Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Przerwa na mecze reprezentacji pozwoliła mi przynajmniej doprowadzić do pełni sił zawodników, którzy nie wytrzymywali kondycyjnie trudów Clausury. Wcześniej wszakże miałem przyjemność obejrzeć w akcji zawodników z rocznika 2001, ubiegających się o pierwszy prawdziwy kontrakt w Orientalu. Narybek prezentował się przeciętnie i ostatecznie zaledwie czterech spośród nich zasiliło szeregi zespołu U19, a na wielką karierę szans nie miał żaden.

Transfery do klubu:
20.03.17 Álvaro Corujo (16, AMC-MC; Urugwaj) => FT (szkółka)
21.03.17 Martín Rotundo (16, STC; Urugwaj) => FT (szkółka)
22.03.17 Enrico Natale (16, DC; Urugwaj) => FT (szkółka)
22.03.17 Juan Carlos Benítez (15, GK; Urugwaj) => FT (szkółka)

W tym samym czasie do klubu wpłynęła oferta z Peru, której przedmiotem był nasz rezerwowy rozgrywający, Gonzalo Ramos. Biedak nie miał większych szans na grę w pierwszym zespole, a sytuacja finansowa Orientalu motywowała mnie do przerzedzenia składu, więc szybko ustaliłem satysfakcjonujące mnie warunki i Gonzalo za £60.000 został piłkarzem piątego zespołu peruwiańskiej ekstraklasy, León de Huánuco.

Transfery z klubu:
22.03.17 Gonzalo Ramos (25, AMC-AMR/STC; Urugwaj) => León de Huánuco (£60.000 + 20%) [15-1-2, 6.69; 2s]

Liczyłem na przerwanie złej passy w meczu z El Tanque Sisley, zwłaszcza że moje afrykańskie gwiazdki wróciły już z Mistrzostw Afryki U20, do pełni zdrowia doszedł też Machín. Przez pierwsze pół godziny gra nam się bardzo kleiła, a w 9. minucie Mezquida uderzeniem z ostrego kąta dał nam prowadzenie. Gdyby chwilę później Eto'o, a po kolejnych paru minutach Capurro podwyższyli na 2:0, kto wie, jak by się to skończyło. Tak zaś gospodarze pozbierali się, przejęli inicjatywę i w doliczonym czasie gry wyrównali za sprawą Aguirre, który dobił uderzenie Laensa z dystansu. Zaraz po przerwie tenże Laens miał mnóstwo szczęścia, że latająca po naszej szesnastce piłka siadła mu na nogę, i tej straty nie udało się nam odrobić. Marzec zamknęliśmy więc z kompletem porażek, co ostatecznie wybiło nam z głów marzenia o podium.

 

29.03.17 Estadio Victor Della Valle, Montevideo: 6.841 widzów
L24/30 El Tanque Sisley (13) — Oriental de La Paz (3) 2:1 (1:1)
R.Aguirre 45+1, F.Laens 49 — N.Mezquida 9

Oriental: A.Eiraldi 6.9 — M.Arguiñarena 6.6, R.Curbelo 6.3, C.Saiz 6.7, Ch.Cossú 6.9) — S.Ostolaza 6.0 (63. E.Riestra 6.5) — L.Sirino 6.3 (45. G.Ferrero 6.5), A.Machín 6.5 — G.Capurro 6.6, N.Mezquida 7.5 — G.Eto'o 6.3 (45. Alfredo 6.4)


Nasze rezerwy zremisowały 1:1 (Acosta), a juniorzy wygrali 2:1 (Rivero, Raríz).
Odnośnik do komentarza

Marzec 2017

Bilans: 1-0-4, 5:9
Primera División Profesional (Clausura): 7. (+5), 13 pkt, 13:10
Primera División Profesional (ogółem): 9. (-5), 33 pkt, 27:30
Primera División Profesional (Apertura): 10., 20 pkt, 14:20
Nagrody: [brak]

Finanse: -£174.232 (w ostatnim miesiącu -£28.151)
Budżet transferowy: £5.490 (10% z transferów)
Budżet płac: £12.844 (wykorzystane £13.407)

Transfer (świat) => Fabinho (23, DR-WBR; Brazylia U20: 14/0); Benfica => Fluminense; £9.75M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1812)

Anglia => Man City
Argentyna => Vélez
Brazylia => [brak]
Chile => Santiago Wanderers
Francja => PSG
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Pasto
Meksyk => Querétaro
Niemcy => Bayern
Peru => Universidad San Martín
Polska => Lech
Portugalia => Porto
Rosja => Spartak Moskwa
Urugwaj => River Plate
Włochy => Juventus

