Skocz do zawartości

NBA, where the game happens


millo

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że często będzie dość chaotycznie, bo to nie będzie coś w stylu opka FM-owego. Ot uznałem, że trochę popiszę o graniu w MyGM w nowej wersje NBA od 2k. Zwykle zaczynałem mnóstwo karier i co parę meczów nowa, a tak to może będę miał motywację na zagranie chociaż jednego pełnego sezonu. Nie ma draft classu na moddingwayu jeszcze, więc DC 2017 wezmę auto od 2k. Slidersy takie: http://www.operationsports.com/forums/nba-2k-basketball-sliders/891116-pokes-nba-2k17-superstar-sliders.html


Poziom Superstar, jak wyniki będą za dobre to przejdę na HoF. Postanowiłem też wykorzystać nową opcję dodaną przez 2k, a więc rozpoczęcie gry w offseason. Nie ma więc od startu Duranta w GSW, a on czy LeBron to FA, zobaczymy co wybiorą. Draft również od nowa. Może być ciekawiej, dzięki temu może nie będzie super Warriors, a liga bardziej wyrównana, no i raz to przesymulowałem to zauważyłem trochę rozważniejsze kontrakty. Wszystkie ważniejsze transakcje postaram się tu wypisać, tak samo draft, to pewnie będzie najdłuższy wpis w całej serii, ale zawsze ten moment sezonu podoba mi się najbardziej :D.


Kontrakty na sezon 2016/2017 na starcie mieli następujący zawodnicy:


PG: Michael Carter-Williams (T) / Tyler Ennis (T)

SG: Khris Middleton / Rashad Vaughn

SF: Giannis Antetokounmpo (T) / Damien Inglis (T)

PF: Jabari Parker (T) / Johny O'Bryant (T)

C: Greg Monroe / John Henson


(T) - team option


W drafcie wylosowaliśmy #11, będziemy mogli też wykorzystać wybory #36 i #38 już w drugiej rundzie. Pierwszej piątki zmieniać nie planowałem, więc celowałęm po prostu we wzmocnienie ławki, potrzebowaliśmy przede wszystkim strzelca.


Jeszcze przed draftem musiałem zgromadzić sztab szkoleniowy. Najważniejszy ruch to przedłużenie umowy z Jasonem Kiddem, który podpisał 16/4.


Czołowa 14 Draftu 2016:


#1 Marquese Chriss [PF, 71] - Timberwolves

#2 Ben Simmons [sF, 79] - Lakers

#3 Brandon Ingram [sF, 78] - Magic

#4 Buddy Hield [sG, 75] - 76ers

#5 Kris Dunn [PG, 77] - Celtics

#6 Jaylen Brown [sF, 74] - Suns

#7 Dragan Bender [C, 72] - Jazz

#8 Jamal Murray [sG, 75] - Nuggets

#9 Deyonta Davis [PF, 69] - Rockets

#10 Christos Amanatidis [C, 70] - Jazz

#11 Denzel Valentine [sF, 72] - Bucks

#12 Dejounte Murray [PG, 70] - Raptors

#13 Thon Maker [C, 71] - Suns

#14 Taurean Prince [sF, 71] - Bulls


#36 Henry Ellenson [C, 70] - Bucks

#38 Spencer Winter [sG, 64] - Bucks


Trade'y w trakcie draftu:


Jazz trade: Favors + 2 round pick 2016 <-> Pelicans trade: 1 round pick 2016

Rockets trade: Patrick Beverley + 1 round pick 2017 <-> Kings trade: 1 round pick 2016 + Marco Belinelli

Jazz trade: 1 round pick 2016 + Joe Ingles <-> Raptors trade: 1 round pick 2016 (via Nuggets)


Najbardziej dziwią wybory Jazz, zwłaszcza przy Gobercie w rosterze. Ja poszedłem po strzelca, któego potrzebowaliśmy, a Denzel powinien być ważnym członkiem rotacji. Oba picki z 2 rundy chciałem podpisać, ale gra coś przeskoczyła i tylko Valentine'a mamy, może z FA uda się chociaż Ellensona ściągnąć. Później nie skorzystałem z opcji O'Bryanta oraz Inglisa.


