Skocz do zawartości

NBA, where the game happens


millo

Rekomendowane odpowiedzi

No to pograliśmy. 3-4 i koniec sezonu. Oczywiście nie było opcji podglądu składu przed podpisaniem kontraktu.. no i zdecydowałem się na pozostanie w Bucks i teraz mam klasyczny problem. Zespół się osłabił, odeszli Middleton i Lopez, nie przyszedł nikt :doh: Prawdopodobnie zagram 10 spotkań i poszukam jakiejś wymiany.. Przestawiłem czas na 10 minut.

 

Na starcie sezonu najgorszy matchup w lidze - Kawhi. Zawsze przy dłuższym czasie gry staram się nie forsować, tylko biegać za zagrywkami, o piłkę prosić tylko wtedy, jak widzę dobrą pozycję, bardzo selektywnie oddawać rzuty. Kawhi męczył mnie w obronie niemiłosiernie (26pts), do tego praktycznie zabrał mi opcję grania picków (7 TO...), ale zaszalałem w fast break (po skrzydle do kąta i czekać na piłkę :wub:), do tego wykorzystywałem każdą minutę bez Leonarda na boisku do kreowania z p'n'r, oraz z post. Rezultat był taki, że wygraliśmy mecz (103-96 bodajże), a ja skończyłem w okolicach 6/7 3PT, 10/13 FG, 6/6FT, czyli 32 pkt, do tego dołożyłem 12 asyst i 4 zbiórki :) Dobry start poważnego grania w 2k :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Było trochę więcej czasu i te zaktualizowane składy, więc dośc sprytnie idzie mi Dallas. Na 30 grudnia bilans 19-15 i siódme miejsce na Zachodzie. Patrząc na rzeczywiste wyniki Mavs to ponad stan, ale z drugiej strony to zespół, który daje dość wyrównane mecze i personalnie nie prezentuje się najgorzej. Oczywiście sporo meczów symulowanych, ale znalazłem chyba wreszcie sposób na to, żeby grało mi się przyjemnie i jednak jeden sezon nie zajmował paru miesięcy. W porównaniu do FM-a to w 2k i tak gra się sporo dłużej sezon, więc nie narzekam. Omijam przede wszystkim mecze z tymi najsłabszymi, a i staram się grać z jednym rywalem maksymalnie dwa razy w ciągu sezonu, żeby się za szybko nie znudziło. 

 

Na razie omijały nas kontuzje, bo Smith opuścił tylko parę meczów, a i bez niego udało się wygrać z Bostonem oraz Houston i to te dwa mecze spowodowały pewny problem bogatwa. Wcześniej DSJ i Luka ciągle grali razem ze sobą, ale przesunięty na pozycję rozgrywającego Doncic po prostu wybuchł. Mecz z Rakietami to 35 punktów, 10 zbiórek i 23 asysty, a to wszystko przy tylko 3 stratach, które często też są problemem. Luką o wiele lepiej rozgrywa się z tej pozycji i przede wszystkim nie jest tak zmęczony w fizycznych starciach z LeBronami Jamesami tej ligi. Po powrocie do zdrowia zawsze ktoś z dwójki Smith - Doncić jest na parkiecie, a 3 najczęstsze lineupy to:

 

Smith - Matthews - Doncić - Barnes - Jordan - startowy
Barea - Smith - Finney-Smith - Barnes - Powell
Doncić - Brunson - Matthews - Nowitzki - Jordan

 

No tam na końcu Q2 są 2-3 minuty złożone tylko z rezerwowych zawodników.

 

Dzięki temu atak jest stale na bardzo wysokim poziomie, to też nienajgorszy balans obrona-atak w kazdym lineupie. Brunsonem mi się świetnie gra jako strzelcem offball. Na tej zmianie po powrocie Smitha najbardziej ucierpiał Barea, który bez piłki jest wyraźnie mniej efektywny, no i Barnes ma stosunkowo mało posiadań. No ale tu priorytetem jest rozwój dwójki Smith - Doncić. 

 

DSJ jest bardzo dobry w minięciach, kapitalnie atakuje kosz, ale oni obaj obok siebie to hmm mają bardzo podobne atuty i potrzebują piłki. Poważnie się zastanawiam nad wymianą Smitha i na razie po głowie chodziły mi dwa warianty:

 

1#

Magic biorą: Powell, Smith, 2nd Warriors
Lakers biorą: DeAndre Jordan
Dallas biorą: Mo Bamba, KCP, pick Lakers 

 

W zasadzie każdy dostaje to czego potrzebuje, bo w Magic docelowo centrem może i chyba nawet powinien być Isaac, a Mo Bamba to obok Luki mój ulubiony gracz tego draftu. Lakers dostają świetne "mięso" pod kosz, a latem nie tracą możliwości walki o większą gwiazdę, ewentualnie sprawdzają jak DAJ tam pasuje. 

To pewnie trochę odbiłoby się na wynikach, ale jednak daje cały zespół w ręce Doncicia, Magic mają swojego rozgrywającego, a w przyszłości Bamba (ustawiłem mu trójkę na poziomie D, podobnie Randle i troche poprawiłem Warrena z Suns, moim zdaniem realistyczne) może być od Jordana nawet lepszy.

 

Druga opcja to wyciągnięcie Josha Jacksona i Mikala Bridgesa z Suns, ale tu nie miałem konkretnej koncepcji na deal jeszcze.

 

No ale to trzeba przemyśleć do okolic trade deadline, bo wspominany wyżej Powell wypadł na miesiąc. Jako backup DAJa gra naprawdę super, daje mnóstwo energii na zbiórce, niezłe zasłony i czasem coś trafia z dystansu. No ale Kleber to gracz o podobnej specyfice i może nie będzie to bardzo odczuwalne. 

 

Playoffy są w zasięgu, a latem dużo pieniędzy do wydania. Na razie z czołowych FA myślałem o przedłużeniu Jordana (oczywiście w wariancie bez Bamby) lub powalczeniu o Middletona. Przy braku Barnesa niezłą opcją byłby też Tobias Harris, ale oni raczej nie powinni grać obok siebie. Jeśli nie miałbym Smitha to na FA można powalczyć o Roziera, który nie ma takiego potencjału, ale mógłby prowadzić te rezerwowy lineupy, dawał nawet lepszą obronę i raczej lepiej radzi sobie bez piłki dzięki lepszemu rzutowi. Indywidualnie w przyszłości gorszy gracz, lecz chyba lepszy fit do Luki. 

 

Z rolesów bardzo pozytywnie zaskakuje mnie wspominany wyżej Brunson no i Finney-Smith. Ten drugi dostaje najwięcej minut ze wszystkich ławkowiczów. Barea to nadal niezły poziom, a Dirk jest problemem w obronie, ale momentami daje dużo w ataku. Miał nawet asyste przy game-winnerze Matthewsa z Nets, a wcześniej trafiał pewnie wolne w crunchu. 

Na razie nie robiłem w ogóle wymian w lidze. Uznałem, że przy podejściu do Pels się z tym trochę za bardzo spieszyłem i teraz czekam na wykreowanie się sytuacji do okolic trade deadline. Przez styczeń można pomyśleć co i jak zrobić, bo decyzje i próby trade'ów przez CPU są momentami komiczne (tu problemem będzie offseason, bo jak przesymulowałem raz sezon to decyzje klubów/graczy były idiotyczne i pewnie będę musiał na lato objąć 30 drużyn. Sporo roboty, ale no większa frajda, bo Durant podpisujący z Pacers, Klay z Hawks czy maks dla Howarda od Wizards to dziwne sytuacje). Także tradycyjnie jakby ktoś (pewnie głównie uż. Kołek) miał pomysły na jakieś wymiany to zapraszam do dzielenia się propozycjami.

 

Dla lepszego sytuacja na Zachodzie:

1. Warriors 29-8
2. Rockets 25-10
3. Nuggets 24-10
4. Thunder 21-13
5. Timberwolves 21-15
6. Blazers 20-16
7. Mavericks 19-15
8. Lakers 19-17
9. Jazz 17-20 (chyba największe rozczarowanie) 
10. Pelicans 15-22
11. Suns 15-22
12. Grizzlies 13-22
13. Clippers 13-23
14. Spurs 13-24 
15. Kings 11-24 

 

I na Wschodzie:

1. Celtics 26-9
2. Raptors 26-12
3. Wizards 23-14 (porównując z irl to kek)
4. Pacers 22-14
5. Heat 21-14
6. 76ers 21-15
7. Nets 19-19
8. Bucks 17-18
9. Magic 16-19
10. Pistons 15-19
11. Bulls 15-22
12. Cavaliers 13-24
13. Hornets 11-24
14. Hawks 10-25
15. Knicks 8-29

 

I jakieś ważniejsze i dłuższe kontuzje:

LeVert 2-4 miesiące, Jordan Bell 2-4 miesiące, DeJounte Murray 2-4 miesiące, Devin Booker 6-8 tygodni, Dwight Howard 6 tygodni, Chris Paul 6 tygodni

 

Jakieś pierwsze pomysły na luźno to:

SG/SF do Nets, bo LeVert długi out. Z zespołów dołujących to może Lee z Knicks, może Lamb z Hornets lub Temple z Grizzlies

Hornets mogliby poszukać chętnego na Kembę (Jazz? Pels? Nets?)

Clippers na Harrisa (Jazz?)

W Houston potrzebny guard, więc może ten George Hill ;)

No i jakiś wysoki do Wizards, gdzie gdyby nie kontuzja mógłby pasować Powell bardzo dobrze. Tak to może spadająca umowa Kantera lub Dedmon. 

Odnośnik do komentarza

IMO ten deal za DSJ to porażka, oddajesz bardzo fajnego obwodowego i jednego z lepszych centrów do grania p'n'r i spread offence w zamian za surowego prospecta, chujowego niby-strzelca i słaby pick.

 

A jak u DSJ z rzutem? Nie próbowałeś go ustawiać z Luką w piątce, ale to z DSJ na 2? Jeśli grozi rzutem, to z jego minięciem na close-out'cie powinien siać spustoszenie :) Jeśli się nie da, to szukaj wymiany 1on1 za dobrego SF/SG z rzutem + pick, albo za coś równie młodego, ale pasującego lepiej do Twojej drużyny, która potrzebuje PG akurat.

 

Wymyślać deali nie lubię, ale chętnie Ci ocenię pod względem równości i sensowności jakieś konkretne propozycje ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Rozegrałem kolejne dwa mecze z Donciciem jako typowym głównym ballhanderem, a Smithem napędzającym drugi unit i wygląda to obiecująco, więc jeśli jakieś decyzje odnośnie DSJ to najwcześniej latem. Zresztą gdy Sota zaczęła mi bronić Lukę Butlerem oraz go podwajać  to pojawiły się już pewne problemy i wtedy DSJ na boisku okazał się złotem. Zostawianie tylko jednego tak dobrego gracza z piłką w łapie to byłby błąd. 

 

Wymiany i zabawy w GM-a dla całej ligi to chyba moja ulubiona część tej zabawy, bo mam lekkie "zboczenie' na tym, żeby było równo, ciekawie i stosunkowo realistycznie. To samo z FA latem + żeby możliwie jak najwięcej zespołów walczyło o PO, bo wtedy jest więcej zaciętych meczów do grania. Dlatego na 90% taki Durant wyląduje u mnie latem w NYK. Jeśli chodzi o konkretne propozycje to na razie przygotowałem coś takiego (do td pewnie dojdę jakoś w piątek):

 

#1 Oklahoma - Bulls

Oddaje OKC: Patrick Patterson + 1st round 2019
Bierze OKC: Bobby Portis

 

Thunder walczą o HCA i bycie poważnym zespołem na Zachodzie, ale brakuje im trochę shootingu. Portis latem RFA i w Bulls raczej nie jest priorytetem dla przyszłości (Lauri, Wendell, może Jabari). No i dzięki temu OKC schodzi z kasy Pattersona latem (ma opcje gracza, którą powinien wziąć). Jeśli Portis nie bedzie miał wielkiego brania na rynku to może zostanie tam na dłużej, a przy prawdopodobnym odejściu Noela to gracz mogący grać też centra mógłby się przydać. No i Portis rzuca za 3. 

 

#2 Lakers - Hawks 

Oddaje Lakers: 2020 i 2021 2nd round
Bierze Lakers: Dewayne Dedmon

 

Hawks przegrywają i mają przegrywać, a DD to solidny center z ostatnim rokiem umowy. Dwa picki z drugiej rundy mogą być spoko, bo tak to pewnie mógłby trafić na buyout. 

 

#3 Blazers - Suns

Blazers oddaje: Evan Turner i 2019 1st round
Blazers bierze: Trevor Ariza

 

Chyba w tym celu Trevor został przez Suns podpisany. Blazers dzięki temu uwalniają się od umowy Turnera, dostają kogoś na teraz do S5 z obroną i trójką. Phoenix z kontuzjowanym Bookerem przegrali parę meczów i o PO już nie myślą, a finanse na kolejne lata mają spokojne, więc ten Evan nie powinien być problemem. Biorąc pod uwagę kontuzję Mo Harklessa - out of season to potrzebny dla nich deal.

