Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

01.11 wyjeżdżamy na Augher Playing Fields na mecz z Augher Stars. Tym samym mam ponowny debiut, dziś w Intermediate Cup (1.Rnd). Puchar ten rozgrywany jest już od roku 1893! Najwięcej razy (bo aż 11) wygrywały go rezerwy Linfield.

Kibice chcieli pogromu. Ja chciałem dać odpocząć moim podstawowym graczom. Także w pierwszej jedenastce wybiegli głównie rezerwowi.

Pierwszym, który trafia dla Celtów, jest Terry Doyle. Później jeszcze dzieciaki trafiały: dwa razy Corey Owens (16 lat), raz Brendan Todd (18 lat).

Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem. Pogromu nie było, ale wygrana 4-1 też powinna zadowolić naszych kibiców. Na bramkę przeciwnika oddaliśmy w sumie 23 strzały, w tym 12 celnych. Można, by było poprawić tą skuteczność.

W kolejnej rundzie zagramy z Coleraine Crusaders.

 

Tydzień po pucharze gramy ligowy mecz z dziesiątym Annagh United.

Ostatnio graliśmy w ustawieniu 4-4-2 i dziś będzie tak samo. Trzeba się jakoś przeciwstawić formacji rywala- 4-5-1.

Do przerwy mamy prowadzenie 1-0 po bramce środkowego młodego obrońcy Roddy`ego.

Z przykrością stwierdzam, że goście odrobili lekcje i udaje im się wyrównać.

I takim wynikiem kończy się mecz. Słabe 1-1, słaby nasz występ.

Tego samego dnia zostajemy wylosowani do Mid-Ulster Cup, gdzie zagramy z Coagh United.

 

Nie ukrywam, że ostatnie nasze występy są dalekie od ideału. Z drugiej strony najważniejsza jest liga i awans. Na tym musimy się skupić. Co nie znaczy, że jakieś trofeum pucharowe fajnie, by wyglądało w klubowej gablotce. Tam znajduje się jedyny pucharek Mid-ulster Cup z 1913 roku. Może się to zmieni wkrótce.

Jako lider podejmujemy jedenastą ekipę- Glebe Rangers.

Pierwsza połowa to totalna nasza porażka, prowadziliśmy już 2-0, żeby stracić pechowo 2 gole.

Dalej Glebe strzeliło na 3-2, my odpowiedzieliśmy golem Owens`a i Mairtina Connolly.

Uff, ostatecznie wygrana 4-3. Nie spodziewałem się aż tak trudnego meczu.

 

WKD Intermediate Cup Druga runda właśnie rusza.

Szybkie wyjście na prowadzenie zgasiło graczy Coleraine Crusaders. Do przerwy spokojnie mieliśmy wynik 3-0 po bramkach: Connolly`ego oraz dwóch młodego Owens`a. Powiem, że ci dwaj napastnicy zaskoczyli mnie swoją współpracą przy ustawieniu 4-4-2.

Po przerwie obejrzeliśmy jedynie naszą kontrolę nad akcjami i bombę z poza szesnastki w wykonaniu gracza gospodarzy- Young`a.

Po wygranej 3-1 przechodzimy do dalszej fazy pucharu. Kolejny przeciwnik to Dergview.

 

Po WKD Cup przyjmujemy u siebie na Knockramer Park zespół Coagh United. W obecności 120 kibiców postaramy się przejść do drugiej rundy wspomnianego wcześniej Mid-Ulster Cup.

Dzięki jakiemuś dziwnemu fartowi goście przegrali tylko 4-1! Zagraliśmy fantastycznie. Bramki Aaron`a Haire, Raymond`a Fitzpatrick dwa i Mairtin`a Connolly dały nam nieoczekiwane zwycięstwo nad Coagh. Team z ligi wyżej niż my.

 

Miesiąc listopad kończymy meczem z Killymoon, w kolejnym pucharze. Tym razem Irish Cup.

W ciągu 90. minut my oraz rywale trafili po dwa razy do siatki. U nas trafili Connolly i obrońca McKee. Regulaminowy czas oraz dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy meczu. Potrzebne były karne. W jedenastkach to Lurgan Celtic okazało się lepsze!

Strzeliliśmy 5, Killymoon tylko 4.

A więc Celtowie z Lurgan grają dalej!

 

Listopad 2014:

 

WKD Cup 1.Rnd. Augher Stars 1-4 Lurgan Celtic (Todd, Owens x2, Doyle)

L10/ 30 Lurgan Celtic 1-1 Annagh Utd (Roddy)

L11/ 30 Lurgan Celtic 4-3 Glebe (Haire, McGibbon, Owens, Connolly)

WKD Cup 2.Rnd. Coleraine Crues 1-3 Lurgan Celtic (Connolly, Owens x2)

Mid-Ulster Cup 1.Rnd. Lurgan Celtic 4-1 Coagh Utd (Haire, Connolly, Fitzpatrick x2)

Irish Cup 2.Rnd. Killymoon 2-2 k Lurgan Celtic (McKee, Connolly)

Odnośnik do komentarza

Grudzień zaczynamy meczem wyjazdowym z Banbridge (wicelider).

Wiedziałem, że to będzie ciężki pojedynek. Parę minut przed przerwą gola dla nas strzelił Fitzpatrick i mogliśmy się cieszyć z prowadzenia 1-0.

10 minut po zmianie stron wyrównał McBurney potężnym strzałem zza pola karnego. Na szczęście u nas dał o sobie znać Chris McGibbon. Strzałem ładnym pokonał golkipera gospodarzy. Prowadzenie 2-1 dla Lurgan!

Tym samym wynikiem sędzia zakończył mecz. Trzy punkty jadą z nami. Na koncie uzbieraliśmy już 31 pkt, drugie Banbridge ma 4 oczka mniej, aczkolwiek dzisiejszy rywal ma dwa mecze więcej rozegrane.

 

Do zaległego spotkania z Donegal Celtic przystępujemy jako niby faworyci. Nie wiem, z czego to się bierze... Może z faktu bycia liderem?

Na dobry początek 13. trafienie zalicza napastnik (dziś jako skrzydłowy) Mairtin Connolly. Mamy 1-0 na gorącym terenie w Belfaście.

Chwilę później podwyższa Fitzpatrick. Nie mija jedna 10 minut a na 3-0 strzela Corey Owens.

Do przerwy mamy prowadzenie 4-1.

Niestety, dla nas mecz życia chyba zagrał dziś Peter Hinds- skompletował hattricka. Końcowy wynik to 4-3 dla nas.

 

13 grudnia to już nie dzień wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. To dzień walki z Knockbredą w Irish Cup.

Pierwsze 45 minut nie takie złe w naszym wykonaniu, ale schodzimy z wynikiem 1-0 dla gospodarzy.

Gdyby Corey Owens miał dziś lepiej nastawiony celownik, to moglibyśmy nawet wygrać ten mecz. Nie wiem, ile sytuacji zmarnował?! Co najmniej 5. Niestety, to już koniec przygody z Pucharem dla Lurgan Celtic.

 

Po walkach pucharowych wracamy do pojedynku ligowego. Tym razem będziemy gościć beniaminka Dollingstown, który zajmuje niespodziewaną 4. lokatę.

Pierwsza część spotkania z naszej strony wygląda bardzo fajnie. Nie dajemy przeciwnikowi odetchnąć i cały czas atakujemy.

Wynik 3-0 jest całkiem sympatyczny.

W drugiej części meczu za wiele się nie wydarzyło, ot straciliśmy bramkę i koniec zaraz był.

 

Przed kolejnym meczem dostałem dwie złe wiadomości: odchodzi od nas właśnie Miartin Connolly (w tym sezonie 20 występów, 14 bramek, 7 asyst) do P.S.N.I. oraz pomocnik Niall McParland do Rosario.

Tak to bywa. Lepiej gramy to podprowadzają nam zawodników!

Szósty w tabeli Portstewart wita u nas. Przy paskudnej pogodzie początek należy do nas. Swoje 10. trafienie w tym sezonie zgarnia Corey Owens i wyprowadza Lurgan na 1-0.

Dalej dokłada bramki Fitzpatrick i McAnallen. Dla gości jedno trafienie. Po 45 minutach jest 3-1.

W drugiej części gra nam się trochę posypał. Nie dość, że straciliśmy drugie gola, to jeszcze mecz kończyliśmy w 10. Czerwoną kartkę dostał obrońca Declan McVeigh.

 

Grudzień 2014:

 

L12/ 30 Banbridge 1-2 Lurgan Celtic (McGibbon, Fitzpatrick)

L13/ 30 Donegal Celtic 3-4 Lurgan Celtic (Connolly, Owens, Fitzpatrick x2)

Irish Cup 3.Rnd. Knockbreda 1-0 Lurgan Celtic

L14/ 30 Lurgan Celtic 3-1 Dollingstown (Connolly, Haire)

L15/ 30 Lurgan Celtic 3-2 Portstewart (Owens, McAnallen, Fitzpatrick)

Odnośnik do komentarza

Tabla IFA Interim Intermediate League na półmetku sezonu:

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Lurgan Celtic | | 15 | 13 | 1 | 1 | 44 | 20 | +24 | 40 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Banbridge | | 17 | 9 | 4 | 4 | 36 | 26 | +10 | 31 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Chimney Corner | | 15 | 9 | 2 | 4 | 42 | 28 | +14 | 29 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Dollingstown | | 16 | 7 | 5 | 4 | 34 | 26 | +8 | 26 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Ballymoney Utd | | 15 | 7 | 3 | 5 | 42 | 27 | +15 | 24 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Queens University | | 17 | 7 | 3 | 7 | 45 | 46 | -1 | 24 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Dergview | | 16 | 6 | 4 | 6 | 38 | 35 | +3 | 22 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Portstewart | | 16 | 7 | 1 | 8 | 41 | 49 | -8 | 22 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Sport & Leisure | | 15 | 6 | 3 | 6 | 33 | 38 | -5 | 21 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Killymoon | | 17 | 6 | 3 | 8 | 29 | 44 | -15 | 21 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Annagh Utd | | 15 | 5 | 5 | 5 | 37 | 35 | +2 | 20 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Armagh | | 16 | 5 | 3 | 8 | 40 | 37 | +3 | 18 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Dromara | | 16 | 5 | 2 | 9 | 42 | 59 | -17 | 17 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Wakehurst | | 15 | 3 | 5 | 7 | 27 | 31 | -4 | 14 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | Donegal Celtic | | 16 | 4 | 2 | 10 | 35 | 47 | -12 | 14 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Glebe | | 17 | 4 | 2 | 11 | 36 | 53 | -17 | 14 |

Odnośnik do komentarza

Rok 2014 dobiegał końca. Ten czas był pełen przeróżnych wydarzeń, w których miałem szczęście uczestniczyć. Od samego przejazdu do Lurgan w Irlandii Północnej, poprzez rozkręcanie działalności firmy, ulokowanie i życie rodzinne tu, czy też propozycja i prowadzenie Lurgan Celtic.

Byłe jeszcze tego trochę, ale to już mniejsze rzeczy, które można pominąć lekko.

Żona i córa jakoś na spokojnie podeszły do nowego miejsca i chyba się "wtopiły". Nie słyszałem ani od jeden ani od drugiej jakiś narzekań na nowy dom. Są wręcz zadowolone.

Ja też. Węgry, Budapeszt to jednak nie było to. Irlandia to jest To.

Od świąt, aż po Nowy Rok miałem wolne od każdej roboty. Urlop w firmie, brak spotkań Celtów. Miałem czas na przemyślenie paru spraw związanych z drużyną.

Nie podobały mi się dwie rzeczy. Pierwsza do odejście Mairtina Connolly. Wiele nam dawał ten chłopak, już pomijam oczywiście gole i asysty. Lubiłem patrzeć jak gra. No cóż, poszedł do drużyny o ligę wyżej. Bardzie nie wykluczone, że niedługo sam wróci. Jego nowy team, P.S.N.I. jest na przedostatnim miejscu w tabeli. Oni spadną, my awansujemy.

