Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Jacelinho - u mnie Twente też cieniuje. Dziwne, bo to solidna firma. Znajomy Holender jest ich kibicem i mówi, że klub od lat jest osłabiany. Podobny problem z którym zmagamy się w Polsce. Najlepsi młodzi zawodnicy momentalnie są wychwytywani przez kluby z Anglii, Niemiec, Hiszpanii. Tylko kwoty znacznie większe.
________________________

 

Ale wstyd. Amatorska drużyna z okolic Hagi upokorzyła mój drugi granitur. Troche mnie to denerwuje w nowszych wersjach Football Managera. To standard, że zespoły z niższych lig nie mają żadnych problemów z wygrywaniem z ekipą złożoną z rezerwowych. Nie mam może super zmienników, ale nie powinni mieć problemów z przejściem drużyny złożonej z ludzi, którzy nie kopią profesjonalnie piłki. Żałuję, że już w drugiej rundzie odpadłem, bo puchary krajowe to zawsze okazja do sprawdzenia niegrających na codzień ludzi. Trudno, liga najważniejsza.

Puchar Holandii, 2. runda 24.09.2013
HBS Den Haag 2:1 (0:0) RKC Waalwijk
1:0 Halfhiud [68']
2:0 Hesp [79']
2:1 Biekman [82’]

MoM: Hesp (8.2)
Widzów: 658

 

 

Odnośnik do komentarza

Można powiedzieć, że nieoczekiwanie pojedynek z Roda JC jest meczem prawie na szczycie. Goście zajmowali podium, a my wskoczylibyśmy na nie w razie zwycięstwa. Po wzajemnym badaniu się przez pierwszy kwadrans, Duits dał sygnał do strzelania. Od razu zrobiło się ciekawiej. Gdy sądziłem, że na przerwe zejdziemy przy podwójnym prowadzeniu, Kali ukuł nas w doliczonym czasie. Później strzelił wyrównującą bramkę, a mnie strzeliła cholera. Nienawidzę tracenia kilkubramkowej przewagi. Na szczęście mój francuski napadzior po raz kolejny dał nam radość po trafieniu wartym trzy punkty. Ciężko w to uwierzyć, ale przesuwamy się na podium.

Eredivisie, 8. Kolejka 28.09.2013
[5.] RKC Waalwijk 3:2 (2:1) Roda JC [3.]
1:0 Duits [16']
2:0 Ivens [41'-k]
2:1 Kali [45'+1]
2:2 Kali [57']
3:2 Beauguel [80’]

MoM: Kali (8.8)
Widzów: 5087

 

 

Odnośnik do komentarza

Zaczyna wyglądać to obiecująco pod kątem utrzymania się w lidze. Waalwijk okazuje się twierdzą nie do zdobycia. Z pięciu drużyn, 4 wyjechały z bagażem kilku goli. Dziś zaaplikowaliśmy dwie, ale spotkanie mogło się kibicom podobać. Łącznie padło 38 strzałów na bramkę, z czego 17 celnych. Formacje obronne miały ręcę pełne roboty. Moja była skuteczniejsza dlatego punkty zostają u nas. Dla mnie największą niespodzianką pierwszych kolejek jest fakt, że Beauguel przewodzi w tabeli najlepszych strzelców z dorobkiem ośmiu trafień. Kto by pomyślał po drugiej kolejce? Teraz czas na przerwę na reprezentacje, a po niej jedziemy do Alkmaar.

Eredivisie, 9. Kolejka 06.10.2013
[4.] RKC Waalwijk 2:1 (1:0) Go Ahead Eagles [15.]
1:0 Akale [31']
1:1 Overgoor [60']
2:1 Beauguel [79']

MoM: Overgoor (8.3)
Widzów: 5314

 

 

Odnośnik do komentarza

Byłoby za łatwo i za pięknie gdybyśmy wygrywali z kazdym. Mnie zadowala pozostanie klubem własnego boiska. Pocieszające jest, że w dalszym ciągu pojdynki z naszym udziałem są bardzo ciekawe dla kibicowskiego oka. AZ od kilku lat jest czołowym klubem w Holandii, pukając do grona trzech wielkich (PSV, Ajax, Feyenoord). Jestem pewien, że pomimo słabego początku sezonu, zakończą go w pierwszej piątce. U mnie wysoką formę utrzymuje Akale. Jego transfer był lekkim ryzykiem z uwagi na wiek, lecz wysokie atrybuty i duże doświadczenie robią swoje. Senegalczyk jest nie do ruszenia w tym momencie. Walczymy dalej.


