Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Pomożecie mi? NIe mam pomysłu na taktyke, która miałaby zastąpić obecną, która może i przynosi rezultaty, ale za to czasem (a ostatnio nawet często) te zwycięstwa sa strasznie wymęczone i rzadko kiedy wygrywamy wiecej niż 2:0. Lige nizej poprostu rozniesliśmy tą taktyką w proch i pył konkurencje. A teraz po paru wzmocnieniach, ta gra może i jest efektowna i efektywna, ale to juz nie to... I boje sie zeby to sie nie stało równią pochyłą.

 

Ta taktyka polegała na szybkich kąśliwych dośrodkowaniach na odgrywającego, gdzie on prawie w ogóle nie zdobywał goli, głównym egzekutorem był OPŚ ustawiony jako FN lub K10. A w razie przeganego pojedynku główkowego zawsze gdzieś ok. 40m stało zawsze dwóch pomocników, z czego jeden zajmował sie rozgrywaniem piłek w środku pola (choc nie nazwałbym go 'rozgrywającym'), a drugi był ustawiony nieco bardziej defensywnie, lecz paradoksalnie to on najczęściej rozpoczynał kontrataki. Filozofia gry była dośc sprytna, i podobno w starszych fmach dawała całkiem ciekawe rezultaty, zakładała ona grę wąsko, ale skrzydłami.

 

Jakieś pomysły co do modyfikacji?

Odnośnik do komentarza

Ja tam sie nie znam, ale kompletnie nie kumam idei polaczenia wezszego pola gry i atakow skrzydlami :-k Czy jesli chcesz grac skrzydlami to nie powinienes wylaczyc tego wezszego pola gry?

 

Poza tym rzeczywiscie nie ma komu kreowac gry. Tylko jeden pilkarz typowo ofensywny z rola wsparcia to IMO zdecydowanie za malo.

Odnośnik do komentarza

Więc tyllko dac więcej wsparcia i popracować nad szerokością gry?

 

 

Edyta: Asystent też mi ostatnio podpowiadał abym spróbował takiego ustawienia, sęk w tym że ja w klubie mam tylko dwóch DM grających na przyzwoitym poziomie a CM to akurat jeden z lepszych graczy w klubie, króry z kolei tak sobie radzi sobie jak DM.

Odnośnik do komentarza

Ja bym na poczatku zostal przy tamtym ustawieniu :) Raczej zmienilbym role srodkowemu pomocnikowi. Np na Deep Lying Playmaker / Support (jak to jest po naszemu? Cofniety rozgrywajacy / Wsparcie ? ). Ewentualnie nawet zostawic mu Wysunietego rozgrywajacego (zgaduje, ze dobrze odszyfrowalem skrot WR :P ) ale zmienic nastawienie z Ataku na Wsparcie.

 

Przy ofensywnie grajacych bocznych obroncach waska gra jest nieskuteczna. Wiem, bo sam ten blad przerabialem ;)

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Odkopię temat :P
Moja taktyka http://zapodaj.net/81cb5555c6e59.jpg.html

Oraz polecenia http://zapodaj.net/cbec36af7f554.jpg.html

 

Mam pytanie odnośnie trzech rzeczy. Jak zrobić żeby po strzeleniu bramki przez mój zespół nie tracić minutę później gola pierwszy raz mi się takie coś zdarza w karierze w FM14 i dzieje się często :/
Drugie pytanie jak zrobić żeby moi piłkarze nie strzelali za pola karnego tylko rozgrywali piłkę po ziemi nawet w polu karnym i będąc najbliżej bramki dopiero strzelali?

I 3 pytanie jak ustawić OPŚ, i dwóch bocznych napastników żeby więcej strzelali goli a mniej podawali?

Odnośnik do komentarza

pytanie nr. 1, zmiana mentalności na bardziej defensywną bywa pomocna, po drugie pozyskiwanie zawodników z wyższą koncentracją.
pytanie nr. 2 polecenie podania w pole karne, no i zmiana funkcji napastnikowi, bo cofniety napastnik sam z siebie lubi strzelać z 20. metra.
pytanie nr.3 asymetrycznie, jeden skrzydłowy drugi raumdeuter/schodzacy napastnik. Wiele też zależy od napastnika, jezeli chcesz mieć dużo goli z drugiej linii, to ustawienie napastnika jako kompletnego pomaga. Wtedy skrzydłowy często wrzuca piłki, napastnik zgrywa ją do wbiegajcego schodzącego napastnika i ten uderza z około 10-15 metra. Bardzo skuteczny schemat.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

