Skocz do zawartości

Peżet Słowianin


peżet

Rekomendowane odpowiedzi

W październiku rozegraliśmy jeszcze 3 spotkania, jednak żadne z nich nie było meczem ligowym. Najpierw czekały nas dwa mecze Pucharu Ekstraklasy, oba mecze całkowicie olałem. W Poznaniu przegraliśmy 2-1 (Mania) z Lechem. U siebie zaś z łatowścią pokonaliśmy Odrę 2-0 (Smolarek, Żuk). Ostatni październikowy mecz graliśmy w Łodzi, z ŁKS-em w ramach Pucharu Polski. Po zaciętym meczu wygraliśmy 1-2 (Boguski, Smolarek) i awansowaliśmy do cwierćfinału, w którym zmierzymy się z Bełchatowem.

 

W tym ostatnim meczu kontuzji nabawił się Szulik (6 dni/2 tygodnie).

 

pUEFA :

Newcastle – Wisła 3-0

 

Piotr Rybkiewicz przyszedł do mnie ze skulonym ogonem i błagał o zdjęcie z listy transferowej, zgodziłem się ale i tak najpewniej to ostatni sezon Piotrka w Gdańsku.

 

Październik kończymy z zyskiem 340k i stanem konta opiewającym na sześć milionów euro.

 

Kalkowski i Witkowski wznowili treningi.

 

Po dłuższej przerwie wracamy do ligowych zmagań, w Białymstoku zagramy z beniaminkiem Jagiellonią. Kontuzjowanego Szulika zastepuje Vulovic.

 

Przez cały mecz gospodarze absolutnie dominowali na boisku. Co rusz stwarzali sobie jakąś okazje, ale świetnie bronił Bąk lub po prostu napastnicy ‘Jagi’ przeraźliwie pudłowali. Paradoksalnie jedynego gola strzelili po błędzie naszego bramkarza, Mateusz nie przechwycił piłki , błąd ten wykorzystał Kobeszko. My nie graliśmy zupełnie nic , ale nie przegraliśmy. Zlitował się nad nami stoper gospodarzy Piłatowski, który w 43. minucie wykorzystał zagranie Boguskiego...

 

Orange Ekstraklasa, 2.11.2008

(12/30)Jagiellonia [9] – Lechia [3] 1-1 (Kobeszko 18’ / Piłatowicz sam 43’)

MoM : Dariusz Łatka (Jagiellonia) – 8.

 

Bąk – Kosznik, Brede, Trzebiński, Mołosz – Vuković, M. Pawlak – Wojciechowski – Wiśniewski, Boguski – Smolarek

 

Groclin zaproponował mojemu asystentowi Tomkowi Kafarskiemu posadę managera, ale Tomek nieoczekiwanie przedłużył kontrakt z nami. I bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

W Bełchatowie trzeba było grać pierwszy mecz ćwierćfinału PP.

 

W pierwszej połowie graliśmy bardzo słabo, i zasłużenie ją przegraliśmy. Już w 10. minucie gola z szesnastu metrów potężnym uderzeniem strzelił Magdoń. Wynik do przerwy w 35. minucie ustalił Łudziński, Przemek strzelił gola dobijając strzał byłego gracza Lechii Wawrzyńczoka. W drugiej połowie graliśmy zauważalnie lepiej, ale mieliśmy problemy ze strzelaniem goli. Na szczęście klasę pokazaliśmy w samej końcówce. W 85. minucie kontaktowego gola po świetnym podaniu Pietrowskiego strzelił Wiśniewski. Remis uratował nam w doliczonym czasie gry Witkowski wykorzystując perfekcyjne podanie Lody.

 

Puchar Polski, 5.11.2008

(1/2)Bełchatów – Lechia 2-2 (Magdoń 10’, Łudziński 35’ / Wiśniewski 85’, Witkowski 90’)

MoM : Edward Cecot (Bełchatów) – 8.

 

Bąk – Kosznik, Brede, Trzebiński, Mołosz (72’ Loda) – Vukovic (61’ Pietrowski), M. Pawlak – Wojciechowski - Wiśniewski, Boguski (72’ Witkowski) – Smolarek

 

Robert Hirsz zerwał mięsień pachwiny na zgrupowaniu reprezentacji, w tym roku już go na boisku pewnie nie zobaczymy.

 

Pierwsze w tym sezonie derby z Arką kończyły trzynastę serię spotkań. W Gdyni od samego rana panuje ‘gorąca atmosfera’.

 

Mimo, że gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce to my stwarzalismy sobie sytuacje strzeleckie. Najpierw dwukrotnie bliski strzelenia gola był Smolarek, za pierwszą próbą jego strzał obronił Mikołajczak, za drugą Arkę uratował jej stoper Kowalczyk. Skoro nie udało się Patrykowi strzelić gola to postanowił chociaż zaasystować, udało mu się! W 24. minucie nasz napastnik fantastycznie dograł do Wiśniewskiego, który z łatwością wyprowadził nas na prowadzenie. Po strzeleniu gola dalej atakowaliśmy, ale bez skutku. Gorąco zrobiło się w 40. minucie, najpierw po zagraniu Witkowskiego w poprzeczkę trafił Mołosz, kilka sekund później ta sama poprzeczka znów zadrżała, tym razem trafił w nią Smolarek. W 44. minucie kontuzjowanego strzelca gola zmienił Boguski, zaledwie minutę później Rafał omało nie strzelił gola. Drugą połowę rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia, po świetnym zagraniu Boguskiego minimalnie chybił Witkowski. Podwyższyliśmy 10 minut później, świetnie grający Smolarek minął Kowalczyka i strzelił zasłużonego gola! Zaledwie dwie minuty później prowadziliśmy już trzema golami, Witkowski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym. Po tej bramce trochę spuściliśmy z tonu, ale pod koniec meczu udało się nam jeszcze dobić rywali. Długie podanie Bredego wykorzystał Witkowski!!

