Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Przez kolejne dwa tygodnie szukałem dalszych wzmocnień, tym bardziej że wszyscy bramkarze pierwszego zespołu wyjechali na turnieje reprezentacji. Niczego takiego nie udało mi się wszakże dokonać, a na domiar złego po zaledwie pół roku w klubie potężnego focha strzelił Boliwijczyk Loayza, który domagał się gry w pierwszym zespole. Nie zamierzałem mu tego zagwarantować, a więc czekało nas gwałtowne i nieoczekiwanie rozstanie. Chętnych na niego nie brakowało, ale negocjacje musiały potrwać. Póki co zatem Oriental opuścił jedynie młody Rodrigo González, kolejna z naszych gwiazdek, która miała zbierać doświadczenie w niższej lidze.

Transfery z klubu:
09.01.21 Rodrigo González (17, DM; Urugwaj) => Tacuarembó F.C. (wyp.)

Cédric Kameni i Paul Franck zaliczyli debiuty w reprezentacji Kamerunu w wygranym 3:1 meczu z Zambią, inaugurującym turniej finałowy Pucharu Narodów Afryki. Bardzo się z tego cieszyłem, ale w pierwszym sparingu nowego roku musiałem na bramce wystawić szesnastoletniego Álvaro Toriño. Junior spisał się nienagannie, a trzecioligowa Bella Vista wyjechała z La Paz z bagażem pięciu bramek.

 

22.01.21 Parque Oriental, La Paz: 2.080 widzów
F06 Oriental de La Paz (URU/A) — Bella Vista (URU/C) 5:0 (3:0)
J.Gutiérrez 1, M.Sánchez 20, Jh.Candia 27, H.Sabajanes pk 60, G.Alvariza 69
Odnośnik do komentarza

Obserwacja finałowego turnieju młodzieżowych mistrzostw kontynentu opłaciła mi się, gdy w meczu Ekwadoru z Paragwajem dobry występ zaliczył napastnik tych pierwszych, Carlos Cangá. Jako że od jakiegoś czasu pozostawał on bez pracodawcy, szybko przystał na zaproponowane mu warunki i został nowym graczem Orientalu.

Transfery do klubu:
29.01.21 Carlos Cangá (19, STC-AMLC; Ekwador U20: 22/3) <= FT (ost. El Nacional)

Drugi sparing również stanowił przede wszystkim okazję dla naszych rezerwowych, gdyż do rozgrywek Juventud de América dołączyły także mecze pierwszych reprezentacji. Nie przeszkodziło to nam ani trochę w odniesieniu pewnego zwycięstwa nad kolejnym trzecioligowym rywalem.

 

29.01.21 Parque Oriental, La Paz: 2.078 widzów
F07 Oriental de La Paz (URU/A) — San Carlos de Maldonado (URU/C) 4:0 (4:0)
F.Buschiazzo 5, 28, P.Barboza 14, G.Eto'o 43
Odnośnik do komentarza

Ostatnie dni stycznia miały być dla mnie spokojne i pozbawione emocji, ale los zrządził inaczej. Najpierw peruwiański Municipal zainteresował się naszym niedawnym nabytkiem, prawym obrońcą De Leónem, którego z wielką chęcią wysłałem za granicę, by tam się ogrywał. Potem zaś do klubu wpłynęła oferta z Europy, z belgijskiego Anderlechtu, której przedmiotem był nasz boliwijski napastnik, Mirtha Loayza. Chłopak chciał odejść z klubu — choć podczas negocjacji nieoczekiwanie stwierdził, że zgadza się na transfer, bo znalazł się na liście transferowej — Belgowie chcieli go kupić, my chcieliśmy na nim zarobić, w efekcie rozmowy trwały bardzo krótko i zakończyły się porozumieniem. Loayza odleciał do Belgii, a nam na otarcie łez pozostała rekordowa dla klubu kwota £3.600.000.

