Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ja zazwyczaj męczę taktykę do póki jej dobrze nie opanują, ale wiesz to jest takie coś że oni maja nie wiem z 10 rożnych i nic, ja zdobywam bramkę i kolejna animacja akcji i tracę bramkę nie ważne czy rożny,czy wolny,czy akcja po prostu wydarza się coś takiego ze często mi się zdarza ze po strzelonej bramce momentalnie tracę sam

Odnośnik do komentarza

Ja też ale pamiętam z poprzednich fmów ze tez miałem takie akcje ze zespól kompletnie dominowałem strzelam bramkę a oni w 2 min odpowiadają i później znów nie istnieją. Ale ogólnie trza sie uczyc na LFC, a później wyzwanie sobie robić jakimś słabym klubem bo już po pierwszym sezonie przyznam znikły już te emocje jak wygrałem LM i Ligę :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Witam,

 

Mam problem ze swoją formacją. Początek sezonu był bardzo udany, jednak później "sprawa się rypła" i ManUtd już odskoczył mi na 7 punktów... Chętnie wysłucham wszelkich rad i konstruktywnej krytyki. Szczególnie mam problem z obrońcami (środkowi grają słabo, tracę dużo głupich bramek) i skutecznością napastnika.

 

 

52524755607778885406.png

 

 

 

73644202841625585205.png

 

Edytowane przez MaKK
Spoliery
Odnośnik do komentarza

Ja na pewno bym zrobił np. te rzeczy:

1. Nie Sztywny - tylko Płynny,

2. Do tego Wyższe tempo,

3. Zabrał Większą swobodę,

4. Napastnik- Cofnięty Napastnik/ Atak z Krótsze krycie, podawaj krócej, więcej drybluj, częściej strzelaj, wyjścia na wolne pole, utrzymaj pozycję,

5. Obrońcy środkowi - Tradycyjny Obrońca/ Stoper oraz Środkowy Obrońca/ Zabezpieczenie.

 

Pytanie czy temu napastnikowi ma kto podawać :>

Takie ustawienia się u mnie spisują bardzo dobrze. Napadzior potrafi nastrzelać masę bramek w sezonie.

Odnośnik do komentarza

Ja na pewno bym zrobił np. te rzeczy:

1. Nie Sztywny - tylko Płynny,

2. Do tego Wyższe tempo,

3. Zabrał Większą swobodę,

4. Napastnik- Cofnięty Napastnik/ Atak z Krótsze krycie, podawaj krócej, więcej drybluj, częściej strzelaj, wyjścia na wolne pole, utrzymaj pozycję,

5. Obrońcy środkowi - Tradycyjny Obrońca/ Stoper oraz Środkowy Obrońca/ Zabezpieczenie.

 

Pytanie czy temu napastnikowi ma kto podawać :>

Takie ustawienia się u mnie spisują bardzo dobrze. Napadzior potrafi nastrzelać masę bramek w sezonie.

W sumie mialem sie juz nie wtracac, ale jednak zareaguje - takie rady sa bez sensu. To ze funkcjonuje to w Twojej druzynie, nie znaczy ze bedzie funkcjonowalo w drugiej. Poza tym dlaczego akurat takie zmiany? Potrafisz je jakos uargumentowac, czy tylko tak ze u Ciebie dziala to dobrze? Nie chce brzmiec arogancko, ale po prostu ludzie grajacy w FM czesto nie biora pod uwage tego co faktycznie dzieje sie na boisku podczas meczu i wszystko bardzo komplikuja.

 

lucass90. Ja bym zaczal od podstaw. Zadaj sobie kilka pytan, np. ktorzy zawodnicy maja odpowiadac za kreowanie gry, kto ma strzelac gole, kto ma zapewniac wsparcie i dostarczac pilki do strzelca i czy dobrze rozumiesz interakcje jakie zachodza pomiedzy poszczegolnymi poleceniami i stylem gry.

 

Masz np. rozegranie pilki po ziemi, ale rola odgrywajacego automatycznie ustawia dlugie podania dla calego zespolu; twoja mentalnosc to kontrola - a wiec dosc szerokie, bezposrednie i szybkie granie, ale kontrujesz to nizszym tempem, krotkimi podaniami i utrzymaniem pilki, a jednoczesnie kazesz swoim zawodnikom grac szerzej. Proponowalbym usuniecie wiekszosci tych polecen, obejrzenie kilku meczow i wtedy dostosowanie polecen na podstawie tego co dzieje sie na boisku. Wcale nie potrzeba ich tak duzo, zeby osiagnac oczekiwany efekt.

