Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym otworzyć temat w którym będziemy dyskutować o jednym z najważniejszych elementów trenerskiego rzemiosła, czyli o przygotowaniu do sezonu. Jakie treningi stosujecie? Jak długi jest u Was okres przygotowawczy? Ile sparingów rozgrywacie? Z jakimi zespołami ustalacie spotkania w przedsezonowym terminarzu itp.

 

Czekam na Wasze odpowiedzi. Mam nadzieję, że dyskusja będzie owocna i wielu z odwiedzających to miejsce nie będzie żałowało poświęconego czasu :)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza

Jak zawsze możesz spodziewać się odezwu ode mnie. Reszta woli tylko czytać, aniżeli pisać jak widzę.

 

Początek sezonu, a nawet ten cały preseason to często gęsto inna zabawa zależy od stanu drużyny i ligi w jakiej występuje. Jeżeli taki okres to około dwa tygodnie to daję swoim mały wycisk na treningach przez pierwsze 2 tygodnie i staram się grać ze średnimi, takimi samymi drużynami w sparingach. Później 2 mecze z mocną drużyną i bardzo słabą drużyną i przerwa na kolejne 4 dni przed inauguracją z rozgrywek. Mecze rozgrywam co 4 dni i rotuję bardzo składem by jak największa część zawodników mogła być w trybie meczowym. Ostatnie 2 spotkania to już moja wybrana 18stka i przede wszystkim bardzo mało zmian. Ostatnie 2 tygodnie to również zmniejszenie nacisku na intensywny trening i tyle.

 

Oczywiście w tym samym momencie staram się skoncentrować na znalezieniu uzupełnień do składu, a także 2-3 piłkarzy do wzmocnienia pierwszej jedenastki. Wszystko zależy na co mnie stać, oraz kogo można ściągnąć.

Odnośnik do komentarza

Szkodi ja też tu czasem popisze pierdoły xd

Ja podchodzę do tej opcji troszke z lenistwem :D

Tzn. w opcjach managerskich ustawiam, że to asystent ustala sparingi :) Zazwyczaj są to słabe drużyny, czasem dorzucam do tego jakiś spar. z mocnym przeciwnikiem, albo sparing wewnętrzny, czyli. z rezerwami, gdzie ustalam składy tak żeby 1 skład to taka moja podst.11 a 2 to młodziki i rezerwowi :)

A co do treningu, to ustalam sezon przygotowawczy zaraz po rozpoczęciu przerwy zimowej/letniej i kończe go tak tydzień przed 1 meczem... Nacisk kładę przede wszystkim na fizyczny trening, z niewielkimi technicznymi zajęciami :)

Odnośnik do komentarza

Szkodi aż się zaśmiałem jak wspomniałeś o tych schodach. Ten złotousty Smuda, któremu wystarczy 5 minut, nie 1 minuta aby ocenić zawodnika :D Ten wywiad to jest perełka :D

 

Wracając do tematu chciałem Wam Panowie z góry podziękować za odpowiedz do mojego posta. Plusy poleciały ;)

 

Ja, jak już większość z Was zdążyła się zorientować gram tylko polską ligą. Okres przygotowawczy rozpoczynam na miesiąc przed pierwszym meczem ustawiając moim grajkom następujący reżim treningowy:

 

http://speedy.sh/cdWns/Przygotowania.tsc

 

Organizuję 6/7 sparingów po 3 w tygodniu( w systemie mecz-wolne-mecz-wolne-mecz-wolne-wolne). Pierwszy z drużyną słabszą, drugi z drużyną na zbliżonym poziomie a trzeci z drużyną lepszą. Tak organizuję spotkania aby ostatni sparing odbył się na tydzień przed pierwszym meczem o stawkę. Rotacja składem jest mile widziana ale trzeba pamiętać o tym, że zawodnicy muszą się ze sobą zgrać. Dodatkowo na dwa tygodnie przed tym meczem daję 7 dni odpoczynku a następnie ustawiam już standardowy trening jakiego używam w ciągu sezonu.

