Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

27 stycznia nowy Oriental, choć wciąż jeszcze z lukami w składzie, zameldował się w Buenos Aires na sparingu z miejscowym drugoligowcem Communicaciones. Nie byliśmy faworytami tego meczu, nic więc dziwnego, że zeszliśmy z boiska pokonani, dostałem wiele materiału do przemyśleń, ale i sporo było kwestii pozytywnych. Znów straciliśmy dwa gole po rzutach rożnych, co w teorii było łatwe do naprawienia, a mecz przegraliśmy tak naprawdę dopiero po czerwonej kartce dla Riestry z 59. minuty.

 

27.01.18 Alfredo Ramos, Buenos Aires: 953 widzów
F07 Communicaciones (NB) — Oriental de La Paz (PD) 5:4 (3:2)
L.D.Etchemaite 5, A.Chang 19, N.López Macri 21, N.Donadel 70, A.Eiraldi og 79 — F.Fernández 16, N.Brito 39, E.Ferro 51, K.Olivera og 90+2


Jeden z problemów kadrowych udało mi się rozwiązać jeszcze w styczniu, wyjmując z wolnego transferu byłego gracza Peñarolu i urugwajskiej młodzieżówki, Elbio Álvareza, którego widziałem w wyjściowym składzie Orientalu.

Transfery do klubu:
29.01.18 Elbio Álvarez (23, AMC-AML; Urugwaj U20: 23/7) <= FT (ost. Peñarol)

Wolna szafka już na niego czekała, jako że do 12. zespołu drugiej ligi, Colón, wypożyczyłem młodego Jacira Pedro, by tam nabierał doświadczenia.

Transfery z klubu:
29.01.18 Jacir Pedro (18, STC-AMRL; Urugwaj) => Colón (wyp.)
Odnośnik do komentarza

Styczeń 2018

Bilans: —
Primera División Profesional (Clausura): —
Primera División Profesional (Apertura): 15. (-2); 14 pkt, 11:22
Primera División Profesional (2 sezony): 11. (—); 52 pkt
Nagrody: [brak]

Finanse: -£160.010 (w ostatnim miesiącu -£88.610)
Budżet transferowy: £20.670 (10% z transferów)
Budżet płac: £13.584 (wykorzystane £13.077)

Transfer (świat) => Januš Lazarević (20, DC-STC; Słowenia: 27/0); Man City => Bayern; £22.0M
Transfer (Polska) => Hiroshi Ibusuki (26, STC; Japonia U21: 2/0); Cracovia => GKS Katowice; £725K

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1885)

Anglia => Man Utd
Argentyna => [brak]
Brazylia => [brak]
Chile => Colo Colo
Francja => Lyon
Hiszpania => Atlético
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Millonarios
Meksyk => Atlas
Niemcy => Schalke
Peru => [brak]
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Porto
Rosja => Spartak Moskwa
Urugwaj => Danubio
Włochy => Juventus

Tottenham (Slaven Bilić) => 5. (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 4. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 2. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 2. (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 50. (693) [—]
Eliminacje MŚ 2018 gr. 9
1. Chorwacja 19 pkt 17:9 Kw
2. Polska 11 pkt 10:11
3. Szwajcaria 9 pkt 12:14
4. Słowacja 8 pkt 10:12
5. Izrael 8 pkt 11:14

Urugwaj (Diego López) => 33. (799) [—]
Eliminacje MŚ 2018
1. Brazylia 48 pkt 44:15 Kw
2. Argentyna 34 pkt 39:21 Kw
3. Paragwaj 33 pkt 24:13 Kw
4. Chile 23 pkt 24:21 Kw
5. Kolumbia 23 pkt 24:27 B
6. Ekwador 21 pkt 25:29
7. Peru 21 pkt 21:27
8. Urugwaj 17 pkt 23:26
9. Wenezuela 16 pkt 26:38
10. Boliwia 6 pkt 11:44

LM => Lech => 3. runda kw. (3:0, 2:0 z Zugdidi => 2:0, 0:2 z BATE => LE) ###
LE => Lech => 4. w grupie A (0:0, 2:0 ze Standardem => 1:3, 0:5 z Hannoverem, 1:1, 0:2 z Beşiktaşem, 0:1, 1:4 z Sampdorią) ###
LE => Legia => 4. w grupie D (2:0, 2:1 z Miką => 2:0, 2:1 z Metalacem => 2:1, 1:0 z Trabzonsporem => 0:2, 0:4 z Leverkusen, 3:0, 0:1 z Celtikiem, 1:0, 1:3 z Maccabi Tel-Awiw) ###
LE => Wisła => 3. runda kw. (1:0, 1:2 z Lewskim => 0:2, 0:2 z Senicą) ###
LE => Korona Kielce => 1. runda kw. (3:2, 0:1 z Żyliną) ###

 

Mógłbyś pokazać profil swojego najlepszego zawodnika? Jestem ciekaw, jaki na tą chwilę jest maksymalny poziom w zespole Twojej rangi.

Skoro nalegasz...