 

Orange Ekstraklasa, 16.11.2008

(13/30)Arka [8] – Lechia [2] 0-4 (Wiśniewski 24’, Smolarek 57’, Witkowski kar 59’ 89’)

MoM : Patryk Smolarek (Lechia) – 10.

 

Bąk – Mołosz, Brede, Trzebiński, Żuk – Szulik, M. Pawlak – Wojciechowski (82’ Pietrowski) – Wiśniewski (44’ Boguski), Witkowski – Smolarek

 

Wojciechowski nadwyrężył kostkę (miesiąc/2 miesiące). W tym roku zapewne już nie zagra.

Odnośnik do komentarza

Na szczęście droga nie daleka :]

 

Po fantastycznym zwycięstwie w Gdyni z podniesionym morale podejmowalismy w kolejnym meczu Lech Poznań.

 

Szybko osiągnęliśmy optyczną przewagę, ale niestety nic z niej nie wynikało. Pierwsza połowa jak i cały mecz zakończyła się nudnym, bezbramkowym remisem.

 

Orange Ekstraklasa, 19.11.2008

Lechia [2] – Lech [12] 0-0

MoM : Damian Trzebiński (Lechia) – 8.

 

Bąk – Mołosz, Brede, Trzebiński, Żuk – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski – Wiśniewski, Witkowski – Smolarek

 

pUEFA :

Wisła – Dortmund 3-0 (Paweł Brożek 17, Piotr Brożek 42’, Cantoro 65’). Wisła zaskoczyła wszystkich, mimo bardzo trudnej grupy i falstartu Krakowianie nie poddają się i walczą o awans!

 

Fenerbahce – Wisła 1-1 (Piotr Brożek 37’). Dortmund już awansowało, Wisła w ostatnim meczu musi pookonać Lens lub liczyć na remis w meczu Newcastle vs. Fenerbahce.

 

Po ponad tygodniowej przerwie znów proszono nas do gry. Jako że był to mecz Pucharu Ligi to zostawiłem druzynę pod opieką Kafarskiego. W Krakowie zremisowaliśmy 0-0 z Cracovią.

 

Wybrano mnie drugim managerem listopada. Wygrał Probierz (Widzew).

 

W listopadzie klub zarobił 57k.

 

Trzeciego grudnia kończyliśmy piłkarski rok 2008, rewanżowy mecz ćwierćfinału PP.

 

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale brakowało w niej klarownych sytuacji. Drugą połowę bardzo dobrze zaczęli goście, w 49. minucie Bąka strzałem głową pokonał Moskal. Wyrównalismy siedem minut później, błąd Sapeli bezlitośnie wykorzystał Trzbiński. Wynik ustaliliśmy w 67. minucie, Smolarek wygranął piłkę Magdoniowi, w efekcie przejął ją Pietrowski i strzelił swojego pierwszego gola w sezonie!

 

Puchar Polski, 3.12.2008

(2/2)Lechia – Bełchatów 2-1 (Trzebiński 56’, Pietrowski 67’ / Moskal 49’)

MoM : Damian Trzebiński (Lechia) – 8.

 

Bąk – Mołosz, Brede, Trzebiński, Kosznik – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski – Wiśniewski, Witkowski – Smolarek

 

W półfinale naszym rywalem będzie Wisła Kraków.

 

Rybkiewicz po raz drugi trafił na liste transferową na własne żądanie.

 

pUEFA :

Wisła – Lens 1-0 (Piotr Brożek 1’). Dzięki tej wygranej Wisła ...wygrała całą grupę i uniknęła gry z drużyną wyeliminowaną z LM!! Obok Wisły awansowały Dortmund i Lens.

Odnośnik do komentarza

[tow]Podbeskidzie – Lechia 2-1 (Brede)

 

Rozwiązaliśmy kontrakt z Piotrkiem Rybkiewiczem.

 

[tow]Szczakowianka – Lechia 0-2 (Boguski, Hirsz)

 

Timotej Dodlek za 150k odszedł do Dravy.

 

Pierwszego lutego otwarło się okienko transferowe w Polsce. Nas wzmocniło trzech zawodników. Do drużyny rezerw trafili młodzi i tani Slobodan Gudelj-Velaga (Chorwacja, 18, DBP P) i Marko Simic (Serbia, 18, O L). Zaś kadrę pierwszego zespołu wzmocnił sprowadzony za 170k z Brna Miroslav Kral (Czechy, 22, DP).

 

Rafał Kosznik za 150k odszedł do ŁKS-u. Do I zespołu trafił Pawel Nechajczyk.

 

[tow]Łęczna – Lechia 2-1 (Szulik)

 

pUEFA :

Bordeaux – Wisła 2-0

 

Po ośmiu i pół sezonu w Gdańsku Paweł Żuk żegna się z Lechią, Korona zapłaciła nam za niego 240k. W drugą stronę udał młody Sławomir Dąbrowski (Polska, 17, O S), drużyna z Kielc zadowoliła się 20k.

 

Dwa dni później w Gdańsku zjawił się kolejny nowy gracz, za 1k z Łęcznej zakupiliśmy Uriasza Chrusta (Polska, 18, OP P).

 

[tow]Kmita – Lechia 1-2 (Boguski, Hirsz)

 

pUEFA :

Wisła – Bordeaux 3-1 (Piotr Brożek 11’, Adamczyk 73’, Baszczyński 83’). Wiślacy kończyli mecz w 9. , wiec ich wynik jest dużym sukcesem. Szkoda pechowego odpadnięcia z pucharu.