 

1 LPK zamieni na WN jezeli ma słaby wyskok ustaw w poleceniach druzyny ostre dosrodkowania (lpk to taki dobijajacy dobrze sie sprawdza razem z cn ustawionym na wsparcie

2 opś sprawdza sie raczej w taktyce opartej na grze srodkiem jezeli dysponujesz gwiazda na tej pozycji a ma słaby wspułczynik wspułpracy ustaw mu szukanie gry niech robi co chce bo i tak bedzie grał samolubnie 3 takich CR7 naprawde moze rozwalic taktyke jezeli jego wspułczyniki opanowania drybligu przyspieszenia wykonczenia akcji itp na wysokim poziomie wyszkol go na WN ewetulanie ma super technike wspułprace podania kreatywnosc przerob go na cofnietego napastnika i graj na dwoch napastnikow ogulnie granie na opś moim zdaniem sie nie opłaca a szczegulnie rozgrwajacymi opś dosc łatwo go przystopowac i taktyka lezy druga opcja jest cofniecie go do pomocy jezeli dysponuje bajeczna szybkoscia na pozycje wysuniety rozgrywajacy atak tuttaj tez poczebna jest wspułpraca ale moze nadrobic to szybkoscia

3 S zmieni na wsparcie ale lepiej beda sie sprawdzac jako schodzacy napastnicy nastawienie wsparcie czasem strzela wrzuca piłke ale co najwazniejsze maja duzo prostopadłych podan i goli z dobitki ewentualnie jak kturys gra za bardzo cofniety ustaw jednemu atak ale to wtrakcie meczu NIE USTAWIAJ NIGDY SKRZYDŁOWYCH JAKO WYSUNIETYCH ROZGRYWAJACYCH

4 SRODKOWI POMOCNICY

sp urzywaj w dobrych klubach gdzie zajmujesz wysoka pozycje w słabych bardziej sie sprawdza gra na 2 defesywnych pomocnikow wsparcie

USTAWIENIE OPARTE NA SZYBKOSCI : lsp pomocnik długo dystasowy ( szybkosc wytrzymałosc reszta porowno )

pśp wysuniety rozgrywajacy atak

STRONY USTALASZ OD NASTAWIENIA ofesywa wysuniety rozgrywajacy na wysunietego rozgrywajacego przeciwnika

defesywne odwrotnie

zawsze presigiem na srodkowych pomocników przeciwnika

2 DP nigdy nie ustawiaj presigu na sp

nigdy nie ustawiaj df pomocnika jako rozgrywajacy

5 DEFESYWNY POMOCNIK

ustaw go na srodku rola to defesywny pomocnik nastawienia obrona ( skocznosc wysoka ) odbiur krycie pomaga w defesywie ewetualnie kryje inwidualnie jakiegos groznego napast ogulnie ma odbierac wybite piłki przez bramkaza przeciwnej druzyny

6 boczni obroncy muszą wspułpracowac ze skrzydłowymi

boczny obronca automat jezeli nie właczaja sie do akcji ofesywnej ustaw wsparcie albo jak sie bronisz obrone

boczny obronca to tak naprawde w wielu przypadkach pierwszy rozgrywajacy

atrybuty najwazniejsze to SZYBKOSC PRZYSPIESZENIE WYTRZYMAŁOS czy to dobry klub czy słab a dopiero potem ustawienie odbiur i krycie

7 SRODKOWI OBRONCY ( ust. srodkowy obronca )

tutaj zrobiłes najwiekszy bład ustawiajac lewego obronce jako stopera dodajac do tego pustke jaka zostawiłes przesowajac defesywnego pomocnika na prawo

masz wielka luke w obronie

ogulnie stoper zostawialuke grajac z techniczna druzyna masz 3 bramki w plecy za tego stopera :)

a jeszcze gorsze ustawienie to stoper i zabespieczenie po prawej :)

OBRONCA LEWY najlepiej zeby był wysoki dobrze grajacy głowa i na ile to mozliwe miał dobre ustawienie krycie i gra głowa

najwieksza bolaczka takich zawodnikow sa PODANIA masakra odrazu trzeba go oduczyc rajdow z piłka gry słaba noga i nauczyc krótkich podan

jezeli naprawde jest beznadziejny ustaw go jako TRADYCYJNY OBRONCA

PRAWY OBRONCA

musi byc przedewszystkim szybszy nie musi byc skoczny ale lepiej zeby niemiał skocznosci mniejszej od 13 atrybuty to krycie odbiur ustawienie

jezeli ma dobr podania i troche techniki ustawgo jako GRAJACY PIŁKA OBRONCA ale to nie jest konieczne a niekiedy nawet szkodzi

najlepsza linia obrony to 2 SRODKOWYCH OBROŃCÓW

 

STRONY USTALASZ OD NAPASTNIKOW PRZECIWNIKA

wysoki na wysokiego szybki na szybkiego

na jednego napastnika lewy wysoki prawy szybki

 

8 BRAMKARZ

OFESYWNIE NASTAWIONA DRUZYNA

SZCZEGULNIE WYDATNE CECH : jeden na jednego refleks zwinnosc

DEFESYWNIE GRAJACA DRUZYNA

zewzgledu na duza ilosc strzałow z dystansu i dobitek jest przedewszystkim CHWYTANIE ustawienie sie wyskok

reszta tez oczywiscie

 

DUZE ZNACZENIE NA POLECENIA MA :

 

wymiar boiska

pogoda

sedzia

 

 

 

WYMIAR BOISKA:

zalerzy od atrybutow drurzyny

im szybsza tym boisko powino byc wieksze niezaleznie od taktyki wykluczajac skrajne przypatki

najlepsze dladrurzyn z liczna kadra grajaca w pucharach miedzynarodowych

 

dla słabych druzyn nie grajacych w pucharach jest boisko o długosci 90 m na 70

na 2 dp nie grajcie nigdy bardziej ofesywnym ustawieniem słaba druzyna

druzyna zawsze wypoczeta mniej wyczerpana lepiej gra z druzyna zmeczona graniem w pucharach :)

dlatego 90 m jest idealne 6 piłkarzy grajacych defesywnie nieliczac bramkaza na małym boisku potrafi zamknac dostempdo bramki

 

 

POGODA

im gorsza tym wiecej strzałow z kazdej pozycji

a tak pozatym to powstrzymanie sie odgry krutkimi podaniami i tyle

 

SEDZIA

dobra druzyna niezaleznie od sedziego agresywny odbiur

słaba druzyna popełnia mase błedow w obronie

jak do tego ustawisz ostry odbiór i sorowy sedzia masz 2czk i karny murowany

UCZULAM GRANIE SŁABIAKAMI TO JEST PIERWSZA ZECZ NA KTURA TRZEBA SPOJZEC

 

USTAWIENIA

 

 

POLECENIA

przed meczowe

niski napastnik ostre dosrodkowania

szybkosc : gra no wolne pole

rajdy miedzy obroncami

szybcy skrzydłowi : szersze pole gry

 

ustawienia zaleza od najlepszych cech drurzyny reszta zalezy od sytułacji na boisku

 

POLECENIA OBRONE PRZED MECZOWE

W OPARCIU NA NAJLEPSZYCH CECHACH

 

SIŁA : agresywny odbiur krutkie krycie

wyjatek to silniejszy przeciwnik i surowy sedzia (tylko słaba drurzyna)

SZYBKOSC: nekanie rywali agresywny odbiur

wyjatek to siła oscylujaca na 12 miejscu

 

 

 

POLECCENIA DLA PRZECIWNIK

ogulnie zanim sie zato wezniesz sprawdz statystyki przeciwnika bramki asysty wybiesz 3 najlepszych

 

zalerzy czy grasz na 2 dp czy 2 sp niezalerznie od roli

2 sp :

presig na 2 sp w szczegulnosci na rozgrywajacego napewno kturys z nich jest rozgrywajacych

opś jak jest dobry ma duzo asyst to presigem i odbiur agresywny ewetualnie wymus gre słabsza noga

jezeli zalicza conajmniej z 11 bramek to juz jest grozny wtedy krycie scisłe odbiur agresywny wymussłaba noga bez presigu (sprawdz wspułprace ) jak jes słabata odpusc presig

 

2DP

nie ustawiaj presigu na srodkowych pomocnikow

 

BOCZNI SKRZYDŁOWI SCHODZACY NAPASTNICY

tu terz zalezy od skutecznosci asyst i atrybutu dosrodkowania

wyruzniajacy sie duza liczba asyst i dobrym atrybut dosrodkowania niezaleznie od szybkosci

ustaw presig odbiur agresywny wymus słaba noga chyba ze obie madobre

na przecietniakow szkoda rozwalac ustawienia

wystarczy odbiur agresywny wymus słaba noga

 

SRODKOWI NAPASTNICY NAPASTNIK

 

