Skocz do zawartości

'Biednych nie stać na sukcesy' a jednak!


Super_Cwikla

Rekomendowane odpowiedzi

 

Polska drużyna wygrywa Ligę Mistrzów!

Zdarzyło się to po raz pierwszy w historii! Polska drużyna najlepszym zespołem klubowym Europy!

więcej szczegółów na str. 2-15

 

Duży, skromnie urządzony salon. Przy oknie stary, ciemny, skórzany fotel, a w nim ja. Miło czytać takie tytuły w gazecie. Jeszcze milej, gdy pod tym widzisz swoje zdjęcie z Pucharem Europy. A pamiętam jak ta historia zaczęła się kilkadziesiąt lat temu...

 

 

 

---

 

 

 

Ogólnie cel jest prosty-chcę polskim zespołem wygrać LM i postaram się do tego czasu prowadzić tę karierę. Na początek zagram Legią Warszawa, w wersji 2008 na uaktualnieniu na 11/09/2013. Będę pisał w formie miesięcznych podsumowań, a w trakcie kariery będę opisywał te ważniejsze mecze, miłego czytania!

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy:

Wiele transferów w tym sezonie nie było. Pierwszy zakupem został zawodnik z dalekiego Kazachstanu młodzieżowego reprezentanta tego kraju, Beketa Baimbetova. Jednak na razie będzie wypożyczony do Piasta. Wydaliśmy na niego 20 tys. €, a podobno ma potencjał, żeby być drugim Kubą Koseckim. Kolejny transfer to ściągnięcie z WT doświadczonego bramkarza Manuela Roblesa. Będzie grał w PP i zastępował Kuciaka w razie kontuzji(odpukać). Kolejny transfer to zakup Maxima Skavysha. Zapłaciliśmy za niego tylko 70 tys. €, pensji też nie ma wysokiej, więc jeśli będzie strzelać powyżej 10 bramek na sezon to wszyscy w klubie będą z niego bardzo zadowoleni. Ostatni transfer do klubu to zakup kogoś ogranego w Polsce. Prejuce Nakoulma kosztował nas prawie 0,5 mln €, ale wierzę że te pieniądze szybko nam się spłacą.

 

Oczywiście na te wszystkie transfery trzeba było wziąć pieniądze, więc z klubu odeszli zawodnicy, którzy są mi kompletnie niepotrzebni. Marijan Antolović odszedł ligę niżej do Arki Gdynia. Vladimir Dvalishvili od tego sezonu będzie zawodnikiem Czernomorec, a my zarobiliśmy na nim 500 tysięcy. Nieźle jak na zawodnika, który siedziałby na trybunach. Patryk Mikita, Beket Baimbetov i Michał Efir zostali wypożyczeni do klubów filialnych, aby zdobywać doświadczenie.

 

Wyniki sparingów nie napawają optymizmem. Remis z Borussią Dortmund 1:1 to co prawda dobry wynik, ale w meczach z Austrią Wiedeń(1:2), Thisted(0:0), czy Esbjerg fB(1:2) liczyłem na dużo więcej. Jednak sama gra nie była taka tragiczna, a piłkarze zdaje się zrozumieli w końcu taktykę, bo najlepszy mecz zagrali na koniec z BVB.

 

 

-Superpuchar z Ruchem Chorzów to pański debiut jako menadżer, denerwuje się Pan?

-Raczej nie, potraktuje ten mecz jako ostatnie przetarcie dla pierwszej jedenastki. Zwycięstwo nie jest konieczne, ale zawsze miło mieć jedno trofeum więcej w swojej kolekcji.

-Jest Pan zadowolony z transferów?

-Nie do końca, bo według mnie za mało zawodników...odeszło. Mam nadzieję, że na kilku z nich znajdą się chętni zimą dzięki czemu będziemy mogli wzmocnić nasz skład.

-Gospodarzem meczu teoretycznie będzie Ruch Chorzów, jednak zostanie on rozegrany na Pepsi Arenie, to sprawiedliwe?

-Nie chcę się na ten temat wypowiadać. Ja jestem od strony sportowej, o tym proszę rozmawiać z Ekstraklasą i PZPN-em.

