Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie sezonu 2017/2018

Anglia
Top 3 => 1. Man Utd, 2. Man City, 3. Chelsea
Spadek => 18. Crystal Palace, 19. Nottm Forest, 20. Watford
Król strzelców => Charlie Austin (28, STC; Anglia) - 19 (Blackburn)
Awans => 1. Cardiff, 2. Aston Villa, 3. West Ham
Puchar => Wigan 3:2 Man City

Argentyna
Top 3 => 1. Colón, 2. Newell's, 3. Belgrano
Spadek => 12. Gimnasía (LP), 19. Chacarita Juniors, 20. Lanús
Król strzelców => Silvio Romero (29, STC; Argentyna) - 21 (Newell's)
Awans => 1. Talleres Cba., 2. Quilmes, 3. Ferro
Puchar => Boca 3:2 Atl. Rafaela

Brazylia
Top 3 => 1. Fluminense, 2. Grêmio, 3. São Paulo
Spadek => 17. Coritiba, 18. Goías, 19. São Caetano, 20. ABC
Król strzelców => Osvaldo (31, STC-AMR; Brazylia: 6/0) - 19 (São Paulo)
Awans => 1. Guarani, 2. Atlético Goianiense, 3. Portuguesa, 4. Naútico
Puchar => Corinthians 2:1, 1:2p Fluminense

Chile
Top 3 => 1. Colo Colo, 2. Audax Italiano, 3. Universidad Católica
Spadek => 17. Deportes Iquique, 18. Cobresal
Król strzelców => Patricio Rubio (29, STC-AMR; Chile: 7/1) - 21 (Universidad de Chile)
Awans => 1. Puerto Montt, 8. Deportes Concepción
Puchar => Colo Colo 2:1 Cobreola

Francja
Top 3 => 1. PSG, 2. Marseille, 3. Lyon
Spadek => 18. Lorient, 19. Nantes, 20. Le Havre
Król strzelców => Vincent Aboubakar (26, STC; Kamerun: 14/2) - 18 (Lorient)
Awans => 1. Ajaccio, 2. Toulouse, 3. Sochaux
Puchar => Lyon 2:1 Lille

Hiszpania
Top 3 => 1. Atlético, 2. Real Madryt, 3. Barcelona
Spadek => 18. Elche, 19. Deportivo, 20. Rayo
Król strzelców => Alvaro Ramos (26, STC; Chile: 13/0) - 22 (Celta)
Awans => 1. Sporting, 2. Getafe, 4. Racing
Puchar => Barcelona 1:1p Real Madryt

Holandia
Top 3 => 1. Vitesse, 2. FC Twente, 3. AZ
Spadek => 16. Sparta, 18. RKC
Król strzelców => Lars Veldwijk (26, STC; Holandia) - 17 (Heracles)
Awans => 1. SC Cambuur, 10. Volendam
Puchar => NEC 1:0 AZ

Kolumbia
Top 3 => 1. Santa Fe, 2. Pasto, 3. Junior
Spadek => 18. Unión Magdalena
Król strzelców => Isaac Arias (27, STC; Kolumbia) - 20 (Millonarios)
Awans => 1. Real Cartagena
Puchar => Itagüí FC 1:1, 2:1 Cúcuta

Meksyk
Top 3 => 2. América (MEX), 1. Tigres, 3. Atlas
Spadek => 17. Jaguares
Król strzelców => Taufic Guarch (26, STC; Meksyk) - 24 (América (MEX))
Awans => 1. Altamira
Puchar => Tigres 3:0 Pumas

Niemcy
Top 3 => 1. Bayern; 2. Dortmund; 3. Stuttgart
Spadek => 17. Freiburg, 18. Werder Brema
Król strzelców => Aleksandar Mitrović (23, STC; Serbia: 53/35) - 21 (Stuttgart)
Awans => 1. Köln, 2. Augsburg
Puchar => Stuttgart 3:1 Bochum

Peru
Top 3 => 1. Cristal, 2. Alianza, 3. Juan Aurich
Spadek => 15. Cienciano, 16. Sport Ancash
Król strzelców => Lucas Simón (31, STC; Argentyna) - 28 (Cristal)
Awans => 1. Universitario, 2. Municipal

