Skocz do zawartości

Tworzymy "Invincibles"


lad

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że Meler naciska, postanowiłem stworzyć ten temat na szybko :)

 

Wymyśliłem sobie, że postaram się odtworzyć, moim zdaniem, perfekcyjną drużynę zbudowaną przez Wengera na początku XXI wieku. Drużynę, która w latach 2003-2004 zanotowała 49 meczów bez porażki i pobiła rekord Nottingham Forest (42). Oczywiście największym osiągnięciem ówczesnych Kanonierów było wygranie ligi bez ani jednej porażki na koncie. Postaram się odtworzyć te osiągnięcie (niekoniecznie w pierwszym sezonie) z... Tottenhamem.

 

Tradycyjnie już, tworzenie taktyki i systemu gry zacząłem od czytania o tym, jak prezentował się on w rzeczywistości i obejrzenia

. Poniżej linki z których korzystałem:

http://www.zonalmarking.net/2010/02/12/teams-of-the-decade-9-arsenal-2001-04/

http://footballperformanceanalysis.com/2013/01/10/the-invincibles-arsenal-2003-04-analysis-1-squad-and-formation/

http://footballspeak.com/post/2012/03/30/Legacies-Of-Invincible.aspx

 

Podstawową formacją tamtej drużyny było więc 442 lub 4411. Myślę, że ta pierwsza formacja bardziej odpowiadałyby rzeczywistości (Bergkamp cofał się głęboko), ale chciałbym wykorzystać Christiana Eriksena w roli Bergkampa, a w roli napastnika niestety raczej się nie sprawdzi.

 

Według mnie, system ten wygląda następująco:

 

Zfq6RNV.jpg

 

Nie wiem co prawda kilku rzeczy, m.in. czy rola kompletnego napastnika będzie odpowiadała grze Henry'ego, jak będzie on współpracował z ofensywnym pomocnikiem i czy płynny styl pozwoli mojemu lewemu obrońcy na grę a'la Ashley Cole, ale od tego mam sparingi/mecze, których analizę tutaj przedstawię. Szczegóły, dlaczego wybrałem taką mentalność i styl gry (myślę, że to będzie najciekawsze) opiszę później, bo niestety teraz muszę wychodzić.

 

Jeśli macie jakieś pomysły - zapraszam do dyskusji. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć system nie do pokonania ;)

Odnośnik do komentarza

Indywidualne polecenia ustawiłem na razie tylko lewemu pomocnikowi, który ma ścinać do środka i zagrywać więcej ryzykownych podań. Tak jak robił to Robert Pires :)

 

Adebayor? Nie ta technika, nie ta kreatywność i nie ta inteligencja. No i to zupełnie inny profil piłkarza.

Odnośnik do komentarza

Indywidualne polecenia ustawiłem na razie tylko lewemu pomocnikowi, który ma ścinać do środka i zagrywać więcej ryzykownych podań. Tak jak robił to Robert Pires :)

 

Adebayor? Nie ta technika, nie ta kreatywność i nie ta inteligencja. No i to zupełnie inny profil piłkarza.

Z tym bym polemizował akurat ;)

Moim zdaniem świetnie by się nadał, ale to Twoja wizja.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co prawda kilku rzeczy, m.in. czy rola kompletnego napastnika będzie odpowiadała grze Henry'ego, jak będzie on współpracował z ofensywnym pomocnikiem i czy płynny styl pozwoli mojemu lewemu obrońcy na grę a'la Ashley Cole, ale od tego mam sparingi/mecze, których analizę tutaj przedstawię.

 

 

Rola kompletnego napastnika w FM jest żywcem zdarta z Henry'ego, tyle że wyszło to średnio.

Płynny styl i kontrola bardzo dobrze robią bocznym obrońcom, więc się o styl Cole'a nie martw.

Zdecydowanie jednak odradzam Szukanie gry.

 

A w roli Bergkampa ja bym widział Adebayora.

To porównanie uznaję za obraźliwe. Dla obu.

Nie mają bowiem ze sobą nic wspólnego (dla niewtajemniczonych: akcent na NIC!).

Odnośnik do komentarza

Eriksena akurat w roli Bergkampa jak najbardziej można spróbować(choć boli to niskie wykańczanie akcji u Duńczyka :/ ), większy problem widziałbym z próbą zrobienia z Soldado Henryego... ;) Sugerowałbym raczej spróbować w roli takiej uniwersalnej K10...Lamelę. W FMie jest srogo przepakowany i naprawdę ma solidne statystyki by pełnić taką funkcję.

Odnośnik do komentarza

 

A w roli Bergkampa ja bym widział Adebayora.

To porównanie uznaję za obraźliwe. Dla obu.

Nie mają bowiem ze sobą nic wspólnego (dla niewtajemniczonych: akcent na NIC!).

