Skocz do zawartości

Pre-season


lad

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem kilka postów odnośnie okresu przed sezonem i kilku użytkowników twierdziło, że nie bardzo wie, co powinni robić. Ja mam bardzo prosty sposób na zbudowanie formy na start sezonu. Oto i on.

 

Rzeczami na których skupiam swoją uwagę podczas okresu przygotowawczego są:

- morale

- kondycja

- znajomość taktyki i zgranie zespołu

 

Morale

 

Dobrze jest mieć zawodników o wysokim morale na początku sezonu, ponieważ niemal zawsze przekłada się to na dobrą formę zespołu. Najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie pełni zadowolenia w drużynie jest granie sparingów z zespołami o bardzo niskiej reputacji. Nie powinniśmy mieć problemów z gromieniem ich, a to będzie prowadziło do szczęścia w zespole. W moich Rangers wyglądało to tak:

 

2122PYT.jpg

 

 

Kondycja

 

Wiadoma sprawa - okres przygotowawczy polega na doprowadzeniu zawodników do pełni sił i formy, by mogli z miejsca załatać luki powstałe w zespole podczas pierwszych tygodni nowego sezonu i byli gotowi do wejścia do gry "z miejsca". By to osiągnąć, dzielę przed sezonem zespół na dwie jedenastki (plus 4-5 juniorów, którymi rotuję), które ogrywam po 45. minut w każdym meczu. Zmieniam swoją filozofię jedynie w przypadku, gdy któryś z zawodników wraca po kontuzji i potrzebuje więcej czasu, by dojść do optymalnej dyspozycji - wtedy dostaje ode mnie więcej czasu na boisku.

 

Znajomość taktyki i zgranie zespołu

 

Czyli pasek, który ma dla mnie kluczowe znaczenie. Im szybciej się wypełni, tym zespół będzie grał lepiej i wypełniał nasze założenia. Da się to osiągnąć przed rozpoczęciem sezonu - wymaga to rozegrania około 11 meczów towarzyskich (nie ma znaczenia jacy zawodnicy będą występować w tych meczach) i ustawienia odpowiednio treningu (o tym poniżej).

 

Trening

 

Jeśli chcecie szybko osiągnąć pełnię znajomości taktyki i popracować nad kondycją swojego zespołu w okresie przygotowawczym, okno z treningiem powinno wyglądać tak:

 

6JJ5CKV.jpg

 

 

To właśnie trening meczowy odpowiada za znajomość taktyki naszych graczy, więc ważne jest przesunięcie suwaka przy planowaniu, tak by nasi zawodnicy spędzali 50% swojego czasu podczas treningu na szlifowaniu kondycji i pozostałych 50% na naukę taktyki - dzięki temu będą w pełni gotowi na pierwszy mecz w sezonie :)

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania - śmiało.

Odnośnik do komentarza

U mnie wygląda to bardzo podobnie. Z dokładnością do tego, że sparingi lubię pograć z takimi ekipami, żeby trochę zarobić na meczach. A ostatnie dwa, może trzy mecze to sparingi z ogórkami, żeby nabić morale. Mecze gra za mnie asystent. Dla mnie forma w sparingach nie jest wyznacznikiem, a musiałbym dbać, żeby każdy zawodnik był ograny.

Odnośnik do komentarza

Sparingi też można grać dla kasy. Jadę np. moim San Lorenzo do Europy i gram sobie z Barceloną czy Bayernem i dostaję po bańce za mecz.

Jak najbardziej. Zapomniałem napisać o zgraniu zespołu, ale ograniczę się do jednego zdania - jeśli nie przeprowadziło się wielu transferów/nie przeniosło wielu zawodników z młodzieżówki do pierwszego zespołu, znajomość taktyki powinna być na wysokim poziomie. Wtedy faktycznie bardziej opłaca się grać sparingi dla kasy.

Odnośnik do komentarza

U mnie wygląda podobnie jak u Lindrosa. Zaczynam Pre-season 2-3 meczami z ogórkami, potem z 3-4 mecze z mocniejszymi ekipami (dla kasy, albo po to aby sprawdzic nowe nabytki w prawdziwych warunkach) i na koniec nabijam morale. W pre seasonie gram z 10-12 meczów.
PS. Jak wygląda u was przygotowanie w przerwie miedzy rundami.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio robię tak jak Vami, ustawiam jak najwięcej sparingów za dobrą kasę. Akurat gram teraz w drugiej lidze czeskiej i najwięcej płacą jakieś niemieckie szparagi z niskich lig, więc i tak wszystko wygrywam, a morale skacze do góry. Dla mnie najważniejsze w tym momencie jest odbudowanie kondycji i poznanie taktyki. Morale to rzecz drugoplanowa, bo może je poprawić na inne sposoby.

 

P.S. Ostatnio prowadzenie sparingów zostawiam asystentowi, bo mnie to nudzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...