Odnośnik do komentarza

Lipiec:

Superpuchar Polski:

[1/1, Pepsi Arena] Ruch Chorzów 1:2 Legia Warszawa (OJAMAA 53', Starzyński 89' BRZYSKI 90' [kar.])

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[1/30, Stadion im. Ernesta Pohla] Górnik Zabrze 0:0 Legia Warszawa

 

 

Podsumowanie:

Jak już mówiłem wcześniej SPP traktowaliśmy jako sparing. Byliśmy dużo lepsi i zasłużenie wygraliśmy. Tydzień później pojechaliśmy do Zabrza i graliśmy równie dobrze, niestety nic nie chciało wpaść. Szkoda straconych punktów już w 1. kolejce

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Sierpień:

Liga Mistrzów:

[2 rnd.kw. 1/2, Triesor Athletic Center] AEL 0:1 Legia Warszawa(JODŁOWIEC 54')

[2 rnd.kw. 2/2, Pepsi Arena] Legia Warszawa 3:1 AEL(Konstantinou 4' SAGANOWSKI 8' JODŁOWIEC 42' ŁUKASIK 53')

[3 rnd.kw. 1/2, Olah Gabor utca] Debrecen 1:2 Legia Warszawa(JODŁOWIEC 19' SAGANOWSKI 39' Leandro 53')

[3 rnd.kw. 2/2, Pepsi Arena] Legia Warszawa 3:0 Debrecen(DOSSA JUNIOR 16' 63' [2xkar.] ŻYRO 38')

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[2/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:0 Widzew Łódź (SKAVYSH 54')

[3/30, Stadion Miejski] Jagiellonia 1:2 Legia Warszawa (Plizga 20' SKAVYSH 40' SAGANOWSKI 80')

[4/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:0 Zagłębie Lubin (FURMAN 44')

[5/30, Henryka Reymana] Wisła Kraków 3:2 Legia Warszawa (Rodionov 18" SKAVYSH 20' Chrapek 35' Brożek 45' RZEŹNICZAK 71')

 

 

Podsumowanie:

Bardzo udany miesiąc. 7 zwycięstw i 1 porażka-taki wynik brałbym w ciemno. Legia w fazie grupowej LIGI MISTRZÓW! Po tylu latach! Niestety los nie był dla nas łaskawy i przydzielił nam Manchester City, A.C. Milan oraz Ajax Amsterdam. Dla kibiców to będą wspaniałe mecze, a my musimy zostawić zdrowie na boisku, aby wywalczyć 3. miejsce. Taki jest nasz cel, myślę że przy dobrym ułożeniu innych wyników powinniśmy dać radę.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień:

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[6/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 3:0 Śląsk Wrocław (KOSECKI 6' JODŁOWIEC 14' SKAVYSH 20')

[7/30, przy ul.Okrzei] Piast Gliwie 1:2 Legia Warszawa (SKAVYSH 14' 56' John 74')

[8/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 2:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (ŻYRO 3' ŁUKASIK 51')

 

Puchar Polski:

[2 rnd. 1/1, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:1(3:1kar.) Chojniczanka Chojnice (SKAVYSH 42' Mikołajczak 90')

 

Liga Mistrzów:

[1/6, Etihad Stadium] Manchester City 2:1 Legia Warszawa [Fernardinho 11'[kar.] Nasri 74' OJAMAA 90']

 

 

 

Podsumowanie:

W lidze znów nie ma na nas mocnych, same pewne zwycięstwa nawet gdy kilku piłkarzy dostaje wolne. W Pucharze Polski zagraliśmy mocno eksperymentalnym zestawieniem i wyglądało to całkiem nieźle, ale zagadką pozostaje dlaczego sędzia doliczył aż 7 minut(bramkę straciliśmy oczywiście w 97'). Start w LM wyobrażałem sobie gorzej, bo byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla ekipy z Anglii. Gdyby nie ten karny...