Teraz czas na zapis najważniejszych ruchów z FA:


Bucks:


Matthew Dellavedova 8/2 + Team Option

Meyers Leonard 8/2

Henry Ellenson 2.5/1 + Team option

Spencer Winter 543k/1 + Player option

Steve Novak 1.55/1 + Player option

E'Twaun Moore 1.25/1 + Team option


Pozostałe zespoły:


LeBron James 132/4 -> Pacers

DeMar DeRozan 113/4 -> Raptors

Andre Drummond 94.44/4 -> Pistons

Hassan Whiteside 94.44/4 -> Heat

Bradley Beal 120/5 -> Wizards

Dirk Nowitzki 39.36/2 -> Blazers

Kevin Durant 144.64/5 -> Thunder

Al Horford 113.33/4 -> Hawks

Dwayne Wade 88.68/3 -> Timberwolves

Pau Gasol 54.97/3 -> Magic

Rajon Rondo 60.53/4 -> Spurs

Harrison Barnes 59.37/3 -> Blazers

Jordan Clarkson 19.10/2 -> Lakers

Dwight Howard 85.96/3 -> Rockets

Ryan Anderson 63.87/4 -> Wizards

Al Jefferson 44.55/4 -> Blazers

Chandler Parsons 47.45/3 -> Mavericks

Kent Bazemore 16.35/2 -> Hawks

Luol Deng 21.06/3 -> Heat

Evan Turner 28.64/4 -> Celtics

Mike Conley 113.33/4 -> Memphis

Nicolas Batum 69.07/4 -> Hornets

Evan Fournier 58.58/4 -> Magic

Eric Gordon 27.83/3 -> Pelicans

J.R. Smith 34.59/5 -> Cavaliers

Bismack Biyombo 43.55/3 -> Raptors

Jared Sullinger 28.53/3 -> Warriors

Dario Sarić 59.74/3 -> Hornets

Georgios Papagiannis 68.77/3 -> Mavericsk :o

Tyler Johnson 12.68/3 -> Hawks

Courtney Lee 10.61/3 -> Hawks


Roster na sezon 2016/2017:


PG: Michael Carter Williams / Matthew Dellavedova / Tyler Ennis

SG: Khris Middleton / E'Twaun Moore / Spencer Winter

SF: Giannis Antetokounmpo / Denzel Valentine / Rashad Vaughn

PF: Jabari Parker / Meyer Leonard / Steve Novak

C: Greg Monroe / John Henson / Henry Ellenson


Chciałem przedłużyć Baylessa, ale ten wybrał ofertę z Houston, szkoda bo duet combo guardów Delly + Bayless z ławki to byłaby spora moc, ale Moore również powinien dać radę. Jak widać poszedłem w zwiększenie spacingu, ale przy takim składzie to nic dziwnego, w końcu z S5 tylo Middleton ma trójkę. Dwa training campy wykorzystałem na naukę rzutów dla Antka oraz Parkera, choć obaj dalej nie są w tym mistrzami, medium mają jednak niezły, zwłaszcza Jabari.


To teraz jeszcze przedstawię Power Ranking utworzony przez NBA.com i S5 + 6th man każdego z zespołów:


