Skocz do zawartości

Zastanówmy się nad wyborem druzyny


Tony Walker

Rekomendowane odpowiedzi

Jako fanboy rozgrywek szwajcarskich polecam właśnie te ligi. 10 zespołów w lidze, każdy z każdym po 4 mecze, 36 kolejek, bez barażu i innych cudów na kiju. W pierwszej jest dominująca na resztą stawki Bazylea, potem cała masa średniaków, ale przeważnie wśród nich jest lider, który potrafi wywalczyć pewne 2. miejsce i jako 10 jest beniaminek. Beniaminek w Szwajcarii na przekichane, u mnie z rzadka dają radę zostać na jeszcze jeden sezon, ale... spadkowicz w drugiej lidze ma raj :D drużyny prezentują raczej wyrównany poziom, poza może 2 najsłabszymi. Spadkowicz przeważnie nad nimi góruje i zostawia daleko w tyle. Awans niespadkowiczem i utrzymanie się w 1. lidze to będzie spory sukces. W pucharze, przy odrobinie szczęścia w losowaniu, nawet nieligowe drużyny potrafią dojść do 1/4 a nawet do 1/2 finału. Do Szwajcarii z chęcia na emeryturę przyjadą doświadczeni gracze z Włoch, Hiszpanii, Niemiec. Nawet 35-letni boczny obronca z Włoch może poprowadzić twój zespół do awansu i wcale nie będzie chciał wysokiego kontraktu. Dla osób, którym znudziły się oklepane ligi, Szwajcaria może być przygodą, dzięki której odzyskają radość z gry. Polecam.

 

l.

Odnośnik do komentarza

ja zacząłem jako bezrobotny z włączonymi wszystkimi ligami Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii i Irlandii Pn i udałem się na urlop z włączoną opcją ubiegania się o pozycję we wszystkich klóbach z najniższych lig i w połowie sezonu przyjęli mnie do Police Service of Northern Ireland, który znajdował się 14/16 miejscu i pierwszy sezon udało mi się ukończyć na 5. W drugim sezonie awansowałem do wyższej klasy i aktualnie rozgrywam trzeci sezon

Odnośnik do komentarza

Ja na drugą karierę wybieram Hiszpanię/Włochy (pierwsza zawsze testowa, zaczynam w Polsce i staram się piąć jak najwyżej po kolejnych szczeblach kariery trenera) i sprawdzam sobie jakie kluby w tamtejszych ligach mają najniższą reputację (z reguły trafiają się poniżej tysiąca). W tym roku są trzy zespoły do wyboru, więc będzie kim grać. Chętnie bym popróbował takiej zabawy w Anglii, Francji czy Niemczech ale tam kluby mają za wysoką reputację. Za łatwo by było.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Polecam bardzo stabilne finansowo Hammarby IF ze szwedzkiej Superattan (II poziom)!

Właśnie nad tą drużyną najbardziej zastanawiam się, przy rozpoczynaniu nowej kariery. Po 5. sezonach zabawy z VfL Wolfsburg postanowiłem zacząć coś ciekawszego. W moim kręgu zainteresowań są następujące drużyny:

- Hammarby IF (Szwecja, 2. liga)

- Ujpest (Węgry, 1. liga)

- Rapid Bukareszt (Rumunia, 2. liga)

- FC Fredericia (Dania, 2. liga)

- Kristiansund BK (Norwegia, 2. liga)

- MK Dons (Anglia, League One)

 

Co mi tu doradzicie?

Odnośnik do komentarza

Całkiem przyjemnie prowadzi się skandynawskie drużyny, ale mimo wszystko zdecydowałbym się na Ujpest - drużynę występującą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Liga na Węgrzech nie jest zbyt silna, nawet trochę egzotyczna, ale już w pierwszym sezonie mógłbyś powalczyć o miejsce w lidze gwarantujące udział w europejskich pucharach.

Odnośnik do komentarza

Zanim zdążyłem przeczytać Twoją odpowiedź zdążyłem już wybrać. Padło właśnie na Ujpest. Co do Skandynawii, to interesowało mnie hammarby, ponieważ w tym roku przenieśli się na nowy stadion, a mianowicie Tele2 Arena, co mnie kusiło, dodatkowo dobry skład i perspektywa na budowę szwedzkiej potęgi, ale jednak wybór padł na Ujpest.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...