Transfery z klubu:
31.01.21 Johany De León (19, DR; Urugwaj) => Municipal (wyp.)
31.01.21 Mirtha Loayza (19, STC; Boliwia: 14/5) => Anderlecht (£3.600.000)

Styczeń 2021

Bilans: —
Primera División Profesional (Apertura): 1. (—), 42 pkt, 54:6
Primera División Profesional (Clausura): —. (—), —
Primera División Profesional (2 sezony): 1. (—), 116 pkt
Copa Sudamericana: ćwierćfinał (6:1, 3:2 z Cerro Porteño (PAR) => 3:0, 2:0 z Millonarios (COL) => 0:0, 0:0 z Guarani (BRA) => 1:1, 0:1 ze Sport Recife)
Copa Libertadores: —
Nagrody: —

Finanse: +£9.109.793 (w ostatnim miesiącu +£1.765.588)
Budżet transferowy: £6.700.000 (75% z transferów)
Budżet płac: £73.948 (wykorzystane £48.567)

Transfer (świat) => Fabián Tabak (21, STC-AMRLC; Argentyna: 5/2); Real Betis => Real Madryt; £32.5M
Transfer (Polska) => Patryk Koziara (30, MC-DM; Polska); Zawisza => Górnik Łęczna; £0.0075M

Reprezentacje => Brazylia (Caio Júnior; 1724)

Anglia => Man Utd
Argentyna => [brak]
Brazylia => [brak]
Chile => Santiago Wanderers
Francja => PSG
Hiszpania => Barcelona
Holandia => sc Heerenveen
Kolumbia => Junior
Meksyk => Monterrey
Niemcy => Bayern
Peru => [brak]
Polska => GKS Katowice
Portugalia => Porto
Rosja => CSKA Moskwa
Urugwaj => [brak]
Włochy => Juventus

Tottenham (Paulo Fonseca) => 2. (+1) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 1. (+1) (La Liga)
Freiburg (Thorsten Fink) => 17. (-3) (Bundesliga)
Lech (Peter Schmeichel) => 13. (—) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 8. (—) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 39. (730) [brak]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Rumunia 10 pkt, 17:5
2. Portugalia 10 pkt, 13:4
3. Bułgaria 8 pkt, 7:6
4. Polska 7 pkt, 9:9
5. Gruzja 7 pkt, 7:10
6. San Marino 0 pkt, 1:20

Urugwaj (Marcelo Bielsa) => 32. (793) [brak]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna 26 pkt 31:14
2. Brazylia 26 pkt 20:8
3. Kolumbia 20 pkt 21:15
4. Peru 18 pkt 16:11
5. Urugwaj 17 pkt 15:10
6. Chile 15 pkt 18:19
7. Paragwaj 11 pkt 15:20
8. Ekwador 11 pkt 12:20
9. Wenezuela 7 pkt 9:23
10. Boliwia 4 pkt 6:23

LM => Korona Kielce => 4. w grupie G (2:0, 4:0 z Cliftonville => 1:1, 1:1k z Partizanem => 0:0, 2:1 z Viktorią Pilzno => 0:0, 0:0 z Szachtarem, 0:4, 0:1 z Bayernem, 0:3, 1:5 z Udinese) ###
LE => Lech => 3. runda kw. (3:0, 2:0 z Derry City => 1:3, 0:1 ze Slovanem Bratislava) ###
LE => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 0:2p z Botewem Płowdiw => 2:1, 0:3 z Atalantą) ###
LE => Zagłębie Lubin => 1. runda kw. (2:0, 3:0 z KÍ => 2:0, 1:1 z Vaduz => 0:2, 1:4 z HSV) ###

