Skocz do zawartości
Stołownik

[FM 2014] Taktyczne udręki

Rekomendowane odpowiedzi

@lindros- na 99,9 % zwężenie pola jest w indywidualnych poleceniach, III kolumna ;) Jest tam coś o "ściśnięciu" zawodników w śrdoku boiska (dokładnie nie pamiętam teraz i nie mam dostępu do FMa).

@nauro- II i III kolumna w panelu drużyny. Zobacz czy nie masz zablokowanego tego na czerwono ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no chyba, że gra na czas to "chwila odpoczynku", a gra bez ryzyka to "gra bez wślizgów"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie :p W III kolumnie na bank to jest. Jak tylko wrócę z pracy to zarzucę skriny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maj mistejk ;)

Właśnie chdziło o skrócenie pola.

Jeszcze nie znam na pamięć tych nowych poleceń, a nie mam FMa przy sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie jakiś patent na defensywne rzuty rożne? Strasznie dużo bramek po nich tracę i trochę mnie to zaczyna irytować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawia mnie jedna rzecz. Chodzi o to, że jak moi zawodnicy dostaną piłkę przed polem karnym rywala, to starają się strzelać z każdej pozycji i są od razu blokowani przez rywala. Wydaje mi się, że po prostu wybierają zły moment na strzał. To samo jak np skrzydłowy wpadnie z boku po zagraniu od pomocnika w pole karne i zamiast podawać do lepiej ustawionego napastnika, zawsze strzela, głównie w bramkarza (9 przypadków na 10). Jest jakiś sposób na zniwelowanie tego? Żeby nie było, nie mam ustawione "strzały z każdej pozycji", a podania w pole karne. Czy jak ustawię graczom w ich ustawieniach personalnych żeby mniej strzelali to coś da?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na logikę powinno dać :p Zaznacz może jeszcze mniejszą swobodę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na logikę powinno dać :P Zaznacz może jeszcze mniejszą swobodę.

Problem w tym, że jak zauważyłem w mojej taktyce (używana ściągnięta z netu, nigdy nie byłem dobry w tworzeniu własnych ;P) już jest zaznaczone i to, i to... a nic nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może po prostu słabi zawodnicy? ;-)

Sent from my ME173X using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może po prostu słabi zawodnicy? ;-)

Sent from my ME173X using Tapatalk 4

Nie no, jak na ligę polską to wyróżniający się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponieważ to mój pierwszy FM, mam pytanie.

Jak rozumieć polecenia :węższe czy tez szersze pole gry , znacznie wyższa linia obrony, czy skrócenie pola gry.(gdzie są różnice między tymi poleceniami)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sobie najdziesz myszką na jakieś polecenie to wyświetla się dokładna informacja, co dane polecenie powoduje :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem ,nie znam tej gry.Ale po co dublujące się polecenia: ataki skrzydłami z szerszym polem gry i ataki środkiem z wąskim polem gry.Po prostu tego nie rozumiem.

Jeszcze jedno pytanie. Czy trening ogólny decyduje o wyniku i grze drużyny, czy nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytaj co te polecenia oznaczają a potem się zastanów jeszcze raz czy się dublują...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchajcie, ja już naprawdę nie wiem co robić. Do tej pory grałem zazwyczaj taktyką z jednym napastnikiem, niby przynosiła rezultaty, ale jeśli wygrywaliśmy to zazwyczaj 2:1. Postanowiłem zmienić taktykę na o wiele bardziej ofensywną, 4-1-2-3 (mentalność - szarża).. początek był świetny, 3:0 z Legią, 4:1 z Zenitem St. Petersburg (gram ŁKS-em Łomża), ale potem wszystko zaczęło się psuć... porażek z Milanem i Man Utd nie wspominam, bo one były do przewidzenia, 2:0 z Ruchem Chorzów też jeszcze w miarę, ale im dalej tym gorzej... 1:0 z Wisłą Kraków i Niecieczą, a szalę goryczy przechylił występ w Pucharze Polski przeciwko beniaminkowi, Pogoni Szczecin... przez 90 minut podstawowego czasu gry i dogrywkę nie potrafiliśmy im strzelić gola, mimo że atakowaliśmy cały mecz, wygraliśmy dopiero po karnych... ja mam naprawdę dobrych napastników jak na polską ligę...tylko tak... jak strzelają, to w 9 przypadkach na 10 są blokowani, trafiają w bramkarza rywali, poprzeczkę, słupek, nad bramką lub obok bramki... jak dośrodkowują (z akcji, nie ze stałych fragmentów gry, choć tam w sumie też) to w 9 przypadkach na 10 wybijają obrońcy... nie wiem co robię źle, jakieś pomysły?

jak patrzę jak inne, nawet przeciętne drużyny napieprzają po 4-5 goli w meczu, jak ogórki ładują hattricki, to mnie krew zalewa ><

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawialeś im indywidualne polecenia? Jak mają kiepskie strzały z dystansu to daj im "Rzadziej Strzelaj".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawialeś im indywidualne polecenia? Jak mają kiepskie strzały z dystansu to daj im "Rzadziej Strzelaj".

"skrzydłowi" napastnicy mają ustawione rzadziej strzelaj, ten środkowy nie, ale on akurat i tak rzadziej próbuje strzelać niż tamci... co do strzałów z dystansu... na lewajce gra Abdoulaye Fall (strzały z dystansu - 15), w środku - Ivan Skrobak (16), a na prawej - Marko Ilincić (14).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokaż skrina poleceń dla drużyny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi