Skocz do zawartości

Wasze osiągnięcia w FM 14


adrianABCH

Rekomendowane odpowiedzi

Draken - Bayernem to jest łatwizna, sam zawsze gram najpiew Bayernem, żeby poznać nową wersję gry. Tym razem też tak zrobiłem i w zasadzie to wygrałem wszystko co się dało oprócz Superpucharu Niemiec. Teraz gram Lechem i to jest dopiero zabawa, poprawianie ciągłe taktyki, analiza przeciwnika itp. Pierwszy sezon z Mistrzostem Polski i bardzo dobrym wynikiem w LE. Ale zabawa zaczyna się teraz. CEL - awans do Ligi Mistrzów i zamieszanie w grupie;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja sezon 2015/2016 mam i dwa superpuchary i klubowe mistrzostwa świata wygrane. W lidze uciekam Leverkusen, które przez pewien moment było pierwsze bo miało kilka męczy więcej rozegranych. W LM, grupa łatwa i przyjemna, ale potem na sam początek Real Madryt, a znając moje szczęście do losowań trafię na Barcelone.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Po urlopie czas na Shamrock Rovers ;)

 

Koniec roku i sezonu 2018.

Oczywiście zakończony rok w lidze na pierwszym miejscu.

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | PM | Shamrock Rovers | | 33 | 30 | 3 | 0 | 153 | 19 | +134 | 93 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | PM | Derry City | | 33 | 19 | 8 | 6 | 70 | 37 | +33 | 65 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | PE | Bohemians | | 33 | 20 | 4 | 9 | 65 | 47 | +18 | 64 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | PE | Cork City | | 33 | 18 | 4 | 11 | 73 | 66 | +7 | 58 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | PE | Sligo Rovers | | 33 | 17 | 5 | 11 | 66 | 53 | +13 | 56 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Dundalk | | 33 | 15 | 8 | 10 | 86 | 70 | +16 | 53 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | St. Pat's Athletic | | 33 | 12 | 9 | 12 | 55 | 68 | -13 | 45 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Drogheda Utd | | 33 | 9 | 5 | 19 | 46 | 69 | -23 | 32 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Shelbourne | | 33 | 7 | 8 | 18 | 41 | 80 | -39 | 29 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Waterford Utd | | 33 | 5 | 9 | 19 | 40 | 87 | -47 | 24 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | S | Longford | | 33 | 5 | 6 | 22 | 42 | 88 | -46 | 21 |

| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | S | Bray Wanderers | | 33 | 2 | 9 | 22 | 36 | 89 | -53 | 15 |

 

 

 

FAI Ford Cup musieliśmy oddać w ręce Cork City, szósty raz z rzędu nie wygraliśmy.

Za to do nas wpadł Eircom League Cup, gdzie pokonaliśmy Derry City 4-1. Takim samym rezultatem pokonaliśmy też Derry w Setanta Cup.

 

Wracając do ligi- najlepszym strzelcem rozgrywek został Tommy O`Hehir, który uzbierał aż 40 trafień, a w całym sezonie miał aż 55 w 43 spotkaniach. Do tego dołożył 29 asyst.

Najlepiej asystująca piątka ligi: O`Hehir (NŚ)- 17, Kenny (OPŚ)- 15, Kehoe (OL)- 15, Kearns (OPŚ)- 14, Clifford (DPŚ)- 14. Wszyscy oczywiście z Shamrock :D

 

Ciekawie było też w LM. Do grupy G dostało się: Man City, Shamrock Rovers, Celtic, Atletico.

Po wynikach naszych:

Celtic 0-0 SR

SR 2-0 MC

SR 3-3 AM

AM 4-3 SR

SR 4-1 Celtic

MC 1-0 SR

 

Wyszliśmy z grupy na drugim miejscu z 8 punktami. W rundzie kolejnej zagramy z Porto, to zespół z którym nigdy nie potrafiłem grać w FMie :/

Po takich bojach i popisach grajków zarząd będzie rozbudowywał stadion o kolejne 3,750 miejsc. Teraz pojemność to 51,700. Stan konta wskazuje 27,713,682 €.