Tottenham (Slaven Bilić) => 4. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 3. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 1. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Alberto Malesani) => 2. (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 35. (826) [2:2 z Izraelem]
Eliminacje MŚ 2018
1. Chorwacja 10 pkt 11:7
2. Polska 8 pkt 6:7
3. Szwajcaria 5 pkt 6:6
4. Izrael 5 pkt 7:9
5. Słowacja 4 pkt 7:8

Urugwaj (Diego López) => 8. (1255) [0:1 z Peru]
Eliminacje MŚ 2018
1. Brazylia 33 pkt 33:13 B
2. Argentyna 22 pkt 26:16
3. Paragwaj 21 pkt 14:8
4. Chile 18 pkt 19:13
5. Peru 18 pkt 16:18
6. Ekwador 17 pkt 18:20
7. Urugwaj 16 pkt 19:17
8. Kolumbia 13 pkt 17:21
9. Wenezuela 9 pkt 15:29
10. Boliwia 5 pkt 8:30

LM => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 2:0 z Videotonem => 1:1, 0:1 z Olimpiakosem => LE) ###
LE => GKS Katowice => baraże (1:2, 1:2 z Zenitem) ###
LE => Jagiellonia => baraże (2:0, 2:1 z AIK => 0:0, 1:1 z ADO Den Haag => 1:1, 0:1 ze Steauą) ###
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 3:0 z Kukësi => 1:2, 1:2 z Wolfsburgiem) ###
LE => Dolcan Ząbki => 3. runda kw. (2:1, 0:3 z Dinamem Bukareszt) ###

Odnośnik do komentarza

Nowy miesiąc, nowe nadzieje. Na plus zapisać sobie mogliśmy powrót do zespołu Rodrígueza, na minus uraz Fernándeza oraz fakt, że na Parque Oriental przyjechało potężne Danubio. A jednak nasza gra wyglądała jak ze spotkania z Wanderers, a zatem mnóstwo okazji i zero bramek. W pierwszej połowie Koffi uderzył z bliska wprost w Ichazu, po przerwie bramkarz gości z wyczuciem bronił strzały Candii i Eto'o. Aż w 70. minucie Cossú wypuścił prawym skrzydłem Candię, ten dośrodkował w pole karne, gdzie Eto'o przyblokował Ichazu, a piłka jakimś cudem wylądowała w bramce. Osobiście zapisałbym to trafienie bramkarzowi Danubio, ale Candia zasłużył na nagrodę swoją postawą w tym meczu. Pięć minut później rezerwowy Acosta kulnął piłkę w lewo, do Arguiñareny, Martin odesłał ją przed bramkę, a Acosta z wyskoku uderzył piłkę z czuba, nie do obrony. Wygraliśmy 2:0, przerywając serię porażek, a przy tym pokazaliśmy się z naprawdę niezłej strony.

 

02.04.17 Parque Oriental, La Paz: 1.341 widzów
L25/30 Oriental de La Paz (7) — Danubio (13) 2:0 (0:0)
Jh.Candia 70, F.Acosta 75

Oriental: A.Eiraldi 7.1 — M.Arguiñarena 7.8, R.Curbelo 6.7, C.Saiz 7.1, Ch.Cossú 7.4 — S.Ostolaza 7.1 — A.Machín 6.9 (77. L.Sirino), Á.Rodríguez 6.8 (69. G.Ferrero 6.7) — Jh.Candia 8.1 — G.Eto'o 6.5, Y.Koffi 6.6 (70. F.Acosta 7.2)


Nasze rezerwy zremisowały 1:1 (Alfredo), a juniorzy wywalczyli bezbramkowy remis.
Odnośnik do komentarza

W meczu na szczycie polskiej ekstraklasy Lech rozbił Legię 4:0, a łupem bramkowym podzielili się Pejcić i Olkowski.

W 26. kolejce pojechaliśmy do Melo na mecz z czerwoną latarnią rozgrywek, Cerro Largo F.C. Niby mieliśmy przewagę, ale niewiele nam z tego przychodziło, aż w 39. minucie Fernández strzałem głową zamknął centrę Cossú, dając nam prowadzenie. Utrzymaliśmy je raptem przez minutę, bo zaraz w następnej akcji wyrównał Rodríguez mocnym uderzeniem ze skraju pola karnego. Na tym emocje się skończyły, a mi pozostało ciułanie punktów oraz wpisywanie kolejnych nazwisk do notesu opatrzonego nagłówkiem "Sprzedać po sezonie".