Odnośnik do komentarza

Październik:

 

Liga Mistrzów:

[2/6, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:1 Ajax Amsterdam (RADOVIĆ6' de Jong 78')

[3/6. Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:2 A.C. Milan (Kaka 29' Balotelli 33' VRDOLJAK83')

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[9/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:0 Zawisza Bydgoszcz (SKAVYSH 51)

[10/30, INEA Stadion] Lech Poznań 1:3 Legia Warszawa (ŁUKASIK 3' Możdżeń 81' AUGUSTO 85' 89')

[11/30, przy ul. Kałuży] Cracovia 1:3 Legia Warszawa (Żurek 3' SKAVYSH 17 NAKOULMA 55' AUGUSTO 67')

 

 

Podsumowanie:

Remis z Ajaxem brałbym w ciemno, ale zdominowaliśmy ten mecz i na prawdę dziwię się jak mogliśmy tego nie wygrać. Najłatwiejszy rywal i to u siebie-teraz o 3. miejsce będzie jeszcze trudniej. W lidze golimy wszystkich, martwi kiepska forma Rado, ale na szczęście Augusto daje dobre zmiany.

Odnośnik do komentarza

Trochę uciekłem z rozgrywką, więc w listopadzie muszę podać same wyniki spotkań.

 

 

Grudzień:

 

 

Liga Mistrzów:

[6/6, Amsterdam ArenA] Ajax Amsterdam 4:2 Legia Warszawa (Bojan 17' 29' 66' 87 ' KUCHARCZYK 76' 82')

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[14/30, przy al.Piłsudskiego] Widzew Łódź 2:1 Legia Warszawa (SKAVYSH 5' Wrażeń 10' 33')

[15/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 2:0 Górnik Zabrze (RADOVIĆ 21' JUNIOR 25'[kar.])

[16/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 2:0 Pogoń Szczecin (JODŁOWIEC 10' 80')

 

Podsumowanie:

Listopad nieudany. W kiepskim stylu odpadamy z Pucharu Polski i nie potrafimy nawiązać walki w Europie. Grudzień nie zaczyna się lepiej. Najpierw 1:2 z Widzewem, a później po bardzo wyrównanym meczu 2:4 z Ajaxem i żegnamy się z rozgrywkami europejskimi na ten sezon. Później dwa zwycięstwa i rok zakończony w umiarkowanym optymizmem.

Odnośnik do komentarza

Po prostu przypomniała mi się ostatnio kariera, gdzie Legią 2 razy wygrałem Puchar Uefa, a w LM max. do 1/4 dochodziłem, kiedyś musi się udać :P

___

 

 

Styczeń i okres przygotowawczy:

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[17/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:1 Lechia Gdańsk (Madera 82'[kar.] KUCHARCZYK 85'

 

Sparingi:

Budućnost 3:2 Legia Warszawa

Mornar 0:3 Legia Warszawa

Iskra 0:3 Legia Warszawa

Legia Warszawa 0:1 Zenit Sankt Petersburg

 

Zima to nie jest najlepszy czas na rewolucje kadrową, tak więc nie robiliśmy wielkich zmian. 1 stycznia zerwaliśmy współpracę z Fluminense, co łączyło się ze stratą Raphaela Augusto. Wielka szkoda, bo ostatnio był w niezłej formie. Kilka dni później kontrakt z Q.P.R. podpisał Helio Pinto. Nie grał źle, ale nic wielkiego do zespołu nie wnosił. Dostaliśmy za niego 190 tys. €, czyli tyle ile chciałem. Z dniem 1 lutego do klubu zajechało kilku nowych graczy. Pierwszy z nich to sprowadzony z wolnego transferu Kamil Wiktorski. Mamy nadzieję, że zastąpi Augusto. Kolejny gracz to wypożyczony z Dynama Kijów Artem Kravets. Trzeci i ostatni zawodnik, który podpisał z nami kontrakt to Brazylijczyk Marinho. Kosztował nas aż 3 mln €, ale jestem pewien, że jest tego wart i te pieniądze niedługo się zwrócą.

 

Podsumowanie:

Z meczu z Lechią nie mam prawa być zadowolony. Ta drużyna to istna czerwona latarnia ligi, a potrzebowaliśmy straconej bramki, żeby zacząć coś grać. Dobrze, że zdążyliśmy wyrównać. Chyba nie wszyscy zdążyli jeszcze wytrzeźwieć po Sylwestrze(mecz był 2.01), jedyny powód który przychodzi mi do głowy :D Sparingi poza pierwszym meczem tak jak się spodziewałem. Chłopaki ćwiczyli trochę zmienioną taktykę i to było widać w pierwszym spotkaniu. Co do transferów to tradycyjnie nie udało nam się wszystkich sprzedać, ale jest postęp.

