, D/WBR; Togo: 8/2) (FGN)
18. Santiago Pereyra (28, DR-WB/MR; Urugwaj U20: 15/0)
17. Héctor Sanabria (21, D/WBL-ML; Paragwaj U20: 16/0) (FGN)
31. Leonel Ortíz (18, WBL; Urugwaj)
24. Cristian Vidalín (22, DM; Urugwaj U20: 7/1)
37. Valentín Benítez (21, DM-MC; Urugwaj)
21. Johnny Gutiérrez (20, AMR-MR; Urugwaj U20: 1/0)
8. Oswaldo Valencia (23, M/AMC-M/AML; Wenezuela U20: 34/4) (FGN)
26. Rolando Salamanca (19, AML-ML; Boliwia: 1/0)
20. Dionisio Noble (22, AMC-MC; Urugwaj)
10. Jhonatan Candia (25, AMC-AMR; Urugwaj U20: 4/0)
34. Gervais Eto'o (24, STC-AMRL; Kamerun U20: 21/14)
22. Youssouf Koffi (23, STC-AMR; WKS U20: 12/4)
27. Gabriel Alvariza (21, STC-AMRL; Urugwaj)
19. Jacir Pedro (20, STC-AMRL; Urugwaj)
35. Pablo Barboza (19, STC-MR; Urugwaj U20: 1/0)
28. Álvaro González (18, STC-AML; Urugwaj)
29. Maximiliano Dos Santos (21, AMC-STC; Urugwaj)
11. Mauro Sánchez (22, STC; Urugwaj U20: 14/3) (wyp. z Boca Juniors)
36. Miguel Alsina (22, STC; Urugwaj)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...