Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Torneo Clausura zaczynaliśmy meczem z Rampla Juniors, w którym eksperci uważali nas za faworytów. Spośród nowych zawodników od pierwszej minuty zagrał jedynie Ostolaza, gdyż poza Machínem miałem do dyspozycji najmocniejszy skład. Nie pokazaliśmy jakiegoś porywającego futbolu, ale mimo to wygraliśmy, w czym olbrzymia była zasługa najlepszego na boisku Fabricio Fernándeza. Po dziesięciu minutach nasz rozgrywający dokonał nie lada wyczynu, posyłając piłkę do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. Z kolei w 53. minucie tak precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego, że rozpaczliwie interweniujący Long nie utrzymał piłki w dłoniach i to trafienie zapisane zostało na jego konto. Wygraliśmy 2:0, ale mimo to nie byłem do końca zadowolony z naszej postawy; przeciętnie spisali się napastnicy, a Mezquida, który po prostu przeszedł obok meczu, został przeze mnie opieprzony dwukrotnie — najpierw w szatni, a potem jeszcze na osobności.

 

12.02.17 Parque Oriental, La Paz: 1.153 widzów
L16/30 Oriental de La Paz (—) — Rampla Juniors (—) 2:0 (1:0)
F.Fernández 10, B.Long og 53

Oriental: A.Eiraldi 7.0 — M.Arguiñarena 7.3, R.Curbelo 7.0, C.Saiz 6.9, Ch.Cossú 7.5 — S.Ostolaza 6.7 — L.Sirino 6.8 (62. G.Ferrero 6.5), Á.Rodríguez 6.9 — F.Fernández 8.2 (72. Jh.Candia 6.6) — N.Mezquida 5.6, H.Barreto 6.6 (62. G.Eto'o 6.6)


Nasze rezerwy wygrały 2:0 (Rivero og, Koffi), a juniorzy przegrali 3:5 (Capurro, Reyes, Rosa).
Odnośnik do komentarza

Zaledwie trzy dni później graliśmy wyjazdowy mecz z faworyzowanym Liverpoolem. Mezquida nawet nie pojechał z nami do Montevideo, a jego miejsce w wyjściowym składzie zajął Acosta. Spisaliśmy się dobrze, choć paru chłopaków nie wytrzymało kondycyjnie pełnych 90 minut; gospodarze raz trafili z dystansu w poprzeczkę, raz zmusili do interwencji Eiraldiego, my z kolei mieliśmy problemy z trafieniem w światło bramki. Końcowe 0:0 w pełni mnie usatysfakcjonowało, choć kibice zapewne nie do końca podzielali moje zdanie.

 

15.02.17 Estadio Belvedere, Montevideo: 1.947 widzów
L17/30 Liverpool (4) — Oriental de La Paz (5) 0:0 (0:0)

Oriental: A.Eiraldi 6.7 — M.Arguiñarena 7.1, R.Curbelo 7.3, C.Saiz 6.9, Ch.Cossú 7.2 — S.Ostolaza 6.7 (52. E.Riestra 6.7) — L.Sirino 6.9 (69. G.Ferrero 6.7), Á.Rodríguez 6.9 — F.Fernández 6.7 — F.Acosta 6.5 (5.2 G.Eto'o 6.5), H.Barreto 6.4


Nasze rezerwy przegrały 0:1, a juniorzy wygrali 2:1 (Benítez og, Ferro).
Odnośnik do komentarza

Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn kolejne spotkanie mieliśmy rozegrać już po czterech dniach, co oznaczało, że Sirino nie był w stanie zagrać od pierwszej minuty. Co ważniejsze, Defensor Sporting, będący naszym rywalem w tym meczu, ustawił się "naszą" taktyką bez skrzydeł, co dało mi sposobność do wypróbowania w boju alternatywnego ustawienia, z Eto'o i Candią na skrzydłach oraz samotnym Alfredo w roli fałszywego napastnika. 90 minut później z wielką satysfakcją mogłem powiedzieć, że było to bardzo dobre posunięcie. Już w 3. minucie Eto'o przedarł się prawym skrzydłem i dośrodkował na długi słupek, nabiegający z głębi pola Candia wycofał piłkę, a Alfredo mocnym uderzeniem z powietrza umieścił ją w bramce. Goście niby atakowali, niby stwarzali sytuacje, ale żadna z nich nie była szczególnie groźna. Nasze ataki wyglądały o wiele lepiej, gdyby Alfredo był odrobinę dokładniejszy, pewnie upolowałby hat-tricka. Tak zaś parę minut po przerwie wyręczył go Candia, który bardzo przytomnie zachował się po dośrodkowaniu Ferrero z rzutu rożnego, z którym nie poradzili sobie obrońcy rywali. Chwilę później Alfredo mógł podwyższyć na 3:0 po centrze Eto'o, lecz świetną interwencją popisał się Campaña, a po kwadransie Brazylijczyk musiał opuścić boisko z lekkim urazem, który na trzy tygodnie posadził go na trybunach. Wygraliśmy pewnie i zasłużenie, a w końcówce pozwoliłem sobie nawet na to, by posłać na boisko debiutanta Capurro.

 

19.02.17 Parque Oriental, La Paz: 1.343 widzów
L18/30 Oriental de La Paz (6) — Defensor Sporting (7) 2:0 (1:0)
Alfredo 3, Jh.Candia 47

Oriental: A.Eiraldi 7.0 — M.Arguiñarena 7.2, R.Curbelo 6.6, C.Saiz 6.9, Ch.Cossú 7.1 — S.Ostolaza 6.8 — G.Ferrero 6.9, Á.Rodríguez 6.7 (81. L.Sirino) — Jh.Candia 7.6, G.Eto'o 6.7 (77. G.Capurro) — Alfredo 7.3 KNT (64. Y.Koffi 6.6)


Nasze rezerwy zremisowały 1:1 (Ramos), a juniorzy przegrali 0:1.

Odnośnik do komentarza

Jako że traciliśmy coraz więcej pieniędzy, zarząd zdecydował się na doraźne zasilenie klubowego konta kwotą £85.000. O jej pochodzenie nie pytałem, policja w Montevideo i tak miała pełne ręce roboty przy identyfikacji zwłok.

Luty kończyliśmy wyjazdowym meczem z Cerrito. Przed tym meczem dowiedziałem się, że przez najbliższy miesiąc nie będę mieć do dyspozycji Eto'o i Koffiego, którzy wyjechali na finałowy turniej Mistrzostw Afryki U20. Tym samym w ataku zagrać musiałem parą Acosta — Barreto, a strasznie zależało mi na dobrym wyniku, gdyż trener rywali zarzucił nam preferowanie nudnego, defensywnego futbolu obliczonego przede wszystkim na zabezpieczeniu tyłów.

Nie da się ukryć, że moje życzenie się spełniło. Pierwsza połowa meczu była bardzo spokojna, a jej jedynym ciekawszym akcentem była akcja z 30. minuty, kiedy to Sirino podał w uliczkę do Barreto, który mocnym strzałem zdobył swojego zaledwie drugiego gola w tym sezonie. Dziesięć minut po przerwie mogliśmy prowadzić 2:0, ale Acosta w takiej sytuacji dał się zatrzymać Silvie. Takie sytuacje się mszczą, w 63. minucie gospodarze przerwali nasz kontratak, piłka trafiła do niepilnowanego Mirandy, a ten plasowanym strzałem doprowadził do wyrównania.

Ale emocje dopiero się zaczynały. Po czterech minutach Arguiñarena zagrał na wolne pole do Mezquidy, ten posłał piłkę przez pole bramkowe, a Barreto bez cienia litości skierował ją do pustej bramki. Kwadrans później drugi z naszych środkowych pomocników, Rodríguez, pozazdrościł Sirino i po jego zagraniu na dobieg Barreto skompletował hat-tricka. Herman swój świetny występ podsumował w 86. minucie, gdy Goñi zatrzymał go faulem w szesnastce, dzięki czemu Ferrero mógł dobić gospodarzy mocnym uderzeniem z "wapna". Nudny, defensywny futbol, tia...