 

09.04.17 Estadio Municipal Arquitecto Antonio E. Ubilla, Melo: 4.052 widzów
L26/30 Cerro Largo F.C. (16) — Oriental de La Paz (5) 1:1 (1:1)
D.Rodríguez 40 — F.Fernández 39

Oriental: A.Eiraldi 6.9 — M.Arguiñarena 6.7 (77. F.Duciós), R.Curbelo 6.8, C.Saiz 6.7, Ch.Cossú 7.1 — S.Ostolaza 6.8 — A.Machín 6.8, Á.Rodríguez 6.7 — F.Fernández 7.2 (80. Jh.Candia) — F.Acosta 6.7, G.Eto'o 6.7 (71. Y.Koffi 6.6)


Nasze rezerwy zremisowały 1:1 (Mezquida), a juniorzy wygrali 3:1 (Rivero, Correa 2).
Odnośnik do komentarza

Ten sezon trzeba było już tylko dograć do końca, pilnując, by trzymać się z daleka od strefy spadkowej. W konfrontacji z Centralem Español liczyłem na bardzo cenny punkt i chyba byśmy go zdobyli, ale w 73. minucie po centrze w nasze pole karne Cossú wybił piłkę wprost pod nogi Lópeza, który plasowanym strzałem pokonał Eiraldiego. Ewidentnie brakowało nam jakości w ataku, by okazjonalne błędy defensywne zrównoważyć zdobywanymi golami. A na nowych napastników nie miałem pieniędzy i nic nie zapowiadało się na to, by się to zmieniło.

 

16.04.17 Parque Oriental, La Paz: 1.440 widzów
L27/30 Oriental de La Paz (7) — Central Español (10) 0:1 (0:0)
J.P.López 73

Oriental: A.Eiraldi 6.8 — M.Arguiñarena 7.0, R.Curbelo 6.4 (69. E.Cabaco 6.5), C.Saiz 6.7, Ch.Cossú 6.8 — S.Ostolaza 6.8 — A.Machín 6.8, Á.Rodríguez 6.9 — F.Fernández 6.6 (69. G.Ferrero 6.6) — F.Acosta 6.4 (N.Mezquida 6.6), G.Eto'o 6.4


Nasze rezerwy wygrały 2:1 (Duciós, Koffi), a juniorzy przegrali 2:3 (Lacoste, Rivero).
Odnośnik do komentarza

W wyjazdowym spotkaniu z Peñarolem przynajmniej nie musiałem się niepotrzebnie frustrować, tutaj wpierdol wpisany był w mój kontrakt. Cossú był zawieszony za żółte kartki, więc jego miejsce na prawej obronie zajął Pereyra, poza tym tradycyjnie wymieniłem parę napastników... a moi podopieczni tradycyjnie już w 2. minucie sprezentowali gospodarzom gola, gdy pewny zwykle Rodríguez wybił piłkę wprost pod nogi Albina. Powód do frustracji wszakże się znalazł, gdyż Peñarol był tego dnia do ogrania. Niestety nie mogłem odpowiadać za fakt, że nie potrafimy strzelić gola nawet wychodząc dwójką napastników na bramkarza rywali.

 

23.04.17 Estadio Centenario, Montevideo: 29.114 widzów
L28/30 Peñarol (14) — Oriental de La Paz (1) 1:0 (1:0)
E.Albin 2

Oriental: A.Eiraldi 6.9 — M.Arguiñarena 6.8 KNT (61. F.Duciós 6.7), R.Curbelo 6.8, C.Saiz 6.7, S.Pereyra 6.4 (45. S.Masoni 6.4) — S.Ostolaza 6.9 — A.Machín 6.8, Á.Rodríguez 6.8 — F.Fernández 6.8 — Alfredo 6.3 (H.Barreto 6.4), Y.Koffi 6.5


Nasze rezerwy zremisowały 1:1 (Mezquida) podobnie jak i juniorzy (Fraga).
Odnośnik do komentarza