Odnośnik do komentarza

Ostatnie dni stycznia miały być dla mnie spokojne i pozbawione emocji, ale los zrządził inaczej. Najpierw peruwiański Municipal zainteresował się naszym niedawnym nabytkiem, prawym obrońcą De Leónem, którego z wielką chęcią wysłałem za granicę, by tam się ogrywał. Potem zaś do klubu wpłynęła oferta z Europy, z belgijskiego Anderlechtu, której przedmiotem był nasz boliwijski napastnik, Mirtha Loayza. Chłopak chciał odejść z klubu — choć podczas negocjacji nieoczekiwanie stwierdził, że zgadza się na transfer, bo znalazł się na liście transferowej — Belgowie chcieli go kupić, my chcieliśmy na nim zarobić, w efekcie rozmowy trwały bardzo krótko i zakończyły się porozumieniem. Loayza odleciał do Belgii, a nam na otarcie łez pozostała rekordowa dla klubu kwota £3.600.000.

 

 

Nie do końca rozumiem to zdanie :-k

Odnośnik do komentarza

Loayza chciał odejść z klubu.

Belgowie chcieli go kupić.

Ja chciałem się go pozbyć.

 

Co nie zmienia faktu, że (a) Loayza poprosił o transfer (b) przyjmując ofertę Anderlechtu stwierdził, że robi to, bo został wystawiony na sprzedaż.

 

Tuż przed zamknięciem okna transferowego wypożyczyłem jeszcze do Hiszpanii, do trzecioligowej Córdoby defensywnego pomocnika Valentína Beníteza. W pierwszym składzie raczej się nie mieścił, a tak przynajmniej miał szansę na przekonanie mnie do swoich umiejętności.

Transfery z klubu:
01.02.21 Valentín Benítez (22, DM-MC; Urugwaj) => Córdoba (wyp.)

Na początku lutego pohandlowałem trochę klauzulami transferowymi, ale kwoty, o jakie chodziło, opiewały na kilkadziesiąt tysięcy funtów, a więc nie były warte wzmianki. Znacznie sympatyczniejsza suma £580.000 wpłynęła na nasze konto za automatyczne wejście do fazy grupowej Copa Libertadores. Tam w grupie C czekał na nas zaledwie najmocniejszy klub Ameryki Południowej, brazylijskie Fluminense, a także chłopcy do bicia, czyli wenezuelskie Deportivo Táchira, oraz Querétaro z Meksyku, z którym mieliśmy stoczyć walkę o awans do fazy pucharowej.

Ostatni sparing zagraliśmy z argentyńskim Deportivo Maipú. Jako że na bramce nadal wystawiać musiałem juniorów, gościom udało się zdobyć dwie bramki ze stałych fragmentów gry, ale i tak zostali dokumentnie ograni. Wielką zasługę miał w tym Mauro Sánchez, świeżo upieczony reprezentant kraju, któremu Marcelo Bielsa dał szansę gry w eliminacyjnym meczu z Kolumbią, wygranym przez Urugwaj 2:1.

 

07.02.21 Parque Oriental, La Paz: 2.074 widzów
F08 Oriental de La Paz (URU/A) — Deportivo Maipú (ARG/C) 4:2 (4:1)
M.Sánchez 1, 41, Ch.Cossú 3, Jh.Candia 34 — F.Bonfiglio pk 33, J.Scolari 54
Odnośnik do komentarza

Na inaugurację fazy zamknięcia graliśmy na wyjeździe z Rentistas. Ich menedżer, Julio Ribas, nie przepadał za mną, więc zapowiedziałem mu srogi łomot, a słowa zwykłem dotrzymywać. Do przerwy prowadziliśmy 2:0 po dwóch bramkach Kameniego po rzutach rożnych. Sporego pecha miał Sánchez, ale dodałem mu otuchy w szatni, w efekcie czego w 61. minucie wykorzystał zagranie Koffiego w uliczkę, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Orientalu. W tym meczu szansę debiutu po wyleczeniu ciężkiego urazu otrzymał wreszcie Paragwajczyk Giménez, ale nie zachwycił swoją postawą.