 

Chciały go wszystkie największe polskie kluby, zgodził się grać u nas i to w dodatku na razie ze statusem młodego zawodnika. Chodzi o Artura Klisa (Polska, 19, OP LS), za którego Podbeskidzie otrzymało 140k.

 

Pod koniec lutego trzeba było zaczynać piłkarską wiosnę. Na poczętek dwa mecze Pucharu Ligi. W Gdańsku zremisowaliśmy 1-1 (Smolarek) z Lechem, zaś w wyjazdowym meczu z Odrą pechowo przegraliśmy 1-0. Mecz w Wodzisławiu był setnym meczem Lechii pod moją wodzą.

 

Przedostatniego dnia lutego wznawialiśmy rozgrywki ligowe, u siebie z Koroną Kielce.

 

Bardzo dobrze zaczęliśmy ten mecz, już w 4. minucie Smolarek minimalnie chybił po świetnym podaniu Mariusza Pawlaka. Na gola poczekać musieliśmy do 16. minuty, Wiśniewski świetnie znalazł niepilnowanego Wojciechowskiego, a ten popisał się kapitalnym uderzeniem wprost w okienko bramki Załuski. W drugiej części pierwszej połowy goście zdobyli dość znaczną przewagę. By ich trochę przystopować ...strzeliliśmy gola! W środku boiska w głupi sposób piłkę stracił Żuk, przejął ją Wojciechowski i pięknym trzydziestometrowym strzałem przelobował bramkarza gości. W drugiej połowie goście byli częściej przy piłce, ale nasza świetnie dysponowana obrona kasowała wszystkie ich ataki. Pod koniec jeszcze udało nam się strzelić trzeciego gola, nieumiejętnie zastosowaną pułapke ofsajdową wykorzystał Mania!

 

Orange Ekstraklasa, 27.02.2009

(15/30)Lechia [2] – Korona [3] 3-0 (Wojciechowski 16’ 45’, Mania 88’)

MoM : Sławomir Wojciechowski (Lechia) – 9.

 

Bąk – Nechajczyk (45’ S. Pawlak), Loda, Trzebiński, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Wojciechowski – Wiśniewski, Boguski (74’ Klis) – Smolarek (74’ Mania)

Odnośnik do komentarza

Sławomir Wojciechowski zwichnął bark, dla 35-o letniego zawodnika oznacza to dwumiesięczny rozbrat z piłką.

 

Otrzymaliśmy 120k a kolejne 190k otrzymamy w ciągu kolejnych sześciu miesięcy. Pieniądze te to 50% wartości transferu Igora Saraca z Legii do FC Moskwa.

 

Pierwszy marcowy mecz to ostatnia kolejka grupowych zmagań Pucharu Ligi. Podejmowaliśmy jedyną pewną awansu z naszej grupy Cracovię. Nie wiem jakim cudem drużyna z Krakowa zdołała awansować, u nas nie pokazała nic dobrego i zasłużenie przegrała 5-0 (Smolarek x3, Szulik, Boguski). Nistety a może nawet stety ta wygrana nie dała nam awansu, drugie miejsce z taką samą ilością punktów jak my zajął Lech.

 

Mój asystent Tomek Kafarski poinformował mnie, ze Trzebiński może chcieć odejść do większego klubu. Informacje te potwierdza fakt, że Damian nie chce nawet negocjować nowego kontraktu.

 

Wciąż bez Bredego i Witkowskiego a teraz nawet bez Wojciechowskiego podejmowaliśmy Odrę Wodzisław.

 

Niestety nie zagraliśmy zbyt dobrze, ba zagraliśmy bardzo słabo. Od gości byliśmy słabsi, nie znaczy to jednak, że oni byli mocni...

 

Orange Ekstraklasa, 7.03.2009

(16/30)Lechia [2] – Odra [13] 0-0

MoM : Marcin Radzewicz (Odra) – 7.

 

Bąk – Ondrejka, Loda, Trzebiński, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski – Wiśniewski (65’ Hirsz), Boguski (65’ Kalkowski) – Smolarek

 

Ta kolejka można rzecz była historyczna i przełomowa! Swój pierwszy mecz w lidze w tym sezonie wygrała Cracovia i to nawet na wyjeździe! Teraz geniusze z Krakowa dogonili innych miszczów z Bełchatowa, którzy tez wygrali tylko jeden mecz, za to zrobili to przed własną publicznością.

Odnośnik do komentarza

Przed pierwszym meczem półfinałowym (PP) dokonałem dwóch zmian w składzie, jedna ma zaskoczyć obrońców tytułu. Nechajczyk zamiast Ondrejki i Klis zamiast Pietrowskiego.

 

Od początku zaatakowaliśmy gości, chyba ich to zaskoczyło. Od początku najatywniejszy w naszej drużynie był Wiśniewski, szkoda że jego akacja a’la Maradona z 11. minuty nie skńczyła się golem. Nasza przewaga zmaterializowała się w gola w 21. minucie, swoje pierwsze trafienie w naszych barwach strzałem z wolnego zaliczyl Klis. Wisła dopiero pod koniec pierwszej połowy zaatakowała, ale dowieźlismy prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie byliśmy lepszym zespołem, ale nie podwyższyliśmy zwycięstwa. W rewanżu będzie nam ciężko.

 

Puchar Polski, 11.03.2009

(1/2)Lechia – Wisła 1-0 (Klis 21’)

MoM : Damiam Trzebiński (Lechia) – 8.