#1 Warriors - Curry, Klay, Igoudala, Green, Sullinger + Livingston

#2 Pacers - Hill, Ellis, George, James, Turner + Miles

#3 Clippers - Paul, Redick, Ross, Griffin, Jordan + Beasley

#4 Spurs - Rondo, Green, Leonard, Aldridge, Olynyk + Parker

#5 Pelicans - Holiday, Gordon, Evans, Davis, Ezeli + Favors

#6 Thunder - Westbrook, Waiters, Durant, Ibaka, Adams + Kanter

#7 Bulls - Rose, Butler, McDermott, Gibson, Noah + Lin

#8 Heat - Dragić, Crawford, Winslow, Bosh, Whiteside + Deng

#9 Hawks - Teague, Korver, Bazemore, Milsap, Horford + Schroder

#10 Bucks - Carter-Williams, Middleton, Antek, Parker, Monroe + Dellavedova

#11 Wizards - Wall, Beal, Porter, Anderson, Gortat + Morris

#12 Timberwolves - Rubio, Wade, Wiggins, Chriss, Towns + LaVine

#13 Pistons - Jackson, Caldwell-Pope, Harris, A. Johnson, Drummond + S. Johnson

#14 Blazers - Lillard, McCollum, Barnes, Nowitzki, Jefferson + Plumlee

#15 Hornets - Walker, Batum, Kidd-Gilchrist, M. Williams, Zeller + Kaminsky

#16 Grizzlies - Conley, Allen, Morrow, Randolph, Gasol + Wright

#17 Celtics - Thomas, Bradley, Crowder, Mickey, Zeller + Smart

#18 Kings - Collison, Stephenson, Gay, Scola, Cousins + Beverley

#19 Mavericks - Barea, Matthews, Parsons, Powell, Hill + D. Williams

#20 Cavaliers - Irving, Smith, L. Thomas, Love, Thompson + I. Smith

#21 Magic - Payton, Oladipo, Ingram, Gordon, Gasol + Vucević

#22 Suns - Bledsoe, Booker, Warren, Teletović, Len + Knight

#23 Knicks - Jennings, Afflalo, Anthony, Porzigins, Lopez + O'Quinn

#24 Raptors - Lowry, DeRozan, Carroll, Patterson, Valanciunas + Biyombo

#25 Rockets - Bayless, Harden, Ariza, Harrell, Howard + Capela

#26 Jazz - Exum, Hood, Hayward, Motiejunas, Gobert + Burks

#27 Nets - Chalmers, Neal, Bodganović, Young, Lopez + J. Green

#28 Lakers - Russell, Williams, Simmons, Randle, Hibbert + Clarkson

#29 76ers - McConnnell, Hield, Covington, Landry, Okafor + Embiid

#30 Nuggets - Mudiay, Harris, Gallinari, Faried, Jokić + Barton


Momentami śmieszny ten ranking, no ale cóż, nie ja go ustalałem. Cel na ten sezon to awans do Playoffs. Tak widzę rotację:


Carter Williams 28 min

Middleton 32 min

Antek 35 min

Parker 35 min

Monroe 28 min


Dellavedova 21 min

Moore 12 min

Valentine 16 min

Leonard 14 min

Henson 19 min


Meczów szczegółowo nie będę opisywał, raczej lekki boxcore po każdym tygodniu i parę słów. Jeśli komuś chciało się czytać to fajnie, choć jak zaznaczałem na początku robię to głównie dla siebie ;).

Odnośnik do komentarza
Week 1


vs Hornets 120:109


Zaczynamy od zwycięstwa, ale dość długo męczyliśmy się z Charlotte. W dodatku goście mieli olbrzymie problemy ze zdrowiem, bo kontuzji doznali Kemba Walker oraz Marvin Williams, a Batum grał prawie całe zawody z urazem. Przynajmniej udało się wygrać na inaugurację. Dobrze punktowali Carter-Williams [22 pkt, 5 ast, 8-14 FG, 3-6 3PT] oraz Parker [19 pkt, 7 reb, 8-14 FG]. Swoje zrobił Antek [12 pkt, 7 reb, 10 ast, 5-11 FG]. Dla Charlotte to dramat, bo Walker w tym sezonie prawdopodobnie już nie zagra, wypadł na 6-8 miesięcy.


