Skocz do zawartości

NBA, where the game happens


millo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 7 miesięcy później...

W Maryni próbowałem zachęcić do pisania o 2k i karierach w tym temacie to sam zacznę ;). W poprzednich edycjach próbowałem oddzielnie w tekstowym, ale wychodziło średnio. W wakacje chyba udało mi się jednak rozegrać najdłuższa kariere w 2k i chyba nauczyłem się jakoś ignorować niektóre problematyczne kwestie w grze i dobrze się bawiłem.

Długo zastanawiałem się kogo wybrać, ale ostatecznie padło na Pelicans, gdzie chciałbym zbudować coś wielkiego wokół Anthony'ego Davisa. Pozmieniałem kilka kontraktów ligowych i te, które nie są w większości gwarantowane to dałem opcje zespołów (np Smith w Cavs czy Favors w Utah), żeby było realistyczniej. W tegorocznej edycji więcej opcji ustawiania sliderów w MyLeague to może będzie to lepsze. Pobrałem jakieś "realistic", które nie wyglądają najgłupiej.

 

Wymiany 2k są mocno przeciętne delikatnie mówiąc, więc sezon zacząłem od dwóch dużych dealów. Pierwszy dotyczący mojej drużyny:

 

Hornets biorą: Solomon Hill, E'Twaun Moore, 1st 2019 Pelicans [TOP3 protected]
Bucks biorą: Jahil Okafor, 2020 2nd Pelicans
Pelicans biorą: Kemba Walker, Jeremy Lamb, Sterling Brown

 

Uznałem, że jedyną do wyrwania gwiazdą jest Kemba i jego ostatni rok umowy. To pozwala stworzyć tercet Kemba-Jrue-Davis, który powinien mieć wszystok, bo Kemba to także przyzwoite defensor. Jrue lepiej się czuje jako drugi ball hander, który robi wszystko w D przede wszystkim. Hornets są zacapowani, więc dostali pick, a przez 2 lata mogą sobie przegrywać i łowić talenty w drafcie. Z tymi Batumami etc. i tak nic nie mogliby osiągnąć, nawet na Wschodzie. Bucks dostali pick z drugiej rundy za gracza, którego zesłali do G-League, a Sterling to niezły roles 3&D, który będzie miał miejsce w rotacji. 

 

Starałem się rozwiązać kwestie Butlera i ten u mnie wylądował na Brooklynie:

Nets biorą: Jimmy Butler, Gorgui Dieng, James Nunnally
T-Wolves biorą: Dzanan Musa, Caris LeVert, Allen Crabe, DeMarre Carroll, 1st 2019 Denver

 

Wolves pozbywają się problemu z szatni i dużej umowy Dienga. Crabbe zejdzie o rok wcześniej, a da potrzebny shooting. LeVert i Musa to młodzi i dość ciekawi gracze, do tego pick z draftu. Carroll to solidny 3/4 z trójką i obroną, który pomoże wygrywać teraz. Nets zostają ze swoim pickiem, a Butler powinien zapewnić Playoffy. Zawsze mogą się potem jeszcze jakoś wzmocnić. 

 

Celem z Pels jest walka o TOP4 Zachodu i powtórkę drugiej rundy w Playoffach. Z Kembą, Randlem to większy upside niż rok temu, a kluczem jest zdrowie i obrona duetu Davis-Holiday. Jest dość szeroka kadra, a wykorzystując jeszce jedno miejsce w rosterze z FA dodałem Derricka Williamsa, który przy jakiś kontuzjach może być przydatny. Do tego jeszcze Nigel Hayes na umowie two-way.

 

Początkowo postaram się pewnie grać wszystkie mecze, więc za jakiś czas jakiś update pójdzie. Na razie w tej edycji wygrywanie idzie mi dość przeciętnie, bo jednak sporo się zmieniło.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

S5: Kemba-Jrue-Lamb-Randle-Davis

 

Generalnie wyglądało to nieźle, ale akurat przeciwko Rockets to Melo zabijał Lamba w post i to może być problem, który zmusi do jakiejś zmiany.