 

 

 

Maximiliano%20Brito_%20Overview%20Profil

 

 

Odnośnik do komentarza

Trzecioligowe Salus, które wybrałem na naszego drugiego sparingpartnera, postawiło autobus w bramce, co przełożyło się na końcowy rezultat. Dlatego też zdobycie aż trzech bramek uznać musiałem za dobry wynik.

 

02.02.18 Parque Oriental, La Paz: 387 widzów
F08 Oriental de La Paz (PD) — Salus (URU) 3:0 (1:0)
E.Álvarez 2, G.Ferrero 61, M.Sánchez 65


Przeciwko amatorom z River Plate de Rocha zdecydowałem się przetestować inne ustawienie i choć wynik na to nie wskazywał, mieliśmy miażdżącą przewagę i sporo pecha pod bramką gospodarzy.

 

10.02.18 Estadio Municipal El Tenis, Rocha: 254 widzów
F09 River Plate de Rocha (URU) — Oriental de La Paz (PD) 0:1 (0:0)
G.Eto'o 53


Atmosferę w zespole, która robiła się coraz lepsza, popsuł González, upierając się, że musi zostać wypożyczony z klubu, choć szykowałem go do gry na lewym skrzydle. Moje argumenty do niego nie dotarły i musiałem liczyć się z fochem z jego strony. A w ostatnim sparingu spokojnie ograliśmy Bella Vistę, znów zastrzeżenia mogąc mieć tylko do własnej skuteczności.

 

13.02.18 Estadio José Nasazzi, Montevideo: 97 widzów
F10 Bella Vista (URU)— Oriental de La Paz (PD) 1:2 (0:2)
E.Fernández 75 — E.Álvarez 40, M.Brito 45+1
Odnośnik do komentarza

Wciąż jeszcze uczyliśmy się nowej taktyki, a tymczasem czas przeznaczony na naukę dobiegł końca i czekał nas wyjazdowy mecz inaugurujący rozgrywki Torneo Clausura. Naszym rywalem było Juventud de Las Piedras, które sprawiło nam tak zimny prysznic jesienią. Z trójką debiutantów w wyjściowym składzie zamierzaliśmy zatem zrewanżować się gospodarzom pięknym za nadobne.

Pierwsza połowa nieszczególnie nam wyszła, braki w zgraniu były bardzo widoczne, a do tego naszej taktyce czegoś brakowało. Juventud miało lekką przewagę, a w 42. minucie Silvera przyaktorzył przy wślizgu Saiza i sędzia dał się nabrać, dyktując rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale Aguerre wyczuł jego intencje i popisał się piękną interwencją. Po przerwie gra się trochę wyrównała, a przeprowadzane przeze mnie zmiany, tak taktyczne, jak i personalne, przechyliły szalę na naszą korzyść. W 70. minucie Fernández uderzył technicznie z linii pola karnego, Deníz odbił piłkę w bok, ale jako pierwszy dopadł jej Candia, który dośrodkował w pole bramkowe, a Sánchez strzałem głową ulokował ją w bramce. Juventud zaczęło grać bardziej ofensywnie i w samej końcówce nadziało się na naszą kontrę, a wbiegającego w pole karne Koffiego nieprzepisowo zatrzymał Britos. Sánchez lepiej od Silvery wykonał jedenastkę i nareszcie mieliśmy powody do świętowania.

 

17.02.18 Estadio Municipal Parque Artigas, Las Piedras: 1.553 widzów
L16/30 Juventud de Las Piedras (—) — Oriental de La Paz (—) 0:2 (0:0)
M.Silvera pk(s) 43 — M.Sánchez 70, pk 88

Oriental: W.Aguerre 6.9 — F.Buschiazzo 7.1, C.Saiz 6.8, R.Curbelo 6.8 — Renê 6.7 (55. S.Pereyra 6.7), S.Ostolaza 6.8, R.Sierra 6.7 —E.Álvarez 6.3 (66. Y.Koffi 6.8), F.Fernández 6.8, Jh.Candia 7.4 —M.Brito 6.3 (66. M.Sánchez 8.4)

Nasze rezerwy przegrały 0:4, a juniorzy zremisowali 2:2 (Corujo, López).
Odnośnik do komentarza

W drugim meczu Torneo Clausura podejmowaliśmy Central Español. Składu nie zmieniałem, dokonałem tylko paru drobnych modyfikacji w ustawieniu i moja nowa taktyka była gotowa na kolejny sprawdzian. Tym razem prawie wszystko poszło zgodnie z planem, zwłaszcza gdy w 6. minucie doskonale zatrybił jeden z nowych pomysłów na grę, Fernández zagrał na obieg do wychodzącego ofensywnie lewym skrzydłem Renê, a jego centrę na gola zamienił Brito. Goście skontrowali nas skutecznie po kwadransie, gdy błąd Saiza w ustawieniu sprawił, że Novick wyszedł sam na sam z Aguerre, a boczni obrońcy nie zdążyli go na czas przechwycić, ale była to nasza jedyna pomyłka w tym spotkaniu. Brito jeszcze dwukrotnie miał dobre okazje strzeleckie, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Parque Oriental zamarło ze zdumienia, gdy zdobyliśmy pierwszą od dwóch sezonów bramkę z rzutu rożnego — Fernández dośrodkował na krótki słupek, a swojego debiutanckiego gola zaliczył Buschiazzo. Po przerwie emocji było już mniej, zaraz w 48. minucie Stopiello powinien był wyrównać, ale uderzył wprost w Aguerre, z kolei rezerwowy Sánchez mógł nieco lepiej przymierzyć po wrzutce Álvareza, ale wynik nie uległ już zmianie.

