Skocz do zawartości

Między nami żubrami


Celson

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2014
Ligi: Polska, Anglia, Hiszpania (wszędzie 2)
Baza danych: Duża
Klub: Puszcza Niepołomice


Jest to moja pierwsza kariera w czternastce i postanowiłem zagrać klubem, w którym sam trenuje, czyli Puszczą Niepołomice.

Kadra:

Bramkarze:
Andrzej Sobieszczyk [20l.POL]
Krystian Stępniowski [20l.POL]

Notes: Zarówno Andrzej jak i Krystian prezentują wysoki poziom. Pierwszym wyborem będzie Sobieszczyk jednak Stępniowski może liczyć na dużo minut.

Boczni obrońcy:
Marcin Zontek [28l.POL]
Dmytro Rodin [23l.UKR]
Damian Szymonik [26l.POL]
Michał Mikołajczyk [23l.POL]
Jarosław Lizak [21l.POL]

Notes: Boki obrony mamy bardzo dobrze obstawione. Na prawej stronie grać może aż 4 zawodników. Tam pewniaka nie ma i raczej będzie rotacja między Zontkiem a Rodinem. Szymonik na sprzedaż. Mikołajczyk grać będzie na lewej stronie, gdzie występować może też Borovicanin jednak jego będę wykorzystywał w ofensywie. Lizak na wypożyczenie.

Środkowi obrońcy:
Wallace [28l.BRA]
Marcin Biernat [21l.POL]
Arkadiusz Lewiński [22l.POL]

Notes: Mamy 3 bardzo solidnych środkowych obrońców. Pierwszym wyborem raczej będą Wallace i Biernat. Arek może występować też na defensywnej pomocy i tam też będzie miał szanse na grę.

Defensywni pomocnicy:
Paweł Strózik [28l.POL]
Longinus Uwakwe [26l.NGA]
Łukasz Nowak [26l.POL]

Notes: W swojej taktyce jest miejsce na dwóch defensywnych pomocników. Podstawowymi zawodnikami na tej pozycji będą Strózik i Uwakwe. Nowak jest bardziej ofensywnym pomocnikiem, a na takich nie mam miejsca. Raczej na sprzedaż.

 

Skrzydłowi:
Petar Borovicanin [27l.SRB]
Sebastian Janik [24l.POL]
Dawid Kałat [26l.POL]
Bartosz Biel [19l.POL]
Paweł Czychowski [20l.POL]

Notes: Podstawowym wyborem będą Borovicanin I Janik. Kałat będzie zmiennikiem Serba na lewej stronie, a Biel Sebastiana na prawej. Czychowski jest wypożyczony z Lechii i chyba wróci do Gdańska.

Napastnicy:
Mateusz Cholewiak [23l.POL]
Paweł Moskwik [21l.POL]

Notes: Grając dwójką napastników musze mieć ich więcej niż dwóch. Teoretycznie może tu grać Kałat, ale nie będę go wystawiał na szpicy.

Odnośnik do komentarza

@Vanlid - dzięki :)

 

LIPIEC 2013

 

Transfery do klubu:

Robert Łakomy PO [30l.POL] WT

Jakub Kaganek OPL [21l.POL] wyp. z Wisły Kraków

Christian Nnamani N [23l.NGA] wyp. z Floty Świnoujście

 

Notes: Łakomy wskauje od razu do pierwszego składu. Kaganek będzie walczył z Janikiem o prawe skrzydło. Nnamani wzmocni atak.

Transfery z klubu:
Jarosław Lizak wyp. do Górnika Polkowice
Paweł Czychowski powrót do klubu macierzystego

Sparingi:

01.07, Puszcza Niepołomice vs FC Nitra 4-3 (Cholewiak x3, Moskwik)
03.07, Puszcza Niepołomice vs Ruch Chorzów 1-2 (Mikołajczyk)
06.07, Puszcza Niepołomice vs Metalist Charków 1-2 (Czychowski)
10.07, Puszcza Niepołomice vs Przybram 1-5 (Janik)
14.07, Puszcza Niepołomice vs Bańska Bystrzyca 0-2


Notes: Sparingi wyszły słabo jednak tak jak zawsze klub prowadził w nich asystent. W meczu z Bańską Bystrzycą kontuzji doznał Strózik. Paweł nie zagra przez około miesiąc.

