Skocz do zawartości

Gra roku 2013


tio

Gra roku 2013  

63 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Być może na forum poświęconym konkretnej grze plebiscyt "growy" nie ma racji bytu, ale przekonajmy się. Dla mnie np. FM nie był z pewnością grą roku (może w wersji na smartfony, bo na pc to ostatnią wersją, w którą grałem była 2009). Po aktywności w tematach poświęconych poszczególnym tytułom można mieć typy naszych ulubionych gier ale może są jakieś mniej popularne a dla Was ulubione gry tego roku? Podajcie swoje typy (z uzasadnieniem i podaniem platformy), po Nowym Roku zrobimy ankietę i wybierzemy tę najlepszą.

Akurat w grach nie mam większego problemu z ustaleniem pierwszej trójki - grywam w zasadzie tylko na xboxie i na smartfonie i w tym roku czołówka wygląda następująco:

1. GTA V (X360) - zachwycający świat, który żyje i daje złudzenie realności. Świetne misje, nieźli bohaterowie i masa rzeczy do zrobienia, zwiedzenia, wypróbowania. GTA nie zawiódł oczekiwań.

2. Forza Horizon (X360) - świetna, rozrywkowa ścigałka - piękna grafika, świetny model jazdy.

3. Wiedźmin 2 Zabójcy królów (X360) - wciąga jak najlepsze z powieści Sapkowskiego, pozwala na kilkukrotne przechodzenie gry.

Odnośnik do komentarza

1. FM 2014 (PC) - chyba najlepsza część serii. Niezwykle grywalna, oderwać (mi) się nie sposób.

2. Path of Exile (PC) - miodny hack`n slash online za darmoszkę. Dopiero niby zaczynam się tym bawić, ale wciąga mega. Już spędziłem parę dni na czytaniu o buildzie postaci zamiast grać.

3. Wiedźmin 2 (PC) - wciągająca gra z bardzo fajną oprawą. Nawet osobą nieznającym tego świata (np. mi ;) ) daje wiele frajdy z grania.

Odnośnik do komentarza

1. Beyond: Dwie Dusze (PS3) - grę przeszedłem w dwóch sesjach po 6h każda (planowałem, że uda mi się w nią pograć chociaż tydzień...), Ellen Page i Willem Dafoe absolutnie genialni, wciągająca fabuła, genialny klimat, świetna muzyka, grą "żyłem" jeszcze wiele dni po jej ukończeniu.

2. GTA V (PS3)- najlepsza część GTA do tej pory, nie ma się co rozpisywać

3. Far Cry 3 (PC) - wciągająca fabuła, świetny klimat, piękna grafika i lokacje.

Odnośnik do komentarza

1. The Last of Us (PS3) - uwielbiam gry z fabułą, a tutaj co prawda dawkowana jest oszczędnie, ale z klasą. Chwała twórcom za to, że udało im się zmusić mnie do przejmowania się tym, co stanie się z tą cholerną Ellie.

2. GTA V (PS3) - już nie ma tego efektu "wow!" co przy czwórce, bo to w sumie podrasowana czwórka nadal jest. Z drugiej strony jednak: ponieważ nic nie zepsuli, to jestem na tak!

3. FM 2014 (PC) - imho najlepszy FM w jaki grałem. Po prostu.

Odnośnik do komentarza

1. The Last of Us (PS3) - bezwzglęnie najlepsza gra roku. Świetna historia, świetna mechanika, świetna grafika. Do tego niesamowity klimat. Ostatni raz taką wczuwę w grę miałem przy okazji Half Life'a 2 :). Z TLoU tego może być świetny film.

2. GTA V (PS3) - sporo wad, ale i sporo zalet. Zdecydowanie przyjemniejsza i ciekawsza od IV. Gra w GTA znowu zaczęła sprawiać mi przyjemność. I te skoki ze spadochronem (lub bez) :D.

3. Metro: Last Light (PS3) - przede wszystkim niesamowity klimat. Gra bardzo fajnie uzupełnia ksiażki. Względem poprzedniej części zdecydowanie poprawiono mechanikę. Moze ciut za króka, ale mimo wszystko naprawdę fajna strzelanka :).

Odnośnik do komentarza

1. FIFA 14 (X-Box 360) - Najlepsza część serii. Po prostu fenomen :D

2. Assasins Creed IV (PC) - Dopiero zaczynam przygodę z ACIV, ale już śmiało stwierdzam, że to jest genialna produkcja.

3. Wiedźmin 2 (X-Box 360) - Piękne lokacje, rozbudowana fabuła i rozwój Geralta wciągają. Jest tak wciągająca, że przeszedłem całość w pięć dni :D

Odnośnik do komentarza

1. Crusader Kings 2: Old Gods - choć to tylko DLC do gry z zeszłego roku, to bez tego rozszerzenia nie wyobrażam sobie gry. Dodatek dał tyle ciekawych opcji zwiazanych z religią, że aż chcę się grać każdą z Pogańskich religii. A i gra wyznawcami starych religiii nabrała nieco kolorytu ze względu na możliwosc nawracania sąsiadów i tworzenie nowych aliansów.
2. Beyond: Dwie Dusze (PS3) - grałem u kumpla, naprawdę świetnie napisana, wciągająca historia. Aż nie chcę mi się wierzyć że w latach 90-tych zaniechano filmów interaktywnych. Na szczęście ta moda wraca.

Odnośnik do komentarza

Definitywnie GTA V. Grałem na PS3. Ludzie w wielu 20-50 w pracy grają tylko w to, ogólnie zyją w tym świecie. Numer dwa to Wiedźmin, który ma duży odzew co do ludzi XboXa. Trzeci temat to Fifa 14 na ps3 - grywam z 10 chłopa z pracy - o ile byłem wwe fanem to fifa pokazała na co stać EA Sports.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

1. AC IV Black Flag - Arggh, and a bottle of rum! Jakaś fabuła dopadła Prates! Sida Meiera :D Niesamowita zabawa.

2. Papers, Please - gra jest paskudna, jak z lat 80-tych XX wieku, o których opowiada. Praca celnika, który dla dobra swego kraju sprawdza setki papierków - na początku odrzuca, ale potem jest uciecha.

3. Expedition : Conquistador - świetna zabawa, miks turówki i RPG, coś, co jest dla mnie najlepszą rzeczą :)

 

 

Rozczarowanie:

 

Rome 2: Total War

Jest pewna tradycja. W 2006 zamówiłem komputer, który odebrałem w lutym 2007 - komputer odtwarzał Medieval 2: TW w najwyższej jakości. Teraz to Rome 2 był tą cezurą.

Gra jest ładna, ale w warstwie strategicznej i taktycznej totalnie rozczarowuje. Jest mi po prostu przykro, że w to gram. A w poprzednich wersjach było mi przykro, że kończę w to grać...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podsumowanie wyników (fanfary). Głosy oddało 45 użytkowników, którzy zdecydowali, że pierwsza trójka w plebiscycie Gra roku 2013 wygląda tak:

 

1. GTA V (15 głosów)

2. Football Manager 2014 (9 głosów)

3. Crusader Kings 2 (DLC: Old Gods) (5 głosów)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...