Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł wątku może być nieco mylący dla tych, którzy śledzili moje poczynania w poprzedniej karierze. Prowadziłem w niej założony przez kibiców klub o nazwie United of Manchester. Celem było awansowanie z siódmej ligi do Premiership i przeskoczyć słynne Czerwone Diabły. Długo się zastanawiałem czy kontynuować tamtą przygodę czy rozpocząć nową. Na codzień mieszkam w Holandii i tylko na urlopie mogłem pójść do przodu z tą karierą. O założeniu nowej zdecydował fakt, że chciałem w końcu przerzucić się na FM 2014, którego miałem okazję pierwszy raz odpalić dopiero w maju. Nie ukrywam, że spodobał mi się bardzo, czego efektem jest nowy wątek. Nie kończę definitywnie przygody z Manchesterem, może kiedys wrócę do FM13.

 

Jak sugeruje nazwa, założenia będą całkowicie inne niż wtedy. Zakładając wątek rok temu chciałem udowodnić, że można osiągnąć spektakularny sukces bez szastania kasą na wszystkie strony. Jednym z warunków był zakaz sprowadzania zawodników za więcej niż 5 milionów euro. Teraz zakazów nie ma żadnych natomiast jest cel: zgromadzić na koncie klubowym miliard euro (dla tych, którzy lubią cyferki: 1 000 000 000). Jednocześnie klub musi pochwalić się sprzedaniem zawodników o łącznej wartości 500 000 000 euro (pół miliarda euro). Nie wiem czy można sprawdzać na bieżąco łączną wartość sprzedanych piłkarzy, ale coś mi świta, że takie informacje znajdują się w profilu menedżera. Jeśli tego nie ma to będę prowadził własne zapiski.

 

A teraz najważniejsze. Nie chcę, żeby zadanie było zbyt czasochłonne ani przesadnie łatwe, więc nie będę siegał do zespołów trzecio lub czwartoligowych, ale też pominąłem najsilniejsze ligi europejskie. Jako fan łączenia świata wirtualnego z rzeczywistm, postanowiłem zdecydować się na klub z miasta, w którym obecnie pracuję. Tak więc 1. lipca 2013 czasu Eefemowego (cokolwiek to znaczy :) ) zostałem szkoleniowcem holenderskiego RKC Waalwijk.

Mieścina niezbyt duża, klub niezbyt silny jak na holenderską ekstraklasę. Stadion o pojemności 7500 miejsc. RKC co roku walczy o utrzymanie. Sezon 2012/2013 zakończyli na 14. miejscu, uzyskując ledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Już wiadomo, że w kolejnym sezonie spadli z Eredivisie, jednak ja postaram się oszukać przeznaczenie w wirtualnej rozgrywce i powoli zrobić z nich hegemonów: najpierw w Holandii, a póżniej w Europie.

Wersja gry: 14.3.0

Wybrane ligi: Brazylia (2 ligi), Francja (1 liga), Hiszpania (2 ligi), Holandia (2 ligi), Niemcy (1 liga), Polska (1 liga), Włochy (1 liga)

 

Baza danych: duża

Odnośnik do komentarza

Fenomen - Tak. Przeskok oznacza, że będę pisał regularnie z Holandii.
____________________________

 

Sezon 2013/2014


Budżet płacowy: 76 258 euro (wykorzystane 76 301)
Budżet transferowy: 0


Pełna kadra

Bramkarze:
Jan Seda (27 lat, Czech)
Jurjan Wouda (22 lata, Holender)

Obrońcy:
Frank van Mosselveld (29 lat, Holender)
Jonas Ivens (28 lat, Belg)
Kenny Van Hoevelen (30 lat, Belg)
Michael Lamey (33 lata, Holender)
Mitch Apau (23 lata, Holender)
Rémy Amieux (26 lat, Francuz)

Pomocnicy:
Anthony Biekman (19 lat, Holender)
Daniël de Ridder (29 lat, Holender)
Evander Sno (26 lat, Holender)
Kenny Anderson (21 lat, Szkot)
Mickaël Tavares (30 lat, Senegalczyk)
Robert Barber (30 lat, Holender)
Peter Jungschläger (29 lat, Holender)
Sander Duits (29 lat, Holender)
Romeo Castelen (30 lat, Holender)

Napastnicy:
Mart Lieder (23 lata, Holender)
Jean-David Beauguel (21 lat, Francuz)
Jos Peltzer (21 lat, Holender)

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

Jean Zimmer (19 lat, Niemiec) wypożyczony z Kaiserslautern - utalentowany lewy obrońca, który mógłby być też niezłym skrzydłowym gdyby miał lepiej rozwinięte dośrodkowania i drybling. Jednak ja przede wszystkim potrzebuję go w defensywie. Będzie zmiennikiem Amieux.