Polska
Top 3 => 1. Korona Kielce, 2. Legia, 3. Jagiellonia
Spadek => 15. Zagłębie Lubin, 16. Dolcan Ząbki
Król strzelców => Arkadiusz Piech (32, STC; Polska 4/1) - 18 (Zagłębie Lubin)
Awans => 1. Miedź, 2. Sandecja
Puchar => Korona Kielce 3:0 Cracovia

Portugalia
Top 3 => 1. Porto, 2. Sporting CP, 3. Braga
Spadek => 15. Beira-Mar, 16. Olhanense
Król strzelców => Lorenzo Pezzi (20, STC; Włochy U21: 28/11) - 21 (Sporting CP)
Awans => 1. Arouca, 2. Aves
Puchar => Benfica 2:1 Porto

Rosja
Top 3 => 1. Spartak Moskwa, 2. Zenit, 3. Dynamo Moskwa
Spadek => 15. Urał, 16. Jenisiej
Król strzelców => Neal Maupay (21, STC; Francja: 13/6) - 22 (Kubań)
Awans => 1. Sibir, 2. Rostow
Puchar => Zenit 2:0 CSKA Moskwa

Urugwaj
Top 3 => 1. El Tanque Sisley, 6. Oriental de La Paz, 4. Danubio
Spadek => 13. Fénix, 15. Cerro, 16. Central Español
Król strzelców => Rodrigo Aguirre (23, STC; Urugwaj U20: 17/2) - 19 (El Tanque Sisley)
Awans => 1. Miramar Misiones, 2. Cerrito, 8. Rentistas

Włochy
Top 3 => 1. Juventus, 2. Milan, 3. Napoli
Spadek => 18. Lazio, 19. Varese, 20. Ternana
Król strzelców => Rusłan Stietskiw (19, STC-AMR; Ukraina: 10/1) - 24 (Juventus)
Awans => 1. Genoa, 2. Avellino, 3. Empoli
Puchar => Udinese 4:0 Crotone

Liga Mistrzów => Inter 1:1p Tottenham
Liga Europy => Sampdoria 1:0 Hannover
Copa Libertadores => Vitória 0:0, 0:0p Corinthians

Złota Piłka => Lionel Messi (30, AMC/STC-AMR; Argentyna: 133/63 — Barcelona) => 564

Odnośnik do komentarza

Kolejną ofertę, a zarazem pierwszą, jakiej nie odrzuciłem bez zastanowienia, była propozycja objęcia drugoligowej Mallorki. Hiszpania była kuszącą perspektywą, ale jednak uznałem, że jest jeszcze stanowczo za wcześnie na powrót do Europy.

Ostatniego dnia czerwca miejsce miały pewne przetasowania kadrowe. Ostatecznie udało mi się jednak przekonać działaczy Boca Juniors, że Mauro Sánchez wiele zyska, kontynuując swoją przygodę z Orientalem. Do klubu powróciła też grupa zawodników wypożyczonych do niższych lig i ocena ich postawy w znacznym stopniu wpłynąć miała na ich przyszłość w La Paz.

Transfery do klubu:
30.06.18 Miguel Alsina (20, STC; Urugwaj) <= Rampla Juniors (z wyp.) [4-1-1, 7.03]
30.06.18 Walter Blufstein (19, DL; Urugwaj U20: 4/0) <= Atenas de San Carlos (z wyp.) [24-0-0, 6.35]
30.06.18 Francisco Duciós (22, DL-DC/WBL; Peru U20: 19/2) <= Liverpool (z wyp.) [21-0-0, 6.46]
30.06.18 Carlos Bello (20, AMC-MC; Urugwaj) <= Villa Española (z wyp.) [19-0-0, 5.95]
30.06.18 Cédric Kameni (21, DRLC; Kamerun U20: 21/1) <= Cerrito (z wyp.) [11-0-1, 6.89]
30.06.18 Fabián Rosa (19, STC-AML; Urugwaj) <= Torque [34-7-6, 6.23]

Z kolei sześciu innych zawodników ostatecznie rozstało się z klubem; Kolumbijczyk Sierra wrócił do Santa Fe, zaś pozostali, wśród których najbardziej rozpoznawalny był weteran Diogo, rozstali się z Orientalem po wypełnieniu kontraktu.

