Skocz do zawartości

Droga jest długa, ale mamy czas...


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Yarm to małe miasteczko położone w północno-wschodniej Anglii. Zamieszkuje je niecałe 10 tysięcy ludzi. Nic więc dziwnego, że jako osoba z małego miasteczka, poczułem się tu jak w domu. Niedawno zdobyłem wszystkie potrzebne papiery i wreszcie mogłem w pełni oddać się swojej pasji - footbolowi. Przejdę od razu do sedna sprawy, a więc do Yarm FC. Co to? Gdzie to gra? Słuszne pytania, na które kilka dni temu sam nie umiałbym odpowiedzieć. Yarm FC to amatorski klub piłkarski, występujący na co dzień w angielskiej 12. lidze. Gramy w Teesside Football League Division 2. W lidze jest 13 zespołów. Media prognozują, że skończymy na samym dnie tabeli. Dwie pierwsze drużyny awansują. Klub jest młody, bo został założony dwa lata temu, czyli w 2011 roku. Klub nie ma zatem prawie żadnej przeszłości, nigdy nie grał wyżej niż 12. liga. Moim zadaniem będzie zbudowanie przyszłości tego klubiku.

 

CiWJqJh.png

 

Poziom obiektów klubowych jest zatrważający. Głównie dlatego, że ich... nie ma (poza bazą treningową, która, o dziwo, ma aż 3 gwiazdki). Poza mną i prezesem w klubie nikogo nie było. W ciągu miesiąca ściągnąłem trenera, scouta i asystenta. Zawodników nie ma co pokazywać, bo wszyscy są podobnie beznadziejni. Kadra jest szeroka, jest w niej 27 zawodników. Zawodnicy są bardzo młodzi, przeważnie 17 i 18 latkowie.

 

Sparingi wypadły nam słabo. Graliśmy z 2. zespołem i juniorami (nikt inny nie chciał grać), a mimo to nie wygraliśmy ani razu, a nawet raz przegraliśmy. Szykuje się trudny sezon.

 

________________________________________________________

Witam ponownie po miesięcznej przerwie. Znowu poczułem głód FMa :) Nigdy nie grałem tak nisko, więc jest to dla mnie nowość. Karierę będę opisywał w miesięcznych raportach, bo przy opisywaniu każdego meczu kariera ciągnęła by się w nieskończoność. Poza tym opisywanie meczów wychodzi mi raczej słabo i zdecydowanie wolę opcję miesięczną. Mam nadzieję, że Was choć trochę zaciekawiłem.

Odnośnik do komentarza

Łomatko aż 12. liga :O Przy optymistycznym założeniu można w jednym klubie spędzić nawet 15 lat, a nadal końca nie widać. Spore wyzwanie nie tylko dla umiejętności menedżera, ale też zwykłej motywacji, by po wielu sezonach się nie znużyć.

Odnośnik do komentarza

Jak już wspominałem, bukmacherzy przewidują, że zajmiemy ostatnie miejsce w tabeli. Guzik mnie to obchodzi, bo nikt o zdrowych zmysłach nie bawiłby się w przewidywanie końcowej tabeli w 12. lidze! Pozwala mi to mieć nadzieję, że ci "fachowcy" znają się tak samo na futbolu, jak moi piłkarze - prawie wcale.

 

Gdy moje zażenowanie poziomem klubu opadło, zacząłem przeglądać raporty mojego jedynego scouta. Miałem co przeglądać, bo już na dzień dobry dostarczył mi informacji na temat prawie 800 zawodników! Odfiltrowanie z nich najlepszych było sztuką niebywale trudną i nużącą. Wg. mojego scouta (ocenianie um. 2, pot. 3) wszyscy (a przynajmniej znakomita większość) ci zawodnicy zasłużyli na polecenie w postaci pięciu gwiazdek potencjału, jak i umiejętności. Doszedłem do wniosku, że tak na prawdę, to potrzebujemy obecnie tylko bramkarza. Zatrudniłem (?) Shauna Penna. Na zdjęciu jest porównany z naszym drugim (drugim w sensie kolejnym) bramkarzem. Nie mogę się doczekać, aż któremuś z nich przyjdzie stanąć w bramce w oficjalnym meczu. To będzie dobry cyrk.

 

Uważam, że optymalny rozmiar kadry to 22 zawodników - dwie różne jedenastki. Do takiego rozmiaru zawęziłem też kadrę pierwszego zespołu. Nie przejmujcie się, że nie znacie zawodników. Sam ich nie znam. Przeglądając na szybko ich umiejętności (nie za bardzo miałem co przeglądać, gdyż ich umiejętności można z łatwością odgadnąć) natknąłem się na ciekawy przypadek. Oto moi dwaj defensywni pomocnicy - http://i.imgur.com/5x5lEeL.jpg (przy okazji jedni z najlepszych zawodników w klubie, o ile nie najlepsi). Poza wyglądem i wiekiem, niczym się nie różnią.

 

Taktyka nie mogła być skomplikowana. Postawiłem na ustawienie 4-1-2-2-1 i grę z kontry.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...