Kontuzja Arguiñareny okazała się poważniejsza, niż przypuszczałem, więc przeciwko liderującemu River Plate na lewej obronie zagrał Peruwiańczyk Duciós. Normalnie nie byłoby to problemem, ale gdy zapoznałem się ze składem rywala, poleciłem szybko asystentowi, by obstawił wygraną gości — jakimś cudem w River Plate na prawej pomocy grał 102-krotny reprezentant kraju, Maxi Pereira. Jak można było się spodziewać, szczwany lis zrobił młodemu Duciósowi z dupy jesień średniowiecza. Już w 3. minucie jego centrę pięknym wolejem zamknął Lima. Pół godziny później popisał się dla odmiany prostopadłym podaniem do Vecino, co skończyło się golem na 2:0 dla River Plate. Chwilę później Alfredo zaliczył kontaktowe trafienie efektownym strzałem z dystansu, lecz już w następnej akcji nie kto inny jak Maxi Pereira przelobował źle ustawionego Eiraldiego. W drugiej połowie za Duciósa zagrał Pereyra, który swoim doświadczeniem uspokoił nasze lewe skrzydło, ale kontuzja Saiza sprawiła, że mecz kończyliśmy w dziesiątkę, więc w tej sytuacji dowiezienie do końca tego 1:3 było naszym sukcesem.

A najgorsze w tym wszystkim było to, że tego meczu wcale nie musieliśmy przegrać. Sam Alfredo mógł w nim skompletować hat-tricka, a obijany przez niego piłką García spotkanie kończył z urazem. Zresztą same statystyki ilustrują to najlepiej: 15-10 w strzałach, 7-4 w strzałach celnych, 5-2 w sytuacjach stuprocentowych. Marszałek Piłsudski podsumowałby to spotkanie tak, "Taktyka wspaniała, tylko zawodnicy kurwy".

 

30.04.17 Parque Oriental, La Paz: 1.348 widzów
L29/30 Oriental de La Paz (12) — River Plate (1) 1:3 (1:3)
Alfredo 41 — D.Lima 3, M.Vecino 38, Maxi Pereira 42

Oriental: A.Eiraldi 6.8 — F.Duciós 5.6 (45. S.Pereyra 6.4), R.Curbelo 6.1, C.Saiz 6.5 KNT, Ch.Cossú 6.5 — S.Ostolaza 6.7 — A.Machín 6.6 (73. G.Ferrero 6.6), Á.Rodríguez 7.0 — F.Fernández 6.6 — Alfredo 7.1, H.Barreto 6.7 (69. G.Eto'o 6.6)


Nasze rezerwy wygrały 3:1 (Benítez, Acosta 2), a juniorzy przegrali 0:1.
Odnośnik do komentarza

Spanikowany prezes zasilił klubowe konto kwotą £170.000, by uratować sytuację finansową klubu.

Kwiecień 2017

Bilans: 1-1-3, 4:7
Primera División Profesional (Clausura): 13. (-6), 17 pkt, 17:16
Primera División Profesional (ogółem): 12. (-3), 37 pkt, 31:36
Primera División Profesional (Apertura): 10., 20 pkt, 14:20
Nagrody: Jhonatan Candia (JT 1x)

Finanse: -£69.875 (w ostatnim miesiącu +£104.357)
Budżet transferowy: £5.490 (10% z transferów)
Budżet płac: £12.828 (wykorzystane £13.589)

Transfer (świat) => Raúl Villalba (28, DM-MC; Argentyna); Newell's => Botafogo; £4.8M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1774)

Anglia => Man City
Argentyna => Boca
Brazylia => [brak]
Chile => Universidad Católica
Francja => PSG
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Millonarios
Meksyk => Atlas
Niemcy => Bayern
Peru => Cristal
Polska => Lech
Portugalia => Porto
Rosja => Spartak Moskwa
Urugwaj => River Plate
Włochy => Inter

Tottenham (Slaven Bilić) => 3. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 2. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 1. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Alberto Malesani) => 3. (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 38. (790) [—]
Eliminacje MŚ 2018
1. Chorwacja 10 pkt 11:7
2. Polska 8 pkt 6:7
3. Szwajcaria 5 pkt 6:6
4. Izrael 5 pkt 7:9
5. Słowacja 4 pkt 7:8

Urugwaj (Diego López) => 8. (1209) [—]
Eliminacje MŚ 2018
1. Brazylia 33 pkt 33:13 B
2. Argentyna 22 pkt 26:16
3. Paragwaj 21 pkt 14:8
4. Chile 18 pkt 19:13
5. Peru 18 pkt 16:18
6. Ekwador 17 pkt 18:20
7. Urugwaj 16 pkt 19:17
8. Kolumbia 13 pkt 17:21
9. Wenezuela 9 pkt 15:29
10. Boliwia 5 pkt 8:30

LM => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 2:0 z Videotonem => 1:1, 0:1 z Olimpiakosem => LE) ###
LE => GKS Katowice => baraże (1:2, 1:2 z Zenitem) ###
LE => Jagiellonia => baraże (2:0, 2:1 z AIK => 0:0, 1:1 z ADO Den Haag => 1:1, 0:1 ze Steauą) ###
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 3:0 z Kukësi => 1:2, 1:2 z Wolfsburgiem) ###
LE => Dolcan Ząbki => 3. runda kw. (2:1, 0:3 z Dinamem Bukareszt) ###

Odnośnik do komentarza

Ale nie dzięki wynikom na boisku...

