Skocz do zawartości

Wybielanie zębów


trojkatny

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze Fasol spytaj swojego dentysty by sprawdził do jakiej kategorii zaliczają się Twoje zęby. Ma to wielkie znaczenie bo nie zawsze można wybielić zęby do tego stopnia, abyś był bardzo zadowolony. Niektóre grupy zębów się do tego nie zaliczają. Masz kilka sposobów na wybielanie zębów i zapewne już o tym czytałeś jeśli rozpocząłeś ten temat. Jeżeli palisz i pijesz dużo kawy to masz jednym słowem przechlapane bo Twoje zęby wrócą do poprzedniego stanu po kilku latach.

 

Jeśli masz jakieś tam małe przebarwienia to polecam te całe wkładki wybielające. Moja żona miała takie coś i zadziałało bardzo dobrze skutkując typowym "blend-a-medowym" uśmiechem. Masz też ten cały zabieg lampą (nazwy nie pamiętam), który trwa bodajże godzinę czy dwie i który jest najbardziej skuteczny. Zafundowałem takie coś swojej mamie (chciała nasadkową) i bardzo ładnie jej to wybieliło (bodajże 7 odcieni na lepiej). Problem w tym, że przy lampie musisz zadbać po raz kolejny o swoje zęby wcześniej - uzupełnić je i pozbyć się wszystkich ubytków, a więc wszystko zależy od jak to nazwę Twojego stanu uzębienia ;)

 

Sam poszedłem na domowy tryb z nakładkami. Było to jakiś rok temu. Nakładki zależy od firmy i producenta używa się przez 10-20 dni i zakłada się je na noc. Nakładki te podziałąły nawet fajnie i wybieliły moje zdrowe zęby od wyglądu po piciu dużej ilości kaw i palenia. Skutkiem używania tych nakładem może być przewrażliwienie zębów i kilka innych. Ja zauważyłem przewrażliwione lekko zęby, aczkolwiek lampowa metoda jest podobno o wiele bardziej bolesna.

 

Jak coś to pytaj ;)

Odnośnik do komentarza

Jakie są koszty takich zabiegów?

Cały cykl u dentysty to jakieś 1000-2000 zł zależy gdzie mieszkasz ;) W Wawie wiadomo, że będziesz miał większe koszta, aniżeli np w Gliwicach. Składa się na to też czyszczenie kamienia i innych pierdółek, które często "wymagają" dentyści.

 

Tak się kiedyś zastanawiałem co z wypełnieniem zębów? Czy ono również się wybieli?

Jeżeli chodzi Ci o plomby to nic się z nimi nie dzieje :P Zostają ciemne. Jedynie np martwe zęby się wybielą, aczkolwiek korony i inne "nieswoje" zęby zostaną w kolorze jakim były.

Odnośnik do komentarza

Ona akurat nie miała żadnych problemów z przewrażliwionymi zębami. Lampa beyond ogólnie największy skutek uboczny w postaci wrażliwości zębów z wszystkich możliwych podanych przeze mnie. Lampa beyond daje Ci bodajże 5 czy 7 lat trwałości. Co do tańszych cen za parę lat to raczej nie łudziłbym się bo ceny tylko windują w górę, szczególnie wszelkie usługi stomatologiczne i poprawiające Twój stan zdrowia czy uzębienia.

Odnośnik do komentarza

Ja używałem pasków wybielających blend-a-med. Było to jakieś 2 lata temu. W promocji w Rossmanie kupiłem za 35zł chyba 28 pasków. Ostatnio jak sprawdzałem to cena wzrosła ponad dwukrotnie. (pewnie nie są to te same co ja używałem)

Jeżeli chodzi o efekt to byłem więcej niż zadowolony. W dzieciństwie nie dbałem o zęby i niestety nie mogłem później wrócić do pierwotnego koloru. Paski mi w tym zdecydowanie pomogły i teraz mogę je śmiało dalej polecać.

Po każdym zastosowaniu pasków po 30 minutach odczuwałem jakby wibrowanie zębów i dosyć dużą nadwrażliwość, która niemal znikła gdy, zmniejszyłem częstotliwość używania pasków do jednego dziennie.

Odnośnik do komentarza

Ja zamiast wybielania na początek proponuje piaskowanie. U dobrego dentysty można mieć to za darmo w ramach nfz, nawet chyba 2 razy w roku. Efekt naprawdę niezły, usuwa cały syf z zębów. Dopiero jak coś to po tym jakieś wybielacze bo inaczej to sobie wybielicie syf na zębach, a nie zęby.

Piaskowanie robi różnicę. Przy zabiegach dentystycznych wybielania zębów i tak jest potrzebne do zrobienia przed jakimkolwiek działaniem. Akurat nie wiedziałem o NFZ, aczkolwiek mnie to nie obowiązuje więc pewnie dlatego nie wnikałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...