 

#4 Rockets - Cavs

Rockets oddają: Brandon Knight, Nene, Qi Zhou, 1st 2019
Rockets biorą George Hill, David Nwaba, Channing Frye

 

Czystka umowy Knighta. Zabezpieczenie na wypadek zdrowia CP3 + dodanie mogących mieć sens Nwaby i Frye'a w tym systemie. Za cenę niskiego picku to dobry deal, a Cavs potrzebują talentu jakiegoś. 

 

#5 Philly - Cavs

Philly oddaje: Jerryd Bayless + 2 runda od Sacramento i Chicago
Philly bierze: Kyle Korver

 

Maja wtedy idealnego zmiennika JJ-a, mają trójki i sentymentalny powrót KK. Korver walczy o dobry wynik, a Cavs te pewnie stosunkowo wysokie picki z 2 rundy się przydadzą. 

 

#6 Jazz - Clippers 

Jazz oddają: Favors + 1st 2019
Jazz biorą: Tobias Harris

 

Utah może sprawdzić na ile sens ma tym zespole Tobias, a maja trochę graczy na dobrych umowach, więc ten pick tak nie boli. Clippers o PO będzie o wiele trudniej, a Utah stać na ten run po Playoffy. 

 

#7 Hornets - Pelicans 

Pelicans biorą: Kemba Walker
Pelicans oddają: Solomon Hill + 1st pick lottery protected 2019

 

Pels mają trochę straty, ale z Kemba mogą zrobić udany run po PO, a Kemba nie ma chęci na kolejny rozczarowujący sezon i pewnie latem poszuka nowego klubu. Może zostanie w Pels z Holidayem i Davisem? No i brak Hilla to zysk dla SC. Opcja z oddaniem Moore'a odpada przez jego kontuzję. 

 

#8 Wizards - Kings

Wizards oddają: Ian Mahimi + 1st 2019
Wizards biorą: Zach Randolph

 

Zach w roku kontraktowym jako backup Howarda, zejście z umowy Iana tak potrzebne na lato, a dla fatalnych Kings ten pick też ma duże znaczenie. 

 

#9 Magic - Grizzlies

Magic biorą: Mike Conley, Garrett Temple, Marshon Brooks
Magic oddają: Timofiej Mozgow, D.J. Augustin, Terrence Ross, 2019 1st round

 

Grizzlies idą w tank z umowami Parsonsa, Mozgowa, ale mają JJJ + prawie zapewnioną obronę tegorocznego picku. Magic są blisko PO, ale brakuje im rozgrywającego, a zdrowy Conley to jednak świetny gracz. 

 

Dla Nets nic sensownego bez oddania 1st mi do  głowy nie przyszło, a fajnie jakby jednak wybrali coś wreszcie ze swoim pickiem. Plus no są tak bardzo na granicy Playoffów. 

Odnośnik do komentarza

Obiecałem oceny, to lecą :)

 

#1 - imo IRL PatPat to zdecydowanie lepsza opcja dla OKC. 37% 3P% w karierze, 38,6% w 17/18 i 40,6% w tym sezonie.. więc jeżeli w 2k19 nie rzuca dobrze z dystansu, to lepiej wyedytuj gracza, niż oddawaj 1st rnd pick za gracza młodszego, ale trafiającego 34% trójek w karierze i 36% w 17/18 (career high...). BAD.

 

#2 - IMO Hawks szukaliby 1st rnd za solidnego i rzucającego za 3 centra, ale lepiej dostać 2x 2nd rnd niż stracić za darmo w offseason. GOOD.

 

#3 - dobry deal dla obu stron. Nie ma co uzasadniać, bo oczywiste. GOOD.

 

#4 - niezbyt mi się to podoba dla Cavs. Oddają 3 schodzące kontrakty, w tym jednego dobrego gracza (Hill ma 1mln guaranteed), za dłuższe kontrakty (Nene i Knight to już nie są gracze) w zamian za słaby 1rnd pick. Powinni dostać albo drugi 1st rnd, albo wysoki 2nd rnd, albo Knight powinnien zostać na payrollu Rockets. BAD.

 

#5 - schodzący kontrakt i dobre picki za to, co zostało z Korvera? Nie, nie, nie, nie... Philly powinno walczyć o przyciągnięcie kogoś na maksymalny kontrakt w offseason, a nie zapychać salary gościem, który dostanie maks 10 minut w ich rotacji.. BAD.

 

#6 - Słabszy, niepasujący gracz +pick, za lepszego, pasującego. Przy obecnym wyniku Jazz jak najbardziej ma to sens. GOOD.