Transfery z klubu:
30.06.18 Ronald Sierra (20, D/WBR; Kolumbia U20: 22/0) => Santa Fe (z wyp.) [18-1-3, 6.91]
30.06.18 Carlos Diogo (34, DR-WBR; Urugwaj: 23/0) => FT [5-0-0, 6.78; 1s]
30.06.18 Javier Mastrángelo (20, DM-MC; Urugwaj) => FT [2-0-0, 6.40; 2s]
30.06.18 Ismael Pérez (20, DM; Urugwaj) => FT [1-0-0, 6.70; 4s]
30.06.18 Álvaro González (20, DL; Urugwaj) => FT [5-0-0, 6.60; 4s]
30.06.18 Álvaro Corujo (17, AMC-MC; Urugwaj) => FT [1-0-0, 6.60; 2s]

Odnośnik do komentarza

W żadnym wypadku.

 

Czerwiec 2018

Bilans: —
Primera División Profesional (Clausura): 1. (—); 33 pkt, 28:13
Primera División Profesional (Apertura): 15. (—); 14 pkt, 11:22
Primera División Profesional (2 sezony): 7. (—); 85 pkt
Nagrody: —

Finanse: +£464.779 (w ostatnim miesiącu +£636.373)
Budżet transferowy: £54.080 (40% z transferów)
Budżet płac: £13.850 (wykorzystane £14.635)

Transfer (świat) => Mohamed Salah (26, M/AMR-AMLC; Egipt: 46/18); Hannover => Tottenham; £30.5M
Transfer (Polska) => Ihor Homelko (20, MC-DM; Białoruś: 3/0); Zagłębie Lubin => GKS Katowice; £300K

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1919)

Anglia => [brak]
Argentyna => Newell's
Brazylia => Guarani
Chile => [brak]
Francja => [brak]
Hiszpania => Atlético
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Millonarios
Meksyk => [brak]
Niemcy => [brak]
Peru => Cristal
Polska => [brak]
Portugalia => [brak]
Rosja => [brak]
Urugwaj => [brak]
Włochy => [brak]

Tottenham (Slaven Bilić) => — (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => — (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => — (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 47. (644) [—]
Eliminacje ME 2020 gr. G
1. Finlandia
2. Niemcy
3. Izrael
4. Mołdawia
5. Polska

Urugwaj (Diego López) => 25. (824) [—]

LM => Lech => 3. runda kw. (3:0, 2:0 z Zugdidi => 2:0, 0:2 z BATE => LE) ###
LE => Lech => 4. w grupie A (0:0, 2:0 ze Standardem => 1:3, 0:5 z Hannoverem, 1:1, 0:2 z Beşiktaşem, 0:1, 1:4 z Sampdorią) ###
LE => Legia => 4. w grupie D (2:0, 2:1 z Miką => 2:0, 2:1 z Metalacem => 2:1, 1:0 z Trabzonsporem => 0:2, 0:4 z Leverkusen, 3:0, 0:1 z Celtikiem, 1:0, 1:3 z Maccabi Tel-Awiw) ###
LE => Wisła => 3. runda kw. (1:0, 1:2 z Lewskim => 0:2, 0:2 z Senicą) ###
LE => Korona Kielce => 1. runda kw. (3:2, 0:1 z Żyliną) ###

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie przerwy urlopowej spotkałem się z zespołem, by przekonać się, w jakiej są dyspozycji. Po obowiązkowych badaniach odesłałem na dwutygodniowe wakacje przemęczonego Buschiazzo. Kibice swoją nagrodę wręczyli Washingtonowi Aguerre, zaś jedenastka sezonu ich zdaniem wyglądała tak: Aguerre — Kaméni, Saiz, Curbelo, Cossú — Ostolaza — Rodríguez, Fernández — Ferrero — Sánchez, Brito. Trochę mnie zdziwiło, że zabrakło w niej miejsca dla Curbelo i Sierry, ale skoro takie było ich zdanie... Na koniec przedstawiłem dziennikarzom dwóch nowych zawodników, sprowadzonych do klubu na wolnym transferze, Claudio Fernándeza z Danubio i Carlosa Iturburo z Juventud de Las Piedras, a prezes ogłosił, że na sprzedaży praw telewizyjnych na nadchodzący sezon zarobiliśmy £102.000.

