Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, nie widzę pyliarda rzeczy, którymi musiałbym się zajmować. Ja między meczem z Greuther Fürth a Erzgebirge Aue zajmowałem się.

Potwierdzeniem wypożyczeń, odrzuceniem ofert dwóch klubów za mojego napastnika. Przeczytałem listę powołanych z mojego zespołu do reprezentacji i poprosiłem o przełożenie spotkania które miałoby się odbyć 2 września. Przeczytałem kilka raportów scotów, których wykonanie sam zleciłem. Przed meczem jeszcze przyjrzałem się dokładniej Aue. Gdyby to nie była końcówka okienka, to tak naprawdę poza spotkaniem ze sztabem (raz na dwa tygodnie) i przeczytaniem kilku raportów, plus analizą przeciwka, nie mam się czym zajmować.

Odnośnik do komentarza

W skrzynce wiadomości pojawiała się informacja, że ze względu na powołanie pięciu piłkarzy z pierwszego zespołu do reprezentacji, mogę poprosić o przełożenie meczu. Poprosiłem i przełożyli.

 

Edyta: A co do prostopadłych podań, to masz polecenie więcej ryzykownych podań, nie jest to może dokładnie to samo ale prostopadłe podania kryją się właśnie tam.

Druga sprawa, osobiście mam nadzieje, że SI nie wróci nigdy do pomysłu podziału ustawienia formacji w ataku i defensywie, nie jestem zwolennikiem tego podziału, kiedyś próbowali i zupełnie to im nie wyszło.

Edytowane przez sneogg
Odnośnik do komentarza

wiesz, brałem pod uwagę własnie wiek ;) to swoją drogą. ale nie w tym rzecz.

wydaje mi się, że opisałem te rzeczy, które mnie odrzucają w nowych FMach. teraz to jest takie gładkie, kolorowe i ma, a wręcz musi być FAJNE. dla mnie nie jest.

 

@sneogg- jaką przesadą? zajmujesz się 50tysiącami innych rzeczy niż kierowaniem tylko zespołu.

.

Jakimi niby? Specjalnie sprawdziłem, między moimi kilkoma ostatnimi meczami zająłem się jedynie jedną (na trzy mecze) konferencją prasową. Na którą mógłbym też wysłać asystenta. No i jeszcze musiałem zadecydować, czy dać zastrzyki przeciwbólowe jednemu z obrońców. Od czasów chyba CM II w żadnej wersji przerwy międzymeczowe nie mijały mi tak szybko.

Odnośnik do komentarza

Edyta: A co do prostopadłych podań, to masz polecenie więcej ryzykownych podań, nie jest to może dokładnie to samo ale prostopadłe podania kryją się właśnie tam.

Druga sprawa, osobiście mam nadzieje, że SI nie wróci nigdy do pomysłu podziału ustawienia formacji w ataku i defensywie, nie jestem zwolennikiem tego podziału, kiedyś próbowali i zupełnie to im nie wyszło.

o starrryyy, ależ to było 12 lat temu ;)

 

czy też macie tak, że ustawiłem podawanie bramkarza do obrońcy, żeby nie wykopywał na pałe, a on i tak swoje? raz na ruski rok poda do bocznego.

Odnośnik do komentarza

 

Nigdy nie korzystałem z czegos takiego. To oficjalny dodatek? Możesz napisać gdzie się to instaluje?

 

Sorry, że pisze dopiero teraz, ale nie było mnie w domu przez cały dzień. To nieoficjalny dodatek stworzony przez fanów, podobnie jak dodatki do polskiej ligi, które można znaleźć w sieci dodające grywalną 2 ligę Polską (do FM 14 jeszcze nie ma 2 ligi Polskiej, ale pewnie wkrótce będzie). Ściągasz plik i instalujesz go w folderze C:\Users\nazwa użytkownika\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2014\editor data. Jeżeli nie masz folderu editor data to trzeba go stworzyć. Odpalasz grę, nową pełną rozgrywkę (nie działa w trybie FM Classic) wyskakuje okienko informujące o zmianach w bazie danych, następnie wybierasz kraje, w których chcesz grać, zaznaczając jako grywalną 10 ligę angielską. (Ja ściągałem ten plik parę dni temu to było tylko do 9 ligi). Wystarczy poszukać w necie mam mnóstwo takich dodatkowych lig do FM 12 (rekordowy jest dodatek dodający 14 ligę angielską).

Odnośnik do komentarza

No właśnie często w takich dodatkach gra się krzaczy i....tak jest w tym przypadku. Dziś ściągnąłem z tego samego linku niby z updateowaną wersję a wyskoczyły błędy. Poza tym teraz można ściągnąć plik xmls a ja ściągnąłem z rozszerzeniem dbc. Tu masz starszą wersję (9 poziom rozgrywek) plik dbc:

 

http://www.sendspace.com/file/bfqudi

 

Jakby co to pytaj, btw dokładnie godzinę temu wyszedł plik dodający grywalną 2 i 3 ligę polską :)

Odnośnik do komentarza

W tym Fm, gra skrzydłami to droga do sukcesu, dobrzy skrzydłowi i obrońcy i więcej nie trzeba, u mnie co sezon, najlepszym strzelcem jest skrzydłowy, a dzisiaj o mało nie dostałem zawału;/ Moje Wigan zostało wykpione przez innego prezesa który według informacji prasowych chciał sprowadzić trenera swojej narodowości i byłem na wylocie :( ale dzięki dobrej serii zwycięstw ostatecznie pozostałem uff :D

najlepszy zawodnik chce odejść i za 4 miesiące będzie mógł przyjmować oferty kontraktu i pytanie czy próbować go sprzedać teraz czy liczyć że może zmieni zdanie bo teraz nie chce franca gadać o nowym kontrakcie, a jego wartość to około 20 mln E...

Odnośnik do komentarza

Siemano, mam problem. Ostatnia wersja w jaką grałem to fm 2012 i w związku z tym wogle nie łapię o co chodzi w treningu xD Mam 2 zadowolonych zawodników i 24 niezadowolonych :) Mógłby ktoś pokazać screeny ze swoich trneingów tak żebym miał porównanie? Wiedziałbym wtedy co robię źle bo na razie zmieniam, zmieniam i nie mogę się połapać, z góry wielkie dzięki :P

Odnośnik do komentarza

Siemano, mam problem. Ostatnia wersja w jaką grałem to fm 2012 i w związku z tym wogle nie łapię o co chodzi w treningu xD Mam 2 zadowolonych zawodników i 24 niezadowolonych :) Mógłby ktoś pokazać screeny ze swoich trneingów tak żebym miał porównanie? Wiedziałbym wtedy co robię źle bo na razie zmieniam, zmieniam i nie mogę się połapać, z góry wielkie dzięki :P

Osobiście treningi i kontrakty ze sztabem, rozmowy motywacyjne itd. zostawiam sztabowi nie chce mi się w to bawić, oni dobrze sobie z tym radzą :)

Odnośnik do komentarza

 

Siemano, mam problem. Ostatnia wersja w jaką grałem to fm 2012 i w związku z tym wogle nie łapię o co chodzi w treningu xD Mam 2 zadowolonych zawodników i 24 niezadowolonych :) Mógłby ktoś pokazać screeny ze swoich trneingów tak żebym miał porównanie? Wiedziałbym wtedy co robię źle bo na razie zmieniam, zmieniam i nie mogę się połapać, z góry wielkie dzięki :P

Osobiście treningi i kontrakty ze sztabem, rozmowy motywacyjne itd. zostawiam sztabowi nie chce mi się w to bawić, oni dobrze sobie z tym radzą :)

 

Ja trening, sparingi i prowadzenie rezerw ostatnio przekazałem asystentowi.

Odnośnik do komentarza

 

 

Siemano, mam problem. Ostatnia wersja w jaką grałem to fm 2012 i w związku z tym wogle nie łapię o co chodzi w treningu xD Mam 2 zadowolonych zawodników i 24 niezadowolonych :) Mógłby ktoś pokazać screeny ze swoich trneingów tak żebym miał porównanie? Wiedziałbym wtedy co robię źle bo na razie zmieniam, zmieniam i nie mogę się połapać, z góry wielkie dzięki :P

Osobiście treningi i kontrakty ze sztabem, rozmowy motywacyjne itd. zostawiam sztabowi nie chce mi się w to bawić, oni dobrze sobie z tym radzą :)

 

Ja trening, sparingi i prowadzenie rezerw ostatnio przekazałem asystentowi.

 

Ja właśnie się w takie rzeczy lubię bawić, ale akurat jeśli chodzi o treningi to zmieniam i zmieniam i dalej wszyscy zawodnicy są niezadowoleni ;/ Nie ogarniam tego ;)

Odnośnik do komentarza

Zwróć uwagę w profilu zawodnika, w zakładce trening (to teraz w rozwój się chyba nazywa) z czego dokładnie jest niezadowolony. Niektórzy mogą narzekać na zbyt duże obciążenia, ale są i tacy którzy narzekają na zbyt małe. Trzeba żonglować indywidualnym treningiem w celu zmniejszenia/zwiększenia. Mi się udaje tak wszystko po ustawiać, że wszyscy są zachwyceni, a im więcej zawodników masz tym więcej grzebania. Pamiętaj też że poziom obciążeń to suma z treningów indywidualnego plus zespołowego.Więc jeśli zespól miał obciążenia na przeciętne, albo wysokie a każesz nagle bardzo ciężko trenować któryś aspekt, wtedy obciążenia im wzrastają i mogą pojawić się niezadowoleni, bo mają już jakieś dodatkowe zadania przez ciebie wyznaczone.

Odnośnik do komentarza

Zwróć uwagę w profilu zawodnika, w zakładce trening (to teraz w rozwój się chyba nazywa) z czego dokładnie jest niezadowolony. Niektórzy mogą narzekać na zbyt duże obciążenia, ale są i tacy którzy narzekają na zbyt małe. Trzeba żonglować indywidualnym treningiem w celu zmniejszenia/zwiększenia. Mi się udaje tak wszystko po ustawiać, że wszyscy są zachwyceni, a im więcej zawodników masz tym więcej grzebania. Pamiętaj też że poziom obciążeń to suma z treningów indywidualnego plus zespołowego.Więc jeśli zespól miał obciążenia na przeciętne, albo wysokie a każesz nagle bardzo ciężko trenować któryś aspekt, wtedy obciążenia im wzrastają i mogą pojawić się niezadowoleni, bo mają już jakieś dodatkowe zadania przez ciebie wyznaczone.

Okej dzięki ziomuś ;) Popatrzę, przeanalizuję i dam znać czy dałem sobie z tym radę :)

A więc tak, popatrzyłem co im się nie podoba i wyszło, że jakość treningu kondycyjnego, ale nie pisze czy mają go za dużo czy za mało, mozna to jakoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza

Lepszy trener by się przydał, jak zauważył zovalik. Sprawdź ile gwiazdek ma twój obecny.

Aby to sprawdzić musisz małe działanie wykonać: kondycja x9 plus poziom dyscypliny, determinacja, motywowanie - wszystkie razy 2, uzyskany wynik da Ci informację ile ma gwiazdek.

Wynik: 270 - 5 / 240 -4,5 / 210 - 4 /180 - 3,5 /150 -3.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...