 

25.02.18 Parque Oriental, La Paz: 1.284 widzów
L17/30 Oriental de La Paz (2) — Central Español (8) 2:1 (2:1)
M.Brito 6, F.Buschiazzo 45+2 — H.Novick 15

Oriental: W.Aguerre 7.5 — F.Buschiazzo 7.4, C.Saiz 6.7, R.Curbelo 6.4 (66. E.Cabaco 6.6) — Renê 7.1, S.Ostolaza 6.5 KNT (39. Ch.Cossú 6.7), R.Sierra 6.6 —E.Álvarez 6.7, F.Fernández 7.2, Jh.Candia 6.9 —M.Brito 7.1 (76. M.Sánchez)


Nasze rezerwy zremisowały 2:2 (Avero, Thiago Goncalves), a juniorzy wywalczyli remis 1:1 (Ferro).
Odnośnik do komentarza

Potrzebowałem w zespole większą liczbę skrzydłowych i moim scoutom udało się takowego wypatrzyć na wolnym transferze. Dziewiętnastolatek Miguel Etcheverry był wychowankiem Cerro, gdzie rozegrał raptem dwa mecze, i bardzo chętnie związał się na dłużej z Orientalem, gdzie póki co miał się ogrywać w rezerwach.

Transfery do klubu:
28.02.18 Miguel Etcheverry (19, MR; Urugwaj) <= FT (ost. Cerro)

Trzech kolejnych meczów jeszcze w tym sezonie nie wygraliśmy, i nic w tym dziwnego, bo w fazie otwarcia w sumie wygraliśmy trzy spotkania. Szansę na ośmieszenie bukmacherów mieliśmy w wyjazdowym pojedynku z El Tanque Sisley, na który znów wyszliśmy niezmienionym składem. Gospodarze ostro nas przyciskali, zagrożenie pod naszą bramką stwarzał zwłaszcza ich najlepszy strzelec Aguirre, ale w 34. minucie po zejściu Fernándeza na lewe skrzydło gola dla Paceños strzałem głową zdobył niezawodny ostatnio Brito. Dziesięć minut nieprzemyślany faul w szesnastce skończył się rzutem karnym, którego na bramkę zamienił Candia i do szatni schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa zaczęła się od zimnego prysznica, gdy nasi obrońcy nie upilnowali rzeczonego Aguirre i gospodarze mogli się cieszyć z kontaktowego gola. Dwie minuty później miny im zrzedły, gdy ustawicznie faulujący Rios obejrzał drugą żółtą kartkę i od tej pory mieli zdecydowanie pod górkę. Grając w przewadze dopiero w doliczonym czasie gry zdołaliśmy to wykorzystać, gdy Candia strzałem po rękawicach Da Silvy zaliczył swoje drugie trafienie w tym spotkaniu.

 

28.02.18 Estadio Victor Della Valle, Montevideo: 6.129 widzów
L18/30 El Tanque Sisley (12) — Oriental de La Paz (2) 1:3 (0:2)
R.Aguirre 48, A.Rios RC 50 — M.Brito 34, Jh.Candia pk 45, 90+1

Oriental: W.Aguerre 7.2 — F.Buschiazzo 7.2, C.Saiz 6.7, R.Curbelo 7.3 — Renê 6.6 (61. S.Pereyra 6.7), S.Ostolaza 6.4 (65. Ch.Cossú 6.8), R.Sierra 7.0 —E.Álvarez 6.7 (74. Y.Koffi 6.7), F.Fernández 7.4, Jh.Candia 8.8 — M.Brito 7.2


Nasze rezerwy zremisowały 2:2 (Denis, González), a juniorzy wygrali 2:0 (Corujo 2).
Odnośnik do komentarza

Luty 2018

Bilans: 3-0-0, 7:2
Primera División Profesional (Clausura): 1. (—); 9 pkt, 7:2
Primera División Profesional (Apertura): 15. (—); 14 pkt, 11:22
Primera División Profesional (2 sezony): 10. (+1); 61 pkt
Nagrody: Mauro Sánchez (JT x1), Washington Aguerre (JT x1), Fabrizio Buschiazzo (JT x1), Fabrizio Fernández (JT x1)

Finanse: -£197.794 (w ostatnim miesiącu -£37.754)
Budżet transferowy: £20.670 (10% z transferów)
Budżet płac: £13.584 (wykorzystane £13.287)

Transfer (świat) => Dmytro Hreczyszkin (26, MC-DR/DM; Ukraina: 48/0); Valencia => Szachtar; £16.25M
Transfer (Polska) => Dawid Targamadze (28, AML-MRL/AMR; Gruzja: 27/5); Wisła => Guangzhou Evergrande; £1.3M