Transfery do klubu:
01.07.18 Claudio Fernández (19, DC; Urugwaj) <= Danubio (FT)
01.07.18 Carlos Iturburo (18, STC-AML; Urugwaj) <= Juventud de Las Piedras (FT)

Pierwszy tydzień stycznia poświęciłem przebudowie składu jak i sztabu szkoleniowego. Po wypełnieniu kontraktów zwolniłem z klubu dwóch scoutów, Juana Da Silvę oraz Marcelo Tabordę. Obaj byli z nami od samego początku, ale moim zdaniem byli za słabi jak na nasze potrzeby, dlatego musieliśmy się rozstać.

Ze sztabu szkoleniowego:
03.07.18 Juan Da Silva (41; Urugwaj) => FT
03.07.18 Marcelo Taborda (39; Urugwaj) => FT

Ich miejsca w sztabie szkoleniowym nie pozostały puste zbyt długo. Zatrudniłem bowiem jako scoutów dwóch byłych piłkarzy, którzy dopiero co zawiesili buty na kołku, Jonathana Silveirę i Jorge Llagosterę. Zdecydowałem się także na sprowadzenie do La Paz nowego fachowca od treningu strzeleckiego, Alejandro Péreza, by nieco poprawić jakość szkolenia tego aspektu naszej gry.

Do sztabu szkoleniowego:
04.07.18 Jonathan Silveira (36; Urugwaj) <= scout (FT)
05.07.18 Jorge Llagostera (33; Urugwaj) <= scout (FT)
05.07.18 Alejandro Pérez (27; Urugwaj) <= trener (FT)

Odnośnik do komentarza

Zawsze otwarta.

 

Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się jednak ruchy kadrowe. Najpoważniejszym z nich było rozstanie z Martinem Arguiñareną; nasz lewy obrońca nie miał już dla siebie miejsca w Orientalu, więc za £53.000 oddałem go do spadkowicza z ekstraklasy, Cerro. W tym samym kierunku udał się też pomocnik Diego Avero, wypożyczony do końca sezonu, zaś skład beniaminka Primera Division, Atenas de San Carlos, wzmocnił na rok Walter Blufstein.

Transfery z klubu:
07.07.18 Diego Avero (20, MC; Urugwaj) => Cerro (wyp.)
08.07.18 Martin Arguiñarena (26, DL; Urugwaj) => Cerro (£53.000 + 10%) [58-3-3, 6.74; 3s]
09.07.18 Walter Blufstein (19, DL; Urugwaj) => Atenas de San Carlos (wyp.)

W tym samym czasie większych wzmocnień nie przeprowadziłem. Zaklepałem sobie grudniowy transfer ciekawego angolańskiego bramkarza CRD Libolo, José Carlosa Ribeiro, a z Santa Fe ostatecznie wypożyczyłem jednak na kolejny sezon Ronalda Sierrę.

Transfery do klubu:
09.07.18 Ronald Sierra (20, D/WBR; Kolumbia U20: 22/0) <= Santa Fe (wyp.)

9 lipca, a zatem w środku ciężkich treningów siłowych, rozegraliśmy pierwszy sparing, właśnie z Cerro, mającym w swoich szeregach paru naszych byłych zawodników. Nie spodziewałem się cudów, chłopaki mieli w końcu nogi jak z waty, ale i tak paru piłkarzom przyglądałem się szczególnie uważnie. Chodziło mi zwłaszcza o Mão, Duciósa i Eto'o, rywalizujących o miejsca dla obcokrajowców, ciekaw też byłem, jak po półrocznej przerwie pokaże się Ekwadorczyk Garcés. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu rozegraliśmy całkiem dobre spotkanie, goście gola zdobyli dopiero, gdy w naszej defensywie pojawili się nastolatkowie Natale i Fernández, a na szczególną pochwałę zasłużył zdobywca dwóch goli Sánchez.

