Skocz do zawartości
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym plebiscycie CMF Awards, edycji 2017! Swój głos można oddać w poniższym dziale do 25.01 do godziny 23:59.
CMF Awards 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, jaki macie patent na kornery? Dobrych mam wrzucających, kilku rosłych zawodników a goli... coś mało :|

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja grywam krótko. Podanie z rogu i ewentualna wrzutka w pole karne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyeliminowali z tego,co widziałem ten bug w 14.1.4. Ale przy wcześniejszej wersji to piękne rezultaty dawało. Obecnie raczej te typowe ze wcześniejszych wersji. Zagranie na krótki słupek na OŚ

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nadal używam tego. Nie ma tej samej skuteczności, ale wrzucający (jest to skrzydłowy) potrafi ładnie wrzucić na główkę napastnikowi lub obrońcy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie a co byście doradzili na notoryczne tracenie bramek w ostatnich 15 minutach?

Cały mecz prowadzę jedną bramką i w końcówce zazwyczaj zonk.

Taktyka 4-5-1 (PO, ŚO, ŚO, LO - DP, ŚP, ŚP - LP, PP - N)

-więcej bezpośrednich podań

-trzymajcie się pozycji

-agresywny odbiór piłki

-wyższe tempo

-więcej dyscypliny

4. liga angielska - zespół skazany na 24 miejsce, aktualnie środek tabeli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym zmienił na (oczywiście już w końcówce spotkania):

- znacznie niższe tempo,

- gra bez ryzyka,

- gra na czas,

- utrzymanie piłki,

- i na pewno krótsze podania.

Styl- zrównoważony, mentalność- powstrzymanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chłopaki, jaki macie patent na kornery? Dobrych mam wrzucających, kilku rosłych zawodników a goli... coś mało :|

Dośrodkowania na długi słupek z obu stron, dwóch najlepszych w powietrzu (u mnie środkowi obrońcy) przy obu słupkach, na środku pola karnego wstawiony piłkarz z najlepszą techniką strzału.

Jeśli obrońcy nie walną z główki, to ten z uderzeniem strzela z dystansu. Co sezon środkowi nie schodzą poniżej 7 goli każdy, uderzający (dołożyłem go w ostatnich paru miesiącach, bo gra się nauczyła po dwóch sezonach mojego schematu) ostatnio strzela gola tak co 3-4 mecze.

Banalne, ale co sezon daje mi kilkanaście goli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dośrodkowania na długi słupek z obu stron, dwóch najlepszych w powietrzu (u mnie środkowi obrońcy) przy obu słupkach, na środku pola karnego wstawiony piłkarz z najlepszą techniką strzału.

Jeśli obrońcy nie walną z główki, to ten z uderzeniem strzela z dystansu. Co sezon środkowi nie schodzą poniżej 7 goli każdy, uderzający (dołożyłem go w ostatnich paru miesiącach, bo gra się nauczyła po dwóch sezonach mojego schematu) ostatnio strzela gola tak co 3-4 mecze.

Banalne, ale co sezon daje mi kilkanaście goli.

Dzięki, spróbuję takiej metody.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja natomiast mam problem z dobrym ustawieniem PŚa :/

Mam jednego DPŚ i jednego PŚ, ten pierwszy spisuje się generalnie dobrze. Drugi niestety gra tak sobie albo słabo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MaKK, ten twój PŚ ma spełniać zadania defensywne, czy ofensywne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja natomiast mam problem z dobrym ustawieniem PŚa :/

Mam jednego DPŚ i jednego PŚ, ten pierwszy spisuje się generalnie dobrze. Drugi niestety gra tak sobie albo słabo.