2 NAPASTNIKOW

WYSOKI NA WYSOKIEGO

SZYBKI NA SZYBKIEGO

jeden napewno jest cofnietym napastnikiem ewetualnie odgrywajacym

kazdego kryjesz chyba ze kturys jest słaby to tylko agresywny odbiur i wymus słaba noga

cofnietego dodatkowo presigiem

 

szybkich napastnikow raczej ciezko upilnowac dlatego wybitnie szybkiego nie wolno kryc

presig tez nie pomoze

odbiur agresywny wymus słaba

 

JEDEN NAPASTNIK

1 wysoka skutecznosc

nie za szybki wmiare skoczny

opanowanie wykonczenie akcji :

krycie odbiur agresywny wymus gre słaba boga

strzał z dystansu dodatkowo presig

NISKI NAPASTNIK

nawet jakjest zajebiscie szybki :

odbiur agresywny wymus słaba noga

cofnij linie obrony

 

WYBITNIE WYSOKI A WOLNY

KRYCIE!!!!!

WYSUN OBRONE DO PRZODU

 

 

MEGA GWIAZDY TYPU RONALDO MESSI:

ZESPOŁOWE TO

SCISŁE KRYCE ODBIUR AGRESYWNY PRESIG RACZEJ NIE

 

DLANICH JEST SRODKOWY DEFESYWNY POMOCNIK

USTAWIENIA

DLA ZAWODNIKA

 

SCISŁE KRYCIE KRYCIE IWIDUALNE ZAWODNIKA OSTRZEJSZE WSLIZGI

 

I TAK PRZEGRASZ Z REALEM ALE RONALDO NAPEWNO ZAPAMIETA TEN MECZ:)

 

 

 

ROZMOWY

 

GAN ZA KAZDY BŁAD I KAZ GRAC ZGODNIE Z ZAŁOZENIAMI I OCZEKIWANIMI KIBICOW

 

ALE NIE POCHOPNIE ZASTANOW SIE CZY MASZ RACJE BO INACZEJ JAK BEDZIESZ ZACZESTO PRZEPRASZAŁ TO BEDA MIEC CIE W DUPIE :)

POCHWAL JAK ZAGRA NA POZIOMIE 9.0 ZE 2 MECZE ALENIE CZESTO

WYGRANA ZE SŁABA DRUZYNA JEST FAJNA ALE NIE POZWOL ODPUSCIC KOLEJNEGOMECZU :)

WSZYSTKO TO KWESTJA WYCZUCIA

 

POLECENIA W TRAKCIE MECZU

warto od poczatku ustawic kontratak dopiero w trakcie jak widzisz ze masz przewage w posiadaniu piłki wtedy zmien na kontrole

ak

grajac besposrednimi piłkami narazasz sie na kontre poprzes ustawienia w trakcie meczu zdobac przewage w posiadaniu piłki i dopiero wtedy ruszaj doataku

 

tracisz przewage ustaw utrzymanie piłki

zyskujesz przenies sie do ataku itp

 

masz problem ze stwazaniem sytuacji bramkowych przecinaja podania do skrzydłowych skruc polegry wysun bocznych obroncow nich czesciej sie właczaja doakcji ofesywnych

jezeli twoj schodzacy napastnik marnuje nonstop okazje do gola kaz mu zadziej szczelac

 

jesli napastnik ma srednia po połowie np 6.0 sprawdz dlaczego jesli maproblem zgornymi piłkami przenies gre na ziemi ustaw podania wpolekarne ale nie razem z podania na wolne pole

 

DOBRA NIECHCE MI SIE JUZ PISAC MIŁOGO GRANIA :)

 

Stary temat, wiem...ale ilość błędów w tym poście jest porażająca. Ja bym się w stydził publikować coś takiego. I o ile sam tekst ma sens i jest ciekway (fajna analiza_ to te błędy powodują, że nie biorę autora na serio. Przykro czytać takie wypociny, serio...

Odnośnik do komentarza

Stary temat, wiem...ale ilość błędów w tym poście jest porażająca. Ja bym się w stydził publikować coś takiego.

jak widać autor posta się nie wstydził... :roll:

 

I o ile sam tekst ma sens i jest ciekway (fajna analiza_ to te błędy powodują, że nie biorę autora na serio.

jaki jest, przepraszam, bo nie mogę się doczytać ? ;) no gość ma problem ze składnią, ortografią, ale merytorycznie materiał jak sam napisałeś jest wartościowy Twoim zdaniem, a potem zmieniasz zdanie, że nie bierzesz go na serio ? gdzie tu logika !

Przykro czytać takie wypociny, serio...

to nie czytaj :) nikt Cie przecież nie zmusza, prawda ?
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...