 

09.07.18 Monumental Luis Tróccoli, Montevideo: 1.529 widzów
F01 Oriental de La Paz — Cerro 3:1 (1:0)
R.Curbelo 26, M.Sánchez 72, 86 — G.Delgado 54
Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz karuzela transferowa w Orientalu zaczęła się kręcić. Na wypożyczenia odeszli dwaj kolejni zawodnicy, którzy z różnych przyczyn mieli niewielkie szanse na grę w pierwszym zespole. Peruwiańczyk Duciós, którego przekleństwem był brak paszportu urugwajskiego, wzmocnił na sezon kadrę argentyńskiego Vélez, zaś nasz wychowanek Jacir Pedro miał się ogrywać w Danubio; sam fakt, że tam trafił, jak najgorzej świadczył o sile mocnego niegdyś zespołu. Natomiast Brazylijczyk Thiago Gonçalves za £75.000 przeprowadził się na stałe do argentyńskiego Arsenalu de Sarandí.

Transfery z klubu:
09.07.18 Francisco Duciós (22, DL-WC/WBL; Peru U20: 19/2) => Vélez (wyp.)
11.07.18 Jacir Pedro (18, STC-AMRL; Urugwaj) => Danubio (wyp.)
12.07.18 Thiago Gonçalves (22, DM-MC; Brazylia) => Arsenal de Sarandí (£75.000 + 10%) [14-0-0, 6.79; 1s]

Wrzuciwszy do niszczarki faks z ofertą z włoskiej Ceseny, wziąłem się za przeglądanie raportów scoutów, owocem czego były dwa wzmocnienia składu. Z wolnego transferu wyjąłem wychowanka Deportivo Tachira, Wenezuelczyka Oswaldo Valencię (21, M/AMC-M/AML; Wenezuela U20: 34/4), który miał rywalizować z Álvarezem o miejsce na lewej pomocy, zaś z francuskiego Sochaux ściągnąłem na rok obserwowanego przeze mnie kiedyś prawego obrońcę Germána Pereirę. Zaklepałem też styczniowy transfer gwiazdki Fénixa, ofensywnego pomocnika Maximiliano Dos Santosa, zawodnika o potężnym potencjale.

Transfery do klubu:
10.07.18 Oswaldo Valencia (21, M/AMC-M/AML; Wenezuela U20: 34/4) <= FT (ost. Deportivo Tachira)
13.07.18 Germán Pereira (18, WBR/DR; Urugwaj) <= Sochaux (wyp.)

Zatrudnienie Valencii zmusiło mnie do wystawienia na listę do wypożyczenia Koffiego i Eto'o; obaj co prawda marudzili, że chcą walczyć o miejsce w składzie Orientalu, ale jako obcokrajowcy po prostu się w nim nie mieścili. Tymczasem w drugim meczu sparingowym zmierzyliśmy się ze spadkowiczem z ekstraklasy, Fénixem, rozbijając go w drugiej połowie za sprawą świetnie grającego Álvareza, któremu przyjście do zespołu Valencii dało chyba sporo do myślenia. Niestety sparingi kłóciły się z pracą na siłowni, co kosztowało nas lekki na szczęście uraz Brito.

 

14.07.18 Monumental Luis Tróccoli, Montevideo: 887 widzów
F02 Oriental de La Paz — Fénix 3:0 (0:0)
E.Álvarez 53, 60, C.Garcés 83


Po meczu z Fénixem nasze finanse dostały solidnego kopa, gdyż jeden z najlepiej zarabiających zawodników w klubie, Gervais Eto'o, na cały sezon wypożyczony został do Peñarolu, a Brazylijczyk Renê, mimo całej sympatii jednak nietrafiony transfer z zimy, sprzedany został do norweskiego Lillestrøm.

Transfery z klubu:
15.07.18 Renê (25, DL-WBL; Brazylia) => Lillestrøm (£31.290 + 15%) [17-0-3, 6.64; 1s]
15.07.18 Gervais Eto'o (22, STC-AMRL; Kamerun U20: 21/14) => Peñarol (wyp.)