 

26.02.17 Parque Maracána, Montevideo: 984 widzów
L19/30 Cerrito (11) — Oriental de La Paz (4) 1:4 (0:1)
M.Miranda 63 — H.Barreto 30, 67, 82, G.Ferrero pk 86

Oriental: A.Eiraldi 7.1 — M.Arguiñarena 7.4, R.Curbelo 7.4, C.Saiz 7.3, Ch.Cossú 7.6 — S.Ostolaza 7.4 — L.Sirino 7.4 (75. G.Ferrero 6.8), Á.Rodríguez 8.3 — F.Fernández 6.4 (59. G.Ramos (6.7) — F.Acosta 6.4 (59. N.Mezquida 6.9), H.Barreto 9.7


Nasze rezerwy wygrały 3:2 (Candia, Reyes, Acosta), a juniorzy przegrali 1:2 (Rosa).
Odnośnik do komentarza

Luty 2017

Bilans: 3-1-0, 8:1
Primera División Profesional (Clausura): 2. (—), 10 pkt, 8:1
Primera División Profesional (ogółem): 4. (+6), 30 pkt, 22:21
Primera División Profesional (Apertura): 10., 20 pkt, 14:20
Nagrody: Fabricio Fernández (JT x1), Jhonatan Candia (JT x1), Ángel Rodríguez (JT x1), Herman Barreto (JT x1)

Finanse: -£146.081 (w ostatnim miesiącu +£27.920)
Budżet transferowy: £0 (10% z transferów)
Budżet płac: £12.780 (wykorzystane £13.822)

Transfer (świat) => Alen Dujić (20, MC-MR/AMC; Chorwacja: 6/0); Dinamo => PSV; £12.75M
Transfer (Polska) => Arnoud Lemarchand (16, DR; Francja); Sedan => Legia; £69K

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1818)

Anglia => Man City
Argentyna => Boca
Brazylia => [brak]
Chile => Cobreloa
Francja => PSG
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Junior
Meksyk => Querétaro
Niemcy => Bayern
Peru => Universidad San Martín
Polska => Lech
Portugalia => Porto
Rosja => Spartak Moskwa
Urugwaj => Liverpool
Włochy => Juventus

Tottenham (Slaven Bilić) => 3. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 2. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 1. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Alberto Malesani) => 2. (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 37. (802) [—]
Eliminacje MŚ 2018
1. Chorwacja 10 pkt 11:7
2. Polska 7 pkt 4:5
3. Szwajcaria 4 pkt 4:4
4. Izrael 4 pkt 5:7
5. Słowacja 3 pkt 5:6

Urugwaj (Diego López) => 8. (1231) [0:1 z Argentyną]
Eliminacje MŚ 2018
1. Brazylia 32 pkt 32:12
2. Argentyna 21 pkt 25:15
3. Paragwaj 20 pkt 13:7
4. Chile 17 pkt 18:12
5. Urugwaj 16 pkt 19:16
6. Ekwador 16 pkt 16:18
7. Peru 15 pkt 15:18
8. Kolumbia 12 pkt 16:20
9. Wenezuela 8 pkt 14:28
10. Boliwia 4 pkt 6:28

LM => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 2:0 z Videotonem => 1:1, 0:1 z Olimpiakosem => LE) ###
LE => GKS Katowice => baraże (1:2, 1:2 z Zenitem) ###
LE => Jagiellonia => baraże (2:0, 2:1 z AIK => 0:0, 1:1 z ADO Den Haag => 1:1, 0:1 ze Steauą) ###
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 3:0 z Kukësi => 1:2, 1:2 z Wolfsburgiem) ###
LE => Dolcan Ząbki => 3. runda kw. (2:1, 0:3 z Dinamem Bukareszt) ###

Odnośnik do komentarza

Z Argentyny dotarła do mnie wiadomość, że wypożyczony do Independiente Rivadivia lewy obrońca Orientalu, Juan Manuel Duarte, został uznany za drugiego najlepszego zawodnika drugiej ligi w lutym.