 

13.02.21 Complejo Rentistas, Montevideo: 1.517 widzów
L16/30 Rentistas (13) — Oriental de La Paz (10) 0:3 (0:2)
C.Kameni 15, 30, M.Sánchez 61

Oriental: P.Franck 7.1 — C.Kameni 9.3, Jh.González 7.5, C.Saiz 7.3 — J.L.Giménez 6.6 (55. H.Sanabria 6.8), Ch.Cossú 7.3 (67. C.Vidalín 6.7), R.Silvera 7.1 — G.Eto'o 8.3, Jh.Candia 7.7, Y.Koffi 8.5 — M.Sánchez 7.8
Odnośnik do komentarza

 

Na inaugurację fazy zamknięcia graliśmy na wyjeździe z Rentistas. Ich menedżer, Julio Ribas, nie przepadał za mną, więc zapowiedziałem mu srogi łomot, a słowa zwykłem dotrzymywać. Do przerwy prowadziliśmy 2:0 po dwóch bramkach Kameniego po rzutach rożnych. Sporego pecha miał Sánchez, ale dodałem mu otuchy w szatni, w efekcie czego w 61. minucie wykorzystał zagranie Koffiego w uliczkę, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Orientalu. W tym meczu szansę debiutu po wyleczeniu ciężkiego urazu otrzymał wreszcie Paragwajczyk Giménez, ale nie zachwycił swoją postawą.

 

 

13.02.21 Complejo Rentistas, Montevideo: 1.517 widzów

L16/30 Rentistas (13) — Oriental de La Paz (10) 0:3 (0:2)

C.Kameni 15, 30, M.Sánchez 61

 

Oriental: P.Franck 7.1 — C.Kameni 9.3, Jh.González 7.5, C.Saiz 7.3 — J.L.Giménez 6.6 (55. H.Sanabria 6.8), Ch.Cossú 7.3 (67. C.Vidalín 6.7), R.Silvera 7.1 — G.Eto'o 8.3, Jh.Candia 7.7, Y.Koffi 8.5 — M.Sánchez 7.8

 

Coś słaby ten łomot ;)

Odnośnik do komentarza

Pomyślałby kto, że po takim wejściu w nowy rok gazety będą rozpisywać się nad umiejętnościami piłkarzy Orientalu. Nic z tego, wieczorne wydanie El País przyniosło co prawda na pierwszej stronie moje zdjęcie, tyle że zrobione smartfonem na Aeropuerto Internacional de Carrasco, opatrzone sensacyjnym nagłówkiem sugerującym, że lecę do Rotterdamu podpisać kontrakt z Feyenoordem.

Telefon wyłączyłem jeszcze przed lądowaniem, gdyż w przeciągu paru godzin zaczął się ostro grzać, a współpasażerowie spoglądali na mnie z narastającą niechęcią. Gdy przechodziłem przez kontrolę paszportową, za oknem zamiast wiatraków, krów i tulipanów widniała jednakowoż nowoczesna architektura na tle upstrzonej baobabami sawanny. Przed wyjściem z Kotoka International Airport czekało już na mnie dwóch hebanowych dżentelmenów oraz limuzyna, która niezwłocznie ruszyła z piskiem opon i uwarunkowaną genetycznie pogardą dla przepisów ruchu drogowego. W ten sposób z iście ułańską fantazją rozpocząłem nowy etap mojej kariery.

Nsoroma Tuntum czyli Czarne Gwiazdy miały za sobą bolesne rozstanie z Pucharem Narodów Afryki już w fazie grupowej, po porażce 1:2 z Mali i remisie 1:1 z Angolą, więc GPZN uznał, że konieczne są drastyczne kroki, a zatrudnienie selekcjonera z zagranicy było pierwszym z nich. Ghana zajmowała co prawda 14. miejsce w rankingu FIFA, ale już za parę dni miało się to zmienić na niekorzyść. Działacze oczekiwali ode mnie awansu do finałów MŚ 2022, a ja zamierzałem dokładnie to im zapewnić. Po dwóch meczach zespół liderował w grupie 2., mając na rozkładzie Benin (3:0 A) oraz Libię (5:0 H), tak więc moje zadanie nie wydawało się trudne, przynajmniej w tej fazie.