Aleksandar Radosavljevic (34 lata, Słoweniec) wolny transfer - w tym sezonie będę musiał skupić się na uniknięciu spadku, dlatego największą wagę przywiązuję do formacji defensywnych. Na pozycji DP miałem dwóch faworytów. Jednym z nich był pozostający bez lubu Dariusz Dudka, lepszy i młodszy niż Słoweniec, jednak nie do przeskoczenia okazały się oczekiwania finansowe Polaka. Nie chciał zejść poniżej 6 tysięcy euro tygodniowo, więc musiałem z niego zrezygnować. Ale i tak jestem zadowolony, że udało się znaleźć klasowego defensywnego pomocnika. Decydujący może być fakt, iż Radosavljevic spędził cztery sezony w lidze holenderskiej, będąc stoją klubu ADO Den Haag. Powinien z miejsca pomóc nam w utrzymaniu się.

Jonathan Bond (20 lat, Anglik) wypożyczony z Watford - nie mam w klubie klasowego bramkarza i cieszy mnie pozyskanie młodego Anglika. Za rok będę musiał się rozejrzeć nad kupnem golkipera, lecz w tym sezonie Bond, Jonathan Bond powinien nam wystarczyć :)

Kanga Akalé (32 lata, Wybrzeże Kości Słoniowej) wolny transfer - wystarczy spojrzeć na moje poprzednie kariery by wiedzieć, że nie jestem fanem sprowadzania wiekowych zawodników. Szczególnie na pozycje ofensywne. Lecz przy zerowym budżecie transferowym nie mam dużego wyboru. Akale ma wciąż niezłe atrybuty i bogatą przeszłość. Najwięcej meczów rozegrał w Ligue 1, reprezentując barwy Auxerre. Ma też epizod w klubie z Hiszpanii, Kataru oraz Grecji. W ostatnich dwóch sezonach nie grał prawie nic. Istnieje ryzyko, że moze sobie nie poradzić w Holandii. Pożyjemy, zobaczymy.

Sinan Gümüs (19 lat, Niemiec) wypożyczenie z Stuttgart - Gdyby Akale jednak sobie nie poradził, mam w obwodzie zdolnego Niemca. Zastanawiałem się czy to na niego nie postawić od pierwszej kolejki. Jest jednak jeszcze za wolny jak na skrzydłowego (9) i będzie zmiennikiem.


Transfery z klubu:

Romeo Castelen (30 lat, Holender) wolny transfer - o pozbyciu się tego doświadczonego pomocnika zdecydowały względy finansowe. Potrzebowałem pieniędzy na kontrakty dla nowych zawodników, zarząd nie zgodził się na podwyższenie budżetu a Castelen zarabiał ponad 4 tysiące euro tygodniowo. Prawe skrzydło mam nieźle obsadzone dlatego pożegnałem się z tym zawodnikiem.


Mecze towarzyskie:
RKC - RKC II 3:2 (de Ridder, Ivens)
Kozakken Boys - RKC 1:2 (Castelen, Ivens)
Saarbrucken - RKC 0:1 (de Ridder)
Helmond Sport - RKC 2:0
RKC - Braunschweig 2:3 (Ivens x2)

Odnośnik do komentarza

Panowie odpowiedzialni za terminarz nie mieli dla nas litości. Już na inauguracje załatwili nam mecz wyjazdowy z mistrzem Holandii, ekipą Ajaxu Amsterdam. To początki początków mojej przygody w Niderlandach dlatego muszę niestety mieć wkalkulowane takie wyniki. Utytułowany rywal nie dał nam żadnych szans na korzystny wynik. Przyjęliśmy 15 strzałów na bramkę, oddając tylko jeden. 33% czasu gry przy piłce również nie robi wrażenia. Nikt się nie wyróżnił w mojej ekipie, za to Lamey zaprezentował się fatalnie. Wygląda na to, że jeszcze przed końcem okna transferowego będę musiał ściągnąć jakiegoś prawego obrońcę.

Eredivisie, 1. Kolejka 03.08.2013
[-.] Ajax Amsterdam 3:0 (2:0) RKC Waalwijk [-.]
1:0 Fisher [7’]
2:0 de Jong [39’]
3:0 Serero [49’]

MoM: Serero (9.2)
Widzów: 50 193

 

Odnośnik do komentarza

Fenomen - Racja. Mi udało się wypożyczyć tylko rezerwowego bramkarza do Jupiter League, dzięki czemu miałem dodatkowe 2 tysiące euro w budżecie płacowym.
_________________________________

 

Po ośmiu minutach czułem się jak jak nasza reprezentacja w meczu z Ukrainą w Warszawie, gdy również zostali szybko zaskoczeni dwoma skutecznymi ciosami. My otrząsneliśmy się niedługo przed przerwą, gdy lewy obrońca Amieux strzelił prawdopodobnie gola kolejki. Soczyste uderzenie z linii pola karnego nie dało żadnych szans bramkarzowi na obronę. Po zmianie stron nastawiłem drużynę bardziej ofensywnie. Skończyło się na siedemnastu strzałach. Dwa razy gości uratowała poprzeczka, kilka razy golkiper. Mieliśmy bardzo dużego pecha. Niestety w sezon wchodzimy bardzo źle.

Eredivisie, 2. Kolejka 10.08.2013
[15.] RKC Waalwijk 1:2 (1:2) SC Cambuur [9.]
0:1 van Boxel [3’]
0:2 Schepers [8’]
1:2 Amieux [36’]

MoM: Amieux (8.3)
Widzów: 4131

 

 

Odnośnik do komentarza

Jacelinho - Mnie z kolei ciekawi czy Jupiter League w Football Managerze jest takie samo jak w rzeczywistości tzn. 'pocieszne', bo wyniki typu 5:2, 3:4 to norma w tej lidze, gdzie zdaje się pada najwięcej goli ze wszystkich lig europejskich. Początkowo chciałem spróbować w niej sił, podejmując Den Bosch, bo mieszkam na jego przedmieściach, ale wolałem jednak zacząć w najwyższej klasie rozgrywek.
______________________________

 

Ależ fantastycznie zareagowała drużyna po dwóch porażkach. Bałem się, że strata kolejnych trzech punktów może trwale załamać morale zawodników. Ci jednak nie pamiętali o poprzednich meczach i pewnie wygrali w Nijmegen. Pomogli nam gospodarze. Najpierw ich obrońca niepotrzebnie faulował Lamey'a w polu karnym, później pozwolili mu dośrodkować, a Akale wykorzystał zamieszanie, dopadając do piłki i podwyższając prowadzenie. Na koniec dobił ich rezerwowy Barber. Coś niedobrego dzieje się z ekipą NEC. Tak w rzeczywistości jak i w wirtualnej rozgrywce. Gdzie ta drużyna, co rywalizowała z Wisłą Kraków w pucharze UEFA, z Zonneveldem w składzie. Coś mi się wydaje, że to będzie pewniak do spadku w tym sezonie ( w FM bo w rzeczywistości już spadli do Jupiter League w zeszłym sezonie).

Eredivisie, 3. Kolejka 18.08.2013
[11.] NEC Nijmegen 0:3 (0:1) RKC Waalwijk [17.]
0:1 Ivens [31’-k]
0:2 Akale [50’]
0:3 Barber [90’]

MoM: Lamey (8.4)
Widzów: 10 212

 

 

Odnośnik do komentarza

Jacelinho - a dla przeciętnego Niedzielana NEC kojarzy się z pieniędzmi. On za sezon gry w tym klubie zgarniał około dwa miliony złotych. Szkoda, że się nie sprawdził.
_______________________________________

 

Ciekawa musiała być moja mina w czasie drugiej połowy. ADO może nie jest hegemonem w Holandii, ale sezon zaczęli dobrze. Z trzech spotkań wygrali dwa, a jedno zremisowali. W zaskakująco prosty sposób rozprawiliśmy się z nimi dzisiaj. Mimo, że prawą stronę pomocy mam obsadzoną dobrze, to jednak trochę martwiłem się pozbyciem z klubu Castelena, który zdaniem moich skautów był najlepszym skrzydłowym w klubie. Ridder dzisiaj mnie uspokoił. Znakomite zawody, zwieńczone dwoma bramkami i astystą. Niech będzie to jedyna indywidualna pochwała z mojej strony. Pozostali zagrali niewiele gorzej. Martwi mnie tylko jedno: żaden z moich napastników do tej pory nie trafił do siatki. To się musi zmienić.

Eredivisie, 4. Kolejka 24.08.2013
[12.] RKC Waalwijk 5:1 (1:0) ADO Den Haag [2.]
1:0 Ridder [7']
2:0 Abate [52']
3:0 Ridder [53']
4:0 Braber [60']
5:0 Duits [69']
5:1 Sarota [74']

MoM: Ridder (9.4)
Widzów: 5218

 

Odnośnik do komentarza

wenger - dziękuję za czujność. Co dziesięć kolejek będę podawał stan klubowego konta. Obecnie jestem na minusie jakieś 400 000 euro. Budżet płacowy zawsze podaję w formie tygodniówek.
Draken - zastanawiałem się nad takim celem ale historia zdobywania seryjnie trofeów napisze się sama. W końcu chcę zbudować klub o budżecie miliarda euro. Nie wyobrażam sobie zdobycia takiej kasy, nie wygrywając kilka razy Ligi Mistrzów.
______________________________________

Sinusoida. Piszę to ze smutkiem bo nie lubię huśtawki nastrojów. Tak samo jak nie lubię gdy piłkarz gra albo genialny mecz, albo zawala co najmniej dwie bramki. Myślę tu o Lamey'u. Dziś zakończył swój żenujący występ z notą 5.3. Zaczynam poważnie zastanawiać się nad posadzeniem go na ławce. Ma u mnie jeszcze jeden mecz szansy, by to się nie stało. Tak samo jak wypożyczony do nas z KV Mechelen środkowy obrońca van Mosselveld. Nie cieszy mnie ewentualne wpuszczanie dużo słabszych rezerwowych. Lecz każdy zawodnik musi wiedzieć, że będąc najsłabszym ogniwem pożegna się z pierwszą jedenastką, aż to popełnienia błędu przez zastępcę.

Eredivisie, 5. Kolejka 01.09.2013
[16.] Vitesse 4:1 (1:0) RKC Waalwijk [7.]
1:0 Talsma [14']
1:1 Beauguel [46’]
2:1 Havenaar [52']
3:1 Djurdjevic [61']
4:1 Djurdjevic [70']

MoM: Djurdjevic (8.8)
Widzów: 15 643

 

TABELA PO 5. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Utrzymam się w Eredivisie lub nie ale jedno jest pewne: nudno nie będzie. Wyniki zbliżają się do tych hokejowych. Dużą gratką dla kibiców musi być oglądanie mojej drużyny w akcji. W sześciu meczach padło do tej pory 25 bramek, czyli ponad 4 na spotkanie. Narzekałem, że napastnicy nie znajdują sposobu na bramkarzy rywali to proszę. Beauguel zniszczył dziś system. Żaden z innych grajków nawet nie zbliżył się poziomem do młodego Francuza. Strzelał z każdej pozycji, nawet bez asysty. Ma gość talent i dziwiło mnie, że wcześniej był niewidoczny. Mam nadzieję, że przełamał się na dobre.

Eredivisie, 6. Kolejka 14.09.2013
[10.] RKC Waalwijk 4:1 (2:0) NAC Breda [11.]
1:0 Beauguel [10’]
2:0 Beauguel [11’]
2:1 Gilissen [48'-k]
3:1 Beauguel [53’]
4:1 Beauguel [83’]

MoM: Beauguel (9.8)
Widzów: 5138

 

Podsumowanie
Rezerwowy Kenny Anderson oraz Radosavljevic zagrali w tygodniu dla swoich reprezentacji. O ile pierwszy pojawił się w składzie Szkocji U-21, o tyle drugi zagrał w poważnym meczu Słowenii przeciwko Szwajcarii w ramach eliminacji ME we Francji. Zanotował średni (6.5) występ a jego drużyna uległa na swoim boisku 1:4.

Odnośnik do komentarza

Twente mimo niewątpliwej klasy słabo rozpoczęło sezon ligowy. Tylko jedno zwycięstwo i aż cztery porażki. Chciałem, żeby mojej drużynie, bezkompromisowej do tej pory, udało się przywieźć punkt z ciężkiego terenu. Zawodnicy mieli na ten temat inne zdanie. Jakościowo prezentowaliśmy wysoki poziom, skutecznie trzymając gospodarzy z dala od bramki Bonda. Za to sami konstruowaliśmy groźne sytuacje i dwie z nich zakończyły się powodzeniem. Graczem spotkania został Akale, lecz ja bardziej postawiłbym na Sandera Duitsa, asystującego przy obu golach. Jego podania były godne najlepszych lig i znacznie ułatwiły wykończenie akcji. Pierwsze zwycięstwo wyjazdowe, drugie z rzędu. Ciężko nie być optymistą.

Eredivisie, 7. Kolejka 21.09.2013
[14.] Twente 1:2 (1:1) RKC Waalwijk [8.]
0:1 Akale [32']
1:1 Rosales [35']
1:2 Beauguel [82’]

MoM: Akale (8.3)
Widzów: 21 196

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...