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1885)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Colón
Brazylia => [brak]
Chile => Colo Colo
Francja => PSG
Hiszpania => Atlético
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Millonarios
Meksyk => Celaya
Niemcy => Bayern
Peru => Juan Aurich
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Porto
Rosja => Spartak Moskwa
Urugwaj => Oriental de La Paz
Włochy => Juventus

Tottenham (Slaven Bilić) => 4. (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 2. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 2. (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 47. (693) [—]
Eliminacje ME 2020 gr. G
1. Finlandia
2. Niemcy
3. Izrael
4. Mołdawia
5. Polska

Urugwaj (Diego López) => 30. (799) [—]
Eliminacje MŚ 2018
1. Brazylia 48 pkt 44:15 Kw
2. Argentyna 34 pkt 39:21 Kw
3. Paragwaj 33 pkt 24:13 Kw
4. Chile 23 pkt 24:21 Kw
5. Kolumbia 23 pkt 24:27 B
6. Ekwador 21 pkt 25:29
7. Peru 21 pkt 21:27
8. Urugwaj 17 pkt 23:26
9. Wenezuela 16 pkt 26:38
10. Boliwia 6 pkt 11:44

LM => Lech => 3. runda kw. (3:0, 2:0 z Zugdidi => 2:0, 0:2 z BATE => LE) ###
LE => Lech => 4. w grupie A (0:0, 2:0 ze Standardem => 1:3, 0:5 z Hannoverem, 1:1, 0:2 z Beşiktaşem, 0:1, 1:4 z Sampdorią) ###
LE => Legia => 4. w grupie D (2:0, 2:1 z Miką => 2:0, 2:1 z Metalacem => 2:1, 1:0 z Trabzonsporem => 0:2, 0:4 z Leverkusen, 3:0, 0:1 z Celtikiem, 1:0, 1:3 z Maccabi Tel-Awiw) ###
LE => Wisła => 3. runda kw. (1:0, 1:2 z Lewskim => 0:2, 0:2 z Senicą) ###
LE => Korona Kielce => 1. runda kw. (3:2, 0:1 z Żyliną) ###

Odnośnik do komentarza

Sezon 2017/2018 był w Urugwaju bardzo nietypowy pod jednym względem — dopiero na początku marca pracę w ekstraklasie stracił pierwszy menedżer, a był to Eduardo Favaro z Defensora Sporting. Mi w tej chwili groziło to jedynie za zrujnowanie klubowych finansów, ale na szczęście obecny prezes był hojniejszy od poprzedniego i szczodrze dorzucił nam £240.000 na wydatki bieżące.

Jeden z moich scoutów powrócił z Ekwadoru z informacją o ciekawym środkowym pomocniku, Carlosie Garcésie, świeżo zwolnionym przez El Nacional, i choć ciągnęła się za nim opinia krnąbrnego i trudnego w prowadzeniu, zdecydowałem się go zatrudnić. W tym sezonie nie mógł już zagrać, jako że nie miałem wolnych miejsc dla obcokrajowców, ale przyszłościowo zamierzałem zastąpić nim Brazylijczyka Thiago Goncalvesa.

Transfery do klubu:
02.03.18 Carlos Garcés (21, AMC-MC; Ekwador U20: 9/0) <= FT (ost. El Nacional)

Do spotkania z Fénixem przystępowaliśmy bez kontuzjowanego Buschiazzo — znów dała o sobie znać klątwa klubowej siłowni — a zatem jego miejsce w linii obrony zajął niewiele od niego gorszy Cabaco. Początkowo ustawiłem zespół zbyt ofensywnie, napastnicy gości wychodzili na wolne pole jak Michał Boni z parlamentu na widok Korwina, ale po wprowadzeniu przeze mnie drobnych modyfikacji sytuacja uległa zmianie. W 21. minucie Candia wszedł z piłką w pole karne i spod linii końcowej wycofał ją do Kolumbijczyka Sierry, który technicznym strzałem z narożnika pola karnego dał nam prowadzenie.

Druga połowa była bardzo wyrównana, Aguerre znów parę razy ratował nam skórę, ale kolejna modyfikacja taktyki, polegająca na zmianie poleceń dla Álvareza, znów zaskoczyła gości. W 50. minucie Renê wypuścił Elbio lewym skrzydłem, ten dośrodkował przed bramkę w poszukiwaniu Fernándeza, którego ubiegł Almeida, pokonując własnego bramkarza. Czwarte zwycięstwo z rzędu? Takiej passy nie pamiętali najstarsi mieszkańcy La Paz i tego wieczoru w lokalnych knajpach był tylko jeden smutny człowiek, Daniel Sánchez, od paru godzin były menedżer Fénixa.

 

04.03.18 Parque Oriental, La Paz: 1.507 widzów
L19/30 Oriental de La Paz (1) — Fénix 2:0 (1:0)
R.Sierra 21, Ch.Almeida og 50

Oriental: W.Aguerre 7.9 — E.Cabaco 7.1, C.Saiz 6.9, R.Curbelo 6.8— Renê 7.0 (72. S.Pereyra 6.7), S.Ostolaza 7.1, R.Sierra 8.3 —E.Álvarez 6.8, F.Fernández 6.5 (51. G.Ferrero 6.4), Jh.Candia 6.8 — M.Brito 6.4 (61. M.Sánchez 6.5)


Nasze rezerwy przegrały 1:3 (Avero), a juniorzy wygrali 1:0 (Tabárez).
Odnośnik do komentarza

Gnojek się do mnie rzucał przed meczem, więc pił za swoje.