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Ghana 6 pkt 8:0
2. Burundi 4 pkt 4:3
3. Libia 1 pkt 2:7
4. Benin 0 pkt 1:5

Do najbliższego meczu miałem ponad miesiąc, a zatem po zaskakująco długiej konferencji prasowej resztę dnia, jak i dwa kolejne dni, spędziłem na rozmowach z działaczami GPZNu, prezesami największych klubów oraz kandydatami do pracy w sztabie szkoleniowym reprezentacji — na starcie zastałem w nim jedynie selekcjonera drużyny U20, Kima Granta. Z tym ostatnim poszło mi najłatwiej i gdy 16 lutego opuściłem Akrę w drodze z powrotem do Urugwaju, do obsadzenia pozostawało mi jedynie stanowisko trenera bramkarzy pierwszej drużyny. Niestety absolutnie nikt nie był nim zainteresowany, ale w sumie nie było one aż tak istotne. Zatrudniłem za to sporą grupę byłych reprezentantów Ghany i innych afrykańskich krajów, a niektóre nazwiska na papierze robiły spore wrażenie.

Do sztabu reprezentacji:
14.02.21 Laryea Kingston (40; Ghana: 41/6) <= selekcjoner U23 (FT)
14.02.21 Matthew Amoah (40; Ghana: 43/13) <= selekcjoner B (FT)
14.02.21 Alfred Arthur (34; Ghana: 1/0) <= trener U20 (FT)
14.02.21 Victor Amoako (32; Ghana) <= trener U23 (FT)
14.02.21 Stephen Nelson (33; Ghana) <= trener (FT)
14.02.21 Frank Osei (38; Ghana) <= trener (FT)
14.02.21 Sébastien Bassong (34; Kamerun: 18/0) <= trener (FT)
14.02.21 Vincent Enyama (38; Nigeria: 120/0) <= trener bramkarzy U20 (FT)
14.02.21 ThankGod Ike (34; Nigeria: 1/0) <= asystent menedżera (FT)

Mój pobyt na Czarnym Lądzie nie trwał długo, gdyż już 17 lutego czekał nas być może najważniejszy, a już na pewno najbardziej prestiżowy mecz w karierze, grupowe spotkanie Copa Libertadores z najmocniejszym zespołem kontynentu, Fluminense. W porównaniu ze spotkaniem z Rentistas dałem w nim szansę Salamance i Amraniemu, ale w głębi serca spodziewałem się ciężkiego łomotu.

Cóż, chyba nie doceniałem własnego zespołu. Goście zamiast jedynej taktyki, jaka zawsze stanowiła dla nas twardy orzech do zgryzienia, wyszli ustawieniem 4-1-2-1-2, co pozwoliło nam na nawiązanie z nimi równorzędnej walki. Tak było przynajmniej przez pierwszy kwadrans, potem Brazylijczycy zaczęli przeważać i stworzyli sobie stuprocentową sytuację, którą w iście polskim stylu zmarnował Ferreira. Potem znów doszliśmy do głosu i po paru niezłych akcjach w 26 minucie Koffi zagrał sprytną piłkę w pole karne, a Mauro Sánchez mimo asysty dwóch obrońców wepchnął się między nich, trącił piłkę czubkiem buta, a ta wylądowała w bramce mimo rozpaczliwej interwencji Moraisa! Plan minimum czyli strzelenie Fluminense gola mieliśmy wykonany, ale to był dopiero początek. Do przerwy powinniśmy byli prowadzić 2:0, a w drugiej połowie zabiliśmy spotkanie fantastycznym odbiorem piłki i uważnym jej rozgrywaniem. Kolejną okazję zmarnował Candia, w końcówce szansę debiutu w Orientalu otrzymał młody Paz, ale sfrustrowani Brazylijczycy nie byli w stanie pokonać doskonale dysponowanego Francka. Zwycięstwo 1:0 było dla nas historycznym wynikiem, który ostatecznie przyklepał nasze miejsce w kontynentalnej elicie.