 

-Drugą rundę zaczynacie z 6 punktami zapasu nad drugim Śląskiem, dotrzymacie to do końca sezonu?

-Mamy do rozegrania jeszcze 13 spotkań, a 6 punktów może odrobić w 2, więc niczego nie możemy być pewni, jednak jeśli utrzymamy formę do końca sezonu to mamy duże szanse na obronę tytułu.

-Patrząc na sparingi drużyna jest już w optymalnej formie?

-Sparingi i mecze o punkty to dwie różne sprawy, jednak mam nadzieję, że przygotowałem drużynę najlepiej jak się da.

-Między ostatnim sparingiem, a pierwszym meczem macie 12 dni przerwy. Nie za dużo?

-Po ostatnim sparingu chciałem zrobić jeszcze trochę siłówki, a potem graliśmy sparingi wewnętrzne. Na jutro wszyscy będą w optymalnej formie.

Odnośnik do komentarza

Luty:

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[18/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 2:0 Jagiellonia Białystok (SKAVYSH 12' ŻYRO 45')

Marzec:

T-Mobile Ekstraklasa:

[19/30, Stadion Zagłębia] Zagłębie Lubin 1:2 Legia Warszawa (WIKTORSKI 28' SKAVYSH 53' Zeher 80')

[20/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:0 Wisła Kraków (KUCHARCZYK 9')

 

[21/30, Stadion Miejski] Śląsk Wrocław 2:1 Legia Warszawa (Fojut 21' SKAVYSH 77' Więzik 90')

 

[22/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 3:2 Piast Gliwice (SKAVYSH 9' 71' Jurado 54' Rabiola 75' Nakoulma 78')

 

[23/30, Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka] Zawisza Bydgoszcz 2:1 Legia Warszawa (KOSECKI 6' Carlos 31' 34')

 

 

 

Podsumowanie: Szkoda dwóch porażek, ale nad drugim Śląskiem mamy 9 punktów przewagi i jeśli nie zdarzy się jakaś katastrofa to utrzymamy tę przewagę.

Odnośnik do komentarza

Kwiecień:

T-Mobile Ekstraklasa:

[24/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 4:0 Lech Poznań (MARINHO 37' VRDOLJAK 61' KRAVETS 77' 90')

 

[25/30, Stadion Miejski] Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 Legia Warszawa (JUNIOR 3' Wodecki 80')

 

[26/30, PGE Arena] Lechia Gdańsk 1:0 Legia Warszawa (Rzeźniczak[sam.] 77')

 

[27/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 3:1 Cracovia Kraków (SKAVYSH 7' 65'74' Dąbrowski 54')

 

Podsumowanie:

Ciągle nie złapaliśmy właściwego rytmu po przerwie. Głupio stracone punkty z takimi drużynami jak Podbeskidzie, czy Lechia nie mogą nam się trafiać. Wciąż mamy 6 punktów przewagi, a do końca 3 mecze-tylko katastrofa zabierze nam mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza

Maj:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[28/30, Stadion im. Floriana Krygiera] Pogoń Szczecin 0:1 Legia Warszawa (NAKOULMA 90')

 

[29/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 4:0 Korona Kielce (RADOVIĆ 20' NAKOULMA 32' VRDOLJAK 35' WAWRZYNIAK 44')

 

[30/30, przy ul.Cichej] Ruch Chorzów 0:2 Legia Warszawa (MARINHO 3' KUCHARCZYK 50')

 

Podsumowanie:

Po meczu z Pogonią wiedzieliśmy, że brakuje nam 1 punktu do mistrza. Jak strzeliliśmy pierwszą bramkę z Koroną to drużyna już się rozluźniła i graliśmy jak z nut. Cel minimum na ten sezon zrealizowany, szkoda że straciliśmy aż tyle punktów w drugiej części sezonu. Zdobyliśmy też Puchar Ekstraklasy, ale w tych meczach grały nasze rezerwy, a prowadził je Kibu Vicuna, więc nie opisywałem tych spotkań i dalej nie będę tego robił.