 

Wyjazdowe spotkanie z River Plate zapowiadało się na dosyć trudne, a gdy po kilku minutach z boiska zszedł kontuzjowany Brito, nasza sytuacja jeszcze się skomplikowała. Mimo to byliśmy odrobinę lepsi, Sánchez trafił nawet do bramki elegancką podcinką, ale sędzia dosyć kontrowersyjnie odgwizdał spalonego Mauro. Tuż przed przerwą solidnie poturbowany został Sierra i zamiast zmiany taktycznej w przerwie przeprowadzić musiałem wymuszoną. Ostra gra gospodarzy wybiła nas z rytmu i zanosiło się na remis, gdy w 80. minucie rozegrali ładnie piłkę po obwodzie, aż Tabárez znalazł lukę do strzału z linii pola karnego, pokonując Aguerre. W oczy zaświeciło nam widmo porażki, rzuciliśmy się więc do hurraofensywy i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry po rzucie rożnym piłka wybita została za pole karne, gdzie czekał Sánchez i pięknym strzałem z powietrza zaskoczył zbyt wysuniętego Garcíę.

 

07.03.18 Parque Federico Omar Saroldi, Montevideo: 5.958 widzów

L20/30 River Plate (5) — Oriental de La Paz (1) 1:1 (0:0)

S.Tabárez 80 — M.Sánchez 90

 

Oriental: W.Aguerre 7.0 — E.Cabaco 6.3, C.Saiz 6.7, R.Curbelo 6.2— Renê 6.6, S.Ostolaza 6.8, R.Sierra 6.5 (45. S.Pereyra 6.7) —E.Álvarez 6.4 (59. Y.Koffi 6.5), F.Fernández 6.7, Jh.Candia 6.6 — M.Brito KNT (7. M.Sánchez 8.3)

Nasze rezerwy przegrały 2:3 (Fuentes, Rodríguez), a juniorzy zremisowali 1:1 (Tabárez).

Odnośnik do komentarza

Nasi fizjoterapeuci nie mieli dla mnie dobrych wiadomości, Brito naciągnął sobie mięsień w udzie i czekały go trzy tygodnie odpoczynku. To zaś oznaczało, że w następnym meczu od pierwszej minuty zagra Sánchez. Tymczasem udało mi się znaleźć zawodnika, który za parę sezonów mógłby rywalizować z Renê na lewej obronie, a był nim jego rodak Mão, pozostający bez pracodawcy po odejściu z Caxias.

 

Transfery do klubu:

08.03.18 Mão (18, WBL-DL; Brazylia) <= FT (ost. Caxias)

 

Karuzela trenerska w Primera Division rozkręcała się błyskawicznie. Julio Balerio zrezygnował z szansy na zdobycie mistrzostwa z Danubio i przeprowadził się do Fénixa, natomiast Defensor Sporting zatrudnił bezrobotnego ostatnimi czasy Matíasa Almeidę, mającego w swoim CV pracę w argentyńskim River Plate.

 

10 marca nadszedł dzień prawdy dla mnie, moich zawodników i mojej taktyki, gdyż na Estadio Centenario graliśmy w roli gospodarzy prestiżowy mecz z wiceliderującym Peñarolem. W ataku zgodnie z planem postawiłem na Sáncheza, a na pozycji defensywnego pomocnika solidnego, lecz niezbyt błyskotliwego Ostolazę zastąpiłem Cossú.

 

Pierwsza połowa miała zaskakująco wyrównany przebieg. Mało tego, po kwadransie gry Fernández zagrał długą piłkę między obrońców, a Álvarez, który o mało co, a zacząłby ten mecz na ławce, uderzeniem pod poprzeczkę zaskoczył Castro, dając nam prowadzenie. Niestety gospodarze mieli w swoich szeregach klasowych zawodników i w 38. minucie przy biernej postawie Renê Sena podholował piłkę lewym skrzydłem, a jego centrę na długi słupek zamknął Vázquez, wykorzystując złe ustawienie Sierry i Cabaco.

 

Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero po przerwie. Dziesięć minut po wznowieniu gry lewym skrzydłem uciekł tym razem Ramírez, który zagrał piłkę po ziemi przez pole bramkowe, żaden z naszych obrońców nie przeciął jej toru i uczynił to dopiero ponownie Vázquez. Peñarol, wyraźnie usatysfakcjonowany prowadzeniem, oddał nam inicjatywę i parokrotnie udało się nam dojść do strzału, ale w 73. minucie nasze szanse na wyrównanie przekreślił Sánchez, wskakując obunóż w Piriza i wylatując z boiska z czerwoną kartką. A jednak nigdy nie należy mówić nigdy — w 88. minucie świetny tego dnia Cossú zagrał w uliczkę do Fernándeza, a Fabricio plasowanym strzałem doprowadził do sensacyjnego remisu. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało, a wypełniony po brzegi sektor naszych kibiców szalał ze szczęścia. Szczególne powody do radości miał młody Enrico Natale, który zadebiutował w tym meczu w barwach Orientalu.