 

Na początku maja podpisałem dwuletni kontrakt z klubem, co stanowiło przejaw olbrzymiego optymizmu ze strony prezesa — w końcu mogliśmy jeszcze wylądować w Segunda División Profesional.

Jeśli polska ekstraklasa miała stanowić zapowiedź naszych losów, nie wyglądało to najlepiej, gdyż Lech przegrał na Łazienkowskiej 0:1 po golu Martiala. A czekał nas trudny, wyjazdowy mecz z Sud Amériką, w którym musieliśmy zdobyć przynajmniej jeden punkt. Miałem nadzieję, że chłopaki będą bardziej zmotywowani stawką tego spotkania, ale ku memu zdziwieniu wcale tak nie było. Niemniej jednak, od pierwszego gwizdka sędziego ruszyliśmy do ataku, Ostolaza podał do Barreto, a ten mocnym strzałem dał nam prowadzenie. W odpowiedzi Pascual trafił w słupek z rzutu wolnego, z kolei Barreto w sytuacji sam na sam z bramkarzem spanikował i dał obrońcom czas na wybicie piłki. W 64. minucie Biglieri nie trafił do pustej bramki, aż na kwadrans przed końcem spotkania stało się — sędzia dopatrzył się faulu Curbelo na Canterze, karnego pewnie wykonał Biglieri i końcówkę meczu spędziłem obgryzając paznokcie.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i zacząłem radośnie podskakiwać przy linii bocznej, lecz po paru sekundach znieruchomiałem, gdyż współpracownicy patrzyli na mnie ja na wariata.

— Przecież się utrzymaliśmy! — wyjaśniłem, nie kryjąc zdziwienia. — Remis. Dwa miejsca nad strefą spadkową.

— Ależ, jefe, - mój asystent uśmiechnął się szeroko. — Spadają ostatnie trzy zespoły w tabeli sumarycznej z ostatnich dwóch sezonów, a to nam już od paru kolejek nie groziło. Nawet się dziwiliśmy, że ani słowem nie wspomniał pan o tym, że uniknęliśmy spadku...

Urugwaj... kraj rozgrywek piłkarskich bardziej chorych niż polskie.

 

07.05.17 Parque Carlos Ángel Fossa, Montevideo: 2.659 widzów
L30/30 Sud América (9) — Oriental de La Paz (13) 1:1 (0:1)
S.Biglieri pk 75, H.Barreto 1

Oriental: A.Eiraldi 6.8 — F.Duciós 6.9, R.Curbelo 6.1 76. (E.Cabaco), C.Saiz 6.5, Ch.Cossú 6.9 — S.Ostolaza 7.1 — A.Machín 6.8, Á.Rodríguez 6.8 — F.Fernández 6.5 (64. Jh.Candia 6.6) — Alfredo 6.3 (55. F.Acosta 6.4), H.Barreto 7.3


Nasze rezerwy wygrały 4:0 (Mezquida, Capurro, Eto'o 2), a rezerwy zremisowały 2:2 (Rosa 2).
Odnośnik do komentarza

W finale Primera División Profesional Peñarol pokonał w dwumeczu River Plate 3:2. Z ligi spadły wyraźnie najsłabsze Cerro Largo F.C., a ponadto Cerrito i mocne w tym sezonie Miramar Misiones, pogrążone beznadziejną postawą w sezonie 2015/2016. Ich menedżer, Leonardo Ramos, zapłacił za to głową, podobnie jak opiekun Fénixa, Guillermo Almada. Mi to chyba nie groziło, choć zarząd był jedynie zadowolony z osiąganych przeze mnie wyników. Podsumowanie treningów wypadło jednoznacznie pozytywnie, a największe postępy poczynili regularnie grający Curbelo i Saiz, a ponadto Koffi oraz Benítez.

Odnośnik do komentarza

WINIĄTEK!

