Skocz do zawartości

Promocje gier


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

http://www.gram.pl/news/2017/03/30/mozna-juz-pobierac-klasycznego-starcrafta.shtml

 

W związku z pracami nad zremasterowaną wersją pierwszego StarCrafta Blizzard postanowił udostępnić za darmo starą wersję z dodatkiem Brood War (z patchem przystosowującym grę do nowych Windowsów).

Przed planowanym wydaniem "uwolnionej" starej gry wrzucili na oficjalne forum jej wersję testową do pobrania:

https://us.battle.net/forums/en/starcraft/topic/20753915707

 

Można grać online, ale póki co tylko na serwerach testowych, które znajdują się w Kalifornii.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie musisz znać książki (zresztą to by był strzał w stopę CDP Red, bo kto poza Polską czytał Wiedźmina?), pytanie, czy warto grać. Bo w momencie premiery gra była rzeczywiście innowacyjna, ale ostatnio grałem i o ile początek był fajny, to gra się szybko stała powtarzalna i nużąca.

Odnośnik do komentarza

https://lowcygier.pl/darmowe/wiedzmin-edycja-rozszerzona-na-goga-za-darmo/

 

Wieśmin za darmo na GOGu.

Warto grać jak nigdy nie czytałem książki?

Przechodziłem rok temu. Warto, trochę mechanika potrafi razić, fabularnie jest z reguły dobrze albo bardzo dobrze, poza małymi słabszymi fragmentami.

Acha, pewnie odbijesz się od bagien (jak niemal każdy? Ja przez to zaliczyłem półroczną przerwę w grze). Trzeba się przemóc i to przejść, potem już będzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza

Ale z drugiej strony fabuła nawet dziś jest dobra :)

 

Bo ja wiem? Może moje uprzedzenie do high fantasy tu mocno wchodzi w grę, ale zdecydowanie lepiej mi się (fabularnie) chodziło po bagnach, rozwiązując problemy z drwalami, albo łażąc po podgrodziu czy Wyzimie i patrząc na ten szaro-szary świat, niż w końcówce, gdzie wykres high fantasy szybuje parabolą w górę. Mniej więcej od Rozdziału IV gra dla mnie straciła fabularnie większość uroku, a sam Epilog przeszedłem właściwie z obowiązku.

 

Pisałem, że na tamte czasy była to gra innowacyjna, szczególnie dlatego, że występowały w niej momenty, gdzie podjęta decyzja miała mieć wpływ na dalszy przebieg gry - i jak pierwszy z nich obiecywał wiele

chodzi mi o ten z prologu, gdzie wybieraliśmy czy pomóc Vesemirowi, czy Triss, a czego skutek dopiero ujawnił się w Rozdziale I, gdzie na moście pojawiały się, lub nie, zmutowane psy

, to okazało się wkrótce, że skutki tych wyborów - oprócz głównego, gdzie wybieraliśmy po której stronie się opowiedzieć - są właściwie jednopoziomowe, tzn mają tylko jedną konkretną konsekwencję, bez kolejnych, kaskadowych zmian (czyli np

jeśli wieśniacy zabijają Abigail, to później w jej chatce będzie jakaś inna guślarka, ale dla gracza nic się poza tym nie zmienia, bo będzie ona robić to samo co Abigail, gdyby żyła

). Sądziłem, że grę będzie można przejść kilka razy, zmieniając decyzję w kluczowych momentach, a dzięki temu odblokują się zupełnie inne, nowe questy, a nie tylko warianty obecnych, ale niestety to ma miejsce tylko w przypadku głównego wątku, a więc można zrobić sobie zapis w bodajże IV Akcie, i trzy razy skończyć końcówkę.

 

No i Odmęty to całkowita pomyłka (fabularna) i można śmiało z gry usunąć. :|

Odnośnik do komentarza

No właśnie - to niczym nieuzasadniony i właściwie na siłę wplecony przerywnik, totalnie odstające klimatem od reszty. Można by powiedzieć, że darmowe DLC ;)

 

Jeśli chodzi o sam rozdział, to rzeczywiście, może się podobać, jako element całości, mimo świadomości że istnieje (ciężko było w tyle lat po premierze się od tej wiedzy uchować), wywołał u mnie reakcję WTF ;)

Odnośnik do komentarza

Tak obiektywnie patrząc to pierwszy Wiedźmin był dosyć przeciętną grą. Gdyby nie powszechny hype i popularny pierwowzór przeszedłby moim zdaniem bez większego echa. Słabe rozwiązanie walk, systemu rozwoju postaci, brak szybkiej podróży, przeciętna grafika. Nawet jak na 2007 roku ta gra nie zachwycała, CDP miał dużo szczęścia że stała się takim przebojem i dzięki temu dostaliśmy dwie kolejne, wspaniałe części.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...