 

Bąk – Nechajczyk, Loda, Trzebiński, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Klis – Wiśniewski, Boguski – Smolarek

 

Do Chorzowa pojechaliśmy bez zmęczonego Nechajczyka. Szanse gry otrzymał Jovan Radunović.

 

Początek zdecydowanie dla gospodarzy, na szczęście świetnie bronił Bąk. Który obronił m.in. świetne strzały Dworzańczyka i Osińskiego. W 17. minucie po raz pierwszy zaatakowaliśmy i od razu strzeliliśmy gola, ze skraju pola karnego bramkę strzelil Szulik! Po strzeleniu gola zdołaliśmy jeszcze przed przerwą dwukrotnie mocno zagrozić bramce gospodarzy. Najpierw świetnie z dystansu uderzał Pawlak, a później Szyszko z najwyższym trudem obronił strzał Wiśniewskiego. Do przewy 0-1 ale to gospodarze są lepszym zespołem. W drugiej połowie cały czas atakował Ruch, ale my udowadnialiśmy, że mamy najlepszą defensywę w lidze. Udowadnialiśmy tak do 62. minuty, kiedy to Dworzańczyk wyrównał po podaniu Domżalskiego. Na szczęscie ledwie sześć minut później znów wyszliśmy na prowadzenie, świetne podanie Wiśniewskiego na bramkę zamienił Smolarek. Po stracie gola gospodarze zupełnie oddali nam pole gry, mimo kilku sytuacji nie udało się podwyższyć.

 

Orange Ekstraklasa, 14.03.2009

(17/30)Ruch [7] – Lechia [2] 1-2 (Dworzańczyk 62’ / Szulik 17’, Smolarek 68’)

MoM : Adrian Marek (Ruch) – 8.

 

Bąk – Mołosz, Loda, Trzebiński, Radunović (71’ S. Pawlak) – Szulik, M. Pawlak (71’ Kral) – Pietrowski (71’ Klis) – Wiśniewski, Boguski – Smolarek

 

Krzysztof Brede wznowił treningi, teraz gra naszej obrony będzie wyglądała jeszcze lepiej!

Odnośnik do komentarza

Niestety, Tomek miał rację, Trzebiński na łamach ‘Wyborczej’ przyznał , że chciałby odejść do lepszego klubu, najlepiej za granicę. Na szczęście po mojej odmowie Damian się wycofał. Złożyłem mu ofertę nowego kontraktu, bardzo liczę , że ją zaakceptuje.

 

W ramach 18. kolejki do Gdańska przyjechała Cracovia, która nie tak całkiem dawno dostała od nas solidne lanie. Trzeba jednak pamiętać, że w ostatniej kolejce nasi rywale pokonali 4-0 Widzew.

 

Cracovia jednak zupełnie nie przypominała drużyny, która przegrała u nas 5-0; pierwszego gola stracili dopiero w 26. minucie. Smolarek zgrał głową, gola strzałem w długi róg zdobył Wiśniewski. Cztery minuty później podwyższył po dośrodkowaniu Mołosza wprowadzony trzy minuty wcześniej Klis. Wynik meczu w 52. minucie ustalił po pieknej solowej akcji Boguski.

 

Orange Ekstraklasa, 18.03.2009

(18.30)Lechia [2] – Cracovia [16] 3-0 (Wiśniewski 26’, Klis 30’, Boguski 52’)

MoM : Mateusz Bąk (Lechia) – 8.

 

Bąk – Nechajczyk, Loda, Trzebiński, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski (27’ Klis) – Wiśniewski, Boguski – Smolarek

 

Trzebiński odrzucił ofertę nowego kontraktu. Bóg go za to pokarał kontuzją uda (1/4 tygodnie).

 

EMŚ :

Polska – Szwajcaria 1-1 (Bandrowski 74’)

Odnośnik do komentarza

Niestety, Tomek miał rację, Trzebiński na łamach ‘Wyborczej’ przyznał , że chciałby odejść do lepszego klubu, najlepiej za granicę. Na szczęście po mojej odmowie Damian się wycofał. Złożyłem mu ofertę nowego kontraktu, bardzo liczę , że ją zaakceptuje.

 

W ramach 18. kolejki do Gdańska przyjechała Cracovia, która nie tak całkiem dawno dostała od nas solidne lanie. Trzeba jednak pamiętać, że w ostatniej kolejce nasi rywale pokonali 4-0 Widzew.

 

Cracovia jednak zupełnie nie przypominała drużyny, która przegrała u nas 5-0; pierwszego gola stracili dopiero w 26. minucie. Smolarek zgrał głową, gola strzałem w długi róg zdobył Wiśniewski. Cztery minuty później podwyższył po dośrodkowaniu Mołosza wprowadzony trzy minuty wcześniej Klis. Wynik meczu w 52. minucie ustalił po pieknej solowej akcji Boguski.

 

Orange Ekstraklasa, 18.03.2009

(18/30)Lechia [2] – Cracovia [16] 3-0 (Wiśniewski 26’, Klis 30’, Boguski 52’)

MoM : Mateusz Bąk (Lechia) – 8.

 

Bąk – Nechajczyk, Loda, Trzebiński, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski (27’ Klis) – Wiśniewski, Boguski – Smolarek

 

Trzebiński odrzucił ofertę nowego kontraktu. Bóg go za to pokarał kontuzją uda (1/4 tygodnie).

 

EMŚ :

Polska – Szwajcaria 1-1 (Bandrowski 74’)

 

Po dziesięciu dniach przerwy w łodzi wznawialiśmy ligę, w pierwszym składzie dwójka graczy, która powraca po kontuzjach : Brede i Witkowski.