 

10.03.18 Estadio Centenario, Montevideo: 65.235 widzów

L21/30 Oriental de La Paz (1) — Peñarol (2) 2:2 (1:1)

E.Álvarez 18, F.Fernández 88 — E.Vázquez 38, 56

 

Oriental: W.Aguerre 6.7 — E.Cabaco 6.0 (88. E.Natale), C.Saiz 6.7, R.Curbelo 6.3— Renê 6.5 (45. S.Pereyra 6.7), Ch.Cossú 7.9, R.Sierra 6.8 — E.Álvarez 7.3, F.Fernández 7.7, Jh.Candia 6.7 (88. Y.Koffi) — M.Sánchez 6.3 RC

Nasze rezerwy przegrały 1:5 (Barreto), zaś juniorzy pauzowali.

Odnośnik do komentarza

Nowym trenerem Danubio został Damián Prieto, do tej pory prowadzący Central Español, a zatem karuzela kadrowa kręciła się dalej.

 

Przeciwko Cerro na szpicy ataku zagrał Barreto, gdyż Sánchez za swoje debilne wejście ukarany został zawieszeniem na trzy kolejki. Gospodarze zamykali tabelę Primera Division, ale jesienią nie przeszkodziło im to w urwaniu nam punktu, tak więc traktowałem to spotkanie bardzo prestiżowo. Gdy więc już w 8. minucie dzięki gapiostwu Renê nadzialiśmy się na kontrę, którą celnym strzałem głową zakończył Castro, moi współpracownicy nauczyli się paru nowych soczystych przekleństw rodem z ojczyzny Jana Pawła II i kremówek. Mieliśmy zdecydowaną przewagę, ale Barreto wyraźnie sobie nie radził w ofensywie; na szczęście w 44. minucie ląd popełnił bramkarz gospodarzy, nie wychodząc do wrzutki Fernándeza z rzutu wolnego, co skończyło się wyrównującym golem Candii.

 

W przerwie dokonałem podwójnej zmiany, Barreto zastąpił Eto'o, zdjąłem też Renê, gdyż potrzebowałem wolnego miejsca dla obcokrajowca. Moment później limit zmian miałem już wyczerpany, gdyż boisko z urazem opuścić musiał Cossú. Jego zmiennik, Ostolaza, najwyraźniej przemyślał sobie to i owo na ławce rezerwowych, jako że po pięciu minutach zagrał precyzyjną piłkę do Álvareza, który cudownym strzałem z półobrotu dał nam prowadzenie. Od tej pory kontrolowaliśmy w pełni przebieg spotkania, a tuż przed jego końcem gospodarzy dobił Curbelo, zachowując przytomność umysłu w zamieszaniu pod bramką Cerro po rzucie rożnym. Plama na honorze klubu została zmazana.

 

18.03.18 Monumental Luis Tróccoli, Montevideo: 2.567 widzów

L22/30 Cerro (16) — Oriental de La Paz (1) 1:3 (1:1)

M.Castro 8 — Jh.Candia 44, E.Álvarez 53, R.Curbelo 89

 

Oriental: W.Aguerre 6.9 — F.Buschiazzo 6.4, C.Saiz 6.6, R.Curbelo 8.0 — Renê 6.5 (45. S.Pereyra 6.6), Ch.Cossú 6.7 (48. S.Ostolaza 6.8), R.Sierra 7.0 — E.Álvarez 8.5, F.Fernández 8.4, Jh.Candia 7.8 — H.Barreto 6.3 (45. G.Eto'o 6.7)

Nasze rezerwy doznały porażki 1:2 (Natale), a juniorzy przegrali 2:3 (Ferro, Pérez).

Odnośnik do komentarza

Nowym trenerem Centralu Español został debiutujący w branży Gerardo Acosta i tym samym marcowe przetasowania menedżerskie dobiegły końca.

 

Najważniejszym pozaboiskowym wydarzeniem marca było dla mnie spotkanie z Richardem Pérezem w celu omówienia kandydatur do zespołu U19, wyłonionych spośród wychowanków klubowej szkółki. Żadnej wielkiej gwiazdy nie wychwyciliśmy, ale co najmniej trzech czy czterech nastolatków z tego grona miało szansę na karierę w ekstraklasie, tak więc nie mieliśmy powodów do narzekania. Do tego scouci wyłapali jeszcze na wolnym transferze kolejnego skrzydłowego wytrenowanego w Cerro, Henry'ego Vitabara, a zatem o przyszłość drużyny mogłem być spokojny.