 

Jeśli zimą byłem zmotywowany do zmian kadrowych, to teraz powodowała mną żądza krwi. Spora grupa piłkarzy miała rozstać się z zespołem bez najmniejszego "zmiłuj się", a selekcji mieliśmy dokonać już 18 maja, w dniu oficjalnego zakończenia sezonu. W tym celu zasiedliśmy całym sztabem szkoleniowym z kilkoma butelkami Tannat Amat z Cerro Chapeu — a co, raz do roku mogliśmy sobie pozwolić na trochę szaleństwa — by ocenić postawę naszych zawodników w kończących się rozgrywkach.

Bramkarze:
Alberto Eiraldi [30-0-0, 6.90]

Jak przed sezonem, numerem jeden w naszej bramce był Eiraldi i choć spisywał się nieco gorzej, tak już chyba miało pozostać. Nasz podstawowy bramkarz był solidnym ligowcem, co na ten moment w pełni mnie satysfakcjonowało. Jego zmiennikiem był Gastón Olveira, który cały sezon przesiedział wśród rezerwowych. Zdecydowaliśmy zatem, że latem wypożyczymy go do klubu, w którym będzie mógł się ogrywać, a w razie potrzeby ściągniemy go z powrotem. W sezonie 2017/2018 ławkę rezerwowych szlifować miał zatem Micheltorena, zawodnik bardzo przeciętny, ale za to o twardych jak skała pośladkach. Przydałoby się także znalezienie jakiegoś utalentowanego juniora, gdyż obecnych trzymaliśmy w Orientalu jedynie z konieczności.

Lewi obrońcy:
Martín Arguiñarena [25-1-2, 6.83]
Francisco Duciós [4-0-0, 6.40]
Álvaro González [1-0-0, —]
Bruno Marchelli [7-0-0, 6.63]

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na tej pozycji był Arguiñarena, zwłaszcza odkąd trochę pozmieniałem mu zadania taktyczne. Jako jego zmiennik grał Marchelli, choć poważna kontuzja uniemożliwiła mu to na wiosnę. Ci dwaj mogli być pewni swojej pozycji w Orientalu. Duciós sprowadzany był z myślą o przyszłości, był jeszcze młody i nie mogłem mieć do niego pretensji o kiepską grę, natomiast Gonzáleza wyciągnąłem awaryjnie z juniorów na jeden mecz; zapowiadał się co najwyżej na solidnego drugoligowca, więc uznałem, że jego czas w klubie dobiegł końca. Podobnie się miała miejsce z Duarte, wypożyczonym do Independiente Rivadivia, którego najchętniej sprzedałbym Argentyńczykom. Lewa obrona nie wymagała wzmocnień.

Środkowi obrońcy:
Oliver Ayala [7-0-0, 6.59] => Orizaba
Erick Cabaco [5-0-0, 6.48]
Rodrigo Curbelo [26-1-0, 6.76]
Camilo Saiz [29-0-0, 6.85]

Ten sezon obrobiliśmy czwórką środkowych obrońców. Największym rozczarowaniem okazał się Salwadorczyk Ayala, którego bez żalu sprzedałem zimą. Saiz i Curbelo w tym sezonie ładnie się rozwinęli, aczkolwiek oczekiwałem od nich nieco lepszej gry w defensywie i nieco większej skuteczności przy stałych fragmentach gry. Rolę pierwszego rezerwowego pełnił Cabaco, który trochę mnie rozczarował, ale jeszcze go nie skreślałem — ratowała go zwłaszcza przeszłość w urugwajskiej młodzieżówce. Żadnych transferów nie planowałem, bo z wypożyczenia wprost do wyjściowego składu wskoczyć miał Kameruńczyk Kameni, a i młodziutki Natale mógł liczyć na parę występów w końcówkach.

Prawi obrońcy:
Christian Cossú [24-0-2, 6.77]
Sebastián Masoni [2-0-0, 6.50]
Santiago Pereyra [16-0-1, 6.71]

Gdyby Cossú nie był takim brutalem, pewnie zostałby już liderem naszej defensywy. Tak zaś, choć grał dobrze, w każdej chwili mógł odpalić i złapać dwie żółte kartki w pięć minut. Na szczęście coraz lepiej spisywał się Pereyra, na którym mogłem polegać, gdy Christian odpracowywał kolejną dyscyplinarkę. Ich dublerem nadal był Masoni, lecz jego kariera zmierzała już wolno ku końcowi i w jego miejsce wolałem ogrywać młode gwiazdki pokroju Diego Fuentesa, tak więc Sebastián mógł już powoli pakować walizki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...