W dalekiej Rosji dobiegły końca Mistrzostwa Świata 2018. W finale rozgrywanym nieoczekiwanie na stadionie Fiszt w Soczi Niemcy pokonały Argentynę 4:2, w czym duża była zasługa czerwonej kartki dla Marcosa nomen-omen Rojo. Królem strzelców turnieju z ośmioma trafieniami został Włoch Lorenzo Insigne, który musiał zadowolić się brązowym medalem po zwycięstwie 3:1 nad sensacyjnymi półfinalistami z Kostaryki. Gospodarze turnieju zdobyli tylko jeden punkt i nie wyszli z grupy, zresztą podobnie jak reprezentacja Anglii, a udany jak na swoje możliwości występ zaliczyła reprezentacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich, nieoczekiwanie przebijając się do fazy pucharowej.

Naszym trzecim rywalem w okresie przygotowawczym był zespół Wanderers. Tym razem już pierwsza połowa rozstrzygnęła losy tego spotkania, a goście honorowe trafienie zaliczyli, gdy moi zawodnicy byli już myślami w szatni. Po tym meczu postanowiłem zintensyfikować poszukiwania lewego obrońcy, gdyż wystawiany na tej pozycji z musu Pereyra właściwie nie istniał na boisku.

 

20.07.18 Monumental Luis Tróccoli, Montevideo: 723 widzów
F03 Oriental de La Paz — Wanderers 2:1 (2:0)
O.Valencia 26, M.Sánchez pk 37 — W.Fagúndez 88


Na nasze konto wpłynęło mile widziane £22.000 z transferu naszego byłego zawodnika, Alejandro Machína, z Centralu Cordoba do Gimnasii (CDU). Natomiast nasz inny zawodnik, młody defensywny pomocnik Valentín Benítez, na cały sezon wypożyczony został do drugoligowego Cerro.

Transfery z klubu:
22.07.18 Valentín Benítez (19, DM-MC; Urugwaj) => Cerro (wyp.)

Następnego dnia po raz pierwszy od sześciu lat założyłem garnitur, by wziąć udział w losowaniu par Copa Sudamericana. Wyzywająco ubrana sierotka była dla nas przychylna i naszym historycznym, pierwszym rywalem w pucharach kontynentalnych zostało paragwajskie Guaraní.

W ostatnim meczu sparingowym bez większego trudu pokonaliśmy drugoligowy Central Español i nie przeszkodziło nam w tym nawet wyrzucenie z boiska Fernándeza, który popisał się efektownym atakiem karate na przeciwnika.

 

26.07.18 Monumental Luis Tróccoli, Montevideo: 755 widzów
F04 Oriental de La Paz — Central Español 3:0 (3:0)
M.Sánchez 6, C.Kameni 24, 41
Odnośnik do komentarza

Lipiec 2018

 

Bilans: —

Primera División Profesional (Apertura): —

Primera División Profesional (2 sezony): —

Nagrody: —

Finanse: +£533.021 (w ostatnim miesiącu +£87.206)

Budżet transferowy: £73.340 (40% z transferów)

Budżet płac: £15.476 (wykorzystane £13.690)

 

Transfer (świat) => Rodrigo (27, AML/STC; Hiszpania U21: 1/0); Benfica => Milan; £30.0M

Transfer (Polska) => Łukasz Czuryło (19, STC; Polska U21: 3/0); Górnik Zabrze => sc Heerenveen; £975K

 

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 2099)

 

Anglia => [brak]

Argentyna => [brak]

Brazylia => Internacional

Chile => Universidad de Chile

Francja => [brak]

Hiszpania => [brak]

Holandia => [brak]

Kolumbia => Atlético Nacional

Meksyk => Querétaro

Niemcy => [brak]

Peru => Cristal

Polska => Śląsk

Portugalia => [brak]

Rosja => Spartak Moskwa

Urugwaj => [brak]

Włochy => [brak]

 

Tottenham (Slaven Bilić) => — (Barclays Premier League)

Barcelona (Michael Laudrup) => — (La Liga)

Lech (Peter Schmeichel) => 14. (T-Mobile Ekstraklasa)

Milan (Cesare Prandelli) => — (Serie A)

 

Polska (Waldemar Fornalik) => 47. (610) [—]

Eliminacje ME 2020 gr. G

1. Finlandia

2. Niemcy

3. Izrael

4. Mołdawia

5. Polska

 

Urugwaj (Diego López) => 56. (566) [—]

 