 

Transfery do klubu:

20.03.18 Massimo Ferretti (15, AML-ML; Urugwaj) <= FT (szkółka)

20.03.18 Álvaro González (16, STC-AML; Urugwaj) <= FT (szkółka)

20.03.18 Alfonso Parreño (15, GK; Urugwaj) <= FT (szkółka)

20.03.18 Santiago Requelme (15, DM; Urugwaj) <= FT (szkółka)

20.03.18 Daniel Britos (15, DM; Urugwaj) <= FT (szkółka)

21.03.18 Álvaro Soria (16, DC; Urugwaj) <= FT (szkółka)

21.03.18 Marcelo Medina (16, DM; Urugwaj) <= FT (szkółka)

21.03.18 Alejandro Montes (16, ML; Urugwaj) <= FT (szkółka)

26.03.18 Henry Vitabar (20, AMR-MR; Urugwaj) <= FT (ost. Cerro)

 

Marzec 2018

 

Bilans: 2-2-0, 8:4

Primera División Profesional (Clausura): 1. (—); 17 pkt, 15:6

Primera División Profesional (Apertura): 15. (—); 14 pkt, 11:22

Primera División Profesional (2 sezony): 10. (—); 69 pkt

Nagrody: Washington Aguerre (JT x1), Jhonatan Candia (JT x1), Fabrizio Fernández (JT x1)

 

Finanse: +£37.468 (w ostatnim miesiącu +£235.232)

Budżet transferowy: — (30% z transferów)

Budżet płac: £13.866 (wykorzystane £14.366)

 

Transfer (świat) => Jorge Enriquez (27, DM-MC; Meksyk: 47/1); Ajax => Corinthians; £13.75M

Transfer (Polska) => [brak]

 

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1912)

 

Anglia => Man Utd

Argentyna => Belgrano

Brazylia => [brak]

Chile => Colo Colo

Francja => PSG

Hiszpania => Real Madryt

Holandia => Vitesse

Kolumbia => Santa Fe

Meksyk => Tigres

Niemcy => Bayern

Peru => Alianza

Polska => Korona Kielce

Portugalia => Porto

Rosja => Spartak Moskwa

Urugwaj => Oriental de La Paz

Włochy => Juventus

 

Tottenham (Slaven Bilić) => 5. (Barclays Premier League)

Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (La Liga)

Lech (Peter Schmeichel) => 3. (T-Mobile Ekstraklasa)

Milan (Cesare Prandelli) => 2. (Serie A)

 

Polska (Waldemar Fornalik) => 45. (679) [0:3 (f) z Czarnogórą]

Eliminacje ME 2020 gr. G

1. Finlandia

2. Niemcy

3. Izrael

4. Mołdawia

5. Polska

 

Urugwaj (Diego López) => 28. (808) [0:1 (f) z Anglią]

Eliminacje MŚ 2018

1. Brazylia 48 pkt 44:15 Kw

2. Argentyna 34 pkt 39:21 Kw

3. Paragwaj 33 pkt 24:13 Kw

4. Chile 23 pkt 24:21 Kw

5. Kolumbia 23 pkt 24:27 B

6. Ekwador 21 pkt 25:29

7. Peru 21 pkt 21:27

8. Urugwaj 17 pkt 23:26

9. Wenezuela 16 pkt 26:38

10. Boliwia 6 pkt 11:44

 

LM => Lech => 3. runda kw. (3:0, 2:0 z Zugdidi => 2:0, 0:2 z BATE => LE) ###

LE => Lech => 4. w grupie A (0:0, 2:0 ze Standardem => 1:3, 0:5 z Hannoverem, 1:1, 0:2 z Beşiktaşem, 0:1, 1:4 z Sampdorią) ###

LE => Legia => 4. w grupie D (2:0, 2:1 z Miką => 2:0, 2:1 z Metalacem => 2:1, 1:0 z Trabzonsporem => 0:2, 0:4 z Leverkusen, 3:0, 0:1 z Celtikiem, 1:0, 1:3 z Maccabi Tel-Awiw) ###

LE => Wisła => 3. runda kw. (1:0, 1:2 z Lewskim => 0:2, 0:2 z Senicą) ###

LE => Korona Kielce => 1. runda kw. (3:2, 0:1 z Żyliną) ###

Odnośnik do komentarza

W ramach uzdrawiania klubowych finansów zgodziłem się, by Nueva Chicago za £43.490 wykupiło klauzulę uzgodnioną przy transferze Claudio Marchelliego.

 

Mecz rozgrywany 1 kwietnia nie mógł być dla nas udany, i to mimo powrotu do zespołu Maximiliano Brito. Graliśmy w Montevideo z Liverpoolem i byliśmy faworytami tego spotkania, lecz gospodarze wyszli na nas trójką napastników, co zmusiło naszą obronę do szczególnie uważnej gry. Uwagi starczyło nam na kwadrans, kiedy to Saiz w niegroźnej sytuacji nabił piłką rywala, a kompletnie zaskoczonego Aguerro fuksiarskim strzałem pokonał Rodríguez. W ataku też nie szło nam najlepiej, zawiódł zwłaszcza motor napędowy zespołu, Cossú, ale na szczęście po godzinie gry lewym skrzydłem przedarł się Álvarez, jego centrę strzałem głową zamknął Candia i udało się nam przynajmniej uniknąć porażki.