Do spotkania z Miramar Misiones przystępowaliśmy z obcej nam pozycji faworyta. Już w pierwszej połowie powinniśmy mieć trzy punkty w kieszeni, ale o ile Acosta pięknie urywał się obrońcom, nie radził sobie z dobrze dysponowanym Meiją. Zamierzałem wręcz go zmienić po przerwie, ale nie zdążyłem — w 50. minucie Fernández dograł piłkę do Acosty, a Franco mocnym strzałem umieścił ją w bramce. Chwilę później Barreto trafił w słupek po centrze Fabricio z rzutu wolnego i na tym emocje się skończyły. Wygraliśmy pewnie i zasłużenie, choć chyba trochę za nisko jak na przebieg spotkania, a to zwycięstwo zapisało kolejny rozdział w historii klubu — Oriental wyszedł na prowadzenie w tabeli ekstraklasy.

 

01.03.17 Parque Oriental, La Paz: 1.428 widzów
L20/30 Oriental de La Paz (2) — Miramar Misiones (10) 1:0 (0:0)
F.Acosta 50

Oriental: A.Eiraldi 7.0 — M.Arguiñarena 6.9 KNT (72. E.Cabaco 6.6), R.Curbelo 7.1, C.Saiz 7.0, Ch.Cossú 7.0 (68. B.Marchelli 6.7) — S.Ostolaza 6.9 (56. E.Riestra 6.8) — L.Sirino 6.8, Á.Rodríguez 6.9 — F.Fernández 6.6 — F.Acosta 7.2, H.Barreto 6.8


Nasze rezerwy zremisowały 1:1 (Ramos), a juniorzy przegrali 1:3 (Reyes).
Odnośnik do komentarza

Pracę stracił menedżer Defensora Sporting, Luis Duarte. Natomiast Lech mimo wielkiej przewagi tylko zremisował bezbramkowo z Legią.

Spotkanie z Nacionalem miało być dla nas meczem prawdy. Jakakolwiek zdobycz punktowa byłaby wielkim sukcesem, ale już sama dobra gra w pełni by mnie zadowoliła. Niestety moje zadowolenie po tym pojedynku było jedynie połowiczne.

W pierwszej połowie zagraliśmy świetne spotkanie i już w 7. minucie po szybkim wyjściu z własnej połowy Fernández zagrał na wolne pole do Acosty, który uderzeniem z woleja pokonał Bavę. Kwadrans później Maximiliano Moreira urwał się Cossú prawym skrzydłem, jego centrę wykorzystał López i na tablicy zapalił się wynik 1:1. Odpowiedzieliśmy po trzech minutach, Arguiñarena podał piłkę do Acosty, ten dośrodkował przed bramkę, a Fernández plasowanym strzałem przywrócił nam prowadzenie. Moment później Acosta przegrał pojedynek z Bavą, a w 29. minucie cała nasza defensywa popełniła błąd w ustawieniu, niekryty Moreira zszedł z prawej flanki i potężnym uderzeniem doprowadził do remisu.

Po przerwie niestety nie było już tak różowo. Moreira był zawodnikiem o klasę lepszym od tak Cossú, jak i wprowadzonego przeze mnie w awaryjnym trybie Pereyry, niszcząc nas w pojedynkę. W 60. minucie jego podanie wykorzystał García, kwadrans później obejrzeliśmy kopię tej sytuacji, a że trzy mecze w ciągu tygodnia wykończyły nas fizycznie, nie zdołaliśmy się już pozbierać. W ofensywie wyglądaliśmy dobrze, dopóki starczało nam sił, w defensywie pokonał nas jeden zawodnik przeciwnika, któremu wróżyłem wielką karierę, szkoda, że naszym kosztem.

 

05.03.17 Gran Parque Central, Montevideo: 34.190 widzów
L21/30 Nacional (5) — Oriental de La Paz (1) 4:2 (2:0)
R.López 24, M.Moreira 29, S.García 60, 72 — F.Acosta 7, F.Fernández 27

Oriental: A.Eiraldi 6.6 — M.Arguiñarena 6.1 (45. B.Marchelli 6.4), R.Curbelo 6.0, C.Saiz 6.3, Ch.Cossú 6.1 (60. S.Pereyra 6.5) — S.Ostolaza 7.3 — L.Sirino 6.3 (72. G.Ferrero 6.7), Á.Rodríguez 6.7 — F.Fernández 7.7 — F.Acosta 7.7, H.Barreto 6.7


Nasze rezerwy wygrały 2:0 (Ramos, Rosa), a juniorzy przegrali 1:3 (Rosa).

