Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego, co zauważyłem w tym FMie trzeba taktykę pod zespół dopasować. To co się sprawdza w Irlandii nie do końca (bez poprawek) sprawdza się w lidze polskiej tudzież w Szwecji.

Musisz przerobić ją pod dwój zespół.

 

Na bank środkowemu napastnikowi skasuj Biegnij z piłką skrzydłem.

Za wolnych obrońców masz na grę na spalonego, zmień im dośrodkowania na Centry z głębi pola. I niech nie biegają po skrzydle bo tam już masz bocznych napastników.

Odnośnik do komentarza

Hm, zastosowałem się do rad, jestem w połowie drugiego meczu z Pogonią (tym razem wyjazdowy w lidze) i wygląda na to, że jest lepiej, gramy znacznie skuteczniej... nie wiem tylko czy tak będzie na stałe, czy tylko znów miłe początki... tak jak wcześniej wygrywałem bez problemu z Legią i Zenitem, a miałem problemy z Wisłą czy Niecieczą...

Odnośnik do komentarza

JA mam taki problem, gram Realem i moi obrońcy są jacyś dziwni, mianowicie chodzi mi o to, że podczas ataku drużyny przeciwnej obrońcy stoją i nie wiedzą czy zaatakowac czy nie.
W meczu z Barceloną przegranym 2:1 grali jak cioty. Gracze Barcy przecinali podania jakby grali z przedszkolakami, i doskakiwali natychmiastowo do zawodnika mojej drużyny. Agresywniejszy odbiór piłki skutkował natychmiastowymi karami. Moze jesteście w stanie mi jakoś pomóc? Czy to zależy od pressingu na zawodnika czy jak?
W ataku nie mam żadnych problemów, jestem najskuteczniejszą druzyną ligi z 42bramkami po 15 kolejkach, straconych 8.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś ma sposób na tę pieprzoną łatkę? Zrobiłem rewolucję składu w letnim okienku zmieniając formację na taką posiadającą skrzydłowych (na szczęście musiałem kupić tylko 2ch, reszta to przemodelowani OPŚe), nadal moi grają gówno, tracą znacznie mniej bramek, ale co z tego skoro wcale nie strzelają.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ustawiasz go jako OPŚ :>

Ja u swojego mam Klasyczna 10: rzadziej strzelaj, więcej drybluj, podawaj krócej/ więcej bezpośrednich (zależy jakim ustawieniem gra przeciwnik), kryj krócej.

Mój pomocnik ma sporo asyst (w 3/4 sezonu ma 13 bramek i 12 asyst w 27 meczach - chyba nieźle) i goli.

Odnośnik do komentarza

Styl i mentalność powinny być moim zdaniem dopasowywane do przeciwnika. Inaczej się gra z Man City u nich, a inaczej u siebie np. z Wigan.

Ja gram cały czas Powstrzymanie i Zrównoważony. Mogłoby się wydawać, że to jakaś defensywa. A wręcz przeciwnie. Na luzie zdarzają się wyniki po 6-0, 5-0.

Odnośnik do komentarza

No właśnie najbardziej w tym ustawieniu brakuje mi DPŚ. Tylko, że jak zostanie jeden PŚ, to jakoś to dziwnie wygląda. Choć w FM13 spisywało się bardzo dobrze. Druga sprawa, że DPŚów mam przeciętnych. Arteta jest bardziej kreatywnym graczem, a Flamini... po prostu jest przeciętny. Na całe szczęście za chwile otwiera się okienko. Wypróbuję 4-1-1-3-1 i dam znać po sezonie, jakie efekty przyniosło ;)

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję pomysłów - gram klasycznym 4-4-2 diament i za cholerę nie potrafię sprawić, by OMC odgrywał większą rolę w tej taktyce. Średnie oceny 6.3-6.4, praktycznie zero goli i asyst, ma tak każdy próbowany na tej pozycji zawodnik, więc to raczej problem taktyki. Defaultowa rola ofensywnego pomocnika się nie sprawdza, miałem nadzieję, że enganche wypadnie lepiej, ale też cienko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...