I tu dochodzimy do drugiej sprawy- ostatnie nasze "popisy". Niby od końca października przegraliśmy tylko 1 spotkani i to z dużo mocniejszym zespołem, ale gra nie powala na kolana, za to straty bramek już tak.

W ciągu dwóch miesięcy (listopad i grudzień) strzeliliśmy 30 goli, ale straciliśmy aż 17! Za dużo. Wyniki po 4-3, 3-2 bardzo mi się nie podobają. Muszę coś wykombinować.

Nowy rok zaczynamy z przytupem, już 5 stycznia wyjeżdżamy do Castlederg na mecz z tamtejszą drużyną Dergview w ramach Intermediate Cup.

Odnośnik do komentarza

Trudno uwierzyć, że to już 2015 rok. Czas szybko leci. Mam nadzieję, iż dziś też szybko zleci, pokonamy efektownie przeciwnika i wrócimy do domu.

Moje modlitwy zostały poniekąd wysłuchane. Po nie całych 17 minutach prowadziliśmy już 2-0, po bramkach Owens`a i Fitzpatrick`a.

Ozdobą spotkania (oprócz ilości goli) był z pewnością strzał/dośrodkowanie Aarona Haire z 57. minuty. Faul przeciwnika prawie pod linią autową z prawej strony. Podchodzi Haire, uderza, piłka leci i, leci i leci, aż wpada centralnie pod poprzeczkę!

Tak czy inaczej, rozgnietliśmy przeciwnika aż 8-1! Mecz, który był przekładany aż 4 (!!) razy z powodu obfitych opadów dobiegł końca.

 

Pięć dni po pogromie czeka nas ligowy mecz z Wakehurst, które to jest na drugim miejscu w tabeli- od dołu patrząc.

Przystępujemy do batalii w tym samym ustawieniu i składzie co ostatnio.

Spotkanie niestety słabe (może dlatego, że cały czas lał deszcz). Cieszą jedynie trzy punkty i 2 bramki młodego Corey`a Owens. Wynik 2-1 lepszy niż gra.

Za to inny wynik w tej kolejce by przyciągnął wzrok. Mówię tu o meczu Ballymoney vs. Queens University, gdzie podało aż 13 goli! Ostatecznie na tablicy było 6-7 dla tych drugich.

 

Trzeci wyjazd z rzędu. Tym razem gościmy w Ballymoney na Riada Stadium.

Do przerwy tego "widowiska" utrzymywało się 1-1, po strzale zz pola karnego gracza United i wykorzystanym karnym przez Roddy`ego.

Druga część to już jakiś koszmar w naszym ataku i obronie. Nie dość, że straciliśmy jeszcze 4 gole, to jeszcze obijaliśmy niemiłosiernie słupki i poprzeczkę rywali.

Żałosne lanie dostaliśmy. Kara maksymalna: 5-1.

 

Po ostatnim laniu chcieliśmy się trochę odkuć. Na Knockramer Park przyjechał Armagh City.

Na lekko przyprószonym śniegiem boisku niby dominujemy, a póki co remis 1-1.

Całe szczęście, że mam w składzie Ciaran`a Ryan, który to zdobywa dla Lurgan bramkę. Jak się później okazało, zwycięską. 2-1 to trzy punkt i tyle.

 

24 stycznia, Knockramer Park, Lurgan, godzina 15:00. Ćwierćfinał Mid-Ulster Cup. Nie powiem, że mam coraz większą chęć na to trofeum. Nie obraziłbym się (i kibice zresztą raczej też nie) gdybyśmy wywalczyli ten puchar znowu po 102 latach.

Dobre 45 minut w naszym wykonaniu i wynik 2-1 napawał optymizmem przed drugą częścią.

"Aż" 195 widzów musiało ziewać w kolejnych 45 minutach. Kibice zgromadzeni na naszym stadionie mogli już świętować dojście do półfinału, ale nie koniecznie z zadowoleniem ze stylu gry.

W meczu otwierającym drogę do finału Pucharu Mid-Ulster zagramy z jakimiś amatorami Crewe United.

 

Lurgan Celtic vs. Sport & Leisure to mecz w 19 kolejce III ligi. Jakiś większych emocji się nie spodziewałem. Po 90 minutach gry okazało się, że miałem rację. Wyniki 4-1, po bramkach Aaron`a Haire, Raymond`a Fitzpatrick oraz dwóch Corey`a Owens. Dla gości trafienie zaliczył Mark McKane.

 

Kolejny mecz Pucharu WKD Intermediate czas zacząć. W tym celu udaliśmy się do miasta Larne na spotkanie z Larne Tech Old Boys.

W składzie Lurgan wystawiłem zmienników. Mam nadzieję, że się pokażą z dobrej strony przeciw totalnym amatorom.

Minuty leciały, a my nie potrafiliśmy celnie uderzyć na bramkę gospodarzy. To się zemściło w 29. minucie i po uderzeniu Falloon`a. 1-0 dla Larne.

Tuż przed przerwą zdołaliśmy wyrównać z rzutu wolnego. Dalej już tylko gorzej było.

90 minut nie wyłoniło zwycięzcy rywalizacji. Potrzebna była dogrywka. W tej to my okazaliśmy się lepsi. Ostatecznie wygrywamy 5-2. Dwa gole Dale`a McKee, dwa Jonathan`a McGowan i jedna Declan`a McVeigh.