 

Już w dwudziestej sekundzie stworzyliśmy pierwszą sytuacje, Witkowski zabrał piłkę Kelechiemu i podał do Pietrowskiego, strzał Marcina obronił jednak Liberda. Na gola kibice na sektorze gości czekali do 15. minuty, Mołosz popisał się fantastycznym dośrodkowaniem, Smolarek nie mógł z takiej piłki nie skorzystać. Mimo przewagi do przerwy nie podwyższyliśmy wyniku. W drugiej połowie zaczęliśmy grać zdecydowanie słabiej, albo może to gospodarze grali lepiej? Nie ważne, ważne było to , że w 55. minucie Iwan wyrównał po dośrodkowaniu Grzelczaka. Po strzeleniu gola gospodarze dalej atakowali, ale świetnie dysponowany Bąk gola już nie stracił. W 89. miunucie wszystkie niewykorzystane sytuacje przez gospodarzy się na nich zemściły. Klis popisał się pięknym podaniem w uliczkę do Smolarka, który strzelil swojego drugiego gola!

 

Wisła przegrała 2-1 w Gdyni, to była pierwsza porażka Krakowian w tym sezonie. Porażka ta oznaczała, że ...Lechia została liderem OE po 19. kolejce! Mamy jeden punkt więcej od Wisły!

 

Orange Ekstraklasa, 28.03.2009

(19/30)Widzew [9] – Lechia [1] 1-2 (Iwan 55’ / Smolarek 15’ 89’)

MoM : Mateusz Bąk (Lechia) – 8.

 

Bąk – Nechajczyk, Brede, Loda, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski (66’

Klis) – Wiśniewski (66’ Boguski), Witkowski (66’ Hirsz) – Smolarek

Odnośnik do komentarza

Znów nie udało mi się zostać najlepszym managerem miesiąca, znów zająłem 2 m-ce.

 

Klub w marcu zarobił 594k.

 

W Prima Aprilis graliśmy w Krakowie z Wisłą. Rewanż w meczu o finał Pucharu Polski.

 

Przez całe 90 minut gospdoarze atakowali, ale marnowali nawet najtrudniejsze do zmarnowania sytuacje. W 55. minucie wreszcie strzelili gola, ale ze spalonego i dalej był remis. Niestety wszystko co dobre się kończy. W trzy minuty dwie bramki strzelił największy gwiazdor Wisły i nowy supersnajper reprezentacji ...Paweł Brożek.

 

Puchar Polski, 1.04.2009

(2/2)Wisła – Lechia 2-0 (Paweł Brożek 83’ 85’)

MoM : Adam Kokoszka (Wisła) – 8.

 

Bąk – Nechajczyk, Brede, Loda, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski – Wiśniewski (73’ Boguski), Witkowski (73’ Hirsz) – Smolarek

 

Po odpadnięciu z Pucharu chcieliśmy odbić to sobie ligowym zwycięstwiem. Wyjazdowo mieliśmy się zmierzyć z walczącym o utrzymanie Bełchatowem.

 

Gdy po 10. minutach przegrywaliśmy 3-0 zemdlałem. Gdy się obudziłem w autobusie zapytałem Tomka o końcowy wynik, z ulga dowiedziałem się, że od mojego omdlenia gospodarze zaczęli grac słabiej i strzelili tylko jednego gola...

 

Orange Ekstraklasa, 4.0.42009

(20/30)Bełchatów [15] – Lechia [2] 4-0 (Moskal 4’ 72’, Łudziński 6’, Magdoń 10’)

MoM : Bartłomiej Chwalibogowski (Bełchatów) – 9.

 

Bąk – Nechajczyk, Brede, Loda, Radunovic – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski – Wiśniewski, Boguski – Smolarek

Odnośnik do komentarza

Artur Klis naciągnał mięśnie grzebietu i nie będzie trenować przez 3/4 tygodnie.

 

W pierwszym finałowym meczu Pucharu Polski Korona pokonała 1-0 Wisłę po samobójczej bramce Kirenkina.

 

Po haniebnej porażce w Bełchatowie u siebie podejmowaliśmy inną drużynę z czoła tabeli Pogoń. Co ciekawe przed tą kolejką w pierwszej czwórce były trzy kluby z Pomorza.

 

Podobnie jak ostatnio bardzo słabo rozpoczęliśmy mecz, na szczęście od pierwszych minut bardzo dobrze bronił Bąk. W ósmej minucie zaatakowaliśmy po raz pierwszy i od razu wyszliśmy na prowadzenie, Smolarek wygrał główkę z Batatą, piłke przejął i strzelił gola Wiśniewski. Po strzeleniu gola znów cofnęliśmy się czekając na jakiś błąd gości. Błędu doczekaliśmy się w 39. minucie, Majdan podał piłkę do Smolarka, nasz snajper z zimną krwią wykorzystał pomyłkę doświadczonego golkipera. W drugiej połowie graliśmy już dużo lepiej, przeważaliśmy i stwarzaliśmy sobie okazje do strzelenia kolejnych goli, ale wspaniale bronić zaczął Majdan...

 

Orange Ekstraklasa, 11.04.2009

(21/30)Lechia [2] – Pogoń [6] 2-0 (Wiśniewski 8’, Smolarek 39’)

MoM : Patryk Smolarek (Lechia) – 10.

 

Bąk – Nechajczyk, Brede, Loda, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski – Wiśniewski, Boguski – Smolarek

 

Trzebiński wznowił treningi, Damian nadal nie chce podpisać nowego kontraktu z klubem.

Odnośnik do komentarza

Rozgrywki ligowe wkraczają w decydujący moment, nie możemy już zbytnio tracić punktów. Przecwnik w 22. kolejce niewygodny, walcząca o utrzymanie Wisła Płock.

