Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

Dotąd właściwie zawsze grywałem owym 4-1-2-2-1, wydawało mi się najbardziej uniwersalne i elastyczne, a w zespołach brakowało też konretnych OPŚ. Często jest jednak tak że walą głową w beton, a rywale mają 1 kontrę czy SFG i przez to punkty są gubione. Głupie błędy w defensywie, brak skuteczności, właściwie wszystko i nic w jednym.

 

Mając napastnika z 203cm wzrostu opłaci się gra na odgrywającego i 2 SN po bokach? A jeśli tak to jak to ustawić aby jakkolwiek to wyglądało.

Odnośnik do komentarza

Z tego, co czytałem to w tej wersji nie opłaca się stawiać na Odgrywającego. To przerobione 4-3-3 też jest dobre. Trzeba tylko pokombinować przy ustawieniach.

Przeczytaj np. post lad`a z poprzedniej strony. Może pomoże.

Odnośnik do komentarza

Gram na odgrywającego, nie narzekam.

 

Widzę spory problem w tych ustawieniach z perspektywy chłopskiego rozumu. Skrócone pole gry + agresywny odbiór + pressing dla mnie gryzie się z krótkimi podaniami. Przestrzeni jest mało, po odzyskaniu piłki zawodnicy są tuż przy rywalach - jak tu barcelonić w takich warunkach?


I pytanie - jak masz ustawionych MC? Na screenie tego nie widać.

Odnośnik do komentarza

U mnie póki co coś myślę. Zrezygnowałem z krótszych podań(przy tym zostawiłem utrzymanie piłki) na rzecz szerokiej gry i wyższego tempa, a skrzydłowym oraz BO ustawiłem miękkie dośrodkowania które powinny wykorzystywać wysocy snajperzy. Środek dostał polecenie gry podaniami bardziej bezpośrednimi. Zobaczy się czy przyniesie to jakieś efekty.

Odnośnik do komentarza

Skoro AML/AMR mają atakować, raczej STC dałbym wsparcie. Masz wielką dziurę w środku pola w ofensywie. AML/AMR to skrzydłowi, więc będą chodzić wzdłuż linii bocznej, STC ma atak jako wysunięty napastnik, więc będzie siedzieć w polu karnym blisko bramki. A gdzie druga linia? Długodystansowiec lata podobnie jak skrzydłowi, więc cudów bym po nim nie oczekiwał.

 

Do tego nie wiem, czy Kontrola dla takiej taktyki jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Ale ja się nie znam :)

Odnośnik do komentarza

Wobec tego jaką mentalność proponujesz?

 

Hmm...jeśli będzie taka możliwość, a że to Monaco to pewnie będzie, postaram się ściągnąć PŚ o aklinacji typowo ofensywnej, który pogra jako wysunięty rozgrywający(coś a'la Grenier, Ganso itp.), a Moutinho przejdzie wtedy na box2boxa.

Odnośnik do komentarza

Zamiast b2b, czy długodystansowca, lepszy może być duet rozgrywających, np. cofnięty i wysunięty. A zamiast dwóch napastników, daj OPŚ jako engache. Ja mam takie ustawienie Bayernem i całkiem fajnie zespół gra, a jak ktoś zarobi czerwoną to ściągam engache i dalej bramki zdobywam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...