 

 

bu9m4U.jpg

 

Edytowane przez MaKK
Obrazek w spoiler
Odnośnik do komentarza

Poniższe rankingi to moja subiektywna opinia ;)

Podsumowanie sezonu:

 

Najlepszy zawodnik:

1.Maxim Skavysh(28(6)/22/2/7.24)-przyszedł do nas za grosze i miał odciążyć Sagana, a został najlepszym strzelcem drużyny. Nie mogłem go zgłosić do LM, może z nim szło by nam lepiej?

2.Dusan Kuciak(36/35/14/6.72)-Pewny punkt w bramce, z powodu kontuzji nie mógł grać w kilku ostatnich spotkaniach, ale gdy grał nie popełniał błędów.

3.Tomasz Jodłowiec(33(11)/6/1/7.02)

 

 

Największe rozczarowanie:

1.Marek Saganowski(18(14)/6/8/6.78)-Dobrze grał tylko w Pucharze Ekstraklasy. Jeśli ktoś będzie chciał go kupić oddam lekką ręką.

2.Miroslav Radović(32(16)/4/8/6.90)-Nie grał źle, ale od niego oczekiwałem więcej. Jeśli dostanę za niego ponad 2 mln € to może odejść.

3.Prejuce Nakoulma(21(11)/8/4/7.00)-Przychodził jako gwiazda, a był zwykłym rzemieślnikiem. Jego wartość podskoczyła trzykrotnie, a do klubu przyjdą nowi zawodnicy, więc prawdopodobnie odejdzie.

 

 

Najlepszy transfer:

1.Maxim Skavysh

2.Kamil Wiktorski

3.Marinho

 

 

Najgorszy transfer:

1.Artem Kravets(pokazałby pewnie więcej, ale szybko doznał kontuzji na resztę sezonu)

2.Manuel Robles

3.Prejuce Nakoulma

 

 

Największe zaskoczenie(+):

1.Maxim Skavysh

2.Mateusz Cichocki

3.Kamil Wiktorski

 

 

 

MaKK to przez to, że nie miałem tak na prawdę drugiego napastnika. Skavysh strzelił w lidze 18 bramek, a drugi Nakoulma...4. W następnym sezonie musi być coś około 70 ;)

Odnośnik do komentarza

Lipiec:

Zacznijmy od zawodników, którzy odeszli. Najpierw kontrakt za porozumieniem stron rozwiązaliśmy z naszym rezerwowym bramkarzem. Manuel Robles chciał grać, a u nas nie miał na to szans. Taka sama sytuacja była z Wojciechem Skabą, który odszedł za 70 tys.€ do Piasta Gliwice. Beket Baimbetov po raz kolejny został wypożyczony, tym razem do Dolcanu Ząbki. Mam nadzieję, że w końcu zacznie grać regularnie i rozwinie się na miarę swoich możliwości. Okazało się, że nie poznałem się na talencie Marko Sulera. Słoweńcowi skończył się kontrakt i został zawodnikiem Barcelony... Athletic. Ostatnim zawodnikiem, który odszedł był Michał Efir. Jemu też skończył się kontrakt, a tera będzie strzelał bramki dla Podbeskidzia.

Pierwszego dnia lipca kontrakty z Legią podpisało trzech zawodników. Jakub Bartkowski ma być solidnym rezerwowym, wątpię żeby przebił się do pierwszego składu. Facundo Imboden może grać na stoperze i na lewej stronie defensywy, więc będzie bardzo przydatny, bo mam nadzieję że w tym sezonie w Europie rozegramy więcej spotkań niż rok temu. Ostatni transfer tego dnia to Sebastian Rusculleda. Na jego pozycji mamy kilku dobrych zawodników, ale możliwe że ktoś odejdzie, wtedy będzie bardzo dobrym zastępcą. Cała trójka przyszła do nas za darmo. W ostatnim tygodniu przyszło do nas jeszcze dwóch Brazylijczyków. Można powiedzieć, że Pantico to napastnik, na którego czekaliśmy. W końcu ktoś będzie mógł zastąpić Skavysha, dla którego znalazłem nowe miejsce na boisku. Jedyną wadą była jego cena-900tys.€, ale postanowiłem zaryzykować. Douglas kosztował nas jeszcze więcej, ale to będzie bramkarz na lata. Może jeszcze nie teraz, ale jestem pewien, że za rok-dwa będzie naszym pierwszym bramkarzem.

 

Sparingi:

[Deyna Cup, 1/2 finału]Legia Warszawa 2:1 Krylia Sowietow

[Deyna Cup, finał]Legia Warszawa 3:2 Slavia Praga

Legia Warszawa 3:3 Borussia Dortmund

Calais 0:3 Legia Warszawa

 

-Rok temu potraktował pan Superpuchar Polski jako rozgrzewkę przed ligą, jak będzie tym razem?

-Tak samo. Myślę, że to idealny moment na rozegranie ostatniego sparingu i sprawdzenie szerokiej kadry jaką dysponujemy.

-Jakie są cele na ten sezon?

-Obrona mistrzostwa Polski, awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów i minimum 1/2 finału Pucharu Polski. Jeśli uda się awansować do fazy grupowej LM to nasze oczekiwania będziemy musieli dostosować do rywali, z jakimi przyjdzie nam grać.

-Jest pan zadowolony z transferów?

-Pamiętajmy, że okienko wciąż jest otwarte. Jednak na ten moment nie planuję już żadnych zakupów, kadra wydaje się kompletna.

-Jak ocenia pan sparingi?

-Nie przegraliśmy żadnego z nich, chociaż 3 z 4 rywali byli bardzo wymagający. Wyniki napawają optymizmem, widać że jesteśmy w gazie.

 

 

Superpuchar Polski:

[1/1, Pepsi Arena]Legia Warszawa 4:2 Podbeskidzie Bielsko-Biała(WIKTORSKI 30' 58' OJAMAA 36' Machaj 50' KUCHARCZYK 55' Pawela 69')

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[1/30, INEA Stadion]Lech Poznań 1:0 Legia Warszawa (Teodorczyk 6')

 

 

Liga Mistrzów:

[2 rnd.kw. 1/2, Gamla Ullevi]IFK Goteborg 3:3 Legia Warszawa(Olsson 9' Nyllund 21' Barkroth 30' PANTICO 60' KUCHARCZYK 75' FURMAN 82')

 

 

Podsumowanie:

Mecz w Lidze Mistrzów był odwrotny do tego co pokazaliśmy w dwóch pierwszych meczach. Najpierw fatalna gra i do przerwy przegrywamy 0:3. Następnie wspaniała metamorfoza i doprowadzamy do remisu 3:3. Na krajowym podwórku podobnie. Najpierw pewne zwycięstwo z Podbeskidziem w SPP, później kiepska gra i porażka w poznaniu na inaugurację sezonu. Bramka strzelona przez Teodorczyka boli podwójnie, bo było bardzo blisko jego transferu do nas latem.

Odnośnik do komentarza

Sierpień:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[2/30, Pepsi Arena]Legia Warszawa 8:2 Pogoń Szczecin(OJAMAA 4' RADOVIĆ 5' 11' SKAVYSH 21' 45' PANTICO 28' 47' Robak 33' 90' Cichocki 70')

[3/30, przy ul.Kałuży] Cracovia Kraków 1:2 Legia Warszawa(KOCESKI 43' Nowak 62' PANTICO 88')

[4/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:0 Jagiellonia Białystok (SKAVYSH 87')

[5/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:0 GKS Bełchatów (PANTICO 25')

[6/30, przy ul.Cichej] Ruch Chorzów 1:1 Legia Warszawa (BEREZYŃSKI 48' Broź66'[sam.])

 

 

Liga Mistrzów:

[2 rnd.kw. 2/2, Pepsi Arena] Legia Warszawa 4:1 IFK Goteborg(SKAVYSH 24' 48' WIKTORSKI 81' Bengtsson 86'[kar.] FURMAN 88')

[3 rnd.kw. 1/2, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:0 Panathinaikos(RADOVIĆ 47')

[3 rnd.kw. 2/2, OAKA Sypros Louis] Panathinaikos 0:3 Legia Warszawa (RADOVIĆ 6' WIKTORSKI 64' SKAVYSH 77')

 

 

