Skocz do zawartości

Pre-contract


Rekomendowane odpowiedzi

Umowa, jaką junior podpisuje z klubem, jeśli jest zbyt młody na normalny kontrakt juniorski, określana jest mianem pre-contract. W FM PL eksperymentowałem z promesą kontraktową oraz umową wstępną, ale obie opcje na kolana nie powalają. Zanim walniemy sobie kolejną ankietkę, może ktoś z Was ma lepszy pomysł (albo wie z doświadczenia, jak takie rozwiązanie nazywa się w polskich warunkach)?

Odnośnik do komentarza

Umowa przedwstępna?

O jakie konkretnie rozwiązanie Ci chodzi: umowa, którą junior jest związany z klubem i otrzymuje od niego "kieszonkowe" za parę treningów amatorskich w tygodniu?

Czy umowa zobowiązująca między stronami do zawarcia profesjonalnej, pełnej umowy po osiągnięciu przez zawodnika odpowiedniego wieku?

Jeśli to drugie, to umowa przedwstępna (klasycznie: umowa, w której strony zobowiązują się do zawarcia określonej umowy w przyszłości) pasuje dla mnie idealnie.

Odnośnik do komentarza

Umowa wstępna jak najbardziej.

 

Karta identyfikacyjna? To chyba raczej do non-contract.


Umowa przedwstępna?

O jakie konkretnie rozwiązanie Ci chodzi: umowa, którą junior jest związany z klubem i otrzymuje od niego "kieszonkowe" za parę treningów amatorskich w tygodniu?

Czy umowa zobowiązująca między stronami do zawarcia profesjonalnej, pełnej umowy po osiągnięciu przez zawodnika odpowiedniego wieku?

Jeśli to drugie, to umowa przedwstępna (klasycznie: umowa, w której strony zobowiązują się do zawarcia określonej umowy w przyszłości) pasuje dla mnie idealnie.

To drugie

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, wyrobienie tej karty oznacza, że nie można ot tak sobie opuścić klubu jak się skończy 18 lat. De facto jest to pierwszy rodzaj kontraktu, gwarantujący klubowi, że nie odejdziemy za free bez ich zgody.

Odnośnik do komentarza

Wobec tego umowa przedwstępna pasuje jak najbardziej. Co prawda ta co do zasady nie może zostać zawarta przez małoletniego, ale jako nazwa umowy, mocą której dwie strony zobowiązują się do zawarcia profesjonalnego kontraktu po jakimś czasie (tu termin do osiągnięcia pełnoletności zawodnika) pasuje świetnie i najlepiej ze wszystkich instytucji stosowanych przez prawo polskie, bo dokładnej nazwy takiej umowy dla małoletniego zawodnika nie ma (lub przynajmniej ja jej nie kojarzę).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...