 

Ławkę na przełomie kwart prowadzi Kemba, a obok niego grają Jackson, Miller, Mirotić i Randle. Za to Payton gra na PG, gdy nie ma Kemby na placu gry, a dzięki duetom Mirotić-Davis/Miller-Davis spacing nie zostaje zabijany. Generalnie tylko dwójka Randle-Davis na centrze występuje, bo próbuję grać nisko i szybko. Kończymy Kemba-Jrue-Mirotić-Randle-Davis. Lekko się obawiam czy Mirotić nie jest za wolny na SF, ale atletyzm pozostałych powinien być wystarczający.

 

No i w jedynym jak na razie rozegranym meczu to Mirotić był bohaterem Q4. Wygraliśmy po dogrywce z Rockets w openerze. Davis zakończył wsadem, choć wyróżniał się głównie w defensywie przez większość meczu. Jrue robi wszystko i to on dał rzut za 3 na dogrywke, choć to było spore ryzyko, bo był wtedy cold. Chyba muszę pokombinować, bo przy 34 minutach na mecz Jrue i Kemba byli lekko zajechani w końcówce Q4. No i póki co średnio wychodzą mi akcje na trójki wybiegane po zasłonach, ale handoffy wyglądały fajnie dzięki dobrze podającym podkoszowym. Randle to niezły czołg w kontrach :D No ale to dopiero jeden mecz, coś więcej będzie można potem powiedzieć. Generalnie Clark czy Diallo nie łapią się do rotacji, a minuty Browna, Jacksona, Miller czy Paytona dość ograniczone, więc na wypadek kontuzji jest to czym łatać. 

Odnośnik do komentarza

NBA 2k19

 

Wiecie, czy gdzieś w MyCareer da się sprawdzić ruchy transferowe drużyn? Kiedyś takie informacje były dostępne, a teraz nigdzie nie mogę tego znaleźć :-k. A przyznam, że intryguje mnie, jakie wymiany porobił CPU. Zdziwiłem się niemało, jak grając przeciwko Magic natknąłem się na Conleya i Griffina ;)

 

A żeby już nie zaśmiecać Maryni, to update tutaj. 

Overall 73

Clippers wpadli w cug ;), mamy streak W4 i bilans 8-32 :D . Do przedostatnich Kings tracimy 3 zwycięstwa. Jak już wspominałem w Maryni zbawiennym okazało się przesunięcie Teodosicia jako startera na PG. Gra w ataku od razu nabrała rozpędu, piłka chodzi lepiej i szybciej, Milos okazał się być bardzo dobrym kreatorem gry. A przy tym lubi wykorzystywać mnie do gry :). Zwycięstwa to też wynik łatwiejszego terminarza, m.in. Magic, Suns, Hornets.

 

Jeśli chodzi o mnie. Średnie wskoczyły na double-double. 11 pkt, 10,2 zb, 2,0 as, 0,6 st i 3,5 bl na 59% skuteczności. Zostałem debiutantem grudnia oraz zawodnikiem tygodnia pierwszej siedmiodniówki stycznia :). W głosowaniu All-Star jestem 10 (może przesunę się maksymalnie jeszcze o jedną pozycję), w wyścigu po ROTY jestem drugi (za Donciciem), natomiast DPOTY jestem pierwszy. Może uda się którąś z nich zdobyć.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Trochę meczów rozegranych, a teraz parę dni bez konsoli, więc czas na krótki raport z Nowego Orleanu ;)

 

W sezon weszliśmy znakomicie, bo bilansem 6-0, a terminarz początkowy nie należy do najłatwiejszych. Wygrane z Jazz, Denver, Clippers, Nets i przede wszystkim Rockets bardzo cieszyły. Pierwsza porażka to wyjazd do Oakland, gdzie do przerwy graliśmy z Warriors jak równy z równym, a Randle znakomicie radził sobie z Durantem. Niestety KD po przerwie odpalił i GSW rozpoczęło trójkowy festiwal. Ostatecznie przegraliśmy 103:121, ale jakieś plusy w tym meczu można było odnaleźć. W back-to-back ograliśmy jeszcze Blazers, lecz to nie zaczęło kolejnej serii zwycięstw, bo przegraliśmy jeszcze jednym punktem ze Spurs.