 

01.04.18 Estadio Belvedere, Montevideo: 3.670 widzów

L23/30 Liverpool (9) — Oriental de La Paz (1) 1:1 (1:0)

G.Rodríguez 14 — Jh.Candia 58

 

Oriental: W.Aguerre 6.9 — F.Buschiazzo 6.0 (45. E.Cabaco 6.6), C.Saiz 7.0, R.Curbelo 6.7 — Renê 6.8, Ch.Cossú 6.5 (69. S.Ostolaza 6.7), R.Sierra 6.7 — E.Álvarez 6.9, F.Fernández 6.7 (76. Á.Rodríguez), Jh.Candia 7.3 — M.Brito 6.6

Nasze rezerwy przegrały 0:2, a juniorzy wygrali 3:1 (Aguirre, Medina, González).

Odnośnik do komentarza

Trzy dni później na Parque Oriental podejmowaliśmy Danubio, które po zmianie menedżera tkwiło w dolnej części tabeli. Zawieszonego za kartki Cossú zastąpiłem Ostolazą i trzymałem kciuki za przedłużenie naszej dobrej passy. Chłopaki od razu wzięli się do roboty i w pierwszej połowie faworyzowani goście nie bardzo wiedzieli, co się dzieje na boisku. W 14. minucie prostopadłą piłkę od Brito wykorzystał Candia, dwie minuty później po zagraniu Fernándeza w uliczkę z kolei Brito popisał się mocnym strzałem i Danubio znalazło się w srogich opałach. W 25. minucie kontuzjowanego Fernándeza zastąpił Ferrero, co odbiło się negatywnie na naszej grze, gdyż Gastón był znacznie słabszym zawodnikiem od Fabricio, ale reszta drużyny nie zwalniała tempa. W 41. minucie Aguerre cudownie wybronił strzał Tabáreza z dwóch metrów i rozpoczął kontrę, którą celnym uderzeniem zakończył ponownie Candia; Jhonatan fenomenalnie odnalazł się jako prawoskrzydłowy. Danubio stać było jedynie na gola Chavasco zdobytego tuż po przerwie — zanim zdążyli się rozkręcić, drugą żółtą kartkę otrzymał Pintos i goście mogli dziękować moim zawodnikom za to, że nie chciało im się ich masakrować.

 

04.04.18 Parque Oriental, La Paz: 1.488 widzów

L24/30 Oriental de La Paz (1) — Danubio (12) 3:1 (3:0)

Jh.Candia 14, 41, M.Brito 16 — G.Chavasco 48

 

Oriental: W.Aguerre 7.6 — F.Buschiazzo 6.6, C.Saiz 6.6, R.Curbelo 6.4 — Renê 6.6 (65. S.Pereyra 6.7), S.Ostolaza 7.0, R.Sierra 7.1 — E.Álvarez 6.7 (65. Y.Koffi 6.6), F.Fernández 6.8 KNT (25. G.Ferrero 6.0), Jh.Candia 8.8 — M.Brito 8.0

Nasze rezerwy wygrały 2:1 (Garcés, Etcheverry), a juniorzy zremisowali 0:0.

Odnośnik do komentarza

Niestety znów nie czekały na mnie dobre wiadomości, Fernández wypadł z gry na trzy miesiące ze złamaną kostką, a zatem dla niego sezon się już skończył, zaś przeciwko Atenas de San Carlos zagrać musiał Ferrero. Obawiałem się tego trochę, Gastón jedynie przy dużej dozie wyrozumiałości spełniał wymagania stawiane piłkarzom ekstraklasy, ale na szczęście do dawnej formy powrócił Brito. To właśnie Maximiliano już w 6. minucie wszedł dynamicznie na krótki słupek do wrzutki Candii i strzałem głową dał nam prowadzenie. Goście szarpali, udało im się nawet uszkodzić Álvareza, ale niewiele to im pomogło. W 69. minucie Brito zdecydował się na uderzenie z 30 metrów po rzucie rożnym, piłkę musnął jeszcze głową Buschiazzo i bramkarz gości znów nie miał nic do powiedzenia. Graliśmy tak dobrze, że nawet gola dla Atenas musieliśmy sami strzelić, gdy w zamieszaniu podbramkowym pechową interwencją błysnął Curbelo. Po meczu mój asystent marudził na jakość naszej gry, ale ja nie zamierzałem krytykować zespołu po zwycięstwie.

 

08.04.18 Parque Oriental, La Paz: 1.416 widzów

L25/30 Oriental de La Paz (1) — Atenas de San Carlos (10) 2:1 (1:0)

M.Brito 6, F.Buschiazzo 69 — R.Curbelo og 81

 

Oriental: W.Aguerre 7.0 — F.Buschiazzo 7.4, C.Saiz 6.3, R.Curbelo 6.6 — Renê 6.7 (53. S.Pereyra 6.4), S.Ostolaza 6.7 (45. Á.Rodríguez 6.5), R.Sierra 6.9 — E.Álvarez 6.7 KNT (57. G.Eto'o 6.5), G.Ferrero 7.1, Jh.Candia 7.0 — M.Brito 7.1

Nasze rezerwy przegrały 1:2 (Vitabar), a juniorzy zremisowali 2:2 (Hernández, Corujo).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...