Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Bendtner jest ale z update, ja póki co nie stosuję żadnych custom plików w fm i dlatego teraz gdybam czy nie wstrzymać się póki co nad rozpoczęciem nowej kariery. Tak wiem o tym jaką pakę ma VfL dlatego mój wybór jest taki ciężki, gdyż równie mocno ciągnie mnie w strone Wernera ze Stuttgartu i 'szejkowskiego biedaka' Malagę :D

Odnośnik do komentarza

22. kolejka III ligi.

Pogoń Grodzisk Maz. - Polonia 1:3 (1:2)

Łagiewczyk 44 - Poremba 2, Ujek 45+1, Skogsrud 90+3

 

W 45 i 47 minucie zawodnicy przeciwników otrzymali czerwone kartki. Za cholerę nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Chłopcy przerazili się chyba, że mogą wygrać więcej niż dwiema bramkami.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie mogę zaproponować zawodnikowi wyższej pensji? W budżecie na pensje ma jeszcze 60k funtów, a mogę kluczowemu zawodnikowi zaproponować tylko 3,9k, mimo że jeden zakup wcześniej mogłem zaoferować 18k. Ktoś wie o co tu chodzi?

 

Od razu moje drugie pytanie:) : "Kursy trenerskie" - od czego zależy czy trenera możemy wysłać na taki kurs (w całym sztabie mogę wysłać tylko jednego). No i czy warto?

Odnośnik do komentarza

Od razu moje drugie pytanie:) : "Kursy trenerskie" - od czego zależy czy trenera możemy wysłać na taki kurs (w całym sztabie mogę wysłać tylko jednego). No i czy warto?

 

 

Oczywiście, że warto, jeśli się nie mylę, to podnosi to ich statystyki, więc tak. Od czego to zależy, szczerze nie wiem. Część z Twoich trenerwó już pewnie odbyło większość kursów, więc jak masz ich wysłać?

Odnośnik do komentarza

Tak btw.

Nadal zastanawiam się nad wyborem klubu do nowej kariery, zakres klubów ograniczyłem do trzech, a mianowicie:

- FC Lorient (Francja, Ligue 1),

- VfL Wolfsburg (Niemcy, Bundesliga),

- Malaga CF (Hiszpania, La Liga),

ciężko jest mi się zdecydować na któryś spośród wymienionych, gdyż każdy przyciąga innymi cechami. Dla mnie francuski klub, to taki czarny koń od razu na starcie bez transferów i jakichkolwiek zmian, stosunkowo dobra kadra i zaplecze, ładny stadion, który zostanie odnowiony (więc nie trzeba remontować i budować nowego), stosunkowo dobra szkółka jak na ligę francuską, jednakże w odniesieniu do pozostałej dwójki najmniejszy budżet. Co do VfL, to wśród tej trójki wyróżnia się olbrzymimi możliwościami pienieżnymi, ciekawym i młodym składem, który z marszu może walczyć o LM w Bundeslidze, nowoczesny stadion to też jeden z atutów tego klubu, zaś jeśli chodzi o Malagę, to szejk, który zakręcił nieco kurek i stosunkowo jest to ligowy średniak, trzeba będzie powalczyć o europejskie puchary, jednakże gonitwa za "wielką trójką" może być nieosiągalna, co przede wszystkim nakręca mnie na tą karierę, zaś odpycha mnie fakt, iż za zajęcie wysokiego miejsca w lidze (o ile się nie mylę) nie dostaje się ani grosza, jedynie za prawa do transmisji i od sponsorów, a więc z kasą będzie tutaj różnie, lepiej jest już we Francji, o Niemczech nie wspomnę, bo tam już jest lepiej niż w BPL. Ciężki wybór...

Odnośnik do komentarza

Tak btw.

Nadal zastanawiam się nad wyborem klubu do nowej kariery, zakres klubów ograniczyłem do trzech, a mianowicie:

- FC Lorient (Francja, Ligue 1),

- VfL Wolfsburg (Niemcy, Bundesliga),

- Malaga CF (Hiszpania, La Liga),

ciężko jest mi się zdecydować na któryś spośród wymienionych, gdyż każdy przyciąga innymi cechami. Dla mnie francuski klub, to taki czarny koń od razu na starcie bez transferów i jakichkolwiek zmian, stosunkowo dobra kadra i zaplecze, ładny stadion, który zostanie odnowiony (więc nie trzeba remontować i budować nowego), stosunkowo dobra szkółka jak na ligę francuską, jednakże w odniesieniu do pozostałej dwójki najmniejszy budżet. Co do VfL, to wśród tej trójki wyróżnia się olbrzymimi możliwościami pienieżnymi, ciekawym i młodym składem, który z marszu może walczyć o LM w Bundeslidze, nowoczesny stadion to też jeden z atutów tego klubu, zaś jeśli chodzi o Malagę, to szejk, który zakręcił nieco kurek i stosunkowo jest to ligowy średniak, trzeba będzie powalczyć o europejskie puchary, jednakże gonitwa za "wielką trójką" może być nieosiągalna, co przede wszystkim nakręca mnie na tą karierę, zaś odpycha mnie fakt, iż za zajęcie wysokiego miejsca w lidze (o ile się nie mylę) nie dostaje się ani grosza, jedynie za prawa do transmisji i od sponsorów, a więc z kasą będzie tutaj różnie, lepiej jest już we Francji, o Niemczech nie wspomnę, bo tam już jest lepiej niż w BPL. Ciężki wybór...

W Niemczech za mecz dostajesz 45 tyś. za sezon to jest jakieś 1,35 miliona. Lepiej jest w Pucharze tam jakieś 500k za mecz co daje 6 milionów za dojście do finału. A w Anglii 1 milion za mecz.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Z tego co widziałem, premie na koniec sezonu (tak pokazuje fm w zasadach panujących w Bundeslidze) za zajęcie pierwszego miejsca jest 45 mln euro, więc sporo. No wiadomo, BPL jest najpotężniejszą ligą, ale szczerze nie mam pomysłu na prowadzenie jakiegoś klubu z tamtejszej ligi.

Odnośnik do komentarza

23. kolejka III ligi.

Omega Kleszczów - Polonia 0:2 (0:1)

Poremba 42, Ramiro 66

 

Omega okazała się bardzo trudnym przeciwnikiem. Ich kontry były cholernie niebezpiecznie. Na szczęście udało nam się strzelić dwie bramki i wygrać.

Niestety na 11 dni straciliśmy Efira i na 4-5 miesięcy obrońcę Skogsruda :/.

Jeszcze trzy mecze i przerwa zimowa.

Odnośnik do komentarza

A ja porzuciłem ligę angielską na rzecz IV polskiej i objąłem Promień Przyprostynia. Najbardziej stadion mnie śmieszy - 100 miejsc w tym 50 siedzących :D

Niedaleko mnie jest szkolne boisko i chyba ma większą pojemność :)

 

 

P.S.

 

 

Tego się nie spodziewałem. Po 15 dniach spędzonych w klubie Promień przyszedł nowy prezes - Hiszpan, który przywlekł swojego dyrektora, również Hiszpana i zostałem zwolniony. Tak nagle, bo także zabrał ze sobą swojego szkoleniowca. Nigdy wcześniej w FM nie miałem takiej akcji. Jestem zaskoczony, jakbym grał w nowego FM...

Odnośnik do komentarza

Pierwsza rozgrywka. RB Leipzig. Przyjemny klubik, duży stadion, przyjazny zarząd, trochę kasy na wzmocnienia.

Po okresie sparingów, wszystkie gładko wygrane (poza pierwszym) 2,3 do 0 oraz po dokonaniu kilku wzmocnień jestem pełen optymizmu ;)

Co prawda jeszcze trochę nie ogarniam (nie wiem dlaczego tylko trzech zawodników się zdążyło ograć i nie wiem dlaczego poziom zrozumienia taktyki nie drgnął nawet o milimetr), ale liczę że z czasem ogarnę.

Niepokoje się trochę oczekiwaniami zarządu. Zespół "ma grać piłką" a ja preferuje hard defa i grę z kontry ale mam nadzieje że wyniki mnie obronią ;)

 

Pierwszy mecz gram u siebie z SV Darmstadt 98 - kandydatem do spadku, najsłabszą drużyną ligi.

...

12min. mój obrońca łapie czerwoną kartkę... mecz przegrywam 0:2 ...

 

moje morale jest na dnie

Odnośnik do komentarza

A ja porzuciłem ligę angielską na rzecz IV polskiej i objąłem Promień Przyprostynia. Najbardziej stadion mnie śmieszy - 100 miejsc w tym 50 siedzących :D

Niedaleko mnie jest szkolne boisko i chyba ma większą pojemność :)

 

 

P.S.

 

 

Tego się nie spodziewałem. Po 15 dniach spędzonych w klubie Promień przyszedł nowy prezes - Hiszpan, który przywlekł swojego dyrektora, również Hiszpana i zostałem zwolniony. Tak nagle, bo także zabrał ze sobą swojego szkoleniowca. Nigdy wcześniej w FM nie miałem takiej akcji. Jestem zaskoczony, jakbym grał w nowego FM...

 

JW Destrakszyn ;).

Odnośnik do komentarza

A ja porzuciłem ligę angielską na rzecz IV polskiej i objąłem Promień Przyprostynia. Najbardziej stadion mnie śmieszy - 100 miejsc w tym 50 siedzących :D

Niedaleko mnie jest szkolne boisko i chyba ma większą pojemność :)

 

 

P.S.

 

 

Tego się nie spodziewałem. Po 15 dniach spędzonych w klubie Promień przyszedł nowy prezes - Hiszpan, który przywlekł swojego dyrektora, również Hiszpana i zostałem zwolniony. Tak nagle, bo także zabrał ze sobą swojego szkoleniowca. Nigdy wcześniej w FM nie miałem takiej akcji. Jestem zaskoczony, jakbym grał w nowego FM...

 

Promień? Nie czasami Płomień Przyprostynia ;) ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...