Może po prostu jest kiepski ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Iwabik- W sumie wszystko jedno :D

@lindros- Hmm, nie ;) Bo stawiam tam gościa PŚ/DPŚ z Shamrock Rovers albo w Realu Khedire/Alonso/Modrić. Jak wygrywam po 5-0, 6-0 to mają przyzwoite noty i coś tam grają, ale asysty albo dobre zagrania to rzadkość niestety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W ostatnim sezonie grałem dwoma PŚ, obaj jako Cofnięty Rozgrywający z nastawieniem Obrona. Nawet w LM bardzo dobrze takie zestawienie działało. Zgarniali wybijane piłki albo dostawali zgranie głową od obrońców i od razu szukali możliwości rozegrania. Bardzo ładnie kontrolowali środek pola właśnie w takiej konfiguracji.

Obecnie Taktyka w trakcie testów holidayowych w Górniku.

Opracowana z myślą szybkich ataków oskrzydlających przeciwko zespołom grającym w systemie 3-5-2. Okazało się, że moim grajkom wyjątkowo przypasowała i grałem tak przeciwko prawie wszystkim :] Przez wszystkie mecze w LM była stosowana i pozwoliła wygrać grupę i osiągnąć ćwierćfinał. W kraju Liga i Puchar. Na pewno duża zasługa bardzo dobrych piłkarzy jakich zebrałem, ale grali w takim ustawieniu zaskakująco dobrze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakieś indywidualne polecenia dla PŚów dawałeś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tradycyjnie nie. Dopiero w trakcie meczów reaguję. Im dawałem czasem Więcej pressingu i/lub Więcej strzałów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

- znacznie niższe tempo,

- gra bez ryzyka,

- gra na czas,

- utrzymanie piłki,

Wdrażam coś podobnego od około 80 minuty i przyniosi efekty. Znacznie mniej tracę w końcówce.

Dodaje do tego:

-trzymajcie się pozycji

-więcej dyscypliny

A co myślisz o zawężeniu pola gry? I agresewnym odbiorze piłki? Zrezygnować z tego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

- znacznie niższe tempo,

- gra bez ryzyka,

- gra na czas,

- utrzymanie piłki,

Wdrażam coś podobnego od około 80 minuty i przyniosi efekty. Znacznie mniej tracę w końcówce.

Dodaje do tego:

-trzymajcie się pozycji

-więcej dyscypliny

A co myślisz o zawężeniu pola gry? I agresewnym odbiorze piłki? Zrezygnować z tego?

Odnośnie agresywnego odbioru piłki są dwie szkoły.

Otwocka - agresywny odbiór piłki oznacza, że śmielej atakujemy gościa z piłką, dzięki czemu albo mu ją odbierzemy, albo będzie faul, co w ostateczności nie jest jeszcze takie złe. Należy stosować zatem agresywny odbiór piłki, żeby zwiększyć szanse na jej odzyskanie.

Falenicka - agresywny odbiór piłki oznacza, że śmielej atakujemy gościa z piłką - idziemy na raz - co w przypadku niepomyślnej próby odbioru kończy się ograniem obrońcy i uzyskaniem przewagi (liczebnej, więcej czasu na wybór i realizację wariantu, możliwość przełożenia na lepszą nogę etc). Należy zatem zrezygnować z agresywnego odbioru piłki, aby nie prowokować potencjalnie groźnych sytuacji. Zaleca się raczej krótsze krycie,aby utrudnić opanowanie piłki, i odbiór piłki bez wślizgów (nie na raz, k***a!)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiesz, to zależy :p zależy jakich masz graczy. Jeśli są średni albo słabsi, to bym zrezygnował. Zawęzisz pole gry, to Cię długimi podaniami rozklepią ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiesz, to zależy :P zależy jakich masz graczy. Jeśli są średni albo słabsi, to bym zrezygnował. Zawęzisz pole gry, to Cię długimi podaniami rozklepią ;)

Nie mylisz zawężenia ze skróceniem? A może ja mylę :P

Zawężenie może mieć sens, zawsze to mniejsze odleglości między zawodnikami w formacji, ergo można oczekiwać lepszej asekuracji wewnątrz formacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

albo jestem ślepy, albo nie wiem gdzie znaleźć polecenia typu "gra na czas" i "gra bez ryzyka", choć przejrzałem parę razy wszystkie możliwe polecenia z panelu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta