Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Co jeszcze pokaże ten klub, żeby udowodnić wszystkim, że absolutnie zasługuje na zajmowane miejsce w tabeli. Gracze Vitesse bardzo dobrze weszli w mecz i niewiele mogliśmy z tym zrobić. Każdy gołym okiem mógł zauważyć, że nie byliśmy w wysokiej formie, akcje się nie kleiły i nie dochodziliśmy pod bramkę rywala. Ale wystarczył kontaktowy gol świeżego Galindo, który powoli ale udanie wchodzi w zespół i wszystko zaczęło się od nowa. Oczywiście Akale wróci do podstawowej jedenastki, ale na plecach będzie czuł oddech przebojowego Boliwijczyka. Zabawny jest fakt, że media najbardziej ostrzegały nas przed Djurdjevicem, a ten postanowił stać się naszym dwunastym zawodnikiem i wyręczyć w zdobyciu zwycięskiej bramki. Wielkie brawa za ambicje i odrobienia straty.

Eredivisie, 22 Kolejka 09.02.2014
[1.] RKC Waalwijk 3:2(1:2) Vitesse [11]
0:1 Havenaar [7']
0:2 Havenaar [30']
1:2 Galindo [41']
2:2 de Ridder [50']
3:2 Djurdjevic [82'-sam.]

MoM: Havenaar (8.8)
Widzów: 6831

 


Podsumowanie
Sno odniósł uraz i musi pauzować przez 4 tygodnie. W jego miejsce wpuszczę Barbera

Odnośnik do komentarza

Piąta wygrana z rzędu jeszcze bardziej umocniła nas na prowadzeniu w lidze. Ajax traci do nas już pięć punktów. Wszystko to dzięki dzisiejszej dyspozycji de Riddera, autora obu trafień. Ze smutkiem muszę poinformować, że to ostatnia runda Izraelczyka w Holandii. Rzucił się na niego rodzimy Maccabi Tel Awiw, wykorzystując fakt, iż za sześć miesięcy kończy mu się kontrakt. Mogłem bez problemu przedłużyć z nim umowę. Nie oczekiwał zbyt wiele, lecz postanowiłem zaufać swoim skautom. Czeka ich poszukiwanie klasowego pomocnika po zakończeniu rozgrywek. Miło, że de Ridder nie oszczędza się pomimo podpisanego kontraktu z nowym pracodawcą. Akale był niewidoczny, ale to normalne, dopiero co wrócił po kontuzji.

Eredivisie, 23. Kolejka 12.02.2014
[12.] NAC Breda 1:2 (0:1) RKC Waalwijk [1.]
0:1 de Ridder [29']
0:2 de Ridder [68']
1:2 Poepon [70']

MoM: de Ridder (8.8)
Widzów: 15 952

 

 

Odnośnik do komentarza

sobu - proszę bardzo: taktyka. Używam jej nieprzerwanie od wersji 11 i sprawdza się bezbłędnie w słabszych klubach. Gdy stworzę hegemona w Holandii to będę się zastanawiał nad bardziej ofensywnym ustawieniem.
Draken - niestety nie wiadomo jaka jest kasa za poszczególne miejsca. Sprawdziłem w zakładce Eredivisie/zasady i nie ma żadnych dodatkowych pieniędzy. Będę wiedział dopiero po ostatniej kolejce. Bez szans na nowy stadion, ale to jeszcze nie pora.
______________________________

Po raz pierwszy od dawna nie mieliśmy nic do powiedzenia w meczu ligowym. Akale nie jest jeszcze w pełni sił, a Duits stracił znakomitą formę. Ciężko się dziwić, gdyż rzadko kiedy da się grać na tak wysokim poziomie przez cały sezon. Ja tylko mam nadzieję, że spadek formy da się jakoś przyhamować. W następnej kolejce zagramy już pełnym składem i może drużyna odzyska świeżość. Przyjedzie do nas Twente, zatem wszystko może się zdarzyć.

Eredivisie, 24. kolejka 16.02.2014
[8.] Roda JC 2:0 (0:0) RKC Waalwijk [1.]
1:0 Fledderus [64']
2:0 Nemeth [86']

MoM: Fledderus (8.3)
Widzów: 12 958

 

Odnośnik do komentarza

Draken - może w jakimś stopniu. Ale decydujące były zapewne dwie, trzy kontuzje kluczowych piłkarzy. Rezerwowych mam znacznie słabszych i zadania nie udźwignęli.
________________________

I po formie. Jeszcze nam się nie zdarzyło nie zdobyć choćby jednej bramki w dwóch kolejkach z rzędu. Obrona gra słabo, pomoc prawie nie istnieje, a Beauguel jest odcięty od podań i nie potrafi przekroczyć granicy 20. goli w lidze. W następnej rundzie mamy szansę by trochę się odbudować bo jedziemy do ostatniej ekipy w tabeli. Jeżeli nie zdobędziemy kompletu punktów to zacznę poważnie się martwić.

Eredivisie, 25 Kolejka 23.02.2014
[1.] RKC Waalwijk 0:2(0:2) Twente Enschede [13.]
0:1 Castaignos [9']
0:2 Castaignos [43']

MoM: Castaignos (8.8)
Widzów: 7490

 


Podsumowanie
TABELA PO 25. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Przed starciem z czerwoną latarnią ligi przyszły do nas dobre wieści. Wicelider z Amsterdamu pojechał do Eindhoven, zajmującego czwarte miejsce PSV. I przegrał! Dzięki temu zachowaliśmy trzy punkty przewagi i mogliśmy je znacznie powiększyć. Okazja znakomita i gdybyśmy byli w formie to skończyłoby się pogromem. Ale niestety nie jesteśmy. Co ja mam wam powiedzieć jeżeli bohaterem meczu z ostatnią ekipą Eredivisie zostaje mój bramkarz. Wyciągał dzisiaj niemożliwe piłki i w pełni zasłużył na to miano. Gracze ofensywni stworzyli kilka dobrych okazji, ale brakuje skuteczności. Zacięliśmy się, trzeci kolejny pojedynek, w którym nie zdobywamy bramki. Nie wygląda to dobrze.

Eredivisie, 26. kolejka 02.03.2014
[18.] Go Ahead Eagles 0:0 RKC Waalwijk [1.]

MoM: Bond (8.7)
Widzów: 3224

 


Podsumowanie
Na swój sposób wynik historyczny. Dopiero w 26. kolejkce po raz pierwszy podzieliliśmy się punktami.

Odnośnik do komentarza

Zapowiadało się na ciężkie baty. Goście koniecznie chcą zagrać w eliminacjach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Do tego potrzebne jest zajęcie drugiego miejsca. Gołym okiem było widać ich przewagę w każdym elemencie gry. Przyjęliśmy na klatę 17 strzałów, sami oddaliśmy ledwie cztery. Gdy już zaciskałem kciuki, żeby dowieźć bezbramkowy remis do końca, rezerwowy Gumus postanowił sobie ot tak przelobować golkipera gości. Wyszło mu cudnie i cały stadion ryknął z zadowoleniem. Nie mieliśmy prawa tego wygrać (biorąc pod uwagę naszą dyspozycję), a jednak się udało. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. MoM został Ivens z notą 7.3. Natomiast strzelec bramki został oceniony na 8.0. Nie wiedziałem, że to możliwe by ktoś z niższą oceną zdobył miano piłkarza meczu.

Eredivisie, 27 Kolejka 09.03.2014
[1.] RKC Waalwijk 1:0 (0:0) AZ Alkmaar [3.]
1:0 Gumus [88']

MoM: Ivens (7.3)
Widzów: 6649

 

Odnośnik do komentarza

Zawsze tak jest gdy już myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do wyjścia z kryzysu, przydarza się sytuacją jak trzy dni przed wyjazdem na spotkanie z Heracles. Klubowy fizjoterapeuta zgłosił, że jedyny klasowy bramkarz, Bond doznał urazu stopy i nie będzie mógł grać przez 3 tygodnie. W jego miejsce wskoczył młody Holender, Wouda - i nie miał zbyt wiele do roboty, czego nie może powiedzieć golkiper gospodarzy. Przeprowadziliśmy prawdziwą kanonadę na jego bramkę. 31 uderzeń, 14 celnych, ale tylko jeden znalazł drogę do siatki. Akale musi wziąć się do roboty bo konkurencja nie śpi. Obaj rezerwowi na jego pozycję wygrali nam ostatnie dwa mecze. Nie jesteśmy już tak efektowni, ale zaczynamy być efektywni. Końcówka sezonu będzie fascynująca.

Eredivisie, 28. kolejka 16.03.2014
[17.] Heracles 0:1 (0:0) RKC Waalwijk [1.]
0:1 Galindo [78']

MoM: Amieux (7.5)
Widzów: 6627

 

 

Odnośnik do komentarza

To co dziś zrobił bramkarz gości, Marco Bizot, było piłkarskim kryminałem. Najpierw dał się zaskoczyć Lamey'owi, który zdobył bardzo podobną bramkę jak Brzyski w ostatnim hicie kolejki polskiej ekstraklasy (LINK). Doceniam maestrię i szczęście przy uderzeniu, ale zawsze będę obwiniał golkiperów, którzy mają dużo czasu na reakcję. Później było jeszcze gorzej. Bizot wznowił grę rzutem z ręki do swojego obrońcy, lecz wyglądało to jak gra w dwa ognie bo trafił go w okolica tyłka i do piłki dobiegł Beauguel, który nareszcie przerwał serię bez gola (długą, bo nie mógł trafić do siatki przez 10 godzin) i umocnił się w klasyfikacji na najlepszych strzelców. Nie wiem jakim cudem ich bramkarz dostał notę 6.9 przy zawaleniu obu bramek. Mnie cieszy, że powoli odzyskujemy formę. Gdzieś tam w głowie pojawiają się myśli o zdobyciu mistrzostwa w pierwszym sezonie. Ale jeszcze na to za wcześnie.

Eredivisie, 29 Kolejka 22.03.2014
[1.] RKC Waalwijk 2:0 (2:0) FC Groningen [12.]
1:0 Lamey [12']
2:0 Beauguel [37']

MoM: Lamey (8.3)
Widzów: 6338

 

 

Odnośnik do komentarza

Jacelinho - Dzięki.
_________________________

Często zdarzało się, że zwycięską bramkę zdobywaliśmy w ostatnich 10. minutach. W końcu musiał przyjść ten czas, gdy to nam punkty wymkną się w ostatnich minutach. Nie graliśmy źle, wiele akcji stanowiło zagrożenie dla gospodarzy. Warto dodać, że w ich składzie znajdował się Mateusz Klich, który przez większość sezonu leczył kontuzje. Wyglądał mizernie, całą robotę w końcowych fragmentach wykonali za niego koledzy. Wobec takiego wyniku nasza przewaga nad drugim PSV stopniała do 2 punktów. Do końca zostały 4 kolejki i byłbym optymistą gdyby nie fakt, że zmierzymy się między innymi z Feyenoordem oraz ..... PSV.

Eredivisie, 30. kolejka 30.03.2014
[6.] FC Zwolle 1:0 (0:0) RKC Waalwijk [1.]
1:0 Nijland [90'+1]

MoM: Lam (7.3)
Widzów: 10 346

 


Podsumowanie
TABELA PO 30. KOLEJKACH

Stan klubowego konta: - 1 943 846 euro

Odnośnik do komentarza

Tak podejrzewałem, że do odbudowania formy i lepszych wyników potrzebna jest przede wszystkim dobra dyspozycja Akale. To zawodnik, na którym opierała się gra ofensywna przez niemal cały sezon. Dłuższa kontuzja wybiła go z rytmu, pozbawiła formy i przez niemal całą rundę wiosenną szukał optymalnej dyspozycji. Zajęło mu to dużo czasu bo nie jest to już 25-letni zawodnik, u którego regeneracja trwa krótko. Ale najważniejsze, że zapewnił nam komplet punktów, co spowoduje sporo zamieszania. W dwóch następnych kolejkach musimy wypracować większą przewagę nad drugim PSV. Obecnie wynosi ona dwa punkty, a na koniec sezonu jedziemy właśnie do Eindhoven. Będzie ciężko tam wywalczyć cokolwiek.

Eredivisie, 31. Kolejka 06.04.2014
[1.] RKC Waalwijk 2:0 (1:0) Feyenoord Rotterdam [6.]
1:0 Akale [16']
2:0 Mulder [88'-sam.]

MoM: Akale (8.6)
Widzów: 7386

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzień przed pojedynkiem z Heerenveen przyszły dobre wiadomości z innych stadionów. Zarówno Ajax jak i PSV potracili punkty, remisując swoje mecze. Wobec tego nasze spotkanie okazało się kluczowe. Trzy punkty dałyby już na 70% tytuł mistrza kraju. Lecz chyba wygląda na to, że drużyna nie odzyskała na tyle formy, by wygrywać na wyjazdach. Co więcej, mieliśmy dużo szczęścia, że skończyło się podziałem punktów. Ważne okazało się szybkie wyrównanie, które zapewnił nam Beauguel po bardzo dobrym dośrodkowaniu de Riddera (akcja w starym dobrym stylu). Zostały dwie kolejki. Najpierw przyjeżdża do nas FC Utrecht i zdobywając komplet punktów zapewnimy sobie co najmniej grę w eliminacjach Ligi Mistrzów. A na deser starcie z PSV.


Eredivisie, 32. kolejka 13.04.2014
[6.] sc Heerenveen 1:1 (1:1) RKC Waalwijk [1.]
1:0 van Amersfoort [30']
1:1 Beauguel [35']

MoM: Kum (7.3)
Widzów: 20 005

 

 

Odnośnik do komentarza

Załamali mnie piłkarze swoją dyspozycją. Nikt nie istnieje poza Akale. Szczególnie obrońcy nie popisują się podczas swoich zadań. Mam nadzieję, że zarząd ustali wysoki budżet płacowy, bo będę musiał wzmocnić każdą pozycję w defensywie. Ale żeby było śmiesznie to do ostatniego meczu w sezonie przystąpimy jako lider. Drugie AZ przegrało u siebie aż 1:4 z Heerenveen, natomiast PSV musiało zadowolić się remisem w starciu z Roda JC. Dlatego nasze spotkanie w ostatniej kolejce z ekipą z Eindhoven na papierze zapowiada się wspaniale. W praktyce jesteśmy bez formy i nie liczę na wiele.

 

Eredivisie, 33. Kolejka 20.04.2014
[1.] RKC Waalwijk 1:2 (1:1) FC Utrecht [8.]
0:1 Janssen [25']
1:1 Akale [37']
1:2 Bulthius [53'-k.]

MoM: Akale (7.1)
Widzów: 7196

 


Tabela przed ostatnią kolejką:

nqzqr4.png

Odnośnik do komentarza

Los postanowił sobie zrobić z nas jaja. Kilka dni przed najważniejszym meczem sezonu z powodu urazów wypadli mi Duits oraz Akale. Nie mogłem sobie pozwolić na niewystawianie tego drugiego w podstawowym składzie, mimo że nie zdążył się wyleczyć na 100%. Czy wobec tego można mieć jakiekolwiek oczekiwania odnośnie korzystnego wyniku? Okazuje się, że tak. Rzecz jasna przeciwnik miał wyraźną przewagę przez większość czasu, ale to my wyszliśmy na prowadzenie niespełna 20 minut przed końcem. Niewinny rzut wolny z około 25. metrów na gola postanowił zamienić Amieux, futbolówka trafiła w słupek, lecz na dobitkę czekał już Beauguel i dał nam prowadzenie! Naprawdę uwierzyłem w cud i możliwość wygrania ligi. Ale przychodzą w życiu momenty, których nie chciałoby się pamiętać do końca życia, lecz jest się na nie skazanym. Ostatnie sekundy, mądrze bronimy dostępu do własnej bramki, to niejaki Hiljemark postanowił oddać strzał na miano 'stadionów świata' z około 35. metrów. To jedno uderzenie kosztowało nas jakieś 8 milionów euro (mistrz Holandii awansuje bezpośrednio do fazy grupowej LM). Sędzia nie wznawia nawet meczu i w tych niesamowitych okolicznościach pozostaje nam się cieszyć z wicemistrzostwa. A tytuł powędrował do Amsterdamu. Gratulacje dla Ajaxu za obronę mistrzostwa.

Oczywiście żal jest ogromny, lecz nie mogę zapominać, że przed sezonem byliśmy głównym kandydatem do spadku. Mam nadzieję, że zarząd sypnie gotówką na płace, bo czeka nas prawdziwe przemeblowanie, szczególnie w szeregach obronnych. Do tego będziemy walczyć w eliminacjach Ligi Mistrzów, co jest niesamowitym bonusem sportowym i mam nadzieję, że finansowym także. Tak więc czas ruszyć na poszukiwania nowych zawodników i do zobaczenia w przyszłym sezonie. Oby tak samo udanym.

Eredivisie, 34. kolejka 04.05.2014
[3.] PSV Eindhoven 1:1 (0:0) RKC Waalwijk [1.]
0:1 Beauguel [71']
1:1 Hiljemark [90'+3]

MoM: Hiljemark (8.3)
Widzów: 33 625

 

Podsumowanie
TABELA PO ZAKOŃCZENIU SEZONU
Do eliminacji Ligi Europejskiej po barażach awansowała ekipa Zwolle, która w decydującym meczu rozprawiła się z Feyenoordem. Z ligi spadają Heracles oraz NAC Breda. Za to witamy ekipy Willem II oraz FC Emmen

Stan klubowego konta: - 2 119 860 euro


KONIEC SEZONU 2013/2014

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...