Eredivisie, 10. Kolejka 19.10.2013
[12.] AZ Alkmaar 3:2 (2:1) RKC Waalwijk [3.]
1:0 Johannsson [1']
2:0 Gorter [25']
2:1 Akale [39']
3:1 Elm [81'-k]
3:2 Beauguel [88']

MoM: Gorter (8.3)
Widzów: 15 902

 


Podsumowanie
TABELA PO 10. KOLEJKACH

Stan klubowego konta: - 842 467 euro

Odnośnik do komentarza

Aleksandar Radosavljevic nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Jego średnia na mecz ledwo przekracza 6.7, tracimy dużo bramek po podaniach ze środka pola. Nieśmiało zwróciłem się do zarządu o udostępnienie dodatkowych środków na płace. Nieoczekiwanie prezes się zgodził i miałem dodatkowe 10 000 euro. Ruszyłem więc na poszukiwania defensywnego pomocnika. W Ameryce Południowej natrafiłem na świetnego zawodnika, który odziwo pozostawał bez klubu. Z przyjemnością prezentuję wam Gonzalo Pinede. Jest to wychowanek Pumas, grywał też w Chivas i innych znanych meksykańskich klubach. Ma idealny wiek dla DP i liczę, że przez dwa sezony będzie zamiatał wszystko w środku pola.

Macie jakieś pytania? Najlepszy mecz w wykonaniu RKC Waalwijk odkąd jestem tu szkoleniowcem!!! Nasz dzisiejszy rywal nie jest hegemonem, ale w lidze spisuje się bardzo dobrze. Na naszym tle wyglądał jednak jak amator. Uwielbiam sytuacje gdy przy bramce jeden skrzydłowy asystuje drugiemu. Tak było przy dwóch pierwszym skutecznych akcjach. Najpierw de Ridder asystował przy trafieniu Akale. Później Senegalczyk odwdzięczył się tym samym. To pokazuje, że druga linia nie jest uzależniona od skuteczności napastnika. Choć i ten popisał się dwoma celnymi strzałami. Jeżeli utrzyma skuteczność to tytuł króla strzelców ma w kieszeni. Pineda zanotował debiut na ocenę 8.2. Ślicznie.

Eredivisie, 12. Kolejka 03.11.2013
[5.] FC Groningen 0:5 (0:5) RKC Waalwijk [3.]
1:0 Akale [8']
2:0 de Ridder [28']
3:0 Duits [29']
4:0 Beauguel [34']
5:0 Beauguel [44']

MoM: Bauguel (9.5)
Widzów: 20 008

 


Podsumowanie
Ciekawe czy przy takiej dyspozycji żelazna trójka jest dalej poza zasięgiem. Odpowiedź już za dwie kolejki gdy zmierzymy się z Feyenoordem na ich stadionie.

Odnośnik do komentarza

Jesteśmy nie do zatrzymania. No brakuje mi słów na formę drużyny. Ostatnie trzy mecze to 12 goli!! Nie mam nic przeciwko nazywaniu nas rewelacją ligi. Będę musiał oczywiście ostudzić trochę zapał w mediach i rozmowach indywidualnych, żeby moi zawodnicy się nie przemotywowali. Lecz radość z łojenia sąsiadów z tabeli ciężko jest ukryć. Wyróżniają się ci co zazwyczaj. Może kilku z nich uda mi się po sezonie sprzedać za większą gotówkę. Nie mogę się też doczekać pojedynku z Feyenoordem za dwa tygodnie. To wcale nie musi być jednostronny mecz.

Eredivisie, 13. Kolejka 10.11.2013
[3.] RKC Waalwijk 3:1 (2:0) PEC Zwolle [4.]
1:0 Akale [3']
2:0 Ivens [30']
2:1 van Hintum [63']
3:1 Beauguel [79']
MoM: Ivens (8.4)
Widzów: 5938

 

 

Odnośnik do komentarza

No dobrze, otrzymaliśmy brutalną wiadomość z Rotterdamu, że za wcześnie by myśleć o wygraniu z kimś ze świętej trójcy. Doszukując się pozytywów to uważam, że wynik dobrze nam zrobi. To taki zimny prysznic, który ma ostudzić zapał i nabranie zbytniej pewności siebie. To źle gdy nawet w najlepszej drużynie piłkarze zaczynają się uważać za Bogów. Dzisiaj zeszliśmy na ziemię. Udało nam się oddać osiem uderzeń na bramkę gospodarzy, ale mało który był zagrożeniem. W defensywie zostaliśmy natomiast skarceni. Słabo działały boki obrony i Pineda, nienadążający za akcjami rywala. Myślę, że decydujący był brak Duitsa, pauzującego z powodu drobnego urazu. Ale jestem optymistą i liczę, że szybko zapomnimy o słabszej dyspozycji.

Eredivisie, 14. Kolejka 24.11.2013
[5.] Feyenoord Rotterdam 3:0 (1:0) RKC Waalwijk [3.]
1:0 Verhoek [32']
2:0 Verhoek [54']
3:0 Berola [90']

MoM: Verhoek (8.8)
Widzów: 37 702

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak jak po ciuchu podejrzewałem, że mecz z Feyenoordem był tylko krótkim przerywnikiem w zdobywaniu kolejnych punktów i pięknych bramek. Już po dwudziestu minutach było jasne, że zgarniemy trzy punkty. Beauguel gra jak z nut. RKC jest pierwszym jego klubem, gdzie dostał kredyt zaufania i postanowił się odwdzięczyć z nawiązką. Efektem jest niesamowity skok wartości rynkowej. Przed sezonem młody Francuz był wart 145 tysięcy euro. Obecnie wycenia się go na półtora miliona euro. Będę chyba próbował sprzedać go po sezonie za 3 miliony. Nie ma jakiś niesamowitych atrybutów, więc nie byłoby mi żal. Za trzy bańki można ściągnąć już klasowego zawodnika.

Eredivisie, 15. Kolejka 30.11.2013
[3.] RKC Waalwijk 4:2 (4:1) sc Herenveen [10.]
1:0 de Ridder [6']
2:0 Beauguel [10']
3:0 Beauguel [18']
4:0 Akale [36']
4:1 Nwofor [44']
4:2 La Parra [80']

MoM: Beauguel (8.8)
Widzów: 6159

 


Podsumowanie
TABELA PO 15. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

fm-maniak - to pierwsza kariera, w której po niemal połowie sezonu nie mam na koncie remisu. Podoba mi się ta bezkompromisowość.
______________________________

 

No właśnie, van Mosselveld przypomniał mi o fakcie, że środkowi obrońcy przy stałych fragmentach gry powinni być przydatni. W poprzednich wersjach FM-a bardzo często zdarzało się, że najlepszy środkowy obrońca miał na koncie po siedem, osiem bramek w sezonie. W tej karierze jest znacznie trudniej im się wybić, ale od czasu do czasu o sobie przypominają. To najsłabsza formacja w moim klubie, więc każdy gol cieszy bo powinien dać więcej pewności siebie. Zaczynamy wygrywać na wyjazdach. Teraz czekają nas dwa niezwykle trudne pojedynki, oba na naszym stadionie. Najpierw przyjeżdża PSV a później Ajax.

Eredivisie, 16. Kolejka 07.12.2013
[10.] FC Utrecht 0:2 (0:1) RKC Waalwijk [3.]
0:1 Beauguel [19']
0:2 van Mosselveld [49']

MoM: Duits (8.4)
Widzów: 17 655

 

 

Odnośnik do komentarza

Ha ha ha ha. Zostaliśmy mistrzem jesieni, pasuje wam to? Mi bardzo. Pierwsza wygrana z kimś ze świętej trójcy nie mogła przyjść w lepszym momencie. Miałem przyjemność wybrać się kiedyś na mecz ligowy PSV i wystarczy jeden taki wypad, żeby stwierdzić, że jest to świetnie zorganizowany klub, zarówno od strony sportowej jak i marketingowej. To musi być wielka przyjemność kibicować tej ekipie na co dzień. W większości aspektów nas przewyższają, ale sportowo jest to bardzo dyskusyjne. Przewidywałem, że pojedynek zakończy się po raz pierwszy remisem. Lecz to my okazaliśmy się lepsi o długość stopy Amieux. Lewy obrońca zdobył chyba najbardziej kuriozalną bramkę w karierze. Strzał, który miał być dośrodkowaniem z linii autowej sprawił zadziwiająco dużo problemów naszemu Przemysławowi Tytoniowi. Po objęciu prowadzenia pokazaliśmy spokój w szeregach obronnych i słynny rywal nie zagroził już naszej bramce.Teraz czekamy na wicelidera, Ajax Amsterdam.

Eredivisie, 17. Kolejka 14.12.2013
[3.] RKC Waalwijk 2:1 (0:1) PSV Eindhoven [2.]
0:1 Ruiz [45'+1]
1:1 Jorgensen [48'-sam.]
2:1 Amieux [52']

MoM: Amieux (8.2)
Widzów: 7500

 

Podsumowanie
Pierwszy komplet publiczności na stadionie w Waalwijk. Brawo.

