Skocz do zawartości

Football Manager 2014 beta - pierwsze wrażenia


Tony Walker

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

co do problemów z muleniem to u mnie pomogło ustawienie "zalecana dla tego PC"

 

Dla mnie największe minusy to:

 

- brak trybu "okna" dla mniejszych ekranów

- brak zapamiętywania ustawień przeglądu składu (tzn. znikają filtry i ciągle wraca do "informacje ogólne" jak ja chcę "wybór składu"

 

Z mniejszych minusów to brak zaznaczenia innym kolorem prowadzonego klubu czy to w tabeli ligowej, czy np. w wynikach losowania pucharów. Brak prawdziwej sytuacji w grupach el. MŚ przed jesienną serią meczów (u mnie Polska gra ostatnie mecze z Anglią i Ukrainą u siebie). Dziwnie długie wgrywanie się spotkania ze sztabem szkoleniowym i wczytania nowej taktyki. Ojamaa jest wg FMa napastnikiem

 

Może gra jest trochę za łatwa. Beż żadnych wzmocnień awansowałem w I sezonie Legią do LM a Piastem do LE.

 

Podoba mi się przejrzystość wiadomości, animowane przesuwanie wydarzeń w tle.

Odnośnik do komentarza
witam , pamiętacie jak to było z gwiazdkami dla trenerów mógłby ktoś przypomnieć żeby mieć max gwiazdek co się składa na trenera bramkarzy ofensywnego , taktyki , panowania nad piłką ,strzałów , techniki , siłowego?

Żeby nie było offtopowo rozegrałem 1 sezon. Z ciekawostek to przepakowany Piast , Ruch i Podbeskidzie. Zajęły kolejno 3 piersze miejsca. Piast ze sporą przewagą. Legia w lidze mistrzów gra 1 składem a w lidze też u mnie grali juniorzy. W ataku ciągle w lidze grał Arak. Polska zajęła także 1 miescje w grupie pyknęła nawet Anglię u nich. Mistrzostwo świata dla Włoch z Niemcami. A kto królem strzelców? także Kuświk 21 bramek. Najlepszy asystent to Iwański z podbeskidzia:D 17 asyst.
Edytowane przez Counter
Odnośnik do komentarza

Pograłem chwilę Lechem, Milanem i PSV. W każdym klubie miałem problem z jednym - przedłużaniem kontraktów. Kluby te nie wyglądają najgorzej finansowo, a mimo to nie jestem w stanie przedłużyć większości kontraktów bo nie mogę sprostać wymogą finansowym piłkarz. W poprzednich FM nie miałem jakoś z tym większych problemów.

A co do transferów, wydaje mi się, że łatwiej jest kupić dość dobrych zawodników po niższej cenie niż nominalna.

Z drugiej strony jednak mam problemy z wypożyczaniem. Np. Anderson i Simone Pepe są dostępni do wypożyczenia i mimo, że spełniam wymogi stawiane przez ich aktualne kluby i wstępnie akceptują one ofertę, to po jej złożeniu odrzucają ją.

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś z Was problem z nagrzewaniem się procesora ? W FM 2012 nie miałem tego kłopotu a tu gram sobie drugi mecz i nie dogrywam go do końca bo komputer mi się wyłącza. Mam laptopa DELL Intel® Core i5-2430 M CPU 2,40 GHz, 6 GB RAM, karta graficzna NVidia GeForce GT 525 M, system Windows 7. Myślicie, że to wina parametrów laptopa czy może jakaś inna przyczyna ?

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś z Was problem z nagrzewaniem się procesora ? W FM 2012 nie miałem tego kłopotu a tu gram sobie drugi mecz i nie dogrywam go do końca bo komputer mi się wyłącza. Mam laptopa DELL Intel® Core i5-2430 M CPU 2,40 GHz, 6 GB RAM, karta graficzna NVidia GeForce GT 525 M, system Windows 7. Myślicie, że to wina parametrów laptopa czy może jakaś inna przyczyna ?

Mój laptop się nie wyłączał, ale bardzo głośno chodził dopóki miałem ustawiony poziom grafiki na wysoki, dalem na "zalecany dla tego PC" i jest lepiej

Odnośnik do komentarza

Jak dotąd w poprzednich FM nie miałem żadnych craschy. Teraz zdarzyły mi się aż dwa!!! Mam nadzieję, że to tylko przypadek.

