Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

@lindros- na 99,9 % zwężenie pola jest w indywidualnych poleceniach, III kolumna ;) Jest tam coś o "ściśnięciu" zawodników w śrdoku boiska (dokładnie nie pamiętam teraz i nie mam dostępu do FMa).

 

@nauro- II i III kolumna w panelu drużyny. Zobacz czy nie masz zablokowanego tego na czerwono ;)

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie jedna rzecz. Chodzi o to, że jak moi zawodnicy dostaną piłkę przed polem karnym rywala, to starają się strzelać z każdej pozycji i są od razu blokowani przez rywala. Wydaje mi się, że po prostu wybierają zły moment na strzał. To samo jak np skrzydłowy wpadnie z boku po zagraniu od pomocnika w pole karne i zamiast podawać do lepiej ustawionego napastnika, zawsze strzela, głównie w bramkarza (9 przypadków na 10). Jest jakiś sposób na zniwelowanie tego? Żeby nie było, nie mam ustawione "strzały z każdej pozycji", a podania w pole karne. Czy jak ustawię graczom w ich ustawieniach personalnych żeby mniej strzelali to coś da?

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, ja już naprawdę nie wiem co robić. Do tej pory grałem zazwyczaj taktyką z jednym napastnikiem, niby przynosiła rezultaty, ale jeśli wygrywaliśmy to zazwyczaj 2:1. Postanowiłem zmienić taktykę na o wiele bardziej ofensywną, 4-1-2-3 (mentalność - szarża).. początek był świetny, 3:0 z Legią, 4:1 z Zenitem St. Petersburg (gram ŁKS-em Łomża), ale potem wszystko zaczęło się psuć... porażek z Milanem i Man Utd nie wspominam, bo one były do przewidzenia, 2:0 z Ruchem Chorzów też jeszcze w miarę, ale im dalej tym gorzej... 1:0 z Wisłą Kraków i Niecieczą, a szalę goryczy przechylił występ w Pucharze Polski przeciwko beniaminkowi, Pogoni Szczecin... przez 90 minut podstawowego czasu gry i dogrywkę nie potrafiliśmy im strzelić gola, mimo że atakowaliśmy cały mecz, wygraliśmy dopiero po karnych... ja mam naprawdę dobrych napastników jak na polską ligę...tylko tak... jak strzelają, to w 9 przypadkach na 10 są blokowani, trafiają w bramkarza rywali, poprzeczkę, słupek, nad bramką lub obok bramki... jak dośrodkowują (z akcji, nie ze stałych fragmentów gry, choć tam w sumie też) to w 9 przypadkach na 10 wybijają obrońcy... nie wiem co robię źle, jakieś pomysły?

 

jak patrzę jak inne, nawet przeciętne drużyny napieprzają po 4-5 goli w meczu, jak ogórki ładują hattricki, to mnie krew zalewa ><

Odnośnik do komentarza

Ustawialeś im indywidualne polecenia? Jak mają kiepskie strzały z dystansu to daj im "Rzadziej Strzelaj".

"skrzydłowi" napastnicy mają ustawione rzadziej strzelaj, ten środkowy nie, ale on akurat i tak rzadziej próbuje strzelać niż tamci... co do strzałów z dystansu... na lewajce gra Abdoulaye Fall (strzały z dystansu - 15), w środku - Ivan Skrobak (16), a na prawej - Marko Ilincić (14).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...