 

17.02.21 Estadio Centenario, Montevideo: 65.235 widzów
CL01 Oriental de La Paz (URU) — Fluminense (BRA) 1:0 (1:0)
M.Sánchez 26

Oriental: P.Franck 7.1 — C.Kameni 7.2, Jh.González 7.4, Z.Amrani 7.0 — J.L.Giménez 6.7, Ch.Cossú 6.8 (66. C.Vidalín 6.7), R.Silvera 7.0 — R.Salamanca 6.4 (76. S.Paz), Jh.Candia 6.4 (62. M.Dos Santos 6.6), Y.Koffi 8.0 — M.Sánchez 7.2


W drugim meczu grupy C Deportivo Táchira zremisowało bezbramkowo z Querétaro.

1. Oriental de La Paz (URU) 3 pkt 1:0
2. Deportivo Táchira (VEN) 1 pkt 0:0
3. Querétaro (MEX) 1 pkt 0:0
4. Fluminense (BRA) 0 pkt 0:1
Odnośnik do komentarza

Po tym meczu obudziła się federacja piłkarska Nigerii, sugerując, że może jednak wolałbym prowadzić ich reprezentację. Odesłałem rozmówców na baobab, a potem rozpocząłem przygotowania do meczu z Sud Amériką. Wystawiłem w nim paru rezerwowych, Diallo i Buschiazzo, do składu powrócili Eto'o i Saiz, ale na niewiele to się zdało. Rozegraliśmy rozpaczliwie słabe spotkanie, po godzinie gry zacząłem przeprowadzać zmiany, będące zapowiedzią ruchów kadrowych, i to rezerwowy Dos Santos uratował nam honor, gdyż to po jego podaniu Koffi zdobył zwycięskiego gola. Wiem, że w ostatecznym rozrachunku liczą się punkty, ale przechodzenie obok meczu nie mieściło mi się w głowie i zamierzałem solidnie potrząsnąć zespołem.

 

21.02.21 Parque Carlos Ángel Fossa, Montevideo: 4.904 widzów
17/30 Sud América (15) — Oriental de La Paz (5) 0:1 (0:0)
Y.Koffi 84

Oriental: P.Franck 6.9 — C.Kameni 6.7, F.Buschiazzo 6.4 (Jh.González 6.6), C.Saiz 6.8 — B.Diallo 6.5 (71. J.L.Giménez 6.7), Ch.Cossú 6.8, R.Silvera 6.7 — G.Eto'o 6.5, Jh.Candia 6.6 (59. M.Dos Santos 6.8), Y.Koffi 7.2 — M.Sánchez 6.4
Odnośnik do komentarza

Ghana! Jak dla mnie, wraz z Wybrzeżem Kości Słoniowej, zdecydowanie najmocniejsza reprezentacja z Czarnego Lądu : ) Niezmiernie jestem ciekaw pierwszych spotkań eliminacyjnych, oby nadeszły very soon : )

 

 

Widzę, że skoro przedstawicielom Nigerii nie udało się przekonać mnie, to poszli do Profesora :D Ja jednak nie odesłałem ich na baobab, bo w Osnabrücku baobabów nie ma.