 

Niestety Wisła okazała się aż za bardzo niewygodnym przeciwnkiem. Gospodarze odnieśli jak najbardziej zasłużone zwycięstwo, najbardzoej boli fakt, że oba gole padły po katastrofalnych błędach. Najpierw zupełnie niepotrzebny faul Nechajczyka w polu karnym. Wynik ustalił Moskała, który strzelił gola po ....zbyt dalekim wypuszczeniu piki przez Bąka...

 

Orange Ekstraklasa, 15.04.2009

(22/30)Wisła Płock [12] – Lechia [2] 2-0 (Peszko kar 29’, Moskała 44’)

MoM : Tomasz Moskała (Wisła Płock) – 8.

 

Bąk – Nechajczyk, Brede, Loda, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski – Wiśniewski, Witkowski (76’ Hirsz) – Smolarek

 

Naszą passę wyjazdowych porażek chcieliśmy przerwać jak najszybciej, w 23. kolejce znów graliśmy wyjazdowo, niestety znów ten wyjazd nie miał należeć do łatwych. W Warszawie podejmie nas Legia, która znajduje się tuż nad strefą barażową! Legioniści są więc bardzo zdetreminowani, by wygrać...

 

W pierwszej połowie gospodarze przeważali, ale na nasze szczęście swoje akcje kończyli albo niecelnymi strzałami z dystansu, albo stratą piłki przed naszym polem karnym. W drugiej połowie to jednak my byliśmy lepszą drużyną. Legia grała w obronie na poziomie trzecioligowym, wszystkie te błędy graczy z pola jednak naprawiał młody, wspanialy bramkarz Witek Gancarczyk. Nie udało mu się tylko raz, w 52. minucie zwycięstwo nam zapewnił strzałem z karnego Brede.

 

Orange Ekstraklasa, 18.04.2009

(23/30)Legia [13] – Lechia [2] 0-1 (Brede kar 52’)

MoM : Krzysztof Brede (Lechia) – 8.

 

Bąk – Nechajczyk, Brede, Loda, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Wiśniewski, Witkowski (45’ Boguski) – Smolarek

Odnośnik do komentarza

Znamy zdobywcę Pucharu Polski. Wisła Kraków pomimo wygranej u siebie z Koroną 2-1 (Paweł Brożek 12’, Piotr Brożek 88’ / Truszczyński 47’) nie zdołała obronić tego trofeum.

 

24. kolejka przypadła na mecz na absolutnym szczycie ligowej tabeli, wicelider podejmuje lidera. Lechia podejmuje Wisłę.

 

Goście przyjechali do nas podłamani wynikiem finału PP i nie pokazali nic groźnego. Pierwszego gola strzeliliśmy w 16. minucie, Pietrowski zagrał do Nechajczyka, który nieoczekiwanie znalazł się sam na sam z Dolhą i jeszcze bardziej nieoczekiwanie strzelił gola! Na kolejne bramki musieliśmy czekać do samej końcówki pierwszej połowy, w 44. minucie po świetnie rozegranym rzucie wolnym gola z najbliższej odległości strzelił Szulik. To nie był koniec emocji w pierwszej części gry. Najpierw Dolha fantastycznie obronił strzały Pietrowskiego i Wiśniewskiego. Jednak Rumun był bezradny przy celnym strzale głową Smolarka. W II połowie trochę zwolniliśmy i ...strzeliliśmy tylko jednego gola. Fatalny błąd Baszczyńskiego wykorzystał Smolarek. Wisła na kolanach!

 

Orange Ekstraklasa, 25.04.2009

(24/30)Lechia [2] – Wisła [1] 4-0 (Nechajczyk 16’, Szulik 44’, Smolarek 45’ 77’)

MoM : Damian Trzebiński (Lechia) – 9.

 

Bąk – Nechajczyk, Brede, Trzebiński, Mołosz – Szulik, M. Pawlak (73’ Kral) – Pietrowski (73’ Kalkowski) – Wiśniewski, Hirsz (73’ Witkowski) – Smolarek

 

Do lidera tracimy tylko 2 punkty, nieoczekiwanie walczymy o mistrzostwo!

Odnośnik do komentarza

W kwietniu klub zyskał 283k.

 

Treningi wznowił Wojciechowski.

 

Końcówka ligi jest bardzo emocjonująca, znów czeka nas mecz na szczycie! Podejmujemy trzecie w tabeli Zagłębie, które jest ostatnio w wyśmienitej formie.

 

Początek meczu należał do nas! Na prowadzenie wyszliśmy w trzynastej, pechowej dla gości minucie. Brede popisał się kapitalnym długim podaniem do Smolarka, który rozpoczął strzelanie w tym meczu. Sześć minut później było 2-0, fatalny błąd Banaszyńskiego na gola zamienił Pietrowski. Niestety po stracie dwóch goli goście się nie załamali i przeszli do kontrofensywy. W 31. minucie strzelili pierwszego gola, Liberek dobił strzał Kowalczyka. Osiem minut później był już remis, błąd Bredego wykorszystał Siciak. W 42. minucie stało się najgorsze, goście wyszli na prowadzenie, Łatka wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Trzebińskiego na Kowalczyku. Po stracie trzech goli jednak pozytywnie zareagowaliśmy i bardzo szybko doprowadziliśmy do remisu. W 45. minucie Smolarek znów wykorzystał świetne podanie Bredego. W drugiej połowie ...nic się nie działo. Musieliśmy zadowolić się remisem.

