Skocz do zawartości

[FM12] Same porażki w III lidze...


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

gram drużyną, która występuje w III lidze polskiej. Pomyślałem sobie - stworzę wielką drużynę. Powoli, krok po kroku, będę piął się z nią do góry, aż w końcu zagram w Ekstraklasie. Niestety rzeczywistość zweryfikowała moje plany.

Przegrywam wszystkie mecze. 0:4, 0:3, 0:5, 0:7, długo by wymieniać. A najgorsze jest to, że o ile na początku miałem dużo fanu z tego, że objąłem najgorszą drużynę w lidze i muszę pogłówkować, aby coś z nią osiągnąć, to jednak moja cierpliwość osiągnęła zenitu i po prostu jestem wkurwiony. Wkurwiony dlatego, że nijak nie potrafię ustalić taktyki. I to nie jest tak, że jestem kompletnym amatorem. W przeszłości potrafiłem wprowadzać polskie drużyny do europejskich pucharów, a naprawdę dobrymi klubami wygrywałem Ligę Mistrzów.

Mam do was prośbę - na co mogę zwrócić uwagę? Co mógłbym poprawić? Nie chciałbym ściągać dobrej, gotowej taktyki z neta, bo to zepsuje zabawę. Mój post na forum traktuję w kategorii... kursokonferencji. Powiedzmy, że jestem trenerem z prowincjonalnego klubu i pojechałem na konferencję trenerów, aby się czegoś nauczyć... :)

Z góry dzięki za pomoc. Jeżeli założyłem temat w złym dziale, to przepraszam. W górę wzięły nerwy i bardzo późna pora :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Panowie,

 

gram drużyną, która występuje w III lidze polskiej. Pomyślałem sobie - stworzę wielką drużynę. Powoli, krok po kroku, będę piął się z nią do góry, aż w końcu zagram w Ekstraklasie. Niestety rzeczywistość zweryfikowała moje plany.

 

Przegrywam wszystkie mecze. 0:4, 0:3, 0:5, 0:7, długo by wymieniać. A najgorsze jest to, że o ile na początku miałem dużo fanu z tego, że objąłem najgorszą drużynę w lidze i muszę pogłówkować, aby coś z nią osiągnąć, to jednak moja cierpliwość osiągnęła zenitu i po prostu jestem wkurwiony. Wkurwiony dlatego, że nijak nie potrafię ustalić taktyki. I to nie jest tak, że jestem kompletnym amatorem. W przeszłości potrafiłem wprowadzać polskie drużyny do europejskich pucharów, a naprawdę dobrymi klubami wygrywałem Ligę Mistrzów.

 

Mam do was prośbę - na co mogę zwrócić uwagę? Co mógłbym poprawić? Nie chciałbym ściągać dobrej, gotowej taktyki z neta, bo to zepsuje zabawę. Mój post na forum traktuję w kategorii... kursokonferencji. Powiedzmy, że jestem trenerem z prowincjonalnego klubu i pojechałem na konferencję trenerów, aby się czegoś nauczyć... :)

 

Z góry dzięki za pomoc. Jeżeli założyłem temat w złym dziale, to przepraszam. W górę wzięły nerwy i bardzo późna pora :) Pozdrawiam :)

pokaż screena z taktyką i graczami, jakich masz do dyspozycji.

 

 

Zawsze dopasuj graczy do taktyki!!

Odnośnik do komentarza

 

pokaż screena z taktyką i graczami, jakich masz do dyspozycji.

 

Tzn. mam zrobić zdjęcia wszystkim zawodnikom (umiejętności + ustawienia indywidualne + drużynowe)? to z 25 screenów będzie, matko :D

 

A co to w ogóle oznacza, "ustawiaj zawodników do taktyki"? Wiem, tak się mówi, ale co to oznacza w praktyce?

Odnośnik do komentarza

Jak grasz taktyką, gdzie skrzydłowi mają dośrodkowywać piłki, to znaleźć musisz graczy z jak najlepszymi takimi statystykami. Dalej - przykładowy OPŚ jak ma ustawione strzały z dystansu, to znajdź takie, co to potrafi. Gracz ze strzałami z dystansu 7 nie będzie dobrze sobie radził na tej pozycji, itd itd.

Odnośnik do komentarza

"Dopasowywać taktykę do graczy" - w prostych słowach chodzi o to, by nie wtłaczać piłkarzy w swoje ustawienie na pozycje, które nie są ich naturalnymi. Czyli jeśli Twoją ideą jest ustawienie 4-4-2 z wysuniętymi bocznymi obrońcami (defensywny boczny pomocnik), a nie masz takowych w składzie, to lepiej będzie zagrać tradycyjnie ustawioną defensywą, z nominalnymi bocznymi obrońcami. Będą wtedy czuć się lepiej. To samo, gdy w ogóle nie masz w drużynie bocznych defensorów - wtedy gramy trójką w obronie. To samo w drugiej linii. Gdy brakuje w składzie defensywnego pomocnika, nie ma sensu stosować ustawienia uwzględniającego tę pozycję. I tak dalej, i tak dalej. Ja osobiście ustawiam gracza na nienominalnej pozycji jedynie w skrajnych przypadkach, na przykład jak w trakcie meczu skrzydłowy dozna kontuzji, a na ławce mam już tylko środkowych pomocników.

