Skocz do zawartości

Promocje gier


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za to nie przemogłem się do dwójki... niedawno usłyszałem, że system walk na początku polega tam na jak najszybszym uciekaniu od wszystkiego co mnie próbuje zabić, ale zraziło mnie kompletnie, gdy pierwsze walki 10 razy z rzędu byłem zabijany po oddaniu dwóch ciosów w jakieś randomowe potwory z lasu :|

Odnośnik do komentarza

Nie mogę nie skomentować W1 :D

Gdy wychodził nie był żadną innowacją moim zdaniem. Podobnie jak Gabe nakręciłem się na wizję wyborów, które wpływają na wydarzenia, świat itp... i dostałem plaskacza w pysk. System walki był nudny, sztywny i trudność w nim polegała na zachowaniu przytomności przed monitorem.

Fabularnie jest okej, nie powaliło, ale nie było źle. Bardzo podobał mi się klimat świata i nawet bagna za bardzo mi nie przeszkadzały. Nie jestem fanem Sapkowskiego, ale dobrze oddano świat z jego książek.

Gra okej, ale nie da się jej podpiąć do kategorii 'must play'. Jak dają za darmo to bierz, warto. Tylko nie oczekuj arcydzieła ;)

Odnośnik do komentarza

Ale żeby nie pisać, że gra jest przeciętna, bo może dziś tak, ale nie te 8 lat temu, to ma też sporo zalet - oryginalny świat z wieloma nawiązaniami do mitologii słowiańskiej i polskiej kultury (czasem nawet aż za wyraźne, Sapkowski robił to jednak subtelniej), klimat dark fantasy (nie jest to NvN, Das Schwarze Auge czy Might & Magic), nie jest ugrzeczniony, ciekawe postacie, ładna grafika, profesjonalny dubbing.

 

Mi bardziej przeszkadzały rzeczy, które wymieniłem wcześniej, no i zawiedzione oczekiwania jednostajnością rozgrywki i drugą połową fabuły.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie narzekania na Wiedźmina 1 są równie zasadne, jak narzekania na Unreal jako na zbyt słabą grafikę i małe plansze, bo Unreal Tournament miał lepszą grafikę, a Doom 3 miał większe plansze. W dacie premiery Wiedźmin był grą lepszą i większą niż konkurencja, a że nie przeszedł próby czasu, a kolejne części pewne elementy rozwinęły lepiej lub inaczej - to zupełnie inny temat.

Odnośnik do komentarza

Na wtedy to nie pamiętam, ale nie tak dawno grałem. Wiadomo, to nie W3, ale nie zwracałem na to uwagi. Książek nie znałem wtedy, podchodziłem do fabuły z dużym zainteresowaniem. Fakt- system walki taki... dziwny, ale dało radę.

Ja tam polecam wszystkie części.

Odnośnik do komentarza

Graficznie było okej. Nie kojarzę go jako wielką innowację, ale nie powiedziałbym, żeby to był też średniak.

 

 

 

Ale żeby nie pisać, że gra jest przeciętna

tu jest ten problem, że w sumie dla mnie była trochę lepsza niż przeciętna. wielkie zalety, z którymi się zgadzam brutalnie równoważyły wady

Odnośnik do komentarza

Grafika była bardzo dobra. Wydanie było super (mam do dziś, ile tam było dobra w ZWYKŁYM, nie żadnym kolekcjonerskim rydaniu).

 

Dwie rzeczy sprawiły, że ostatecznie go nie ukończyłem :) jakiś taki nieczytelny ekwipunek i... koszmarnie długie loadingi. Pokonały mnie na samym początku, w jakiejś wiosce, gdzie zgodnie ze starym crpgowym zwyczajem starałem się wleźć do każdej chary. Prawie w żadnej nic ciekawego nie było, a każde we/wy to było coś koło minuty mielenia hd :) takie miałem przynajmniej wrażenie :)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy Wiedźmin był oparty na pięcioletnim wówczas silniku Aurora. Rozumiem sentyment, sympatię do polskich twórców, ale zachowajmy trochę obiektywizmu. Redzi wycisnęli z tego ile mogli, a że byli wtedy małym studiem to nie mogli zbyt wiele. Wystarczy porównać Wiedźmina ze swoim rówieśnikiem - Mass Effect.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...