Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

To, że mi się podoba ten nowy FM, niech świadczą godziny spędzone z grą liczone przez steama. FM 12 - 838 godzin, FM 13 - 24 godziny, FM 14 - 19 godzin. W zasadzie moja przygoda z FM ami zaczęła się od 11, wcześniej (CM 01 02). Podobają mi się polecenia dla piłkarzy, silnik meczowy też daje rade. Wydaje mi się, że po raz kolejny zwiększyli realizm rozgrywki. Zawsze byłem maniakiem budowania czegoś od podstaw, więc prowadzę sobie klub w 9 lidze angielskiej London Lions. Mogę zapomnieć o transferach. Jest trudno. Po 3 meczach bilans 1-1-1. Gram głównie 15, 16 latkami bo nikt inny nie chce przyjść do tego klubu. Zarząd na nic się nie zgadza. To jest hardcore.

Makk może jednak przekonasz się do tej wersji, sam piszesz, że FM idzie w złym kierunku, więc za rok może być jeszcze gorzej :)

sneogg zgadza się parzyste FM są dużo lepsze. FM 12 wymiata.

Zgadza się też co do tych niskich not piłkarzy.

Odnośnik do komentarza

Mi się obecna wersja bardzo podoba. Bardziej, niż 2012, w którą grałem ostatnio. Taki prosty pomysł, jak umieszczenie konferencji prasowych w głównym oknie... Obecnie uczestniczę w niemal każdej, kiedyś niemal w żadnej. Pomimo łyżwiarstwa, ewolucja silnika graficznego bardzo imho na plus. Nie widzę na razie schematyzmu, widać za to przewagi i słabości moich grajków jak na dłoni. Obecnie gram w Skrill North, kiksy zawodników przyprawiają czasem o śmiech, bramkarz który po chwyceniu piłki nie wyhamował przed linią pola karnego i dostał za to czerwień wygrał dla mnie tę grę już dokumentnie :D

Odnośnik do komentarza

Z tym wybieganiem bramkarza za pole karne z piłką to jest u mnie norma średnio 5 razy na sezon w Ekstraklasie :)

 

Mój wczoraj dostał czerwień!

To, że mi się podoba ten nowy FM, niech świadczą godziny spędzone z grą liczone przez steama. FM 12 - 838 godzin, FM 13 - 24 godziny, FM 14 - 19 godzin. W zasadzie moja przygoda z FM ami zaczęła się od 11, wcześniej (CM 01 02). Podobają mi się polecenia dla piłkarzy, silnik meczowy też daje rade. Wydaje mi się, że po raz kolejny zwiększyli realizm rozgrywki. Zawsze byłem maniakiem budowania czegoś od podstaw, więc prowadzę sobie klub w 9 lidze angielskiej London Lions. Mogę zapomnieć o transferach. Jest trudno. Po 3 meczach bilans 1-1-1. Gram głównie 15, 16 latkami bo nikt inny nie chce przyjść do tego klubu. Zarząd na nic się nie zgadza. To jest hardcore.

Makk może jednak przekonasz się do tej wersji, sam piszesz, że FM idzie w złym kierunku, więc za rok może być jeszcze gorzej :)

sneogg zgadza się parzyste FM są dużo lepsze. FM 12 wymiata.

Zgadza się też co do tych niskich not piłkarzy.

 

Skąd 9 liga angielska i London Lions?

Maksymalnie moża grać w 6 podzielonej na 2 strony...

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad kupnem FMa 14. Tak czytam te wasze opinie i nie mogę się zdecydować. Ogólnie nowy FM na plus, czy raczej nie warto kupować, tylko poczekać, aż wyjdzie kilka łatek? Z jednej strony bardzo bym chciał kupić, bo mam FMa 12, jakoś 13 mi nie podeszła. Dlatego też zwracam się z tym dylematem do was. Warto?

Odnośnik do komentarza

a mi własnie jakoś tak nie specjalnie się gra. poprzednia wersja, w która grałem to 2012, 13 ominąłem i z 14 zdaje się też tak będzie.

teraz pojęczę trochę ;) :

za bardzo taki...hmm cukierkowy jest?! choćby ekran treningu.

okrojenie taktyki to skandal jest.

za dużo klikania, żeby do meczu przejść. generalnie 95% rzeczy w oknie wiadomości nie czytam.

 

może tego w taktyce nie znalazłem (a może nie ma po prostu)- prostopadłe podania. jak takiego ważnego elementu może nie być!

 

jak pisałem- FM idzie w totalnie złym kierunku. kiedyś to była gra dla maniaków i fanatyków, co sobie patrzyli w tabelki, teraz SI idzie na baardzo duże grono graczy. wiadomo- biznes is biznes.

zgaduję, że za jakieś 3 lata FM będzie wyglądał jak połączenie FIFA Managera i Lords of Football ;)

 

@DarkLuki- ano może tak być, że wersja z numerkiem 15 będzie beznadziejna. wtedy wrócę do CM 01/02 albo do pierwszych FMów. teraz cały czas gram w 12 i chyba to jest najlepsza gra z serii.

w dużej ilości gier (różnorakich) gracze mówią, że ta gra jest bardzo grywalna, tamta mało. dla mnie FM14 jest strasznie mało grywalny.

kiedyś usiadłem z nowym Menedżerkiem i już się nie mogłem doczekać odpalenia. teraz? nie bardzo. zero podjarki.

 

@Bromon- jak Ci 13 nie podeszło, to tym bardziej z tą wersją tak będzie.

 

i jeszcze na koniec jedna refleksja- kiedyś w CM/FM esencja to były transfery, taktyka i mecz. w obecnej chwili z tych 3 rzeczy zostały chyba tylko transfery.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad kupnem FMa 14. Tak czytam te wasze opinie i nie mogę się zdecydować. Ogólnie nowy FM na plus, czy raczej nie warto kupować, tylko poczekać, aż wyjdzie kilka łatek? Z jednej strony bardzo bym chciał kupić, bo mam FMa 12, jakoś 13 mi nie podeszła. Dlatego też zwracam się z tym dylematem do was. Warto?

 

Jak na razie wyszła jedna łatka do FM i na tą chwilę gra jest całkowicie grywalna. Moim zdaniem zdecydowanie warto.

a mi własnie jakoś tak nie specjalnie się gra. poprzednia wersja, w która grałem to 2012, 13 ominąłem i z 14 zdaje się też tak będzie.

teraz pojęczę trochę ;) :

za bardzo taki...hmm cukierkowy jest?! choćby ekran treningu.

okrojenie taktyki to skandal jest.

za dużo klikania, żeby do meczu przejść. generalnie 95% rzeczy w oknie wiadomości nie czytam.

 

może tego w taktyce nie znalazłem (a może nie ma po prostu)- prostopadłe podania. jak takiego ważnego elementu może nie być!

 

jak pisałem- FM idzie w totalnie złym kierunku. kiedyś to była gra dla maniaków i fanatyków, co sobie patrzyli w tabelki, teraz SI idzie na baardzo duże grono graczy. wiadomo- biznes is biznes.

zgaduję, że za jakieś 3 lata FM będzie wyglądał jak połączenie FIFA Managera i Lords of Football ;)

 

@DarkLuki- ano może tak być, że wersja z numerkiem 15 będzie beznadziejna. wtedy wrócę do CM 01/02 albo do pierwszych FMów. teraz cały czas gram w 12 i chyba to jest najlepsza gra z serii.

w dużej ilości gier (różnorakich) gracze mówią, że ta gra jest bardzo grywalna, tamta mało. dla mnie FM14 jest strasznie mało grywalny.

kiedyś usiadłem z nowym Menedżerkiem i już się nie mogłem doczekać odpalenia. teraz? nie bardzo. zero podjarki.

 

@Bromon- jak Ci 13 nie podeszło, to tym bardziej z tą wersją tak będzie.

 

i jeszcze na koniec jedna refleksja- kiedyś w CM/FM esencja to były transfery, taktyka i mecz. w obecnej chwili z tych 3 rzeczy zostały chyba tylko transfery.

 

Ja moja przygodę z FM zacząłem od Championship Managera 3 i widzę dużo prawdy w tym co napisałeś.

Dla mnie niegrywalnym FM była właśnie 13, natomiast nowa odsłona mi się podoba przynajmniej jak na razie.

Moja refleksja jest taka, że może jesteśmy starsi już o te 15 lat i po prostu niestety nie podchodzimy do tego z takim podnieceniem jak kiedyś...

Odnośnik do komentarza

 

 

- jak Ci 13 nie podeszło, to tym bardziej z tą wersją tak będzie.

 

Mnie 13 nie podeszła, a z 14 jestem bardzo zadowolony.

 

Gadanie, że FM idzie w stronę FIFA Managera jest dużą przesadą. Nie każdemu droga obrana przez SI musi się podobać.Fakt, coraz mnie w FMie suwaczków, już nie mówisz piłkarzowi by strzelał z dystansu na 5, a drugiemu na 9. Teraz mówisz, częściej strzelaj, albo rzadziej. Szczerze, bliższe to jest realizmowi niż slidery. W 13 czas między jednym meczem a drugim mi się dłużył, w 14 mija błyskawicznie, w taktyce ciągle grzebie, szukam fajnych wzmocnień i rozgrywam mecze. Wszystkie trzy filary są i mają się dobrze. Też na początku kręciłem nosem na nowy system taktyczny, tak jak przed rokiem na nowy trening. Ale do czasu aż zacząłem go używać. Ma on jeszcze pewne braki, ale mam nadzieje, że będą go rozwijać.

Odnośnik do komentarza

wiesz, brałem pod uwagę własnie wiek ;) to swoją drogą. ale nie w tym rzecz.

wydaje mi się, że opisałem te rzeczy, które mnie odrzucają w nowych FMach. teraz to jest takie gładkie, kolorowe i ma, a wręcz musi być FAJNE. dla mnie nie jest.

 

@sneogg- jaką przesadą? zajmujesz się 50tysiącami innych rzeczy niż kierowaniem tylko zespołu.

co do taktyki- nie napisałem, ze suwaczki są najlepsze i chcę je z powrotem. tylko, że polecenia taktyczne mi się nie podobają. może być jak jest, tylko większa ilość tych poleceń (jak wspomniane Prostopadłe Podania, których nie znalazłem). druga rzecz, na która nie mogę się doczekać to podział ustawienia taktycznego w ofensywie i defensywie. w CMach to był, słabe, ale było.

 

co do 13 się nie wypowiadam bo nie mam i nie grałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...