vs Nets 111:126


Porażka z Brooklynem to jest kompromitacja. To oczywiście NBA, najlepsza liga świata i w teorii nie ma tu słabych drużyn, no ale Nets oraz 76ers to ekipy wyraźnie odstające od poziomu ligowego. Kapitalnie zagrał Brook Lopez [32 pkt, 12 reb, 6 stl (!), 13-20 FG], a po 20 pkt dali też Neal z Youngiem. Przegraliśmy 40-70 w punktach w pomalowanym co jest bardzo wymowne. Znów punktowo dawał radę Jabari [23 pkt, 8-14 FG, 6-6 FT], ale to trochę za mało do pokonania nawet Nets. Po tym meczu muszę też zrobić jakieś zmiany w slidersach i zarówno CPU, jak i sobie dodać staminę. Mimo że gramy rotacje 10-osobową, a najwięcej w tym meczu zagrali Greek Freak i Parker - 31 minut to momentami kondycyjnie zdychali zarówno starterzy, jak i rezerwowi.


Szału nie ma póki co, szkoda tej porażki z Nets, a zwycięstwo z Hornets w dość słabym stylu. No ale to początek mojego grania w tę wersję, więc z czasem powinno być lepiej. Nagrody dla zawodników tygodnia odebrali John Wall oraz Russell Westbrook.


W Week 2 gramy z:


Pistons, Pelicans, Pacers i Kings.

Odnośnik do komentarza

Lucas i inni - warto zamienić 16-tkę na 17-tkę?

Lucas - możesz bardziej przybliżyć tryb GM? Widzę, że raczej się w tym orientujesz, i w sumie chętnie poznałbym tak z grubsza o co dokładnie w tym chodzi, jak czerpać radość z gry i wykorzystywać ten tryb w pełni. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Kurde tyle się napisałem w pierwszym poście, ale irytuje mnie trochę granie na PC, bo w końcówkach meczów stosunkowo często mam ścinki i to wpływa na wynik jednak oraz poczucie przyjemności z grania, póki co zostanę więc z graniem głównie quick matchów. Mam nadzieję, że do końca roku uda mi się zmobilizować i ogarnąć konsolę to wtedy postaram się coś opisywać z MyGM.

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś slidersy do NBA2k17? Ja obecnie używam tych - http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f=224&t=102267- i jest w miarę spoko, ale że jestem cienki bolek to wszystko przegrywam (ale wolę się uczyć na trudnych poziomach). Wczoraj testowałem na Knicks - 76ers (grałem NY), to potrafiłem prowadzić w pierwszej połowie 20:4, 40:25, żeby przegrać mecz 80:70 ;). Embiid trochę przekokszony ;)

 

Przeskok z 2k13 trochę ciężki, nie ogarniam do końca obrony i zaskoczył mnie dodany "timing" przy layupach. Mimo wszystko nie potrafię też grać z prawą gałką jako rzutem :/, jednak muszę mieć tam tylko drybling. No i post-up też dramat. Kurde, w ogóle jeszcze nie ogarniam tej gry :D

Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj chwilę i w ogóle nie potrafiłem się odnaleźć :D Co ciekawe z połączeniem w blacktop to nie było problemu (w ramach myteam) i zagrałem tak chyba ze cztery spotkania, zwykłego meczu online nie udało mi się zagrać chociaż też był jakiś postęp, bo na początku nie było nic, a potem pojawił się średni czas oczekiwania, ale został wielokrotnie przekroczony.

 

Zwykły mecz online w lidze w myteam odpalił za którymś razem i najpierw od razu zerwało po wczytaniu meczu, za drugi razem było ok i nawet bez lagów, ale niestety nie ustawiłem przed meczem pokazywania zagrywek i byłem jak dziecko we mgle, szczególnie że sam system wybierania zagrywek też zmienili i nie mogłem się odnaleźć w opcji na szybko. Chyba muszę najpierw zagrać jakiś jeden/dwa dłuższe mecze z CPU na zasadzie testowania wszystkich rzeczy po kolei, ale już widzę kilka fajnych smaczków. Tylko, żeby je wykorzystać to najpierw muszę od nowa nauczyć się zupełnych podstaw.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...