Skocz do zawartości

Musztarda smaczna i zdrowa


Vami

Rekomendowane odpowiedzi

A ktoś z was próbował bawarskiej słodkiej? Jest ona bardzo specyficzna i zupełnie inna od naszych musztard. Fenomenalnie podchodzi pod białą kiełbaskę. Nie mam pojęcia czy można je dostać w Polsce.

Ja miałem ją okazję spróbować raz w jej "naturalnym środowisku" tzn. przy "typisch Bayerisch Fruehstueck" - biała kiełbaska, słodka musztarda, precle i weissbier - i powiem, że to jedno z najlepszych śniadań ever. Aczkolwiek niewskazane dla kierowców ;)

Odnośnik do komentarza

Jest u nas musztarda bawarska. Widziałem ją kiedyś w sklepie. W necie stoi, że produkuje ją u nas Develey i Kamis.

Niestety nie miałem przyjemności jej spróbować.

 

Koledzy, próbowaliście kiedyś samodzielnie łaczyć ze sobą keczup, musztardę czy chrzan? Połączenie keczupu i musztardy na jednym talerzu jest klasyczne, ale łączyliście na przykład musztardę z chrzanem? Mnie zdarza się to robić przy okazji jedzenia białej kiełbasy. Interesująca w smaku mieszanka. Szczególnie, gdy weźmie się słodką musztardę.

Odnośnik do komentarza

A ktoś z was próbował bawarskiej słodkiej? Jest ona bardzo specyficzna i zupełnie inna od naszych musztard. Fenomenalnie podchodzi pod białą kiełbaskę. Nie mam pojęcia czy można je dostać w Polsce.

Ja miałem ją okazję spróbować raz w jej "naturalnym środowisku" tzn. przy "typisch Bayerisch Fruehstueck" - biała kiełbaska, słodka musztarda, precle i weissbier - i powiem, że to jedno z najlepszych śniadań ever. Aczkolwiek niewskazane dla kierowców ;)

Mi ze słodkich smakowała szwedzka, nie pamiętam nazwy. Wiem, że u nich tradycyjnie się ją je na Boże Narodzenie, a głównie używają jej do pieczenia świątecznej szynki, pychota! W składzie są winogrona, chyba miód i jakieś przyprawy.
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...