Nie rozumiem też jednego. Gram taktyką 4-2-3-1. Obojętnie jakie polecenia zastosuję dla obrony i dla dwóch PŚ zawsze podczas meczu mam komunikat, że jest za duża odległość między obroną a pomocą, co rzeczywiście widać. Jak temu zaradzić ?

 

@DarkLuki a przy innych grach Ci się nie przegrzewa? Mam gorszy sprzęt, a śmiga dość dobrze, co prawda nie na na wysokich detalach, ale mi to nie przeszkadza, w końcu to manager.

 

A tak trochę off topowo. Marsylia już w poprzedniej części gry miała bardzo mały budżet. Czy orientuje się ktoś czemu? Czy chodzi czasami o rozbudowę Stade Velodrome?

Odnośnik do komentarza

Znalazłem jeszcze 2 błędy. W lidze rosyjskiej. Można w niej mieć 12 rezerwowych, a w rzeczywistości 9.

Druga sprawa, zawodnicy z innej narodowości niż Rosjanin, posiadający jednak obywatelstwo rosyjskie są traktowani jako obcokrajowcy!!! Np. bramkarz Spartaka Moskwa Dykan (posiada obywatelstwo rosyjskie) jest uznawany za obcokrajowca, tak samo Zhevnov (Zenit),

Odnośnik do komentarza

Fajny aczkolwiek... prosty...
Nie wiem czy to wina researchu bądź jakiś bug ale po 16 kolejkach ekstraklasy Legia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z blisko zerowym dorobkiem punktowym. Co dziwniejsze w lidze gra głównie juniorami, zdrowych, nie zawieszonych zawodników typu Kuciak itp zastępują chłopaki z rocznika 94-95, w tym przypadku akurat Wienczatek, natomast co jeszcze dziwniejsze w LM wystawia pierwszy skład oparty na seniorach. Ogólnie kluby esktraklasy mają wysoką tendencje do wystawiania juniorów w pierwszej jedenastce.

Nigdy magikiem taktycznym nie byłem ale prostym 4-1-2-1-2 (+ 7 poleceń, głównie utrzymywanie piłki i gra po ziemi) zajmuje pierwsze miejsce z 13 zwycięstwami (minimum 2 bramki na mecz, często wygrywam 3-1 bądź 3-2) i 3 remisami jestem liderem a Mateusz Piątkowski ma w 15 spotkaniach strzelone 12 bramek oraz 5 asyst natomiast Bekim Balaj ma goli 13 i 3 asysty w 16 spotkaniach. Z braku laku na prawej pomocy zacząłem stawiac na Grzegorza Kowalewskiego i co ? 16 spotkań 5 bramek i 4 asysty.
Bez większych problemów zatrudniłem Pablo Ibaneza (2,200f na tydzień, genialny obrońca) oraz Jariego Litmanen'a (750f/tydzień) mając do wyboru wielu innych, na prawdę dobrych grajków.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że nie tylko u mnie są problemy z ME. W poprzednim FM-ie wszystko działało płynnie, a teraz klatkuje i przycina(szczególnie przy strzałach). Dziwne to zwłaszcza, że w ustawieniach mam 5 szarych gwiazdek(czytałem, że to maksimum) - w tej opcji nie ma złotych gwiazdek.

Coś mi tu nie "bangla". Ja mam w ustawieniach meczu 3,5 złotej gwiazdki: http://i.imgur.com/9pMbLlL.png

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę w nowego FM-a i póki co jestem pozytywnie zaskoczony. Dwie rzeczy, które muszę rzogryść to iż w ilości osób do sztabu szkoleniowego zamiast pojedynczo opisana licznba trenerów itp jest punkt pozostali pracownicy, więć trza wolne etaty dzielić na poszczególnych fachowców. Pograłem tez troche Glasgow Rangers i nie dokońca rozumiem o co chodzi z tym, że kilku zawodników nie może reprezentować barw zespołu do 1.09.2013. O co to chodzi?

Odnośnik do komentarza

To samo z Legią miałem :) Identyczny casus.

U mnie to samo, ale Legia po wywaleniu Urbana zaczyna grac "normalnym" skladem w lidze. Tak czy siak jest to bug do poprawy, bo sklonnosc Urbana do gry mlodzieza w polaczeniu z szeroka kadra Legii daje kuriozalny efekt.

 

Natomiast ME chodzi jak zloto - zadnych zaciec choc w sumie nie mam nawet pol gwiazdki...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...