Polska 1.Liga [1/34]

27.07, Puszcza Niepołomice [?] vs GKS Katowice [?] 3-1 (7' Cholewiak, 20' Biernat, 85' Uwakwe - 17' Pitry)

Notes: Bardzo dobry start sezonu w naszym wykonaniu. Mimo gry na Suchych Stawach, a nie przy ul. Kusocińskiego pewnie pokonujemy GKS Katowice.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2013

Transfery do klubu:

Mateusz Michalski wypożyczony z Bytovii Bytów

Maciej Wolny wypożyczony z Rozwoju Katowice

Krzysztof Halgas wypożyczony z Piasta Gliwice

Adrian Bartkowiak wypożyczony z Warty Poznań

 

Notes: Każdy z tych zawodników przebywa u nas na wypozyczeniu. Liczę, że pokażą się z dobrej strony i pokażą naszym "starym" zawodnikom jak się gra. Rywalizacja o 1 skład będzie teraz ostrzejsza.

 

Transfery z klubu:

Sebastian Janik wypożyczenie do Motoru Lublin

Damian Szymonik wypożyczenie do Wigry Suwałki

 

Notes: Jankees nie chciał być tylko zastępcą Kaganka więc odszedł na wypożyczenie do Motoru. Po sezonie wróci i w przyszłym będzie podstawowym zawodnikiem.

 

Polska 1.Liga [2-7/34]

03.08, Wisła Płock [15] vs Puszcza Niepołomice [2] 1-0 (67’ Burkhardt)

07.08, Puszcza Niepołomice [6] vs Dolcan Ząbki [2] 0-1 (29’ Piesio)

10.08, Olimpia Grudziądz [11] vs Puszcza Niepołomice [14] 2-0 (5’ Kościukiewicz, 45’ Cieśliński – Rodin, Lewiński, Mikołajczyk cz.k.)

17.08, Stomil Olsztyn [18] vs Puszcza Niepołomice [14] 2-1 (17’ Papka, 60’ Lech – 88’k. Nowak, Łakomy cz.k.)

24.08, Puszcza Niepołomice [16] vs GKS Tychy [10] 2-3 (23’sam. Flis, 72’ Nnamani- 15’ 79’ 90+4’ Flis)

31.08, Puszcza Niepołomice [18] vs ROW Rybnik [1] 2-1 (14’k. Nnamani, 25’ Kałat – 70’ Kacprzycki)

 

Notes: Beznadziejnie… Dopiero w meczu z ROWem Rybnik pokazaliśmy na co nas stać. W tym właśnie meczu Nnamani wystąpił na prawym skrzydle i może to okazało się kluczowe. Inna sprawa, że mieliśmy aż 4 czerwone kartki… Zespół oswaja się z taktyką i mam nadzieję, że będzie lepiej.

 

 

Puchar Polski, 1. Runda.

28.08, Legionovia Legionowo vs Puszcza Niepołomice 0-0, 11-10 w karnych

 

Notes: Żenada…

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2013

 

Transfer do klubu:

Damian Radowicz WT

 

Polska 1.Liga [8-12/34]

04.09, Miedź Legnica [7] vs Puszcza Niepołomice [15] 1-0 (2’ Stevanovic, 88’k. Grzegorzewski)

07.09, Puszcza Niepołomice [17] vs Okocimski Brzesko [13] 1-1 (90’ Lewiński - 52’ Szewczyk)

14.09, GKS Bełchatów [12] vs Puszcza Niepołomice [16] 1-0 (87’ Mak)

21.09, Puszcza Niepołomice [16] vs Kolejarz Stróże [17] 3-2 (14’ Cholewiak, 62’ 68’ Kaganek – 46’ Rocki, 83’ Kosanović)

28.09, Puszcza Niepołomice [15] vs Arka Gdynia [6] 3-0 (3’ Nowak, 6’ 73’ Kaganek)

 

Notes: Miesiąc rozpoczęliśmy słabo. Najpierw porażka w Legnicy 1-0, a następnie tylko remis z Okocimskim. Kolejnym spotkaniem był mecz z wyżej notowanym Bełchatowem. W tym meczu nie liczyłem na zwycięstwo ale mimo wszystko pokazaliśmy zęby i polegliśmy ostatecznie 1-0. Ostatnie dwa mecze zakończyły się naszymi zwycięstwami. Najpierw pokonaliśmy Kolejarza, a następnie Arkę. Wspaniale zaczął grać Kaganek, którego zarząd uważał za najgorszy transfer :D Wyszliśmy ze strefy spadkowej. Zajmujemy 14 miejsce. Zapomniałem dodać, że po rozbudowie zaplecza możemy rozgrywać spotkania w Niepołomicach.

