Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

No a teraz? http://img202.imageshack.us/img202/449/nhzy.jpg czy serio nie mógłby podawać do 23? Litości, ciągnie do przodu, podaje i kolega strzela na pusto... Wiadomo, nie zawsze wejdzie, ale mam ze 2 takie akcje w każdym meczu i ZAWSZE kończą się tak samo - ten z piłą wali w GK. NIGDY nie udało mi się sprawić, żeby bydlak podał...

Odnośnik do komentarza

http://img837.imageshack.us/img837/9151/coam.jpg MC - kiedy mam kogoś zdrowego - staje się AMC - zwykle jako wysunięty rozgrywający.

Żeby nie było, przełamałem serię i jestem 9. w pierwszej lidze, co jest mega wynikiem po 6 kolejkach ;) po 2 remisach i 2 porażkach przyszły 2 wygrane mecze. Ale takie pojedyncze sytuacje, które powtarzają się w każdym meczu i zawsze kończą się tak samo, wkurzają mnie niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza

Dobra, ja się nie znam, ale wyraźnie widzę brak konstruktorów akcji. 4xD 4xA, tylko dwóch nominalnych pomocników. Dla mnie to problem w tej taktyce. Dalej - masz dwóch środkowych pomocników, w dodatku ustawionych jeden za drugim. Szersze pole gry przy takim ustawieniu to prośba "przejedź mnie środkiem jak Janek Marusię".

 

Co do akcji Skiby z poprzedniego screena - wbrew pozorom nie ma jak podać. (19) uniemożliwia podanie do nogi, a że Twój (23) nabiega z głębi pola, podanie na dobieg nie ma szansy do niego dotrzeć. Skiba mógł tylko strzelać.

Odnośnik do komentarza

Jak na moje oko, patrząc po poleceniach drużynowych, to dajesz za dużą swobodę graczom. Nie narzucasz im sposobu podawania, dośrodkowań itd. U Ciebie widzę 5 zaleceń, ja w swojej taktyce mam takowych 15 ;)

Może tu jest problem.

 

A ten Punkt Ciężkości: Tylko taktyka kiedy ustawiłeś? Ja bym dał Zgranie, aż pasek osiągnie prawie max. Potem kombinował Atak i Obrona.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie to co napisał FM_PL. Nie masz balansu, nikogo "noszącego wodę" - jak to określajo Angole ;)

 

No i szersze pole gry z dwójką (a de facto jednym) środkowych pomocników to samobójstwo. Co do tego napastnika, który nie podaje - jaki ma atrybut "decyzje"? Abstrahując już od tego, że w tamtej sytuacji nie miał jak podać.

 

WPP to jaka pozycja? Nie chce mi się teraz włączać FM, a nie mogę sobie przypomnieć.

 

No i najważniejsze pytanie - jak chcesz żeby wyglądała gra? :P

Odnośnik do komentarza

W takim razie IMO zupełnie się nie nadaje do tej roli. Powinien być tam ktoś, kto zapewnia stabilizację, a POP ma ustawiony maksymalny pressing i startuje do każdego zawodnika, który znajdzie się w jego strefie z piłką przy nodze. W rezultacie zostajesz z jedną wielką dziurą w środku pola.

 

A tak z ciekawości - dlaczego zrównoważony styl gry?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za porady :) No to po kolei: gram DM i MC, bo nie mam rasowego AMC, a od ustawienia z DM i AMC wychodziłem. Nie "pykły" mi transfery (Leo, why?) i zostałem w dupie. A grałem szeroko, bo próby wąskiego... no cóż, rozbijałem się o mur. Zdjąłem szeroką grę, zagrałem sztywno i defensywnie, z nastawieniem na kontry, polecenia miękkich dośrodkowań, podań w pole karne, wysokiego tempa - no i 3 zwycięstwo, czyli chyba seria ;) Dzięki!

Odnośnik do komentarza

A jakie dajecie polecenia przy grze z dwoma napastnikami :>

Ja cały czas grałem z jednym, ale właśnie próbuję z dwójką z przodu. Jeden ma Cofnięty napastnik, drugi na razie ma Lis pola karnego. Problem jest. bo jeden (Cofnięty) strzela ładnie i ma dobre oceny, drugi niezależnie od roli słabo wybada. Każdy z nich ma polecenia ustawione przeze mnie.

Jakieś sugestie? Jak to u was wygląda?

Odnośnik do komentarza

Z innej beczki - nie wiem, czy to tylko u mnie, ale przez półtora sezonu nie widziałem jeszcze gola po strzale z dystansu. O ile w '13 byle patałach potrafił huknąć nie do obrony z 30 metrów, teraz jest cudem, gdy piłka poleci w światło bramki.

Tylko u Ciebie ;)

U mnie w Shamrock strzelają z daleka aż miło. Oczywiście ci z dobrym strzałem. Reszta strzela w kibiców.

I niestety to też działa czasem w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza

A jakie dajecie polecenia przy grze z dwoma napastnikami :>

Ja cały czas grałem z jednym, ale właśnie próbuję z dwójką z przodu. Jeden ma Cofnięty napastnik, drugi na razie ma Lis pola karnego. Problem jest. bo jeden (Cofnięty) strzela ładnie i ma dobre oceny, drugi niezależnie od roli słabo wybada. Każdy z nich ma polecenia ustawione przeze mnie.

Jakieś sugestie? Jak to u was wygląda?

U mnie ten z lewej ma "wysunięty napastnik", ten z prawej "kompletny napastnik". "Wysunięty" nastawiony jest na atak, "kompletny" na wsparcie. Obaj zdobywają bramki, obaj łapią niezłe oceny. Niestety obaj potrafią także zawalić mecz :].

Odnośnik do komentarza

Spróbuję. Ja na razie ustawiłem obu Fałszywa 9. Jeden wali hat-tricki aż miło ;) Drugi (ten z lewej) też ustrzeli bramkę w meczu. Nie jest źle już.

 

A co do strzałów z dystansu, przykład z ostatniego meczu. Nie, nie było to podanie ;)

 

Zmieniłem taktykę na 4-4-2 z jednym na DPŚa i nie tracę goli, a wyniki ostatnie są baardzo ładne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...