 

Po takim zabiegu zawodnicy czują się znakomicie, są w świetnej formie a ich kondycja jest na poziomie 100% ;)

Odnośnik do komentarza

W sparingach każdy dostaje u mnie po 45 minut na pokazanie się. Stosuję rotację cały sezon,więc staram się dobierać dwie,jak najrówniejsze jedenastki,aby móc grać obiema na takim samym poziomie. Przeważnie organizuję Tournee. 4 sparingi po 2 dni przerwy między każdym. Później z 4-6 dni odpoczynku od meczy w celu osiągnięcia pełnej kondycji i znów maraton 4 sparingów tym razem w układzie (mecz-wolne-wolne-mecz-wolne-wolne-wolne-mecz-wolne-wolne-mecz). Przed pierwszym meczem oficjalnym 5-6 dni przerwy. Reżim standardowy przygotowawczy,czyli full fizyczny. Oczywiście to w przypadku,gdy nie robi tego mój asystent,a często się to zdarza. :D

Odnośnik do komentarza

Ja mam swój reżim przygotowania i zawodników kieruję do tego reningu tak na ok miesiąc przed pierwszym meczem. W trakcie presezonu ustawiam ok 6 sparingów z drużynami na ogół słabymi a zespół w sparingach prowadzi asystent. Mecze co około 4 dni rozgrywane. Ja w tym czasie zajmuje się szukaniem nowych graczy:)

Odnośnik do komentarza

Wlasnie, zapomnialbym o tourach, ktore czasami robie, a takze malutkich pucharach, o ile prowadze niektore druzyny. Jezeli prowadzilem klub w Polsce szykujac sie na LM lub Puchar UEFA czesto zapraszalem 3 druzyny typu skonto Ryga, Zalgiris czy BATE Borysow lub Partizan Belgrad. To dobre posuniecie by zobaczyc na co moge liczyc w przyszlym sezonie. Kiedys robilem to co smigler, a wiec 22 pilkarzy po 45 minut kazdy, ale zmienilem ten system na 15 w jednym spotkaniu tak by zobaczyc moze cos wiecej od niektorych ii dac im odpoczac pozniej. Zreszta sparingi przedsezonowe to dobra rzecz by zobaczyc co mlodzi potrafia I czy wytrzymaja presje grajac z lepszymi od nich.

Odnośnik do komentarza

mike możesz wrzucić swój reżim treningowy na jakiś serwer i podesłać nam link?

 

Jak słusznie zauważył Szkodi okres przygotowawczy jest idealnym momentem na danie szansy młodym zawodnikom. Będziemy mieli okazję sprawdzenia jak się sprawuje nasz narybek na boiskowym poligonie :)

Odnośnik do komentarza

Święte słowa Boixos Noise :) warto dodać, że lubią odchodzić za darmo po tym jak skończy im się kontrakt.

 

Wracając do motywu przewodniego. Jak sobie radzicie z przygotowaniem drużyny do meczy pucharowych, które odbywają się jeszcze przed startem sezony zasadniczego? Moje zespoły miały tendencję do odpadania z jakimiś ogórkami już w pierwszych rundach Pucharu Polski, mimo że kondycja, morale i forma były na wysokim poziomie. Moim koszmarem została Jarota Jarocin :P

Odnośnik do komentarza

Mowisz zapewne o grze na upie Tutaj druzyny z nizszych lig sa jakos dziwnie dobre w rozgrywkach pucharu krajowego. Probowalem dojsc do powodu dlaczego sie tak dzieje, ale wszystko wyglada okej Moze to brak profesjonalizmu pilkarzy? Moze ktos z graczy dal rade dojsc do finalu PP I znalazl recepte na 2-goligowcow?

Odnośnik do komentarza

Ja bede szczery I na pierwszym updacie zagralem 3 sezony Okocimskim awansujac dopiero w 3 sezonie do Ekstraklasy. Odpadlem 3 razy z PP z Garbarnia, Legia oraz Podbeskidziem. Udalo mi sie wiec przejsc kogos z lig nizszych. Nie wiem jak sie to stosuje co do dalszych lat bo zapewne mieliscie wiecej mozliwosci do sprawdzenia I mozecie przepatrzec historie finalow PP. Ja do pierwszych meczow I tak przygotowywalem sie normalnie wybierajac bardziej zawodnikow, ktorzy mieli wysoka determinacje I blyskotliwosc.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Wróciłem do CM 03/04 po wieeeelu latach rozłąki. Powiedzcie mi, czy trenerzy mają tak duży wpływ na kwestie treningowe, jak w późniejszych wersjach? Umiejętności determinacji, kierowania zespołem i dyscypliny tutaj także mają największe znaczenie? Czy w zakładce trening, zaznaczacie wszystkich trenerów i fizjoterapeutów?

Odnośnik do komentarza

Ja teraz preferuje podzielony trening na poszczególne pozycje wiec mam przewaznie trenera + fizjoterapeute na kazdy z treningow... czyli np. napastnicy-1fizjoterapeuta+1trener z wysokim treningiem zawodnikow z pola + tam jak najwieksze te cechy co wymieniles.

Ale osobiscie nie wiem czy to cos daje. Wyszukuje trenerow z wysokimi umiejetnosciami profilaktycznie :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...