Odnośnik do komentarza

@MaKK - w grze mnie jeszcze nie ma :P

 

Październik 2013

 

Transfery do klubu:

Francisco Marco WT

Papa Kone WT

Davide Grotto WT

 

Polska 1.Liga [13-17/34]

05.10, Górnik Łęczna [15] vs Puszcza Niepołomice [14] 1-1 (31’ Rakels - 14’ Wallace)

09.10, Flota Świnoujście [8] vs Puszcza Niepołomice [14] 3-0 (29’ Wrzesień, 53’ Grzelak, 56’ Spiączka)

12.10, Puszcza Niepołomice [15] vs Sandecja Nowy Sącz [2] 1-2 (90+1’ Halgas - 14’ 83’ Bębenek)

19.10, Chojniczanka Chojnice [6] vs Puszcza Niepołomice [16] 1-1 (59’ Jędrzejczyk - 34’k. Kałat)

26.10, GKS Katowice [9] vs Puszcza Niepołomice [17] 5-1 (19’ Goncerz, 29’ 59’ Pitry, 57’ Duda, 67’ Gancarczyk – 64’k. Kałat)

 

Notes: Fatalnie… W żadnej części efema Puszczą nie grało mi się tak źle. Najpierw zremisowaliśmy z Górnikiem Łęczna. Następnie pojechaliśmy do Świnoujścia tylko po to , żeby nas roznieśli. Następnie polegliśmy u siebie z Sandecją. Następnie zdobyliśmy punkt w meczu z Chojniczanką. Na koniec miesiąca dostaliśmy od Katowic 5-1. Od tego samego zespołu, którego w pierwszej kolejce pokonaliśmy 3-1. Nasza gra jest beznadziejna…

Odnośnik do komentarza

Rozegrałem jeszcze jeden mecz. Polegliśmy na swoim stadionie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 2-0. Mało tego kończyliśmy w 9. Po tym meczu postanowiłem odejść ze stanowiska trenera Puszczy. Dlaczego? Może dlatego, że mimo trenowania głównie defensywnych SFG i ogólnie gry w obronie w każdym meczu tracimy bramkę z rożnego albo z wolnego i długie piłki naszych rywali zawsze trafiają do celu. Postanowiłem poszukać nowego klubu.

Odnośnik do komentarza

18 czerwca 2014 roku znalazłem nowy klub. Jest to beniaminek ekstraklasy na sezon 14/15 Arka Gdynia. Co ciekawsze najpierw dostałem wiadomośc:

"Celij - tak nisko jeszcze nie upadliśmy!" a następnego dnia dostałem ofertę :D Arka zajęła 2 miejsce i w przyszłym sezonie będziemy walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie.

 

Skład

 

Kontrakt podpisałem na rok. Najgorzej jest z budżetem na płace. Przekraczamy go już o ponad 2 tysiące tygodniowo.

Odnośnik do komentarza

CZERWIEC/LIPIEC 2014

 

Transfery do klubu:

Ariel Szala za 6 tysięcy z SMS Łódź

Vitalijs Maksimenko wyp. z Brighton

Nathan Byrne wyp. ze Swindon

Jason Bli wyp. z SM Caen

Tomasz Bandrowski wyp. z Jagielloni

 

Notes: Szala to genialny newgen. Ma zaledwie 16 lat, a już jest naszym kluczowym zawodnikiem. Maksimenko, Byrne oraz Bli przyszli aby wzmocnić defensywę, która naprawdę kulała. Tomek Bandrowski wzmocni środek pola.

 

Transfery z klubu:

Marco Aurelio za 27 tysięcy do Śląska Wrocław

Marcin Radzewicz WT do Śląska Wrocław

i kilku mniej ważnych zawodników

 

Sparingi:

03.07, Ruch Chorzów vs Arka Gdynia 3-1 (Szwoch)

05.07, Gryf Wejcherowo vs Arka Gdynia 0-3 (Szubert x2, Aleksander)

12.07, Stal Stalowa Wola vs Arka Gdynia 3-2 (Szubert, Rzuchowski)

 

Ekstraklasa [1-2/30]

21.07, Zawisza Bydgoszcz [?] vs Arka Gdynia [?] 0-3 (12’ Aleksander, 40’sam. Skrzyński, 67’ Szwoch)

28.07, Arka Gdynia [8] vs Dolcan Ząbki [14] 2-3 (15’ Szubert, 34’ Szwoch – 51’ Tatara, 73’ Sierpina, 90+1’ Tarnowski)

 

Notes: Po inauguracji sezonu mam mieszane uczucia. Najpierw pewnie pokonaliśmy Zawiszę, a w kolejnym spotkaniu mimo dwubramkowego prowadzenia polegliśmy z Dolcanem Ząbki. Szkoda tego meczu tym bardziej, że graliśmy u siebie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...