 

#7 - IRL Kemba mówił, że chce grać w Bobcats go końca kariery, więc bez, minimum, drugiego dobrego picku nie ma to najmiejszego sensu dla Hornets. BAD.

 

#8 - deal w stylu Wizards. GOOD.

 

#9 - Bardzo ciekawy deal. Umowy Mozgowa pewnie w Memphis by nie chcieli, ale patrząc na to, że w SC będzie tylko Parsons na 19/20 to możliwe, że machnęliby ręką. Ciut brakuje mi wartości zwrotnej za Conleya, bo jednak pick na skraju loterii to trochę mało. Pewnie chociaż jeden 2nd round (dwa?) by się tu przydał. No i ofc trzeba teraz gdzieś oddać Marc'a za lottery protected 1st round ;) GOOD.

 

Wysyłasz te picki jak fejsbukowe życzenia na święta :P 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Gracze jak Korver maja opcje zespołu w 2k, wiec latem nic nie zapycha ku sprostowaniu, a Philly ma sporo graczy, wiec cześć tych 2 rund i tak na stash/oddanie za kasę. 

 

Wtedy w sumie Gasol może jakoś w Lakers wyładować za pick z 1 rundy ? Co do Conleya. I pasowałoby wtedy dać Dedmona za 1st i Mahimiego do Wizars. Robi sens. 

 

Dzieki, pewnie coś pozmieniam dzieki temu :)

Odnośnik do komentarza
13 hours ago, Lucas07 said:

Gracze jak Korver maja opcje zespołu w 2k, wiec latem nic nie zapycha ku sprostowaniu, a Philly ma sporo graczy, wiec cześć tych 2 rund i tak na stash/oddanie za kasę. 

 

Wtedy w sumie Gasol może jakoś w Lakers wyładować za pick z 1 rundy ? Co do Conleya. I pasowałoby wtedy dać Dedmona za 1st i Mahimiego do Wizars. Robi sens. 

 

Dzieki, pewnie coś pozmieniam dzieki temu :)

 

Nie widziałem info na Bball Reference o team option :)

 

A może Marc do Minny grać razem z KATem? Bucks jako upgrade nad Lopezem? Dedmon do Wizz, tak samo jak Zach, to duże przepłacenie, ale bardzo w stylu Wizards. Jak chcesz być sprawiedliwy, to dorzuć im 2nd rnd, zamiast 1st, i będzie "ładniej", ale nie tak po Wizardsowemu :P 

Odnośnik do komentarza

Co prawda to tylko jeden mecz po dłuższej przerwie z MyCareer, ale napiszę, bo był nietuzinkowy.

 

50 mecz w sezonie, Clippers (14-35) vs Kings (12-38), a więc mecz na dnie. Końcowy wynik 104-96 (mecz na styku, rozstrzygnięty w ostatnich dwóch minutach)

 

Moje staty:

31 minut (w pierwszej kwarcie po dwóch minutach miałem dwa faule... więc ława. Od drugiej kwarty grałem praktycznie cały mecz z krótką przerwą w Q3)

PTS 22, REB 12, AST 3, STL 0 BLK 14, TO 1, FG 9-12 , FT 4-6

 

Pierwsze triple double w karierze, rekord franczyzy z liczbą bloków w meczu, 5 wynik w historii z liczbą bloków meczu. 7 bloków w 2 kwarcie, 2 w 3 kwarcie i 5 w 4 kwarcie (w tym 3 w jednej akcji). Dodatkowo przed meczem dostałem info, że załapałem się do all-star game.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, schizzm napisał:

Co prawda to tylko jeden mecz po dłuższej przerwie z MyCareer, ale napiszę, bo był nietuzinkowy.

 

50 mecz w sezonie, Clippers (14-35) vs Kings (12-38), a więc mecz na dnie. Końcowy wynik 104-96 (mecz na styku, rozstrzygnięty w ostatnich dwóch minutach)

 

Moje staty:

31 minut (w pierwszej kwarcie po dwóch minutach miałem dwa faule... więc ława. Od drugiej kwarty grałem praktycznie cały mecz z krótką przerwą w Q3)

PTS 22, REB 12, AST 3, STL 0 BLK 14, TO 1, FG 9-12 , FT 4-6

 

Pierwsze triple double w karierze, rekord franczyzy z liczbą bloków w meczu, 5 wynik w historii z liczbą bloków meczu. 7 bloków w 2 kwarcie, 2 w 3 kwarcie i 5 w 4 kwarcie (w tym 3 w jednej akcji). Dodatkowo przed meczem dostałem info, że załapałem się do all-star game.