Odnośnik do komentarza

No dobrze, skoro radzimy sobie tak znakomicie to czas nad zmianą własnych oczekiwań odnośnie końcowego miejsca w tabeli. Celem będzie miejsce czwarte, dające udział bezpośrednio w pucharach. Jeżeli zajmę miejsca 5-8 to będę grał w barażach o Ligę Europejską. Ósma pozycja to absolutne minimum. Liczę jednak na czwarte miejsce, pomimo że dzisiaj nie daliśmy rady mistrzowi kraju. Broniliśmy się świetnie do 76. minuty. Drobny, indywidualny błąd sprawił, że Serero stanął sam przed Bondem i mógł spytać w który róg uderzyć. Przegrywamy i spadamy o jedno miejsce. Ale wciąż morale pozostają wysokie.

Eredivisie, 18. Kolejka 01.01.2014
[1.] RKC Waalwijk 0:1 (0:0) Ajax Amsterdam [2.]
0:1 Serero [76']

MoM: Selassie (7.4)
Widzów: 7305

 


Podsumowanie
Bardziej od wyniku martwi mnie kontuzja Akale, która wyklucza go na sześć tygodni.

Odnośnik do komentarza

W związku z kontuzją Akale postanowiłem ściągnąć do klubu kolejnego lewego skrzydłowego. Arsenal zgodził się wypożyczyć nam 21-letniego Boliwijczyka, Samuela Galindo. Atrybuty ma imponujące jak na ten wiek i liczę, że godnie zastąpi reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej. W pojedynku przeciwko SC Cambuur musieliśmy sobie też radzić bez Lamey'a. Drużyna musiała się przyzwyczaić do zmian w składzie i stąd utrata gola w początkowej fazie meczu. Niestety dla gospodarzy do roboty wziął się Beauguel. Brakuje mi już słów, żeby pochwalić tego genialnego snajpera. Jak tak dalej pójdzie to mam gdzieś kasę z jego sprzedaży i zatrzymam go w RKC. Mam też dla niego równie utalentowanego konkurenta, który przyjdzie po sezonie, ale o tym więcej w odpowiednim czasie.

Eredivisie, 19. Kolejka 22.01.2014
[11.] SC Cambuur 1:2 (1:1) RKC Waalwijk [2.]
1:0 van Moorsel [14']
1:1 Beauguel [27']
1:2 Beauguel [68']

MoM: Beauguel (8.8)
Widzów: 7012

 

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo dużo spokoju do gry wprowadzamy w sytuacjach, gdy udaje nam się szybko strzelić bramkę. Tę pierwszą zdobył tradycyjnie Beauguel. Zostały mu jeszcze dwa trafienia by mieć ich na koncie 20. Kwestia trzech kolejek by doprowadził do swojego osobistego sukcesu i prawdopodobnie najlepszego strzelca ligi holenderskiej. Przypomniał też o sobie wypożyczony z FC Groningen, Ivens, który ukradł dzisiaj wszystkim show. Po raz pierwszy zanotowaliśmy dwa wyjazdowe zwycięstwa z rzędu. Coraz mniej jest klubów, które będzie nas w stanie zepchnąć z podium. Ale nie zapeszajmy, wszystko w naszych nogach.

Eredivisie, 20. Kolejka 26.01.2014
[8.] ADO den Haag 0:3 (0:1) RKC Waalwijk [1.]
0:1 Beauguel [28']
0:2 Ivens [68'-k]
0:3 Ivens [76']

MoM: Ivens (9.2)
Widzów: 11 087

 


Podsumowanie
TABELA PO 20. KOLEJKACH

Stan klubowego konta: - 1,631,683 euro

Odnośnik do komentarza

Do pojedynku z NEC musieliśmy przystąpić bez drugiego najważniejszego człowieka w zespole, Sandera Duitsa, który rozciął głowę i przez 10 dni będzie niedostępny. Lecz zastępujący go Braber spisał się wyśmienicie. Strzelił bramkę na 2:1, był bardzo widoczny, ruchliwy i aktywnie włączał się w akcje ofensywne. Wynik sugeruje, że wygrana przyszła bez bólu, ale tak nie było. Goście zagrali dobre zawody i zasłużyli na więcej goli. Tym bardziej, że dysproporcja między moją obroną a resztą formacji jest jednak znacząca. Uratowało nas szczęście i pozwoliło umocnić się na prowadzeniu. Drugi Ajax traci do nas trzy punkty.

Eredivisie, 21. Kolejka 02.02.2014
[1.] RKC Waalwijk 3:1 (2:1) NEC Nijmegen [15.]
1:0 de Ridder [16']
1:1 Higdon [17']
2:1 Braber [40']
3:1 Beauguel [58']

MoM: de Ridder (8.2)
Widzów: 6953

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...