Odnośnik do komentarza

Makk jaką grasz taktyką, że takie wyniki :o

 

Generalnie dwoma szaleję ;) Jedna to 4-2-3-1 z jednym DPŚem i jednym PŚ; a druga taxa to lekko przerobiona taktyka moja z FM10 Dominacja_EdB czyli 2-3-2-1-2. Tą to ostatnio.

Plus 134 bramki robi megawynik nawet w Irlandii :o Chyba nigdy nie widziałem czegoś podobnego :o

Dziekować.

Odnośnik do komentarza

Mały update walki Shamrock Rovers :D

 

FC Porto w LM udało się przejść, wygrane 2-1 w domu i 2-0 w rewanżu. Coś pięknego ;) W następnej rundzie dostaliśmy Man Utd i tu już nie było tak różowo. Na Old Trafford zremisowaliśmy 1-1, ale u siebie dostaliśmy bęcki 1-3. Odpadliśmy. W sumie po wyjściu z grupy LM zarobiliśmy coś koło 5 mln €.

 

Przez takie wyniki w Rankingu Klubów Europejskich skoczyliśmy o 31 pozycji, teraz zajmujemy 26. miejsce w Europie- nie całkiem źle (rok 2019 mamy). W sezonie 14/15 punktów na naszym klubowym koncie było raptem 6.825. W tym roku współczynnik mamy 72.550 :D

 

Irlandzka FAI Eircom League wskoczyła na 17 pozycję (wcześniej 25. miejsce).

Właśnie! Liga. Tu masakrujemy wszystkich jak leci. Na chwilę obecną rozegraliśmy 16 spotkań, 16 wygranych, 66 zdobytych goli, 2 stracone. Ostatnie wyniki - na wynik towarzyski 2-1 nie patrzcie ;) Zagrały same młodziki.

 

Stadion Tallaght Community Stadium jest w budowie- dodane będzie 3750 krzesełek, w całości będzie skromne 11250 miejsc. Tymczasowo gramy na narodowym- Aviva Stadium.

Stan konta na 15 czerwca 2019 to 23,866,132 €.

 

Praktycznie (choć u mnie nie ma podstawowej jedenastki, sporo rotacji) Pierwsza Jedenastka Shamrock Rovers:

 

Etrit Berisha - Jasper Vandenberghe; Andrew Boyle - Sammy Jenkins; Conor Clifford; Ryan Ledson; Alex Grimaldo - Daniel Kearns; Gerard Kenny; Arwel Pritchard - Tommy O`Hehir

 

Tak sobie myślę, żeby w tym roku zająć trzecie miejsce w grupie LM i powalczyć coś w LE :-k

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Małe notki z opka i walki Lurgan Celtic.

 

Po zdobyciu mistrza w sezonie 2016/17 przystąpiliśmy do dzielnego boju w Lidze Mistrzów. No, w zasadzie w Eliminacjach ;)

Najpierw dostaliśmy Dinamo Zagrzeb.

Na wyjeździe remis 1-1, w domu udało się wygrać 4-2 i awansować do 3 fazy. Tu czekał na nas zespół CSKA Sofia- już wyższa półka. Piszę to jako menago klubu półzawodowego cały czas ;)

Z Bułgarami były dwa remisy, no remisy zwycięskie. Najpierw w Sofii 3-3, w Lurgan 0-0. Przeszliśmy dalej.

 

Baraż Ligi Mistrzów i już zespół doświadczony- FC Kopehaga. Tu po cichu liczyłem też na jakieś fajne remisy. Niestety, bramy futbolowego raju nie zostały otwarte dla amatorskiego plebsu. Pierwszy mecz 2-2, drugi...remis 0-0.

 

Odpadamy w czwartej rundzie, ale na pocieszenie idziemy od razu do fazy Grupowej Ligi Europy oraz na konto dostajemy: 2.1 mln € za LM; 200 tys.€ za odpadnięcie z LM; 1.3 mln € za LE.

Kasa po prostu kosmos dla takiej drużyny, jak Lurgan.

 

Mamy fazę grupową. Trafiliśmy do "C":

  • Rubin Kazań,
  • Sevilla,
  • Lurgan Celtic,
  • Partizan Belgrad

Chciałem tylko strzelić przynajmniej jedną bramkę. Nawet nie myślałem o punktach. A tu takie o:

Partizan 4-0 Lurgan,

Lurgan 1-3 Rubin,

Sevilla 1-1 Lurgan,

Lurgan 2-2 Sevilla,

Lurgan 5-2 Partizan.

 

Został ostatni mecz do rozegrania. Mam w grupie 5 punktów, 9 zdobytych goli, 12 straconych. Generalnie każdy wynik mnie dyskwalifikuje z awansu. Ale i tak jestem w szoku wynikami tymi ;)

 

W lidze spokojnie jest- Lurgan po 15 kolejkach na 1. miejscu, 52 strzelone, 17 straconych. Przewaga nad Portadown- 9 punktów.

Odnośnik do komentarza

Jako, że nie opisuję jeszcze żadnej kariery z FM14 postanowiłem podzielić się z Wami pierwszym sezonem spędzonym przy "nowej" grze. Tak w skrócie, by nie zanudzać. Byłem pewny, że przesiadka z poczciwej 12stki na 14stkę będzie bardzo trudna - nie sądziłem, że aż tak !

 

Objąłem Stal Rzeszów, a więc faworyta rozgrywek 3 Ligi, grupy Lubelsko-Podkarpackiej. Skład dość mocny, u bukmacherów typowany na pewny awans. Wzmocniłem się kilkoma zawodnikami, bez rewelacji, gdyż finanse nie pozwalały na coś konkretnego. Niestety w trakcie sezonu dług mocno urósł, co konkretnie odczułem na przełomie stycznia/lutego, gdzie zarząd prawie mnie zwolnił. Uratowałem się zwolnieniem czterech graczy, którzy nie odgrywali większych ról w zespole, a pobierali dość wysokie pensje. A więc na zwolnienie poszli Aleksejs Kolesnikovs, Szymon Kaźmierowski (ROW Rybnik), Łukasz Szczoczarz (MKS Oława) i Konrad Maca (Siarka). Po rundzie jesiennej zajmowałem 6 pozycję, ze stratą 10 punktów do liderującej Resovii, z którą przegraliśmy derbowe spotkanie na Hetmańskiej 2:3, by zrewanżować się rywalowi zza miedzy 3:0.

 

Rundę wiosenną rozpoczęliśmy zdecydowanie lepiej niż początek sezonu. Wreszcie ogarnąłem trening, co pomogło w zgraniu i opanowaniu taktyki przez zespół. O taktyce to też można pisać dużo, bo graliśmy chyba trzema schematami, a i tak żadna z nich nie była jakąś "maga taksą". Rundę rewanżową skończyliśmy, tylko z jedną porażką 0:1 z Avią Swidnik u siebie, co w porównaniu z 7 w rundzie jesiennej robi ogromną różnicę. Rywale często gubili punkty i na dwie kolejki przed końcem sezonu wreszcie objąłem prowadzenie, po 30 kolejkach! Awansu nie wypuściłem już z rąk i sezon skończyliśmy z 58 punktami, przed Tomasovią - 54 pkt. Awans w klubie przyjęli bardzo spokojnie, gdyż wszyscy się tego spodziewali. Wygrałem również Okręgowy Puchar Polski, w finale pokonując Tomasovię 2:0 i 0:0.

 

Mimo awansu ligę wyżej zarząd nie zadbał o finanse i zostałem bez wydatków na transfery i z 2 tysiącami złotych na pensje.

 

Transfery do Klubu przed pierwszym sezonem:

 

- Sebastian Kosiorowski z Korony Kielce (wyp)

- Wojciech Małecki z Korony Kielce (wyp)

- Kamil Białkowski z Polonii Bytom (wyp)

- Michał Hryszko z Olimpii Zambrów

- Łukasz Jamróz z Stomilu Olsztyn (transfer poprzedniego menadżera)

- Sebastian Brocki za 100 tys zł !!!! z Izolatora (transfer poprzedniego menadżera)

- Michał Motyl z Wisły Sandomierz (junior)

- Adam Adamek za darmo (junior)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...