Polazłem do GSW w MyCareer :D Najbardziej mnie chcieli. Póki co po 20 minut gram jako zmiennik Cousinsa . Mam nadzieję, że wkrótce go wygryzę :)

Odnośnik do komentarza

OK, doszedłem do finału, gdzie spotkamy się z Warriors. Czuję, że będzie w plecy, a wszystkie moje statystki pójdą wpizdu w dół. 

 

Pierwsza runda to Nets i szybkie 4:0. Wyszybowałem ze statystykami na linijki Russela (26 pkt/12,5 as/13,5 zb) i ustaliłem rekord Celtics w przechwytach w jednym meczu PO. Fajne było to, że po ustanowieniu rekordu w następnym spotkaniu LeVert, którego kryłem praktycznie nie kozłował, albo miał catch&shoot, albo od razu oddawał piłkę. Ciekawe czy to przypadek :) 

 

W drugiej rundzie już tak kolorowo nie było, to DeRozan niszczył system. Pomimo tego, linijki zostały mi dalej na RW mode, punkty powędrowały do góry, zbiórki i asysty w dół. Ostatecznie odprawiliśmy Raptors w sześciu potyczkach :)

 

W finale konferencji spotkaliśmy się z... Wizzards, który byli rozstawieni z #7. Najpierw rozpykali Cavs, potem 76ers. Pierwszy mecz wygraliśmy 10 punktami. W drugim w połowie było po równo, po czym w Q3 Beal doznał kontuzji, zszedł, a my zanotowaliśmy run 26:4 i było po spotkaniu. W trzecim meczu Beal nie grał, więc szalałem z punktami i asystami (chyba 15 asyst, 33 punkty), co skończyło się blowoutem w Waszyngtonie. Bradley wrócił na G4, ale w Q3 i w Q4 zaliczyliśmy dwa runy 16:5 i 21:3 i po zawodach. 

 

Swoją drogą, okazało się, że wracanie do loftu się opłaca, bo właśnie ten śmieszek agent zaczął mi szukać kontraktu z jakimiś producentami płatków. Chyba zbyt dużo mnie ominęło przez trening -> mecz -> trening -> mecz. :-k

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja dotrwałem do końca RS, więc czas na krótkie podsumowanie. Z proponowanych wymian zrobiłem: Blazers - Suns, Rockets - Cavs (dorzuciłem dwa picki drugiej rundy), Philly - Cavs, Jazz - Clippers, Wizards - Hawks (Dedmon który nie poszedł do Lakers), Grizzlies - Magic - Lakers (pick Magic zastrzeżony w loterii)

 

Skończyliśmy sezon z bilansem 43-39, który dał siódmy seed na Zachodzie. Zachód słabszy niż IRL w bilansach i mniej wyrównany. To na pewno sukces, bo powrót Mavs do playoffów i to w debiutanckim dopiero sezonie Luki Doncicia. Biorąc pod uwagę, że dwaj najważniejsi gracze skończyli swój pierwszy i drugi sezon w lidze to perspektywy na przyszłość obiecujące. O zawodnikach i przyszłości pewnie w offseason, ale momentami wyglądaliśmy naprawdę dobrze. Cieszę się, że Smith ostatecznie został i nie rozmieniłem go na przykładowego Bambę, bo w drugiej części sezonu wyglądał naprawdę dobrze, potrafi być też clutch. 

 

Zachód: 

1. Warriors 61-21
2. Rockets 56-26
3. Nuggets 52-30
4. Thunder 51-31
5. Timberwolves (cóż, Butler został, bo przy takim bilansie nie było sensu go rozmieniać, dla Soty to jednak duży sukces, ale bez mistrzostwa Jimmy odchodzi latem za free)
6. Lakers 46-36
7. Mavericks 43-39
8. Jazz 41-41 (deal po Harrisa się opłacił)
9. Clippers 40-42 
10. Blazers 40-42 (dobrze, ze dalem zastrzezony pick w tym roku w lotto)
11. Spurs 36-46
12. Pelicans 32-50 (latem desperacka walka przed contract year Davisa?)
13. Suns 31-51
14. Grizzlies 29-53
15. Kings 29-53 (Danny Ainge lubi to)

 

Wschód:

1. Raptors 56-26
2. Celtics 56-26
3. Wizards 46-36 (duuuża różnica między top2 i resztą)
4. Pacers 45-37
5. Heat 44-38
6. 76ers 44-38
7. Nets 42-40 (będą groźni na FA, ale DLO jest strasznie overated w tej grze i nawet do All-NBA team się załapał, dam im PO to zasługuje na spore przedłuzenie)
8. Bucks 39-43 (rozczarowująco, bez dobrych PO będą mieć problem na FA)
9. Pistons 37-45
10. Bulls 36-46
11. Magic 35-47
12. Cavaliers 34-48
13. Hornets 30-52
14. Hawks 27-55
15. Knicks 23-59 (topowy pick, kasa na FA, Nowy Jork wróci do gry?)