 

Orange Ekstraklasa, 2.05.2009

(25/30)Lechia [2] – Zagłębie [3] 3-3 (Smolarek 13’ 45’, Pietrowski 19’ / Liberek 31’, Siciak 39’, Łatka kar 42’)

MoM : Patryk Smolarek (Lechia) – 8.

 

Bak – Nechajczyk, Brede, Trzebiński, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski – Wiśniewski, Hirsz (64’ Boguski) – Smolarek

 

Górnik Zabrze zapewnił sobie mistrzostwo 2.Ligi i tym samym awans do Ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza

Po serii meczów z silnymi drużynami teraz przyszlo nam na wyjeździe zmierzyć się ze słabszym z beniaminków, ŁKS-em. Za zawieszonego za kartki Nechajczyka gra Ondrejka.

 

W pierwszej połowie nie graliśmy wielkiej piłki, ale za to graliśmy skutecznie i posiadaliśmy indywidualności. Właśnie fakt posiadania lepszych piłkarzy dał nam w tym meczu wygraną, w 20. minucie po raz pierwszy zagroziliśmy bramce gospodarzy, z bramkowym efektem. Przebojową akcję lewą stroną przeprowadził Boguski, odegrał przed pole karne do Pietrowskiego a ten strzelił pięknego gola. Ledwie dwie minuty później Łodzianie wyrównali, pieknym strzałem popisał się Saik. Pod koniec I połowy rozstrzygnął się cały mecz. W 40. minucie przeprowadziliśmy cudowną akcję, w jej kluczowym momencie pięknym dośrodkowaniem popisał się Ondrejka, gola strzelił Boguski. Cztery minuty później zakotłowało się pod bramką gospodarzy, najsprytniejszy i najszybszy okazał się Smolarek! W drugiej połowie poziom meczu znacznie opadł, sędzia bardzo często musiał wyciągać żółte kartki. Aż dwie obejrzał w tym meczu Ondrejka.

 

Orange Ekstraklasa, 6.05.2009

(26/30)ŁKS [10] – Lechia [2] 1-3 (Saik 22’ / Pietrowski 20’, Boguski 40’, Smolarek 44’, Ondrejka cz/k 88’)

MoM : Piotr Wiśniewski (Lechia) – 9.

 

Bąk – Ondrejka, Brede, Trzebiński, Mołosz – Szul;ik, M. Pawlak – Pietrowski (89’ Loda) – Wiśniewski, Boguski – Smolarek

 

Treningi wznowił Artur Klis.

 

Po meczu w Łodzi w następnej kolejce znów graliśmy z beniaminkiem, tym razem u siebie. W składzie na Jagiellonie dwie zmiany, do składu powraca Nechajczyk, zawieszonego Boguskiego nieoczekiwanie zastąpił Mrożek.

 

Postawienie na wychowanka Odry nie było błędem, w pierwszej połowie ledwie dwa razy zagroziliśmy bramce gości, dwa razy blisko gola był właśnie Mrożek. Najpierw po świetnym zagraniu Wiśniewskiego trafił w słupek, za drugim razem jego strzał obronił Czapliński. W drugiej połowie graliśmy już lepiej, stwarzaliśmy sobie bardzo dużo sytuacji ale ...nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Na szczęście w 88. minucie wkońcu się udało, Szulik popisał się pięknym podaniem do Smolarka, który znów zapewnił nam wygraną.

 

Orange Ekstraklasa, 9.05.2009

(27/30)Lechia [2] – Jagiellonia [6] 1-0 (Smolarek 88’)

MoM : Marcin Szulik (Lechia) – 8.

 

Bąk – Nechajczyk, Brede, Trzebiński, Mołosz – Szulik, M. Pawlak – Pietrowski – Wiśniewski, Mrożek – Smolarek

 

Wisła zapewniła sobie wygraną w Płocku w doliczonym czasie gry...Do końca sezonu jeszcze trzy kolejki, my jeżeli chcemy zdobyć majstra musimy wszystkie mecze wygrać (Lech, Arka, Korona) a Wisła co najmniej dw arazy pogubić punkty (Zagłębie, Legia, Bełchatów). Jest to mało prawdopodobne, ale możliwe.

Odnośnik do komentarza

pUEFA :

Arsenal – Dortmund 2-1 (Denilson 75’, Sneijder 90’ / Tinga 79’)

 

Nie lubię w tak ważnej końcówce sezonu nie grać meczu w tym samym czasie co mój rywal w walce o pierwsze miejsce, czemu nas nie może być tak jak we Włoszech, czemu nie może być normalnie? W piątek w Poznaniu graliśmy pierwszy mecz 28. kolejki. Kontuzjowanego Mariusza Pawlaka zastąpił Kral. Do składu powrócił Boguski.

 

Chcieliśmy postawić Wisłę w jak największej presji. Już w ósmej minucie wyszliśmy na prowadzenie, piękne podanie Szulika wykorzystał Smolarek. W 30. minucie udało się nam podwyższyć, błąd defensywy gospodarzy bezlitośnie wykorzystał Smolarek, bo któżby inny. To 20. gol w sezonie naszego supernapastnika. Niestety w drugiej połowie to gospodarze przejęli inicjatywę. Gol kontaktowy padł w 63. minucie, Dymkowski wykorzystał swój wzrost po wrzutce z rogu. 13 minut później było 2-2, bardzo pechowego swojaka zaliczył Szulik. Po stracie tego gola rzuciliśmy się do ataku, ale bardzo dobrze bronił Gąsiński, dwa razy popisał się genialnymi interwencjami po strzałach Smolarka. Remis chyba przekreśla nasze szanse na mistrzostwo w tym roku.

 

Orange Ekstraklasa, 15.05.2009

(28/30)Lech [9] – Lechia [2] 2-2 (Dymkowski 63’, Szulik sam 76’ / Smolarek 8’ 30’)

MoM : Patryk Smolarek (Lechia) – 8.