 

Biorać jednak pod uwagę siłę rywali to 7-2 jest znakomitym początkiem sezonu. Tak naprawdę tylko wysoko ograni Kings nie mogą marzyć o Playoffach. Teraz Oklahoma, a potem dwa w teorii łatwe mecze z Chicago oraz Suns. Duetem Davis - Holiday broni się naprawdę z wielką przyjemnością. Kontestowanie, steale, bloki, switche -> oni robią wszystko. Do tego bardzo dużo w D daje także Randle. No i mamy biegający zespół, bo dzięki dobrej defensywie wpada sporo punktów z kontr. Cieszy mnie to, że różni zawodnicy przejmowali mecze w ofensywie, bo oprócz popisów Davisa były też wielkie mecze Kemby oraz sporo momentów Randle'a, Miroticia oraz Holidaya. Ta piątka kończy mecze i wyglądają wtedy bardzo dobrze, mimo Miroticia na SF to moze być to wyjściowe zestawienie na Playoffy. No ale do tego daleko jeszcze. Na razie jesteśmy liderem Zachodu, ale to początek, a OKC i Warriors tracą tylko pół meczu. 

 

Lepszą obroną w lidze na razie mają tylko Hawks. W dodatku mamy najwięcej bloków w lidze, a jednocześnie najmniejszą ilość fauli. To robi wrażenie. Dzięki Holidayowi oraz Davisowi nawet przeciętni w defensywie zawodnicy nie wyglądaja najgorzej. 

 

Z zaskoczeń wśród drużyn to Kings (5-5) jeśli chodzi o Zachód. Negatywna niespodzianka to wyniki Blazers (3-7) i Clippers (2-7), a Denver (4-5) także nie rozpoczęło najlepiej. Na Wschodzie prowdzą Nets (8-2) przed Heat (7-2). Jak widać przyjście Butlera szybko zrobiło na Brooklynie poważny zespół. Fatalnie spisuje się Detroit (1-8), a Bucks (3-6) na pewno liczyli na coś więcej na starcie sezonu.

 

Z kontuzji to oprócz wiadomego Porziginsa oraz Cousinsa w trudnej sytuacji postawieni zostali Rockets. Chris Paul ma problemy z rzepką i oznacza to od 6 do 8 miesięcy przerwy. Jego występ w Playoffach jest wątpliwy, a biorąc pod uwagę sytuacje Rockets to wymusza na nich jakieś wzmocnienia w trakcie sezonu. W końcu prime Hardena nie może tak po prostu czekać. Dochodzi do tego także półtorej miesiąca bez Geralda Greena. 

 

W wypadku Rockets najrozsądniejszy pakiet to pick 1 rundy draftu oraz kontrakt Knighta. Ewentualnie Gordon/Tucker. 

Pomysłów na wzmocnienie rakiet mam kilka, ale na razie nic jeszcze nie kliknąłem, więc jeśli jakąś opcje wolicie / coś innego przychodzi do głowy to może akurat ;)

 

Powrót Beverleya, bo pick się Clippersom na pewno przyda, a przez niski kontrakt Pata nie muszą przejmować Knighta.

A) Chriss + Ennis + 1st 2019 <-> Beverley + Thornwell

 

Wyciągnięcie Schrodera z Thunder. Może kontrowersyjny deal między czołówka, ale OKC dostają pick, który przy ich payrollu może  być bezcenny. Do tego Knight ma o rok krótszą umowę od Niemca.