Odnośnik do komentarza

Jako przykład dla reszty zespołu posłużył mi Candia, którego ostro zrugałem i odsunąłem od zespołu na mecz z Juventud de Las Piedras. Zresztą w tym spotkaniu na boisku pojawiło się kilku nowych zawodników, w tym Fernández i Sanabria. Widać było, że piłkarze sami zdawali sobie sprawy z plamy na swoim honorze i szybko zabrali się za jej usuwanie. Już w 10. minucie mocnym strzałem zza linii pola karnego wynik otworzył Koffi, obsłużony pięknym, dalekim podaniem przez Eto'o. Nieustępliwie szukaliśmy kolejnych bramek i po pół godzinie gry takową sprezentował nam Díaz, faulując w polu karnym Sáncheza. Mauro sam wykonał wyrok i teraz mogłem odrobinę się odprężyć. Trzy minuty później znów świetnym dośrodkowanie popisał się Eto'o, a na listę strzelców tym razem wpisał się Dos Santos, uprzedzając rozpaczliwie interweniującego Deniza. Po przerwie kontrolowaliśmy przebieg spotkania aż do 81. minuty, kiedy to Sanabria w swoim rozbrajająco nieodpowiedzialnym stylu wyłapał drugą żółtą kartkę. Zaraz cofnęliśmy się do obrony, szukając okazji do kontry. Ta nadarzyła się chwilę później, Dos Santos świetnie wypatrzył wychodzącego zza defensorów Alvarizę, który technicznym uderzeniem ustalił wynik spotkania, zarazem pokazując spore umiejętności.

 

24.02.21 Parque Oriental, La Paz: 3.311 widzów
18/30 Oriental de La Paz (5) — Juventus de Las Piedras (6) 4:0 (3:0)
Y.Koffi 10, M.Sánchez pk 33, M.Dos Santos 36, G.Alvariza 85

Oriental: P.Franck 7.3 — C.Kameni 7.2 (61. R.Curbelo 6.6), Jh.González 7.7, C.Fernández 7.6 — H.Sanabria 6.9 RC, Ch.Vidalín 7.5, R.Silvera 7.5 — G.Eto'o 8.2, M.Dos Santos 9.1, Y.Koffi 8.3 (61. J.Gutiérrez 6.7) — M.Sánchez 6.9 (61. G.Alvariza 7.2)
Odnośnik do komentarza

Pierwszą ofiarą nowego roku został trener Wanderers, Rodolfo Arruabarrena, którego nie uratowało nawet 6. miejsce w tabeli ekstraklasy.

Przeciwko Miramar Misiones wystawiłem najmocniejszy skład z założeniem, że po uzyskaniu korzystnego wyniku trzech kluczowych zawodników niezwłocznie zostanie przeze mnie zmienionych. Mecz ułożył się nam perfekcyjnie, zaraz w pierwszej akcji López faulował w polu karnym Gonzáleza, rzut karny pewnie wykorzystał Sánchez i demolka została rozpoczęta. Gospodarze zagrali bardzo słabo, zaś my niezwykle skutecznie. Po kwadransie gry precyzyjną centrą popisał się Koffi, Sánchez strzelił wprost w Eiraldiego — zresztą naszego byłego bramkarza — ale dobitka Candii znalazła drogę do bramki. W 28. minucie dla odmiany Candia dośrodkował z prawego skrzydła, a Sánchez strzałem głową podwyższył na 3:0. Dziesięć minut później Mauro skompletował hat-tricka dobijając strzał Kameniego, a wynik w drugiej połowie ustalił Gutiérrez, ślicznym, technicznym strzałem z narożnika pola karnego.

 

28.02.21 Parque Luis Méndez Piana, Montevideo: 2.705 widzów
L19/30 Miramar Misiones (11) — Oriental de La Paz (4) 0:5 (0:4)
M.Sánchez pk 2, 28, 38 Jh.Candia 15, J.Gutiérrez 81

Oriental: P.Franck 7.3 — C.Kameni 8.6, Jh.González 7.3 (45. H.Sabajanes 6.5), F.Buschiazzo 8.2 — J.L.Giménez 7.9, Ch.Cossú 7.2 (58. Ch.Vidalín 6.5), R.Silvera 8.2 — G.Eto'o 7.8, Jh.Candia 9.3, Y.Koffi 7.7 (64. J.Gutiérrez 8.1) — M.Sánchez 9.7
Odnośnik do komentarza