LM => Korona Kielce => 3. runda kw. (3:0, 1:0 z BATE => x:x, x:x z Željezničarem)

LE => Legia => 3. runda kw. (3:0, 5:0 z Rudarem => x:x, x:x z Apollonem Limassol)

LE => Jagiellonia => 3. runda kw. (3:0, 3:0 z Birkirkarą => 2:0, 1:0 z Dynamem Mińsk => x:x, x:x z Guimarães)

LE => Cracovia => 2. runda kw. (4:0, 1:0 z Irtyszem Pawłodar => 2:1, 0:2 z AaB) ###

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy w tym sezonie trwał zaledwie miesiąc, gdyż już 2 sierpnia czekał nas wyjazdowy mecz Copa Sudamericana w Asunción. Zabrałem do Paragwaju najmocniejszy skład, na występ nie mógł jedynie liczyć rekonwalescent Brito, i wbrew pesymistycznym komentarzom w mediach liczyłem na zwycięstwo.

 

Tak jak się spodziewałem, Guaraní jednak trochę do Orientalu brakowało i zagraliśmy właściwie trochę intensywniejszy sparing, nie trudniejszy niż pojedynek z Wanderers, a Aguerre tylko dwukrotnie musiał w ogóle interweniować. Już po kilku minutach wiedziałem, że tylko nasza nieskuteczność może pozbawić nas zwycięstwa. W jednej z pierwszych akcji prawym skrzydłem zaatakował Candia, do jego centry doszedł Sánchez, ale fatalnie spudłował. Po kwadransie gry odroczenia wykonania wyroku już nie było, tym razem po linii ruszył Sierra, a Sánchez precyzyjnym strzałem głową dał nam prowadzenie. Już do przerwy powinno być 3:0 dla nas, ale sędzia dopatrzył się spalonego przy drugim golu Sáncheza, zaś Candia uderzył z ostrego kąta wprost w poprzeczkę. Jednobramkowe prowadzenie zawsze łatwo jest stracić, więc w drugiej połowie trochę się niepokoiłem, ale niepotrzebnie — w 73. minucie Fernández dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek, a Kameruńczyk Kameni dynamicznym uderzeniem głową skierował ją do bramki. Do Montevideo wracaliśmy z dwubramkową zaliczką.

 

02.08.18 Rogello Lorenzo Livieres, Asunción: 2.024 widzów

CS01 Guaraní (PAR) — Oriental de La Paz (URU) 0:2 (0:1)

M.Sánchez 16, C.Kameni 73

 

Oriental: W.Aguerre 6.9 — C.Kameni 7.6, C.Saiz 6.9, R.Curbelo 6.8 — Mão 7.0, Ch.Cossú 7.0 (69. S.Ostolaza 6.7), R.Sierra 8.1 — O.Valencia 6.6 (73. E.Álvarez 6.6), F.Fernández 6.9 (79. C.Garcés), Jh.Candia 6.8 — M.Sánchez 7.4

 

Odnośnik do komentarza

Po miesiącu przygotowań uznałem, że nie jest mi potrzebnych aż pięciu równorzędnych środkowych obrońców. Dlatego też bez większych ceregieli zaakceptowałem ofertę ekwadorskiej Barcelony, która za £10.000 miesięcznie wypożyczyła do końca sezonu Fabrizio Buschiazzo. W ten sposób miałem pewność, że nadal nabierać będzie doświadczenia w meczach o stawkę.

 

Transfery z klubu:

08.08.18 Fabrizio Buschiazzo (22, DC; Urugwaj U20: 19/0) => Barcelona (ECU) [wyp. za £10.000 mies.]

 

Aby popracować nad zgraniem drużyny i doszlifować kondycję, zakontraktowałem sparing z rywalem z Primera Division, zespołem River Plate. Z olbrzymią satysfakcją mogłem stwierdzić, że jeśli tak samo grać będziemy w lidze, Oriental powinien znów liczyć się w walce o tytuł.

 

08.08.18 Monumental Luis Tróccoli, Montevideo: 1.012 widzów

F05 Oriental de La Paz — River Plate (URU) 4:1 (3:1)

F.Fernández 2, M.Brito 7, 23, M.Sánchez 74 — C.Sánchez 37

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...