B) Knight + 1st 2019 <-> Schroder

 

Podobnie jak wyżej, Spurs raczej wyżej nie podskoczą, ale schodzą o rok szybcieej ze złej umowy, a Mills to doświadczony off-ball guard z trójka. 

C) Knight + 1st 2019 <-> Mills

 

Finansowo pasowaliby także choćby Lin czy Dragić, no ale Miami przy takim starcie raczej nie ma interesu w oddaniu jednego z liderów. Lin to jednak znów niezwykle wątpliwe zdrowie, a przy payrollu Hawks jedneroczona umowa nie jest takim atutem w sumie. Przy większej kombinacji do wyjęcia także George Hill z Cavs.

 

Blazers oprócz złych wyników stracili jeszcze na dwa miesiące swojego najlepszego obrońcę, Aminu. 

Odnośnik do komentarza

IMO Hill :)

 

a) nie podoba mi się pomysł oddania i potem powrotu gracza z takim charakterem. Bad blood.

b) nie ma w tym żadnej wartości dla Thunder. Knight to scrub, a oni chcą wygrywać.

c) z biedy może być, ale Mills to takie średnie wzmocienie.

 

Hill idealny. Dobry w D, zajebisty off ball, może być 2-3 kreatorem drużyny.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Przed wyjazdem udało mi się jeszcze przegrać z Oklahomą, gdzie zadecydowały przede wszystkim zbiórki w ataku (22-5 dla OKC). 125-116 wysoki wynik jak na czołowe D w lidze ;) 

 

Mecze z Suns i Bulls dałem na symulce i oba wysoko wygrane. Z Suns Walker rzucił 38 punktów pudłując tylko raz. 

 

Zgodnie z sugestią, którą uznałem za słuszną Rockets wzmocnił Hil:

 

Hill + Frye <-> Knight, MCW, 1st round 2019, 2nd round 2021 

 

Blazers oraz Pistons zamykają tabele i jeśli będzie tak do okolic grudnia to pewnie możliwe jakies wymiany Drummonda czy Lillarda/McColluma i rebuild w tych drużynach. Za to Heat mają 11-2 i nie potrzebują gwiazd, przynajmniej w RS ;) No ale to chyba właśnie takie Miami byłoby głównym kandydatem do wzmocnienia :-k 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Postanowiłem się pobawić w MyTeam. Ogrywam na razie rzeczy singlowe plus wymuszone do otwarcia domu aukcyjnego gry online. 3vs3 udalo mi się wygrac za drugim podejściem. Nie wiem, z kim grałem, ale koleś miał LBJ, Giannisa i Jerry'ego Westa, a i tak przegrał z moim zestawem D'Russel, Giannis, Wesley Matthews :D

 

Na razie zbieram tokeny i nie wymieniam dużo na innych graczy. Zresztą z tego co widzę, to warto inwestować w graczy obwodowych (szybkość i zwinnosc), bo np pod koszem potrafie dominować znacznie lepszych graczy, mając Qi Zhou (ov 66) :D

W tej chwili moja pierwsza piątka (i zmiennicy) wygląda tak:

D'Russel (Trae Young, Jeremy Lin), W. Matthews (Hezonja), Giannis (Robert Horry), Tom Sanders (Beasley), Cody Zeller (Zhou) - i o kimś jeszcze zapomniałem ;)

Skład słaby, ale na grind singlowy wystarczy. Dzisiaj zagrałem jeden 5vs5 z jakims typem z Las Vegas, którego OVR był większy o 11 i wygrałem ;). Do HT 35-25 w plecy, po przerwie przede wszystkim dominacja w obronie i ostateczne zwycięstwo 58-45 :). Muszę zainwestować w trójki i kogoś od przechwytow, bo tutaj kuleje. No i mimo wszystko nie obraziłbym się za konkretnego centra :)

 

Odnośnik do komentarza

Malutki update z MyCareer 2k19.