W ostatnie dni sierpnia z klubu odszedł Jakub Wawrzyniak. Watford zapłaciło za niego 700 tys.€. Aleksander Jagiełło został wypożyczony do Suduvy.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień:

T-Mobile Ekstraklasa:

[7/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:1 Korona Kielce (Chałas 17' KUCHARCZYK 82')

[8/30, przy Al. Piłsudskiego] Widzew Łódź 3:3 Legia Warszawa (PANTICO 35'74' Rybicki 38' 69' KUCHARCZYK 83' Pawłowski 90')

 

Puchar Polski:

[2 rnd 1/1, Pepsi Arena] Legia Warszawa 8:0 KS Polkowice (PANTICO 29' 38' RADOVIĆ 52' KOSECKI 75' 90' BRZYSKI 79' NAKOULMA 81' KUCHARCZYK 85')

 

Liga Mistrzów:

[1/6, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:2 A.C. Milan (Matri 13' Montolivo 75' KUCHARCZYK 83')

[2/6, Stade Velodrome] Olympique Marsylia 2:0 Legia Warszawa (Hulk 26' 71')

 

 

Podsumowanie:

Bardzo słaby miesiąc. Dwa punkty na sześć możliwych-śmiech na sali, szczególnie z takimi rywalami. W LM znów bardzo mocna grupa, bo oprócz Milanu i Marsylii mamy jeszcze Galatasaray. Z Milanem nie graliśmy źle, ale w drugiej połowie zabrakło sił na walkę. Do tego w tym meczu Kuba Rzeźniczak zerwał mięsień łydki i 4 miesiące ma z głowy.

Odnośnik do komentarza

Październik:

T-Mobile Ekstraklasa:

[9/30, im.Henryka Reymana] Wisła Kraków 1:0 Legia Warszawa (Rodionov 24')

[10/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:1 Zawisza Bydgoszcz (RADOVIĆ 68' Balde 81')

[11/30, Stadion Zagłębia] Zagłębie Lubin 3:1 Legia Warszawa (Piech 15' 41 MARINHO 21' Zeher 33')

 

Liga Mistrzów:

[3/6, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:3 Galatasaray Stambuł (Burak 46' 63' Bulut 69[r.kar.] ŻYRO 90')

 

Podsumowanie:

Jeśli wrzesień był słaby to co mam teraz powiedzieć? Obrona dziurawa jak ser szwajcarski-na pół sytuacji tracimy jedną bramkę. Z przodu też bez rewelacji, szykuje się rewolucja w klubie.

Odnośnik do komentarza

Listopad:

Puchar Polski:

[3 rnd. 1/1] Legia Warszawa 3:3 Wisła Kraków[karne 2:0] (SKAVYSH 5' 23' Stjepanović 16' [sam.] Brożek 33' 66' 82')

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[12/30, Stadion Miejski] Śląsk 1:1 Legia Warszawa (Mila 9' SKAVYSH 18')

[13/30, Pepsi Arena] Legia Warszawa 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała (Yrchenko 21' ŁUKASIK 33' MARINHO 83')

 

Liga Mistrzów:

[4/6, Ali Sami Yen] Galatasaray Stambuł 4:0 Legia Warszawa (Drogba 4' Nounkeu 26' Chedjou 41' Sneijder 67')

[5/6, San Siro] A.C. Milan 3:1 Legia Warszawa (Balotelli 4' OJAMAA 15' Robinho 28' 70')

[6/6, Pepsi Arena] Legia Warszawa 1:2 Olympique Marsylia (KUCHARCZYK 25' Bougherra 54' Khelifa 78')

 

Podsumowanie:

Udanym miesiącem bym tego nie nazwał, ale powoli wychodzimy na prostą. Puchar Polski to mimo wszystko bardzo słaba gra. Po 16 minutach prowadziliśmy 3:0, a daliśmy sobie wbić 3 bramki! Teoretycznie Brożek strzelił później jeszcze jedną, dobrze że sędzia odgwizdał spalonego. Ze Śląskiem zagraliśmy bardzo dobry mecz w obronie(pierwszy raz od dawna), ale Mila znalazł na nas sposób z rzutu wolnego. Z Podbeskidziem musieliśmy wygrać i tak się stało. A w Lidze Mistrzów bez zmian, ale walczymy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...