Skocz do zawartości

Football Manager 2014 a Linux


rahim

Rekomendowane odpowiedzi

Jak każdy pewnie z nas wie, edycja 2014 jako pierwsza jest w pełni grywalna na systemach opartych na jądrze Linuxa. Oczywiście już wcześniej można było z powodzeniem grać na tym darmowym OS-ie dzięki aplikacjom Wine i PlayOnLinux. O ile wersja 2012 na wspomnianych wcześniej programach działała bez problemu, to wersja 2014 (mowa na razie o demie, bo pre-order się spóźnił) dostarczyła pewnych rozczarowań. Co prawda sam FM 2014 działa o niebo szybciej niż poprzednie wersje (może dzięki Linuxowi?) to problem pojawia się z ME. Animacje tną i nie ma boiska. Problem ponoć dość znany, ale... no właśnie. Aktualizacja sterowników nie przyniosła nic nowego, a sam Ubuntu 13.10 jest chyba na razie dość zacofany względem promowanego 12.04 przez SI. Czy doczekamy się wsparcia dla nowszej wersji Ubuntu? Czy ktoś poza mną ma problemy z widokiem boiska? Czy ktoś znalazł rozwiązanie? Zapraszam do dyskusji. Linuxowców chyba nie jest wcale tak mało.

Odnośnik do komentarza

http://community.sigames.com/showthread.php/365754-Having-a-problem-with-FM-on-Linux-READ-HERE-FIRST

 

Tutaj jest to wytłumaczone ;)

 

Nawiasem mówiąc mnie pomogły te dwa pierwsze punkty (wykasowanie folderu i dodanie opcji uruchamiania). 3D działa bardzo ładnie na zintegrowanej karcie Intela. Na razie zapowiada się, że kupię pełną wersje :)

Odnośnik do komentarza

Faktycznie znalazłem, gapa ze mnie, dzięki :) Pomogło również usunięcie tego folderu. Możliwości karty graficznej pokazuje mi na cztery żółte kratki, co na zintegrowaną kartę jest chyba świetnie. Sama gra działa o niebo szybciej niż 2012 na laptopie dzięki Wine i PlayOnLinux oraz na kompie z Windowsem. Co prawda mówię na razie o demie, dzisiaj powinna dojść pełna wersja, to porównam. Testowane na Ubuntu 13.10.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Nadal nie znalazłem odpowiedzi na uniemożliwiający mi grę problem z dodatkami. Gdy wgram jakiekolwiek nowe ligi, to wszystkie pokazuje w wyborze podwójne, przez co nawet jak wybiorę jeden z nich, to i tak nie da się grać. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...