Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

Jak się wygrywa to FM dobry, jak się przegrywa to beee ;)

Troool ;P Ja nie mówię, że FM beee. Ja tylko się mocno dziwię, że czasem reagują na polecenia, a czasem jest zombie apokalipsa - i chciałbym się dowiedzieć dlaczego ;)

Jak w niskich ligach ustawiacie bocznych pomocników? Właśnie jako bocznych pomocników, [boże, ależ to zabrzmiało ;)] czy raczej skrzydłowych, schodzących lub cofniętych?

Odnośnik do komentarza

Bo jak przegrywasz to rzadko kiedy zasługujesz,a najczęściej po akcjach typu: bramkarz podaje pod nogi napastnika,stały fragment,obrońcy,którzy zapominają,co robić. A to wzmaga frustrację w graczach i ja się nie dziwię.

Kolega chyba piłki nożnej nie widział ;)

 

 

 

Jak się wygrywa to FM dobry, jak się przegrywa to beee ;)

Troool ;P Ja nie mówię, że FM beee. Ja tylko się mocno dziwię, że czasem reagują na polecenia, a czasem jest zombie apokalipsa - i chciałbym się dowiedzieć dlaczego ;)

Jak w niskich ligach ustawiacie bocznych pomocników? Właśnie jako bocznych pomocników, [boże, ależ to zabrzmiało ;)] czy raczej skrzydłowych, schodzących lub cofniętych?

Malutki trolik ;)

Może zawodnicy mają za dużo swobody? Zamiast robić co im każesz robią po swojemu, a że orłami nie są to wychodzi jak wychodzi.

Odnośnik do komentarza

 

Bo jak przegrywasz to rzadko kiedy zasługujesz,a najczęściej po akcjach typu: bramkarz podaje pod nogi napastnika,stały fragment,obrońcy,którzy zapominają,co robić. A to wzmaga frustrację w graczach i ja się nie dziwię.

Kolega chyba piłki nożnej nie widział ;)

 

 

 

Przypadkowo dałem plusa, śmieszą mnie posty typu "przecież w piłce tak jest ciągle", nie, nie jest, przypadek Celticu to przypadek jeden na milion, jeżeli dominujesz i stwarzasz sobie więcej sytuacji podbramkowych powinieneś wygrywać większość meczów. Nie wszystkie ofc, ale przynajmniej większość, w przeciwnym razie równie dobrze można rzucać kością przed meczami.

Odnośnik do komentarza

Nie napisałem, że jest tak ciągle ale się zdarza :>

A jeśli komuś się tak ciągle zdarza w grze to moim zdaniem wina tylko i wyłącznie gracza.

 

U mnie są może 2-4 takie błędy na sezon (i to w meczach w których nie poświęcam uwagi przeciwnikowi, gram żeby tylko zagrać), tyle że ja gram United. W niższych ligach przypuszczam takich błędów powinno być więcej więc trzeba po prostu więcej uwagi poświęcić taktyce, rywalowi, pogodzie itp.

 

Edit: ale zawsze można sobie ponarzekać na grę ;)

Odnośnik do komentarza

lider 8 ligi angielskiej wygrywa u siebie z przedostatnią drużyną ca na 50% . Oczywiście remis jest w tym wypadku porażką

Najważniejsza jest suma długości penisów wystawionego składu. Te atrybuty mają najważniejsze znaczenie. Na nieszczęście są to atrybuty ukryte. Za to jest wiele nieistotnych ale widocznych. Np szybkość, gdzie gracz z szybkością 12 jest wolniejszy niż obrońca mającego 8. W tym momencie na pewno decyduje "penis" i pogoda. Szanowny Panie, zamiast opowiadać takie okrągłe zdania daj pan przepis na zwycięstwo. Jeżeli nie umie pan dać takowego ,a tylko opowiada pan zdania typu:

 

trzeba po prostu więcej uwagi poświęcić taktyce, rywalowi, pogodzie itp.

 

To rzeczywiście można rzucać kostką.

Odnośnik do komentarza

:pfff:

 

Oczywiście że przeskok jakościowy przy awansie do wyższej ligi jest olbrzymi. Anglia ze swoją piramidą jest wyjątkiem, 7-10 to właściwie jeden szrot i każdego rywala da się zabiegać. Ale już polska 2>1 liga to zupełnie inna bajka. Rzeczy, które uchodzą wśród amatorów, u półprofesjonalistów mogą człowieka pogrążyć. Po pierwsze, lepsi zawodnicy, po drugie lepsi menedżerowie. Problemem by było, gdyby na tym samym poziomie taktyka w jednym sezonie dająca mistrza w następnym skutkowała spadkiem, a tego nie zauważyłem.

 

ETA - A domaganie się przepisu na zwycięstwo to poziom domagania się taktyki do Realu (KMWTW, PDK). Dowód całkowitego nierozumienia FMa.

Odnośnik do komentarza

Np szybkość, gdzie gracz z szybkością 12 jest wolniejszy niż obrońca mającego 8.

Od lat mnie to irytuje i staram się to tłumaczyć dyspozycją dnia, itp. Ale kiedy to się regularnie powtarza... to po prostu odczuwa to myszka czy inny hardware, pozostający zupełnie bez winy i wpływu na jakość software i usera ;)

 

Zupełnie też się zgadzam z Profesorem, że przeskok rywali jest spory - no i git! Ja bym wcale nie chciał wygrywać tym samym składem 2, potem 1. ligi, by wreszcie w bekaKlasie walczyć o puchary ;) Mi chodziło o zachowanie MOICH zawodników i o to, że jak coś działało w jednym składzie i taksie, to dlaczego dosłownie 2 miesiące później nie działa w tym samym układzie. Rywale inni, lepsi - wiadomo, będzie walka o utrzymanie. Ale kuźwa, czyżby jakiś atrybut "ważne mecze" albo inne ukryte "penisy"? ;) Co się stało, że mi się posypało? Że jak teraz zmieniam polecenia, to nie widzę różnicy? ;)

 

A zupełnie inną kwestią jest sprawa frekwencji - da się ją jakoś zedytować? Moja Stal z realu ma 3-4 tysiące na każdym meczu, na rywalach bywało więcej, a w FM-ie już po awansie 1500-2000.

Odnośnik do komentarza

Zupełnie też się zgadzam z Profesorem, że przeskok rywali jest spory - no i git! Ja bym wcale nie chciał wygrywać tym samym składem 2, potem 1. ligi, by wreszcie w bekaKlasie walczyć o puchary ;) Mi chodziło o zachowanie MOICH zawodników i o to, że jak coś działało w jednym składzie i taksie, to dlaczego dosłownie 2 miesiące później nie działa w tym samym układzie. Rywale inni, lepsi - wiadomo, będzie walka o utrzymanie. Ale kuźwa, czyżby jakiś atrybut "ważne mecze" albo inne ukryte "penisy"? ;) Co się stało, że mi się posypało? Że jak teraz zmieniam polecenia, to nie widzę różnicy? ;)

 

Zachowanie Twoich zawodników jest pochodną zachowania rywali. Na przykład, Twój SC umiał się urywać drugoligowym obrońcom, bo mieli kiepskie Ustawianie. Ten sam napastnik w starciu z obrońcami z 1. ligi nie będzie mieć tyle samo swobody, będzie lepiej i skuteczniej pilnowany, i nagle przestanie dochodzić do prostopadłych piłek. Czy to oznacza, że SC "się zepsuł" - oczywiście nie. Że coś przestało działać w taktyce? - oczywiście tak, ale nie losowo, tylko w bardzo logicznie wytłumaczalny sposób. Przykład drugi - moja obecna taktyka w Izraelu doskonale się spisuje w lidze, w której 90% rywali wychodzi na nas 4-5-1, DM blokuje ofensywnych MC, AMC radośnie hasa między pomocą a defensywą przeciwnika. Lepszy menedżer rywala to dostrzeże, więc w ekstraklasie, jeśli kiedyś tam awansuję, spodziewam się rywalizacji z taktykami, które lepiej sobie radzą z 4-4-2 Diament. Wina taktyki? Nie, jeśli już, to moja wina, gdybym trzymał się rozwiązań, które w nowych warunkach będą nieskuteczne.

Odnośnik do komentarza

No to może mi podpowiecie, jak zmusić niejakiego Pruchnika do tego, żeby - kuźwa - wrzucił tę piłę na kulkę z nr 23 lub 24? Pruchnik, jako fałszywa 9, nie ma w ustawieniach indywidualnych żadnego wrzucaj na miękko, twardo bądź omlet. Co mam zrobić, żeby chociaż próbował dogrywać, a nie zakiwał się na śmierć? Co prawda atrybut dośrodkowań ma 7, ale skoro max w drużynie to 12, to się w średniej mieści. Inna sprawa, atrybut odpowiada - chyba??? - za JAKOŚĆ wrzutek, a nie ich ilość, right?

 

http://img811.imageshack.us/img811/5144/4i0u.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to zachowuje się normalnie i czeka na to aż dwie 'kulki' wbiegną w pole karne. W tej chwili ma możliwość zagrania piłki do nikogo ;)

 

Jeśli masz często takie sytuacje to znaczy, że masz jakiś poważny problem z tą taktyką. Na pierwszy rzut oka stwierdzam, że bez sensu jest żeby pięciu Twoich zawodników zajmowało się dwójką przeciwników. 27 to lewy obrońca? Czy 31?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...