 

Bąk – Nechajczyk (76’ Loda), Brede, Trzebiński, Mołosz – Szulik, Kral – Pietrowski (76’ Vuković) – Wiśniewski (76’ Hirsz), Boguski – Smolarek

 

Następnego dnia w Krakowie Wisła ograła Zagłębie 1-0 po golu Brożka. Krakowianie już nam tego mistrzostwa nie oddadzą, cóż trzeba przyznać że zasłużyli na nie.

 

Na drugim biegunie tabeli znajduje sie inna ekipa z Krakowa, Cracovia właśnie 'zapewniła' sobie spadek do 2. Ligi.

Odnośnik do komentarza

Nagły restart komputera spowodował powtórkę meczu z Lechem, tym razem przegraliśmy 2-1, jedynego gola dla nas strzelił piłkarz meczu Smolarek. Wisła bezbramkowo zremisoiwała z Zagłębiem, więc tracimy do niej 5 punktów.

 

W przedostatniej kolejce podejmowaliśmy Arkę. W derby zagrać nie mógł Smolarek, który wyjechał na zgrupowanie kadry u21.

 

Mecz początkowo nie był rozgrywany w szybkim tempie. W ciągu pierwszych pół godziny dwa razy udało się nam zagrozić bramce gości, w pierwszej minucie minimalnie chybił Mołosz po akcji Wiśniewskiego a w 24 minucie Juszczyk obronił potężny strzał Mani. W 36. minucie straciliśmy gola, sędzia wymyślił sobie karnego, którego wykorzystał Ława. Ledwie trzy minuty później udało się wyrównać, Nechajczyk popisał się precyzyjnym podaniem do Witkowskiego, Kamil z najbliżsdzej odległości pokonał Juszczyka. Minęły kolejne trzy minuty i już prowadziliśmy, świetną akcję Wiśnierwskiego wykończył Mania. W drugiej połowie raczej ograniczaliśmy się do pilnowania wyniku, ale potrafiliśmy w ostatniej minucie dobić rywali. Pietrowski prostopadle w pole karne, tam swojego drugiego gola strzelił Mania.

 

OPrange Ekstraklasa, 20.05.2009

(29/30)Lechia [2] – Arka [4] 3-1 (Witkowski 39’, Mania 42’ 90’ / Ława kar 36’)

MoM : Marcin Pietrowski (Lechia) – 8.

 

Bąk – Nechajczyk, Brede, Trzebiński, Mołosz – Szulik, Kral – Pietrowski – Wisniewski, Witkowski – Mania

 

Wisła wygrała w Warszawie z Legią 0-1 i zapewniła sobie mistrzostwo.

 

LM :

Benfica – Chelsea 2-0 (Nilmar 2’, Simao kar 38’)

 

W ostatniej kolejce nie graliśmy już o nic, pozwoliłem więc poprowadzić w drużynę w Kielcach Kafarskiemu. Pechowo przegraliśmy 1-0, sędzia nie uznał prawidłowo strzelonej bramki Witkowskiego.

 

Opórcz Cracovii spadła Odra Wodzisław. Z 2. Ligi awansowały Górnik Zabrze i ....Radomiak. W barażu zmierzą się Wisła Płock i Łęczna.

Odnośnik do komentarza

Nasi juniorzy tak jak i nasze rezerwy wygrały swoje ligi!

 

EMŚ :

Polska – Walia 3-1 (Paweł Brożek 5’ 24’, Krzynówek kar 23’)

 

Górnik Łęczna pokonał 4-3 w dwumeczu Wisłę Płock i awansował jej kosztem do Ekstraklasy.

 

Za wicemistrzostwo otrzymaliśmy 150k.

 

Piłkarz Sezonu OE : Paweł Brożek (Wisła)

Menedżer Sezonu OE : Robert Kasperczyk (Wisła), ja zająłem trzecie miejsce.

Młody Piłkarz Sezonu OE : Michał Brzozowski (Ruch)

 

W jedenastce sezonu na ławce zasiedli Bąk i Szulik.

 

Smolarek drugim piłkarzem maja.

 

Klub w maju zanotował zysk w wysokości 600k. Obecny stan konta klubu to 7,5M€.

 

Poszczególni mistrzowie :

Białoruś : BATE

Bułgaria : CSKA Sofia

Chorwacja : Hajduk

Czechy : Teplice

Polska : Wisła

Rosja : CSKA Moskwa

Serbia : Crvena Zvezda

Słowacja : Slovan Bratysława

Słowenia : Koper

Ukraina : Dynamo Kijów

 

EMŚ :

Polska – Francja 1-2 (Krzynówek 4’)

 

Polskie druzyny w pucharach :

LM : Wisła

UEFA : Lechia, Korona

Intertoto : Zagłębie

 

Damian Trzebiński powiedział, że ma zamiar opuścić klub dla osiągania sukcesów. Mocno mnie tym zdenerwował, i nawet pomijając fakt , że to nasz najrówniejszy piłkarz mocno na niego nakrzycałem a w mediach powiedziałem, że nie ma mojej zgody na transfer. Nasz stoper mocno się tym przejął i wycofał z żądań.

 

Do Kamen Ingrad za 180k odszedł gracz naszych rezerw Ivica Novosel.

 

Jesteśmy 273. druzyną Europy. Na czele rankingu znajduję się Arsenal.

 

Puchar Ekstraklasy :

Lech – Wisła 2-3 (Kokoszka sam 9’, Quinteros kar 53’ / Kirenkin 26’, Kokoszka 45’, Paweł Brożek 72’)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...