Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może powstać taki temacik ? Myślę że w każdej wersji FM na początku są problemy z doborem ustawienia zespołu..

 

Tak, ja także poprzez te nowe rozwiązania ( brak suwaków ) nie mogę dojść do ładu. Zacząłem grać drużyną Newcastle United.. w sparingach udało wygrać się tylko raz. Ogromna ilość traconych bramek.. akcje po skrzydłach, wrzutki, długie piłki.. a moi obrońcy jak by byli na wycieczce..

Atakowanie także przy drużynach z PL nie wychodzi.. Mam wielkie problemy z poustawianiem tego..

Jeżeli już coś rozgryźliście to proszę o jakieś porady.. Dzięki.

Odnośnik do komentarza

Ej, no nie gadajcie, da się w miarę dobrze bronić, ja w zeszłym sezonie w Ekstraklasie traciłem 1,05 gola na mecz, a bramkarz zachował czyste konto w 16 z 37 spotkań w lidze. Dodam, że gram trójką obrońców. Dużo zadań defensywnych powierzałem dwóm środkowym (DP jako Regista, i ŚP jak WoPP). Boczni pomocnicy, ofensywni ale z rolą defensywnych skrzydłowych. W poleceniach kryj krócej i nękanie rywali (okrutnie kondycje pożera), a gdy było trzeba także agresywny odbiór piłki. Linia defensywy normalna, bez gry na spalone.

 

Gorzej za to od patcha 14.1.3 zaczęło wieść się w ofensywie. Wcześniej trio ze środka dawało radę (był jeszcze Wysunięty rozgrywający na drugim ŚP). O ile przed łatką świetnie regulowali tempo, znajdowali korytarze do podań, czy to napastników czy skrzydłowych, tak później zaczęli częściej grać z obrońcami, robić jakiejś głupie kółka, czy wręcz przeszkadzać sobie, do szewskiej pasji doprowadzało mnie, jak podczas kontry, jeden kolega wbiegał w drugiego i tracili piłkę w ten sposób.

Odnośnik do komentarza

Obrońcy grają tragicznie, to fakt. Ja akurat w końcówkach nie tracę goli, tylko je zdobywam. Bardziej mi przeszkadzają comebacki, których grając Lechem miałem sporo. Np. grając na wyjeździe z Udine z 3:0 dla Włochów wyprowadziłem od 47 do 67 min na 3:4; z Untrechtem prowadziłem 3:0, a przegrałem 4:6. Ale najlepszy numer był z Jagiellonią, bo z 0:3 w plecy do 40 min zrobiło się 7:3.

 

Co jeszcze zauważyłem to to, że grając w osłabieniu bez problemu można zremisować a nawet wygrać odrabiając straty.

Odnośnik do komentarza

Cierpi to Twoja ortografia, zainwestuj w słownik, sorry musiałem.

 

Są biurka i biórka. Piórnik, też przez "ó", więc głowa do góry:)

Obrońcy grają tragicznie, to fakt. Ja akurat w końcówkach nie tracę goli, tylko je zdobywam. Bardziej mi przeszkadzają comebacki, których grając Lechem miałem sporo. Np. grając na wyjeździe z Udine z 3:0 dla Włochów wyprowadziłem od 47 do 67 min na 3:4; z Untrechtem prowadziłem 3:0, a przegrałem 4:6. Ale najlepszy numer był z Jagiellonią, bo z 0:3 w plecy do 40 min zrobiło się 7:3.

 

Co jeszcze zauważyłem to to, że grając w osłabieniu bez problemu można zremisować a nawet wygrać odrabiając straty.

 

 

Co do grania w osłabieniu, to jak w życiu. Ostatnio oglądałem mecz zespołów z Ameryki Południowej, gdzie zespół prowadził 3:0, by w końcówce zremisować 3:3, więc wszystko może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Jestem nowy i chciałbym się dowiedzieć czy tylko ja mam takie wrażenie że poziom trudności jest yyy niski w FM 14... Mianowicie gram Wigan i w I Sezonie awansowałem do PL a w Lidze Europejskiej doszedłem do finału w którym na szczęście przegrałem 3-0 z BVB ;] obecnie w PL po 32 kolejkach tak wygląda sytuacja:

http://zapodaj.net/b2be72c789f97.bmp.html

 

Oczywiście nie bawiłem się nic w edytorze, w zapisz - wczytaj też się nie bawię. Ma ktoś podobne wrażenia?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza

po ogromnej walce i ustawianiu zespołu, doszedłem w końcu do jakieś konsensusu.

przypomniała mi się moja taxa z FM 10: Dominacja_EdB.

udało mi się ujarzmić (na razie) taktykę, która nawet mnie satysfakcjonuje. wyniki nie rzucają na kolana, ale przynajmniej wygrywam ;)

taktyka opiera się na ustawieniu 2-3-2-1-2.

o takie:

 

mk66.jpg

 

i ustawienia.

 

w końcu moi napastnicy strzelają gole. obaj, aczkolwiek będę jeszcze musiał pomajstrować przy lewym napastniku, żeby więcej goli strzelał. OPŚ całkiem nieźle gra, bo podaje w pole do NŚów.

generalnie jest 5 na 5. pięciu broni i pięciu atakuje.

za strzelanie, jak wspomniałem to odpowiadają dwaj NŚ i nawet boczni obrońcy. reszta ewentualnie po SFG. które z resztą muszę dopracować. przy rzutach rożnych nie grzebałem. jeszcze.

 

nieźle się spisuje taktyka w domu i na wyjeździe, bez zmian w nastawieniu czy innych rzeczach. dom i wyjazd to to samo.

na chwilę obecną testował ją w dwóch drużynach (i to tylko chwilę)- Aston Villa i Real Madryt.

 

statystyki spotkań wyglądają całkiem całkiem:

1.

pkx5.jpg

 

2.

l6ct.jpg

 

3.

0w24.jpg

 

4.

nntn.jpg

 

5.

0cy7.jpg

 

6.

hqkk.jpg

 

 

wszystkie aspekty przedmeczowe, takie jak rozmowy, treningi itd, to tym zajmuje się u mnie asystent.

 

jak ktoś chce to zapraszam do testowania-> Dominacja_AV

sugestie, co do poprawy mile widziane.

Odnośnik do komentarza

ja mam ;)

daję krótkie rozegranie, jeden napadzior, bądź skrzydłowy stoi krótko i wbiega w pole karne i strzela. skuteczność może nie jest jakaś ogromna, ale daje radę.

Ustawiłem tak, że z jednego rogu dałem mieszane a z drugiego tak jak mówisz. Grałem przed chwilką z Sunderlandem, Ward-Prowse dośrodkował na główkę, piłka wylądowała pod nogami Osvaldo który wracał niekryty w pole karne z miejsca pozwalającego na rozegranie na krótko i strzelił do pustej, więc trochę na opak, ale działa :keke:. Ale była też jedna ładna szansa już po uczciwym wznowieniu na krótko, gdzie szedł sobie Dani Osvaldo nieatakowany w pole karne i zgrywał do Lamberta, jakby nie obrońca który przeciął nieco za lekkie podanie zapewne byłoby 2-0 ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...