 

Mam tak samo gdzieś Twoją opinię jak Ty moją ;)

Moim zdaniem Adebayor ma z pewnością predyspozycje by grać podobnie jak Bergkamp, nie wiem zresztą czy kiedy był jeszcze w Arsenalu gra nie wyglądała podobnie kiedy współpracował z TH.

A poniższy filmik udowadnia, że Adebayor to żaden Rasialdo. Ma technikę, wizję gry i z pewnością błyskotliwość ;)

https://www.youtube.com/watch?v=UoTs_H3vA78

 

zresztą tu też można pewne rzeczy dostrzec ;)

https://www.youtube.com/watch?v=_2b5YrIbZUs

Odnośnik do komentarza

 

Zdecydowanie jednak odradzam Szukanie gry.

A to ciekawe. Dlaczego?

 

Będą robić co będą umieć, a że będą umieć co innego niż Arsenal....

 

 

Mam tak samo gdzieś Twoją opinię jak Ty moją ;)

Moim zdaniem Adebayor ma z pewnością predyspozycje by grać podobnie jak Bergkamp, nie wiem zresztą czy kiedy był jeszcze w Arsenalu gra nie wyglądała podobnie kiedy współpracował z TH.

A poniższy filmik udowadnia, że Adebayor to żaden Rasialdo. Ma technikę, wizję gry i z pewnością błyskotliwość ;)

 

 

Predyspozycje to on ma, tyle że dużo lepiej umie robić co innego. Próba zrobienia z niego K10 to będzie łapanie motyla reklamówką. Można? Można. Tylko po co skoro wokół leżą siatki na motyle?

I pozbądź się stereotypów w ocenie zawodników. Rasiak niejednego mógłby techniki poduczyć. Byłem. Widziałem.

Odnośnik do komentarza

http://www.bankfotek.pl/image/1717387

 

Dennis Bergkamp w całej swej okazałości, gdzie tam podobieństwo do Adebayora? co prawda tu już nieco "podupadnięty", ale akurat z okresu, gdy Arsenal miał swoją fantastyczną serię gier bez porażki. No i co to za szatański pomysł, żeby odtwarzać Arsenal Tottenhamem? =)

 

(Akurat swoim Yeovil Town - dwa awanse z rzędu, z Conference do 3rd Division, i z 3rd do 2nd, o trzeci może być ciężko - wpadłem na Arsenal w Pucharze Ligi)

Odnośnik do komentarza

Adebayor jako Bergkamp? Bitch please

Nigdzie nie pisałem, że jest drugim Bergkampem, bo takiego nie bedzie nigdy :] pisałem jedynie w kontekscie pełnienia podobnej fukncji... W filmiku bardziej DB pełni rolę odgrywającego aniżeli K10 ;)

 

 

 

Zdecydowanie jednak odradzam Szukanie gry.

A to ciekawe. Dlaczego?

 

Będą robić co będą umieć, a że będą umieć co innego niż Arsenal....

 

 

Mam tak samo gdzieś Twoją opinię jak Ty moją ;)

Moim zdaniem Adebayor ma z pewnością predyspozycje by grać podobnie jak Bergkamp, nie wiem zresztą czy kiedy był jeszcze w Arsenalu gra nie wyglądała podobnie kiedy współpracował z TH.

A poniższy filmik udowadnia, że Adebayor to żaden Rasialdo. Ma technikę, wizję gry i z pewnością błyskotliwość ;)

 

 

Predyspozycje to on ma, tyle że dużo lepiej umie robić co innego. Próba zrobienia z niego K10 to będzie łapanie motyla reklamówką. Można? Można. Tylko po co skoro wokół leżą siatki na motyle?

I pozbądź się stereotypów w ocenie zawodników. Rasiak niejednego mógłby techniki poduczyć. Byłem. Widziałem.

 

Chodziło mi jedynie o niedocenianie jego potencjału, do Rasiaka nic nie mam ;)

Przedstawiłem jedynie swóją wizję, a tu taka polemika i pojazd .... zluzujcie majty, nie macie w życiu większych problemów? ;)

Odnośnik do komentarza

Nie dziw się, że ludzie na Ciebie najechali skoro porównałeś Adebayora do Bergkampa. Przecież to niepojęte.

 

@Piotr Sebastian - Zrównoważony styl gry w najlepszy sposób pozwala na oddanie gry tercetu Cole-Pires-Henry, a w szczególności obiegania lewego obrońcy. W skrócie (kiedyś postaram się opisać w szczegółach) zrównoważony styl opiera się na trzech poziomach - obrona, wsparcie, atak. W tym momencie mój lewy obrońca ma wyższą mentalność od lewego pomocnika, więc będzie grał od niego wyżej w ofensywie. Co do szukania gry, zrezygnowałem z tego na rzecz większej swobody (gram Tottenhamem, w którym mam sporo kreatywnych zawodników) i kilku instrukcji indywidualnych. Powoli robię dokładny opis, więc cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...