Luty 2021

Bilans: 5-0-0, 14:0
Primera División Profesional (Apertura): 1. (—), 42 pkt, 54:6
Primera División Profesional (Clausura): 1. (—), 12 pkt, 13:0
Primera División Profesional (2 sezony): 1. (—), 128 pkt
Copa Sudamericana: ćwierćfinał (6:1, 3:2 z Cerro Porteño (PAR) => 3:0, 2:0 z Millonarios (COL) => 0:0, 0:0 z Guarani (BRA) => 1:1, 0:1 ze Sport Recife)
Copa Libertadores: grupa C (1:0, x:x z Fluminense (BRA); x:x, x:x z Querétaro (MEX), x:x, x:x z Deportivo Táchira (VEN))
Nagrody: C.Kameni (JT x1), Y.Koffi (JT x1)

Finanse: +£9.584.869 (w ostatnim miesiącu +£475.076)
Budżet transferowy: £6.730.000 (75% z transferów)
Budżet płac: £73.948 (wykorzystane £48.637)

Transfer (świat) => Yassine Benzia (26, STC-AML; Francja: 10/2); Lyon => Atlético; £22.0M
Transfer (Polska) => Loris Bacchetti (28, DC; Włochy); Korona Kielce => Palermo; £1.2M

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1753)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Vélez
Brazylia => [brak]
Chile => Audax Italiano
Francja => Monaco
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => sc Heerenveen
Kolumbia => Junior
Meksyk => América
Niemcy => Bayern
Peru => Universidad San Martín
Polska => GKS Katowice
Portugalia => Porto
Rosja => CSKA Moskwa
Urugwaj => Oriental de La Paz
Włochy => Juventus

Tottenham (Paulo Fonseca) => 2. (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 2. (-1) (La Liga)
Freiburg (Thorsten Fink) => 17. (-3) (Bundesliga)
Lech (Peter Schmeichel) => 14. (-1) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 8. (—) (Serie A)

Ghana (Polaco Anónimo) => 25. (901) [brak]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Ghana 6 pkt 8:0
2. Burundi 4 pkt 4:3
3. Libia 1 pkt 2:7
4. Benin 0 pkt 1:5

Polska (Waldemar Fornalik) => 39. (730) [brak]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Rumunia 10 pkt, 17:5
2. Portugalia 10 pkt, 13:4
3. Bułgaria 8 pkt, 7:6
4. Polska 7 pkt, 9:9
5. Gruzja 7 pkt, 7:10
6. San Marino 0 pkt, 1:20

Urugwaj (Marcelo Bielsa) => 26. (895) [2:1 z Kolumbią]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna 29 pkt 33:15
2. Brazylia 26 pkt 21:11
3. Urugwaj 20 pkt 17:11
4. Kolumbia 20 pkt 22:17
5. Peru 19 pkt 16:11
6. Chile 18 pkt 21:20
7. Ekwador 12 pkt 12:20
8. Paragwaj 11 pkt 16:22
9. Wenezuela 8 pkt 11:25
10. Boliwia 5 pkt 8:25

LM => Korona Kielce => 4. w grupie G (2:0, 4:0 z Cliftonville => 1:1, 1:1k z Partizanem => 0:0, 2:1 z Viktorią Pilzno => 0:0, 0:0 z Szachtarem, 0:4, 0:1 z Bayernem, 0:3, 1:5 z Udinese) ###
LE => Lech => 3. runda kw. (3:0, 2:0 z Derry City => 1:3, 0:1 ze Slovanem Bratislava) ###
LE => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 0:2p z Botewem Płowdiw => 2:1, 0:3 z Atalantą) ###
LE => Zagłębie Lubin => 1. runda kw. (2:0, 3:0 z KÍ => 2:0, 1:1 z Vaduz => 0:2, 1:4 z HSV) ###

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...