 

Styczeń 2015:

 

WKD Cup 3.Rnd. Dergview 1-8 Lurgan Celtic (Fitzpatrick x2, Owens x3, Haire x2, McGibbon)

L16/ 30 Wakehurst 1-2 Lurgan Celtic (Owens x2)

L17/ 30 Ballymoney Utd 5-1 Lurgan Celtic (Roddy)

L18/ 30 Lurgan Celtic 2-1 Armagh (Ryan, Fitzpatrick)

Mid-Ulster Cup Ćwf. Lurgan Celtic 2-1 Annagh (Owens x2)

L19/ 30 Lurgan Celtic 4-1 Sport & Leisure (Haire, Owens x2, Fitzpatrick)

WKD Cup 4.Rnd. Larne Tech O.B. 2-5 d Lurgan Celtic (McGowan x2, McVeigh, McKee x2)

Odnośnik do komentarza

Początek lutego mamy i do rozegrania zaległy mecz z Chimney Corner. Do niedawna wiceliderzy tabeli. Obecnie troszkę spadli i zajmują trzecią lokatę.

Duet snajperów Owens i Fitzpatrick mieli dać nam zwycięstwo. Ten drugi zapisał się w protokole meczowym golem. Natomiast, ten młodszy uczynił to samo zaraz po przerwie.

I na tyle ognia nam starczyło. Wynik 2-0 jest dobrym wynikiem.

Zrobiliśmy duży krok ku wygraniu ligi.

 

Ostatnio ćwiczona głównie gra w obronie przyniosła efekt. Od nie pamiętam, kiedy zakończyliśmy grę na 0 z tyłu.

Po cichu liczyłem na dalsze tego typu wyniki. Qeens University był dobrym zespołem do sprawdzenia naszej obrony.

Zespół z Belfastu zdołał dwa razy oszukać moją defensywę. My, za to ich aż 5 razy! Podołali temu: Fitzpatrick, Owens, McGibbon dwa razy i z karnego McEvoy.

Pogrom 5-2 na Knockramer Park w obecności 156 widzów.

 

9 kolejek przed końcem mamy 55 punktów, 14 przewagi nad drugim Banbridge. Ale dziś musimy stoczyć pojedynek z Killymoon.

Od początku staramy się naciskać na rywali. W końcu daje się dopchać futbolówkę za sprawą Raymond`a Fitzpatrick. Ten odnotowuje 24. trafienie w sezonie.

Niestety, w dalszej części nie było już tak różowo. Corey Owens dodał swoje trafienie, ale to gospodarze dwa razy trafili do naszej siatki. Remis 2-2.

 

Tylko cztery dni odpoczynku przed przyjęciem Dergview.

Z powodu drobnego urazu Owens`a postanowiłem tym razem zagrać z jednym napastnikiem. Wracamy do dawnego ustawienia 4-2-3-1, a na szpicy Fitzpatrick. Jego gol i bramka Aaron`a Haire dają wynik końcowy 2-0 dla Lurgan.

 

Prawie sam koniec lutego, sobota a my musimy się zmierzyć z Crewe United w WKD Cup. Ćwierćfinał zapowiada się ciekawie. Pozostanę przy ostatnim ustawieniu i składzie.

Siłę swoją prezentuje Raymond Fitzpatrick, który zdobywa pierwszą bramkę dzisiejszego popołudnia. Drugie trafienie dokłada pomocnik Jason Rogers. Na 3-1 trafia skrzydłowy Haire, w międzyczasie gospodarze zdołali strzelić.

Występu środkowego obrońcy Geoff`a Roddy i końcowego wyniku (4-3 dla Lurgan) wolę nie komentować.

Widać, że muszę poszukać nowego stopera.

Dodam, tylko że w półfinale zagramy z rezerwami Coleraine.

 

Luty 2015:

 

L20/ 30 Chimney Corner 0-2 Lurgan Celtic (Owens, Fitzpatrick)

L21/ 30 Lurgan Celtic 5-2 Queens University (McGibbon x2, Owens, McEvoy, Fitzpatrick)

L22/ 30 Killymoon 2-2 Lurgan Celtic (Owens, Fitzpatrick)

L23/ 30 Lurgan Celtic 2-0 Dergview (Haire, Fitzpatrick)

WKD Cup Ćwf. Crewe Utd 3-4 Lurgan Celtic (Haire x2, Rogers, Fitzpatrick)

Odnośnik do komentarza

Marzec zaczynamy od... ekipy Crewe United, na której ostatnio skończyliśmy. Tym razem skrzyżujemy miecze w ramach półfinału Mid-Ulster Cup.

Pierwszy na listę strzelców wpisuje się niezawodny w tym sezonie Fitzpatrick. Drugi wpisuje się Aaron Haire (już 17 trafień), drugi gol dziś to ponownie Fitzpatrick.

Później to już rzeźnia! Końcowy wynik to 5-2 dla nas. Mamy finał pucharu!

Będzie pojedynek derbowy! W drugim półfinale Glenavon pokonało 5-1 Portadown.

 

Wracamy na ligowe boiska. Na Knockramor Park przejeżdża przedostatnie Dromara Village. Do końca sezonu pozostało 7 spotkań. Co raz ciekawiej się robi.

Do przerwy remis 1-1. Oba gole po stałych fragmentach padły. Dla nas trafił Gerald Sinclair. Cztery fantastyczne parady mojego golkipera McKee oraz dwa trafienia McGibbon`a i Fitzpatrick`a dały kolejne zwycięstwo.

Dziś już mogliśmy otwierać szampany! Zapewniliśmy sobie mistrzostwo ligi. Dobiliśmy do 62 punktów, drugie w tabeli Ballymoney traci do nas aż 20 pkt.

 

Dzień przed meczem z Annagh United mój asystent przyprowadził kilkunastu kandydatów do drużyny juniorskiej. Trafił się nawet jeden mój rodak- Zdzisław Czarnecki. Niestety, z 16 osobników przybyłych na testy może 2 spełnia jakieś rokowania na przyszłość.

Po 28. minutach mamy powody do zadowolenia: prowadzimy 1-0, a do tego gospodarze grają w dziesiątkę. Czerwoną kartkę dostał Adam Hylands.

Mimo tych utrudnień graczom Annagh udaje się doprowadzić do wyrównania, a nawet wyjść na prowadzenie 4 minuty przed końcem.

Nieprzewidziana przegrana 2-1 stała się faktem.