 

Nie wiem, jak Wy, ale ja osobiście odnoszę wrażenie, jakby w FM były po prostu takie drużyny, z którymi pewnej granicy się przekroczyć nie da. Różne tego powody - zbyt mała reputacja, miasto położone na zbyt dużym zadupiu, itp. Już niejeden raz zdarzało mi się rezygnować z prowadzenia danej drużyny, bo po prostu staliśmy już w miejscu od pewnego momentu i nie było żadnych perspektyw na więcej.

 

To samo jest z niektórymi ligami. Ja na przykład w FM 2006 omijam szerokim łukiem ligę francuską. Podejmowałem się tam już wyzwań, startując zazwyczaj z Championnat National, i zawsze po awansie nie dało się utrzymać w wyższej klasie rozgrywkowej. Raz po kilkunastu sezonach objąłem Troyes, które już drugi sezon zębami i łokciami walczyło o utrzymanie w Ligue 2. Wiele drużyn wyprowadzałem już z niższych lig do ekstraklas (m.in. w Anglii i Niemczech), więc uznałem to za ciekawe wyzwanie. A efekt był taki, że mecz za meczem przegrywaliśmy bardzo wysoko, niezależnie od moich ruchów kadrowych i taktycznych, więc nabrałem przekonania, że liga francuska po prostu taka jest. Warto więc się zastanowić, czy w dwunastce w Polsce nie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza

 

 

pokaż screena z taktyką i graczami, jakich masz do dyspozycji.

 

Tzn. mam zrobić zdjęcia wszystkim zawodnikom (umiejętności + ustawienia indywidualne + drużynowe)? to z 25 screenów będzie, matko :D

 

A co to w ogóle oznacza, "ustawiaj zawodników do taktyki"? Wiem, tak się mówi, ale co to oznacza w praktyce?

 

tak jak napisał MaKK, szukaj graczy, którzy są dobrzy na danej pozycji. Na III ligę to wystrczy zawodnik, który ma główny atrybut powyżej 10. No i najlepiej jaby gracze mięli atrybuty pracowitość i praca drużynowa (nie wiem, czy to jest w eFeMie - po angielsku Teamwork) tez dosyć wysoki.

 

 

Co do screenów, to chciałem się dowiedzieć ilu masz graczy na jakie pozycje.

Odnośnik do komentarza

Co to za biadolenie w ogóle. Jak masz przekonanie do jakiegoś ustawienia to je wciskasz wszędzie,gdzie się tylko da. Nie patrzysz czy wymaga to od Ciebie sprzedania 1 czy 5 graczy. Na tym poziomie,co on gra można spokojnie zakontraktować kliku potrzebnych piłkarzy,bo i tak wszyscy są marni.

 

Powiedz lepiej jak przebiegają Twoje mecze? Jesteś totalnie dominowany przez rywali i nie stwarzasz sobie sytuacji? Mecze są wyrównane i rywale mają więcej szczęścia? Czy raczej prowadzisz grę,ale popełniacie więcej błędów przez co w konsekwencji przegrywacie?

Odnośnik do komentarza

 

 

Powiedz lepiej jak przebiegają Twoje mecze? Jesteś totalnie dominowany przez rywali i nie stwarzasz sobie sytuacji? Mecze są wyrównane i rywale mają więcej szczęścia? Czy raczej prowadzisz grę,ale popełniacie więcej błędów przez co w konsekwencji przegrywacie?

 

Tak, jestem dominowany przez przeciwnika. Oddaję 1-2 strzały w meczu, przeciwnik 17-20 :/

 

 

@ ludek - jaką formacją grasz? W FM12 najlepsze było 4-2-3-1 z szybkim napadziorem, kosić można było wszystko ;)

 

Wiesz co? Akurat teraz dzisiaj od rana siedzę na jednym meczu cały czas i z ciekawości robię save/load po jednym meczu, obojętnie czy wygram, czy przegram. Robię to po to, bo sprawdzam na jednym przeciwniku różne taktyki.

Ale generalnie staram się grać 4 obrońcami, 1 defensywnym. A z przodu to już różnie próbuję. Więc nie mam jednej stałej taktyki, bo ciężko w moim przypadku o taką, jeżeli żadna nie działa :/

 

Co do screenów, to wstawię niedługo.

Odnośnik do komentarza

Odradzam grę 4-4-2 ;)

Ja mam dwa ustawienia 4-2-3-1 i 4-2-2-2, polecenia drużynowe są takie same. Indywidualne dla skrzydłowych i napastnika w tych formacjach lekko się różnią.

Nie mówię, że to taktyki nie do pokonania, ale w każdej drużynie przynosiły mega efekty. Choćby w trzecioligowym Stranraer, gdzie potrafiłem nimi pokonać Celtic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...