 

Fajnie byłoby uniknąć sweepa, bo o ile uważam, że każdy oprócz Warriors jest do jebnięcia to jednak Rockets są tę półkę wyżej póki co i raczej nie widzę drugiej rundy. Biorąc pod uwagę młody core, wynik z tego sezonu i morze cap space'u latem to mozliwe są ciekawe ruchy w moich Mavs, choć no te największe nazwiska jak Kawhi czy Durant nie do ruszenia realnie patrząc. 

 

Jeszcze indywidualne nagrody:

 

MVP: Stephen Curry
ROTY: Luka Doncić
6th Man: Tyreke Evans
DPOTY: Kawhi Leonard
MIP: Austin Rivers

 

All NBA 1: Curry - Westbrook - LeBron - Giannis - Jokić
All NBA 2: Lowry - Harden - Leonard - George - Embiid
All NBA 3: Wall - Russell (XD) - Doncić - Durant - Drummond

 

All D: Wall (największe nieporozumienie w tej grze to obrona Walla i Westbrooka, większe niż DLO z breakout year) - Oladipo - Leonard - Giannis - Davis
All D 2: Roberson - Butler - LeBron - Draymond - Gobert

 

All Rookie: Sexton - Doncic - Jackson Jr. - Ayton - Bamba
All Rookie 2: Trae - Okobo - Okogie - Bagley - Carter Jr. 

 

Jeśli PO nie będą długie to potem pewnie walnę dłuższe podsumowanie już ze składami na kolejny sezon. Ruchy na FA i drafcie 30 zespołami to chyba to co najbardziej mnie jara w tym trybie gry. No i to czy potem wyjdzie, ze robiłem je w miarę obiektywnie ;)

 

Z ważnych rzeczy to Durant ma 2-4 week out i GSW mogą sprawdzić się w PO bez niego + jakaś szansa na ruszenie ich. 

 

U moich rywali brak Gordona. 

 

A run Magic się nie udał, bo Conley wypadł szybko do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza

Playoffy w 2k świetne! Wkręciłem się na maksa i znakomicie rozgrywało mi się serię z Rockets. Niestety przegraliśmy 2-4, ale pokazała potencjał tej drużyny. Dwa pierwsze mecze w Houston przegrane dwoma punktami, a w pierwszym od połowy Q3 graliśmy bez Doncicia, który złapał kontuzję. Zaleciało FM-em, bo cały sezon względnie zdrowa drużyna, przychodzi wazny mecz i coś takiego, ale do końca serii Luka grał. Najlepszy zdecydowanie Smith, który kręcił kosmiczne staty (średnio ponad 25 pkt na mecz) i wjeżdżał w Paula i Capelę jak w masło. Cieszę się, że go ostatecznie nie wymieniłem. Bardzo dobre wsparcie także od weteranów, zwłaszcza dwójki Barnes-Matthews. Luka nie grał słabo, ale po all-nba zawodniku można oczekiwać więcej. Największe rozczarowanie to Jordan, który przegrał wyraźnie matchup z Capelą i był za wolny. 

 

Ostatniecze mistrzostwo trafiło do Kanady, a Raptors pokonali 4-3 Warriors w finale. Co ciekawe GSW miało w tej serii już 3:0, MVP Kawhi, który latem przedłużył 5-letniego maksa z Raptors, to było niezwykle proste do rozwiązania.

 

Samo lato rozegrałem kontrolując wszystkie zespoły i o ile z draftu jestem zadowolony to FA mnie znów wkurwiało niesamowicie. Kompletnie z czapy oczekiwania zawodników (dlatego Wade i Melo podpisali 1-letnie umowy, obaj za...30 mln), zwłaszcza weteranów z nazwiskiem i środkowych. Na rynku FA zostali po sezonie: Parker, Randle, Rondo, Gay, Howard, Favors, Kanter, bracia Lopez, Noel etc. Masa wartościowych graczy, która w tej lidze powinna być. Mam nadzieję, że już jako CPU podpiszą gdzieś minimalne umowy, bo to żart momentami.

 

Z ważniejszych FA tylko opiszę:

Durant -> Clippers - chciałem go w NYK, ale KD nie chciał zaakceptować umowy. Będzie w LA walka LeBron - Durant :D
Kawhi -> Raptors
Kyrie -> Boston
Klay -> GSW
Kemba -> Hornets - cóż, dostał maksa na 5 lat to podpisał
Middleton -> Mavericks -> cóż, on miał trafić do Bucks na 5 lat, ale po odpadnięciu w 1 rundzie nie chciał przedłużyć z nimi umowy, więc zawinąłem go do siebie. Uwielbiam "Krzyśka" i da duże wsparcie młodzieży, świetny two-way, który może zagrać na pozycjach 2-4. Chociaż 31,25 mln rocznie boli, w 4 roku opcja gracza. 
Marc Gasol -> Lakers
Harris -> Jazz
Butler -> Nets 
Cousins -> NYK - pocieszenie po Durancie i duet z Porzigodem
Millsap -> Denver - kontrakt na rok za 20 mln, inaczej też zostałby na FA...
DAJ -> Kings
Porzigins -> Knicks

 

Żeby było łatwiej pisałem to sobie w arkuszu, więc jeśli kogoś interesuje rostery do podejrzenia. Nie są kompletne, bo zespoły, które nie miały 14 graczy podpisywały gości za minimum + niektórzy RFA za QO 

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1W6wkGRqQ6XwTeb6O4aJO1vdnZSL9HSAS2I3weyV5814/edit?usp=sharing

 

No ale jestem trochę zirytowany tym offseason :| I nie wiem czy ja coś zjebałem, czy gra ma tu "buga"

 

Jeśli chodzi o moją rotację to pewnie będzie wyglądała tak:

S5:
Smith-Doncic-Middleton-Barnes-Cauley-Stein
Bez Doncicia:
Smith-Greeen-FinneySmith-Barnes-Powell
Bez Smitha:
Brunson-Doncic-Middleton-Morris-Cauley-Stein

 

Middleton oraz doświadczeni rolesi jak Danny Green oraz Marcus Moriss to na pewno duże wzmocnienia. Jordan nie grał jakiegoś super sezonu, więc WCS nie powinien być o wiele gorszy i generalnie uważam, że wzmocniliśmy się jako zespół. Z nowych to jeszcze Lance Thomas, Shelvin Mack i wydraftowany w drugiej rundzie Cody Martin, ale to wszystko na koniec ławki. No i latem dużo team opcji + spadających umów. Po przyjęciu opcji Smitha i Doncicia (pewniak) jest ~50 mln w payrollu :D ANTHONY DAVIS HELLO

 

Dodając postęp młodzieży to liczę na drugą rundę i okolice 50 zwycięstw. Liga zrobiła się bardziej płaska, ale jest więcej mocnych zespołów, więc zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Także propsy dla 2k za Playoffy, bo czuło się atmosferę tych meczów. Minus za coroczne cyrki przy offseason :roll: Może następnym razem spróbuję tylko draft+kluczowi FA i cpu to lepiej zepnie? 

 

e: po jednym dniu sezonu Randle (Rockets) i Parker (Thunder) podpisali umowy za minimum, więc może się to jakoś "ogarnie", ale i tak nie do konca jestem zadowolony.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 hours ago, Lucas07 said:

Jeśli chce za X to nie mogę zmienić jego oczekiwań, a SC nie jest z gumy. 

 

Tu się zgadzam :) Ale można się pobawić w kreatywną księgowość. Najpierw robisz miejsce w SC edytując umowę już podpisanego zawodnika, następnie podpisujesz nowego, doprowadzasz jego umowę do prawdopodobnej wartości, potem naprawiasz to, co zmieniłeś na początku i tadaaaaam ;)

 

Dużo roboty, ale można ominąć bezsens 2k w przypadku graczy, którzy powinni być podpisani ponad minimum :) Bo minimalne deale to sami pozbierają po starcie sezonu.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie ?

 

No sporo roboty, ale to w razie czego już na kolejny sezon. 

 

Zagralem jeden mecz nowym Dallas i cóż, to dopiero początek, ale wyraźnie przegrałem z osłabionymi latem Bucks. DAJ chyba nie doceniałem, bo mimo lepszej obrony na obwodzie pomalowane było puste, a WCS szybko łapał faule. Może sam o jakiegoś Noela na FA powalczę :keke: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...