 

Przed Lurgan Celtic wielka szansa na występ w finale WKD Intermediate Cup. Rezerwy Coleraine już czekają.

Do przerwy bój na remis. Akcja toczy się od bramki do bramki. Końcowo to my wykazaliśmy większą determinacją i skuteczności. Z 6 celnych strzałów na bramkę gości w tym 3 celne przy ich dwóch daje nam awans do finału!

Duża w tym zasługa Fitzpatrick`a, McGibbon`a, Sinclair`a- strzelców dzisiejszych goli dla Celtów.

W ostatnim meczu tego pucharu zagramy z Abbey Villa.

 

Ostatnie marcowy mecz mamy na wyjeździe z Glebe Rangers. Ostatni zespół w tabeli ligowej.

Zaczynamy nieźle- 23. trafienie w sezonie ma Corey Owens. Po dosłownie 2 minutach ten sam chłopaczek podwyższa na 2-0. Tuż przed przerwą Owens ma na swoim koncie hattricka.

Koniec meczu i wygrywamy 5-1. 4 gole strzelił Owens i jedno trafienie dołożył skrzydłowy Sinclair.

 

Marzec 2015:

 

Mid-Ulster Cup Półfinał Crewe Utd 2-5 Lurgan Celtic (Haire, Fitzpatrick x3, Sinclair)

L24/ 30 Lurgan Celtic 3-1 Dromara (McGibbon, Fitzpatrick, Sinclair)

L25/ 30 Anngah Utd 2-1 Lurgan Celtic (Haire)

WKD Cup Półfinał Lurgan Celtic 3-2 Coleraine Reservs (McGibbon, Fitzpatrick, Sinclair)

L26/ 30 Glebe 1-5 Lurgan Celtic (Owens x4, Sinclair)

Odnośnik do komentarza

Kwiecień będzie trochę luźniejszy w moim wykonaniu (jeśli chodzi o ilość meczy, jeśli chodzi o rangę, to już inna bajka). Mamy do rozegrania tylko cztery spotkania. W tym aż dwa finały! Na początek derbowy pojedynek z Glenavon w Mid-Ulster Cup. Do tego szykujemy się bardzo mocno. Kibice mogą nam nie wybaczyć drugiej porażki w sezonie z Lurgan Blues.

Na naszą lekką korzyść przemawia fakt, iż 3 kluczowych zawodników rywali zza miedzy jest wykluczonych z meczu- kontuzje.

Oglądać finał zamierza ponad 3 000 kibiców. Tyle przynajmniej zostało sprzedanych biletów. Lekka trema będzie, jeszcze nigdy nie graliśmy przed tak liczną widownią. Tym razem już raczej nie wypalę z nerwów papierosa za ławką rezerwowych.

Myślę, że trochę zaskoczyliśmy przeciwnika swoją ofensywną postawą. W 24. minucie pada bramka dla Glenavon, ale na nasze szczęście sędzia odgwizdał spalonego.

Tak dobrze już nie było 10 minut później, kiedy to Paul Heatley trafia do naszej siatki. 1-0 przegrywamy.

Pięć minut przed przerwą Stephen Carson podwyższa prowadzenie na 2-0. Praktycznie można tylko usiąść i płakać.

W przerwie mówię chłopakom dwie rzeczy: "Wychodzimy i rozrywamy patałachów na strzępy!!!". Druga to: " Wojownicy nie okazują serca, dopóki nie otworzy go cios toporem".

To, co się dzieje dalej, to już sieczka.

W 52. minucie kontaktową bramkę strzela Corey Owens. Na 2-2 daje Aaron Haire. Siedem minut później jest już 3-2 dla Glenavon. Swoją drugą bramkę w meczu trafia Owens. Całe 2 minuty po tym Jordan Dane wyprowadza rywali na prowadzenie, z naszej strony odpowiada Aaron Haire.

Koniec regulaminowego czasu gry! Na tablicy widnieje wynik 4-4! Masakra dla moich nerwów.

W 105. minucie daje znać ponownie skrzydłowy Stephen Carson. 5-4 dla Lurgan Blues. Na szczęście to my mamy więcej paliwa i lepsze armaty w postaci Raymond`a Fitzpatrick i jego strzałowi z 13 metrów. To właśnie od wyrównuje w drugiej połowie dogrywki, a później daje nam zwycięstwo!

Końcowy wynik pokazuje 6-5 dla Lurgan Celtic!

Puchar Mid-Ulster jest nasz. Znowu. Wraca w ręce Celtów po 102 latach.

 

Po ostatnim boju do naszej klubowej kasy wpłynęło ponad 8 tys. €. Dodatkowo Raymond Fitzpatrick dostał nagrodę MVP pucharu oraz został królem strzelców turnieju- 7 trafień.

Dla mnie też pojawiła się dobra wiadomość- wielebny McEvoy zaproponował nową umowę z zespołem. Bez chwili namysłu podpisałem ją.

W środę 15 kwietnia wieczorem gramy z Donegal Celtic. Praktycznie są już w III lidze, przedostatnie miejsce w tabeli na chwilę obecną.

Pierwszą bramkę strzela dla nas Raymond Fitzpatrick. Druga to dzieło Aaron`a Haire. W 51. minucie Fitzpatrick i jego plasowany strzał wyprowadza Lurgan na 3-0.

2 minut później ma koncie już hatttricka.

Końcowy wynik 4-2 dla nas. Zadowolony w sumie jestem z wyniku, pal licho nawet te dwie stracone bramki.

 

Finał, liga, finał. Dziś pojedynek stoczymy z Abbey Villa w WKD Intermediate Cup. Pierwszy finał w 112-letniej historii naszego klubu. Zapewniałem wszystkich (łącznie z lokalną gazetą), że tym razem też damy z siebie wszystko i spróbujemy przywieźć trofeum do Lurgan.

Na stadion Seaview w Belfaście wybiegamy naszym 4-4-2. Na szpicy zarządzają Corey Owens i Raymond Fitzpatrick.