Odnośnik do komentarza

Nowym menedżerem Defensora Sporting został Eduardo Favaro.

Po klęsce z Nacionalem szansę na pozbieranie się stanowił dla nas mecz z przeciętnymi na wiosnę Wanderers. Już w 11. minucie z boiska zniesiony został Ángel Rodríguez, który skręcił sobie nogę w kostce, wypadając z gry na trzy tygodnie, i stanowiło to dla nas zapowiedź bardzo nieudanego spotkania. Acosta dwukrotnie wychodził sam na sam z doświadczonym Martínem Rodríguezem, raz ta przyjemność spotkała Barreto, zaś Fernández czterokrotnie na próżno oddawał precyzyjne strzały z rzutów wolnych. Gościom wystarczyła jedna akcja, moment nieuwagi Arguiñareny w zamieszaniu podbramkowym i piłka po uderzeniu Cabrery wylądowała w naszej bramce. Dawno nie przegraliśmy meczu, w którym mieliśmy tak miażdżącą przewagę.

 

12.03.17 Parque Oriental, La Paz: 1.377 widzów
L22/30 Oriental de La Paz (2) — Wanderers (10) 0:1 (0:0)
J.Cabrera 74

Oriental: A.Eiraldi 7.2 — M.Arguiñarena 6.6, R.Curbelo 6.7, C.Saiz 6.9, Ch.Cossú 6.7 — S.Ostolaza 6.8 — L.Sirino 6.8, Á.Rodríguez KNT (11. G.Ferrero 6.6) — F.Fernández 6.7 (74. Jh.Candia 6.6) — F.Acosta 6.4 (62. N.Mezquida 6.5), H.Barreto 6.6


Nasze rezerwy wygrały 2:0 (Reyes, Rosa), a juniorzy zremisowali 0:0; w meczu rezerw Marchelli zerwał sobie achillesa, kończąc występy w tym sezonie.
Odnośnik do komentarza

W spotkaniu z Nacionalem zasługiwaliśmy na remis, w spotkaniu z Wanderers zasługiwaliśmy na wysokie zwycięstwo, w spotkaniu z Fénixem zasługiwaliśmy na wpierdol i za trzecim podejściem udało się nam skorelować naszą postawę z wynikiem. Zagraliśmy bowiem beznadziejnie we wszystkich formacjach i trudno było zwalać to na zmęczenie oraz kontuzje podstawowej dwójki środkowych pomocników. Gospodarze ograli nas jak dzieci, zdobywając dwa gole po wrzutkach ze skrzydeł i braku reakcji ze strony naszych bocznych obrońców, i nawet bramkę dla Orientalu strzelili sobie sami. Para Acosta Barreto po paru meczach lepszej gry pogrążyła się na powrót w przeciętności, a wchodzący z ławki Mezquida wnosił tyle świeżego powiewu do naszej postawy co kupa krowiego gnoju. Jednym słowem, lotem koszącym zmierzaliśmy z powrotem tam, gdzie nasze miejsce w ligowej tabeli.

 

15.03.17 Parque Capurro, Montevideo: 2.090 widzów
L23/30 Fénix (13) — Oriental de La Paz (3) 2:1 (1:1)
M.Pérez 44, D.Gurri 52 — C.Machín og 14

Oriental: A.Eiraldi 7.0 — M.Arguiñarena 6.7, R.Curbelo 6.6, C.Saiz 6.6, Ch.Cossú 6.1 (45. S.Pereyra 6.5) — S.Ostolaza 6.7 — L.Sirino 6.6 (71. V.Benítez 6.5), G.Ferrero 6.8 — F.Fernández 6.7 — F.Acosta 6.3 (65. N.Mezquida 6.5), H.Barreto 6.4


Nasze rezerwy wygrały 3:0 (Alfredo, Acosta, Domínguez), a juniorzy zremisowali 0:0.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...