Odnośnik do komentarza

A co myślicie o bocznych obrońcach? Zastanawiam się nad zmianą na zwykłych bocznych obrońców, a nie wysuniętych. Zależy mi na solidnej formacji obronnej, zwłaszcza, że wiele drużyn ma bardzo szybkich skrzydłowych i boczni defensorzy często nie nadążają z powrotem do obrony.

 

No i pozostaje też kwestia zawodnika grającego przed obrońcami. Chcę zmienić go na walczącego o piłkę pomocnika z orientacją obronną.

 

P.S.: Wybaczcie te wszystkie pytania, ale chcę swoje pomysły skonfrontować z Waszymi. Nie szukam gotowej taktyki, bo zależy mi na udoskonaleniu swojej własnej. Dlatego chętnie zerknę na Wasze sugestie :)

Odnośnik do komentarza

Jak masz dobrego bramkarza i dobrych środkowych obrońców to można zaryzykować używanie wysuniętych. Ja moim Bayernem gram wysuniętymi i wiele goli nie tracę, a boczne bardzo często asystują i strzelają. Ale większość meczu spędzam pod bramką przeciwnika więc rezultaty mogą być lekko zafalszowane.

Jaka jest różnica między P(L) i OP(L)? Zastanawiam się nad zmianą z ofensywnych na zwykłych i nie wiem czy ma sens.

Odnośnik do komentarza

Na poprzednim patchu OPL z funkcja ataku kompletnie nie cofal sie do obrony - teraz to poprawili. A roznica jest glownie w zajmowanej pozycji na boisku - PL w ataku i obronie jest ustawiony glebiej od OPL, co nie znaczy ze jest nieefektywny w ofensywie - moj PP jest najskuteczniejszym strzelcem obecnie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy, gdyż zespół całkowicie sobie nie radzi mimo że staram się jak mogę. Aktualnie grywam AS Monaco, ale słabe wyniki był przyczyną zwolnienia mnie już w wielu, mniejszych i większych klubach. Moje ustawienie to 4-5-1 z jednym DP jako RG oraz dwoma ŚP(PD i WR/CR). Korzystam z 3 wariantów taktycznych, płynnej kontroli, płynnego kontrataku oraz bardzo płynnej ofensywy, wszystkie oparte o to samo ustawienie na boisku.

 

Wrzucam screeny mojej taktyki:

 

http://postimg.org/image/eok0ffkoj/ - płynna kontrola, polecenia: utrzymanie piłki, krótsze podania, rozegranie po ziemi, miękkie dośrodkowania(mam wysokich napastników), skrócenie pola gry, węższe pole gry, nękanie rywali, agresywny odbiór. Poleceń indywidualnych brak.

 

w kontrataku zamiast skróćenia pola gry daję cofnięcie do obrony + niższe tempo, w ofensywie gram szerzej i wyższym tempem. Fakt, zgranie taktyki jest na razie niewielkie, ale to nie wytłumacza jak dla mnie 8pkt. w 6 meczach Monaco(a nie grałem z ligowymi potęgami).

 

Proszę o radę czy coś zmienić, może jakieś indywidualne polecenia? Jeśli jeszcze jakieś screeny potrzebne to rzucę:-)

Odnośnik do komentarza

O wiele trudniej gra się tutaj jak w FM11 czy 12 w które grałem wcześniej .Gra czasem jest mega złośliwa i ciężko cokolwiek dopasować, a jak już się to uda to lecą kontuzje, kartki itd. Ale od dłuższego czasu pomysłu na grę nie mam żadnego, i posady tracę.

Odnośnik do komentarza

O wiele trudniej gra się tutaj jak w FM11 czy 12 w które grałem wcześniej .Gra czasem jest mega złośliwa i ciężko cokolwiek dopasować, a jak już się to uda to lecą kontuzje, kartki itd. Ale od dłuższego czasu pomysłu na grę nie mam żadnego, i posady tracę.

Powiem tyle: Wydaje Ci się :p

Fakt- FM11 i 12 były proste. FM14 tylko trochę trudniejszy. Z kontuzjami i kartkami nie miałem problemów. Może trening za mocny, za ostro gracz. Stąd problemy. Do FM14 spokojnie możesz dać ustawienie 4-2-3-1. Bo to jedno z lepszych ustawień. Tak pokrótce. Ja używam go na zmianę z 4-1-3-2.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...