Młody Owens po raz 29. w tym sezonie trafia do siatki rywali. Mamy 1-0. Minutę później dopisujemy mu jeszcze jednego gola.

Strzał Fitzpatrick`a z ostrego kąta przed przerwą daje wynik 3-1.

Wysoki pressing daje pozytywny efekt w 53. minucie i golu Owens`a. Na sam koniec meczu młodziak ponownie wpisuje się w protokół meczowy. Ma już dziś 4 (!) trafienia.

Koniec!

Lurgan 5-2 Abbey. Puchar WKD jest nasz!

 

Potrójna korona na naszej głowie! Sympatyczny sezon. WKD Cup przyniósł nam wpływ ponad 13 tys. €. Najlepszy strzelec tych zawodów i zarazem najlepszy gracz to 17-letni Corey Owens (11 bramek, 3 razy MoM).

Kwiecień kończymy spotkaniem u siebie z Banbridge. Wydaje się, że to mecz przysłowiową pietruszkę, ale dla nich (2. miejsce) ważny bardzo. Tuż za plecami dzisiejszych gości jest beniaminek Dollingstown ze stratą 1 punktu do miejsca premiowanego awansem.

Zaczynamy od prowadzenia w 5. minucie po strzale skrzydłowego Sinclair`a.

Fitzpatrick w 17. wykorzystuje nieporozumienie bramkarza i obrońcy gości.

W 93. minucie McEvoy ustala wynik spotkana na 3-1 z rzutu karnego.

 

Kwiecień 2015:

 

Mid-Ulster Cup Finał Glenavon 5-6 d Lurgan Celtic (Haire x2, Owens x2, Fitzpatrick x2)

L27/ 30 Lurgan Celtic 4-2 Donegal Celtic (Haire, Fitzpatrick x3)

WKD Cup Finał Abbey Villa 2-5 Lurgan Celtic (Owens x4, Fitzpatrick)

L28/ 30 Lurgan Celtic 3-1 Banbridge (Sinclair, Fitzpatrick, McEvoy)

Odnośnik do komentarza

Mam 3 taktyki: 4-4-2, 4-2-3-1 (z jednym PŚ cofniętym na DPŚa) oraz 4-4-2 (z jednym PŚ cofniętym na DPŚa).

I jak już wcześniej pisałem Jaga Banito, Koko Szambo i do przodu :P

 

@smigler -> Crewe Utd pyknięte dwa raz: 4-3 i 5-2 ;)

Odnośnik do komentarza

W czubie tabeli ostatnio się pozmieniało. Nasz dzisiejszy rywal Dollingstown, które niedawno zajmowało trzecie miejsce, teraz jest już na 5. Oczywiście to my przystępujemy do meczu jako faworyt.

Początek jakoś słabo nam idzie. Tak niemrawo gramy. Dopiero w 38. minucie udaje się nam "dobrać" do bramki rywala. Środkowy pomocnik Paul McAnallen trafia zza pola karnego.

Tuż przed przerwą Corey Owens na prawym skrzydle nabiera prędkości nadświetlnej, wrzuca futbolówkę w obręb pola bramkowego. Tam już czyha Fitzpatrick, dokłada głowę i gol! Mamy już 2-0.

Niesamowity dzieciak Owens do asysty z pierwszej połowy dokłada gola w 60. minucie.

20 minut później ponawia swój wyczyn, gol numer dwa jego w tym spotkaniu.

Paul McDonald strzela bramkę po rzucie rożnym. Wynik 4-1 dla Celtów.

I tak się kończy spotkanie. Dziś opanowanie nasze było kluczem do zwycięstwa.

 

We wtorek 5 maja wyjeżdżamy do Armagh, gdzie na boisku Holm Park zmierzymy się tamtejszymi The Eagles. Zespół ich zajmuje 7. miejsce tabeli.

Początek meczu to mierze się i sprawdzanie swoich sił. Oba zespoły prezentują się dziś jak na razie dobrze.

Tak było do pewnego momentu. W 27. minucie Raymond Fitzpatrick strzela swoją 40. bramkę w sezonie. Mamy prowadzenie 1-0.

Chwila nieuwagi obrońców gości przy rzucie rożnym daje nam kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Corey Owens. Nie mija chwila nacisku Celtów i oto trafienie zalicza Aaron Haire.

Po wznowieniu gry, Murray wyskakuje spomiędzy moich środkowych obrońców i strzela bramkę dla Armagh. To dobra wiadomość dla nich. Zła jest taka, że pomocnik Eddie Hanna po faulu na Haire dostaje czerwoną kartkę. Gospodarze w dziesiątkę dalej.

W 58. minucie Stephen Murray ponownie się nam urywa. Już tylko 3-2 dla nas.

Ale tylko przez chwilę utrzymuje się taki wynik. Po wyrzucie z autu Aarona Haire oszukał dwóch graczy i strzela czwartego gola dla Lurgan.

Coś nas opuściło chyba. 10 minut przed końcem Niall Smith zmniejsza rozmiary porażki. My odpowiadamy genialnym Corey`em Owens. Do tego można dopisać też czwartego gola dla The Eagles.

I koniec tego słabego spotkania, mimo aż 9 goli.

Teraz możemy zacząć wakacje. Odpoczynek się przyda. Co prawda w moim przypadku to będzie krótki odpoczynek od Celtów. Trzeba się szykować na nowy sezon.

 

Maj 2015:

 

L29/ 30 Dollingstown 1-4 Lurgan Celtic (McAnallen, Owens x2, Fitzpatrick)

L30/ 30 Armagh 4-5 Lurgan Celtic (Haire x2, Fitzpatrick, Owens x2)

Odnośnik do komentarza

Tabela IFA Interim Intermediate League na zakończenie sezonu 2014/2015:

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | M | Lurgan Celtic | | 30 | 25 | 2 | 3 | 89 | 44 | +45 | 77 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | A | Banbridge | | 30 | 16 | 7 | 7 | 66 | 47 | +19 | 55 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Ballymoney Utd | | 30 | 16 | 5 | 9 | 87 | 56 | +31 | 53 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Annagh Utd | | 30 | 15 | 7 | 8 | 77 | 58 | +19 | 52 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Dollingstown | | 30 | 14 | 7 | 9 | 64 | 55 | +9 | 49 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Dergview | | 30 | 14 | 5 | 11 | 65 | 57 | +8 | 47 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Chimney Corner | | 30 | 13 | 5 | 12 | 74 | 72 | +2 | 44 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Armagh | | 30 | 13 | 4 | 13 | 75 | 61 | +14 | 43 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Killymoon | | 30 | 11 | 6 | 13 | 53 | 69 | -16 | 39 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Wakehurst | | 30 | 10 | 7 | 13 | 59 | 58 | +1 | 37 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Sport & Leisure | | 30 | 11 | 4 | 15 | 68 | 84 | -16 | 37 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Queens University | | 30 | 10 | 6 | 14 | 85 | 100 | -15 | 36 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Portstewart | | 30 | 10 | 3 | 17 | 68 | 83 | -15 | 33 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Dromara | | 30 | 8 | 5 | 17 | 76 | 109 | -33 | 29 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | S | Glebe | | 30 | 7 | 4 | 19 | 66 | 100 | -34 | 25 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | S | Donegal Celtic | | 30 | 7 | 3 | 20 | 67 | 86 | -19 | 24 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Wygląd tabeli ligowej bardzo mnie cieszył. Od mojego przyjścia do drużyny Lurgan nastał ogromny postęp. Mówię tu obiektywnie, przynajmniej się staram. Z zespołu z sześcioma porażkami pod rząd i z 9. miejsca teraz jest team mistrzowski. To widać i nie będę więcej o tym mówił. Wystarczy spojrzeć na wyniki.

Teraz podsumować można na spokojnie wszystkie rozgrywki tu u nas w Irlandii Północnej.

Moja przepowiednia sprzed roku się wypełniła, wtedy pisałem tak oto:" Za rok w takim podsumowaniu na bank będzie widniała nazwa Lurgan Celtic.". I co? Ha, miałem rację.

 

Mid-Ulster Cup- porażka Glenavon po dogrywce 5-6 z Lurgan Celtic,

Co-operative Insurance Cup- Linfield wyrywa 2-1 z Coleraine,

WKD Intermediate Cup- Abbey Villa w plecy 2-5 z Lurgan Celtic,

County Antrim Shield- Crusaders przegrywa z Linfield 0-3,

Steel & Sons Cup- Dundela 2-0 z Linfield Swifts,

JJB Sports Irish Cup- Portadown pokonało Crusaders 3-1,

Danske Bank Premiership- drugi rok z rzędu najlepsza drużyna to Portadown.

 

Liga Mistrzów- pojedynek hiszpański Barcelona 1-0 Atletico,

Liga Europy- Borussia Dortmund wygrała 2-1 z Realem Madryt.

Odnośnik do komentarza

Z Celtami spędziłem cały rok i z czystym sumieniem teraz mogę ich podsumować inwidualnie. A nie jak sezon wcześniej- za mało widziałem moich graczy.

Z kogo jestem najbardziej zadowolony? Jako kibic ofensywnego stylu gry i wielu goli w spotkaniach będę musiał wskazać dwóch zawodników: Raymonda Fitzpatrick i Corey`a Owens. Może do tego dorzucę jeszcze Aaron`a Haire.

A teraz wszyscy po kolei:

 

Christopher McKee (BR; 32; NIR) M: 44 Br: 0 As: 1

Mervyn Andrews (BR; 17; NIR) M: 2 Br: 0 As: 0

 

Marty Greene (O/PLŚ, WO/PL; 22; NIR) M: 35 Br: 1 As: 11

Paul McAnallen (O/P, DPŚ; 24; NIR) M: 28 Br: 2 As: 6

Declan McVeigh (O/PŚ, PŚ; 24; NIR) M: 25(2) Br: 1 As: 3

Conor Coleman (OL; 23; NIR) M: 39 Br:1 As:5

Geoff Roddy (OŚ; 17; NIR) M: 45 Br: 2 As:10

Simon Haffey (OŚ/DPŚ; 35; NIR) M: 6(2) Br: 0 As: 1

Ciaran Marshall (O/LŚ; 17; NIR) M: 8 Br:0 As:2

Ross McGeown (O/PL; 17; NIR) M: 21 Br: 0 As:3

 

Shea McEvoy (DP; 18; NIR) M: 9(3) Br: 2 As: 0

Jonathan McGowan (PP, OP/PLŚ; 17; NIR) M: 1 Br: 2 As: 0

Chris McGibbon (PL/OPLŚ; 16; NIR) M: 33(4) Br: 8 As: 20

Ciaran Ryan (PŚ; 22; NIR) M: 41 Br: 3 As: 3

Jason Rogers (PŚ; 20; NIR) M: 2(1) Br: 1 As: 0

Brendan Todd (PŚ/OPLŚ; 18; NIR) M: 2(1) Br: 1 As: 3

Gerald Sinclair (P/OPP; 22; NIR) M: 12(3) Br: 5 As: 7

Aaron Haire (P/OPPL, NŚ; 24; NIR) M: 44 Br: 23 As: 24

Dale McKee (OPP/NŚ; 20; NIR) M: 2(2) Br: 2 As: 1

 

Corey Owens (OPP/NŚ; 17; NIR) M: 24(5) Br: 36 As: 11

Raymond Fitzpatrick (NŚ; 31; NIR) M: 39 Br: 40 As: 14

Terry Doyle (NŚ; 18; NIR) M: 3(1) Br: 1 As: 1

 

M- mecze (w nawiasie wejścia z ławki),

Br- bramki we wszystkich rozgrywkach,

As- ilość asyst.

 

Przyszli: Ciaran Marshall (free), Dale McKee (free).

Odeszli: Ciaran Fox (Kilmore Rec), Neil McKee (Dunmurry Rec), Niall McParland (Rosario), Mairtin Connolly (P.S.N.I.).

Odnośnik do komentarza

Wg mnie w przypadku bramkarzy powinieneś wyróżnić stracone gole i czyste konta ;) Ale 40 goli robi wrażenie, zwłaszcza mając obok zawodnika, który w 29 meczach strzela 36! Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu i kolejnych kosmicznych liczb ^^

Odnośnik do komentarza

Wakacje zrobiliśmy sobie z żoną i córką całkiem udane. Nasz wspólny wypad do Galway był bardzo fajny. Potem panie wysłałem do Polski na odpoczynek ode mnie. Na mnie czekała już firma i klub. W pracy mogliśmy powoli dopinać powiązanie z dużym zespołem chemicznym z Glasgow. Duży partner.

Co do klubu, to po moim powrocie z urlopu, usiadłem sobie z prezesem Mauricem McEvoy i pogadaliśmy od serca. Przede wszystkim ustaliliśmy, że w tym sezonie mamy się spokojnie utrzymać w lidze. Championship będzie bardzo wymagające. Na jakieś wzmocnienia większe nie mieliśmy szans. Jakieś transfery będą na pewno. Pierwszego już zaklepaliśmy, to król strzelców naszej poprzedniej ligi- John Montgomery z Chimney Corner. Ten 26-latek w ostatnim sezonie strzelił aż 31 goli w 35 spotkaniach. Do tego zaliczył 7 asyst.

Próbowałem też namówić Litwina występującego w Annagh United. Spore wrażenie na mnie zrobiła jego kolekcja asyst- aż 31. Niestety, na chwilę obecną nie jest zainteresowany przenosinami.

Ja chciałem jeszcze wzmocnić defensywę. Każdą pozycję bez wyjątku. Dwóch młodych na środku obrony nie daje żadnej gwarancji- widać to po ilości traconych goli. Boki też nie są wspaniałe. Greene jako tako daje radę na prawej stronie, aczkolwiek czasem się gubi pod linią boczną boiska.

Z kolei lewa strona i Coleman, to już temat co najmniej na poemat. No cóż, poszukiwania czas zacząć. Może w końcu mój szperacz Sean Waters weźmie się do roboty i coś podsunie.

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy to...z jednej strony tragedia w naszym wykonaniu, a z drugiej nie ma się co przejmować. W końcu próbowałem nowe ustawienie z kilkoma nowymi graczami.

Najbardziej wkurzony byłem podczas gierki z naszymi młodziakami i z Dollingstown.

W tym pierwszym prowadziliśmy już 4-1, żeby ostatecznie zremisować. W drugim z kolei po prostu nie istnieliśmy.
Myśl mam taką, iż to, co najgorsze już za nami. Teraz ma być już tylko lepiej.

Z ciekawostek napiszę i się pochwalę: na Swansea przyszło 998 widzów, natomiast przy Liverpool U21 aż 1413 osób.

W kadrze Lpool`u były takie gwiazdy, jak Glen Johnson czy też Suso.

O moim zespole mogę powiedzieć tyle, że pokazaliśmy to, co najlepsze- ofensywa.

 

[TOW] Lurgan Celtic 5-5 Lurgan Celtic U18 (Haire, McKee x2, Fitzpatrick, Sinclair)

[TOW] Lurgan Celtic 2-5 Liverpool U21 (Haire, Fitzpatrick)

[TOW] Dollingstown 4-1 Lurgan Celtic (Doyle)

[TOW] Lurgan Celtic 1-0 Swansea U21 (McKee)

[TOW] Lurgan Celtic 5-3 Glebe (Greene, Montgomery x4)

[TOW] Ballymoney Utd 0-3 Lurgan Celtic (Haire, McKee)

Odnośnik do komentarza

Skład na sezon 2015/2016. Z takimi graczami zaczynamy rozgrywki, nie przewiduję żadnych ruchów transferowych. Aczkolwiek jest możliwość, że ktoś mi jakiegoś grajka podbierze.

 

Warren McAllister (BR; 23; NIR)

Christopher McKee (BR; 32; NIR)

Mervyn Andrews (BR; 17; NIR)

 

Marty Greene (O/PLŚ, WO/PL; 22; NIR)

Paul McAnallen (O/P, DPŚ; 24; NIR)

Colin Houston (O/LŚ; 18; NIR)

Joseph McKinney (OŚ; 21; NIR)

Geoff Roddy (OŚ; 17; NIR)

Paddy Newton (OŚ; 17; NIR)

Ciaran Marshall (O/LŚ; 17; NIR)

Ross McGeown (O/PL; 17; NIR)

Stephen Mullan (O/WOP; 23; NIR)

 

Shea McEvoy (DP; 18; NIR)

Jonathan McGowan (PP, OP/PLŚ; 17; NIR)

Chris McGibbon (PL/OPLŚ; 16; NIR)

Ciaran Ryan (PŚ; 22; NIR)

Jason Rogers (PŚ; 20; NIR)

Brendan Todd (PŚ/OPLŚ; 18; NIR)

Gerald Sinclair (P/OPP; 22; NIR)

Michael Downey (OPP; 30; NIR)

Aaron Haire (P/OPPL, NŚ; 24; NIR)

Dale McKee (OPP/NŚ; 20; NIR)

 

Corey Owens (OPP/NŚ; 17; NIR)

Raymond Fitzpatrick (NŚ; 31; NIR)

Terry Doyle (NŚ; 18; NIR)

John Montgomery (NŚ; 26; NIR)

 

Przyszli: John Montgomery (Chimney Corner)- wolny, Michael Downey- wolny, Warren McAlliser (P.S.N.I.)- wolny, Joseph McKinney (Dollingstown)- 6 tys.€, Colin Houston (Dollingstown)- 6 tys.€, Paddy Newton- wolny, Stephen Mullan (Newington)- wolny.

 

Odeszli: Declan McVeigh (Distillery)- wolny, Conor Coleman (P.S.N.I.)- wolny.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...