 

Jestem już tam, gdzie chciałem być. 77ovrl, gram głównie jako drugi kreator drużyny, sporo asyst, ale też dużo łatwiej zdobywa mi się punkty po penetracjach, czy w post. Gram nadal na 5 minut, 8.9pts, 4.4 ast, 2.0 reb.

 

Rządzi opcja ustawiania rotacji samemu. Bledsoe nadal startuje, ale gra tylko 25 min, Antek gra 38, Lopez 30, Brogdon z ławki 30, a Henson i Zeller praktycznie nic :D AI ustawiało mi 36, sam zbiłem do 30 :)

 

Słabo mi się zbiera fanów (uroki grania na Superstarze), więc nadal nie mam sponsora od butów. Brakuje około 140k...

 

Gram właśnie 70 mecz sezonu. Uznałem, że dogram ten rok na 5 min, potem sobie przestawię na 10-11 :) Kontrakt z Bucks miałem podpisany tylko na rok, więc po Playoffach (tak, będziemy grali w PO :D 39-30 bilans :D) będę musiał się zastanowić co zrobić. Na bank wolę grać z ławki w dobrej ekipie, niż rządzić w słabej. Popujący center i jakaś gwiazda to mus do kręcenia dobrych statów. Jeśli 2k nie pozwala na podgląd składu ekipy przed podpisaniem kontraktu w offseason, to się wkurwię mocno :D 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Aktualizacja moich poczynań z MyCareer tuż przed All-Star Game.

Clippers wyszli na bilans 12-35, nie jesteśmy już najgorszą drużyną w lidze, wyprzedziliśmy Kings :D

 

Mój OVR - 74

Staty szczegółowe

Points 12,2

Rebounds 11,0 (13 w lidze)

Assists 2,2

Minutes 23,3 (gram 8 minut kwarta)

Blocks 3,5 (1 w lidze)

Steals 0,7

Turnovers 2,3 (za dużo :/)

FG% 59,3 (4 w lidze)

 

Fanów mam 1 100 000

 

Nagrody:

Raz gracz tygodnia (30 Dec - 5 Jan)

Gracz grudnia (wśród rookie) 

W All-Star Voting wśród wysokich jestem 7, może dobije do 6 miejsca, wyżej chyba nie zdąże

 

Awards Races

ROTY - 1 miejsce

DPOY - 1 miejsce

 

Obecnie styczeń gram na linijce 18,2 pkt, 16,3 reb, 3,0 as, 1,3 st i 3,8 bl

 

Najlepsze mecze

Mavericks - 22 pkt, 17 reb, 5 as, 1 st, 4 bl, 4 tov

Pelicans - 22 pkt, 12 reb, 6 as, 2 st, 5 bl, 0(!) tov

Hornets - 19 pkt, 20 reb, 3 as, 1 st, 5 bl, 4 tov

 

Rekord punktowy zrobiłem przeciwko Warriors - 31, ale trzeba oddać że zrobili blowout i był garbage time ;)

Przeciwko Raptors zrobiłem rekordowe 8 bloków.

 

Generalnie pomimo słabego bilansu drużyny dość łatwo jest dominować jako klasyczny center...

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Ja jak pisałem w Maryni na razie się wstrzymuje i zacznę od nowa po jakiejś aktualizacji rosterow. Trochę mnie boli, ze Warren ma D-, a normalnie zrobił postęp w trójkach etc. 

 

Takze na razie grał rozrywkowo i hmm cpu u was tez tak mało rzuca za 3? To mnie najbardziej irytuje w różnych slidersach. Za to rzuty z mid range są palowane jakby cofnąć ligę o 10 lat do tylu. 

 

Jakby rzeczywistość odleciała w tym względzie grze. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...