Skocz do zawartości

Centrum FM zawiesza dzialalność


GPR

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.centrumfm.org/news-1868,Centrum_FM_zawiesza_dzialalnosc.html

 

Przeczytałem i się przeraziłem.

Na forum mamy:

 

  • 422531 Napisanych postów
  • 12125 Wszystkich użytkowników

nie można tak tego bezpowrotnie wyżucić do kosza.

Skoro kończycie działalnośc to przecież można dać to forum na serwer bezpłatny. Wiem że przeniesienie bazy danych i postawienie nowego IPB nie jest rzeczą prostą i przyjemną jednak naprawdę szkoda zaprzepaścić tyle materiału i lat pracy.

Wiadomo że na nowym serwerze forum nie będzie tak śmigało ale chociaż będzie. Lepsze to niż czekanie na wygaśnięcie umowy z hostingiem i całkowita kasacja forum.

Nawet jeśli braknie moderatoów a administrator postawi na forum krzyżyk to nadal będzie tu kopalnia wiedzy na temat starszych wersji gry.

Jeśli nikomu nie będzuie sie chciało moderowac forum to można je zostawić tylko do czytania i zamknąć możliwość pisania nowych postów.

Poza tym może za jakiś czas ktoś się sam znajdzie i będzie chciał kontynuować działalność forum.

naprawde szkoda by było gdyby taka ilośc informacji poszła by do kosza

 

Odnośnik do komentarza

Serwer zmienialiśmy, nawet całkiem niedawno, ale nieaktywnych kont obecny MT nie kasuje - za poprzednie jednak ręczyć nie mogę, musiałby się odezwać ktoś inny. Odezwij się do mnie na PW ze swoim starym nickiem, zobaczymy, czy da się coś zrobić.

Szczerze mówiąc to nie wiem jaki miałem wtedy nick jednak możliwe że ten sam. Logowanie miałem przez adres poczty.

Ale spokojnie. Dam sobie radę na tym koncie.

Odnośnik do komentarza

Ja ciąglę będę pisał, że CFM nie może się pójść kochać! Ludzie kochani, pomogę jak mogę. Toż to symbol naszej sceny (a nie CMRev czy cuś) i nie może iść tak o w piach. Ja kiedyś tam zaczynałem zabawę ze sceną i naprawdę pokażę co mogę by tylko przywrócić CFM do życia. Mam nadzieję, a widać to po komentarzach, że znajdzie się wiele innych osób do zrobienia tego samego.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Hosting jest wykupiony do 10 marca. Nie bardzo rozumiem Szkodi, o czym mówisz. Pisało już do mnie kilka osób w sprawie CFM i zawsze odpisywałem. Nie zawsze oczywiście pozytywnie reagowałem na propozycje w stylu "oddaj stronę, może ją ogarnę". Zwykle na prośbę o konkretniejszy plan działania nie uzyskiwałem już żadnej odpowiedzi. Nie chodzi o to, że chcę za stronę jakieś pieniądze - chodzi o to, że chcę ją oddać w ręce osoby odpowiedzialnej, która będzie chciała dalej prowadzić serwis. Ostatnio Robson poważnie przymierza się do szefowania na stronie - widać, że ma pomysł, chce się zaangażować. Ja na razie udzielam mu niezbędnych informacji, przekazuję dostępy do forum, serwera. Jeśli zatem chciałbyś pomóc w powrocie CFM, to napisz do niego. Ja na pewno będę coś tam pomagał, ale to będzie zaledwie kilka godzin w skali tygodnia. Więcej nie mam.

 

W każdym razie domena będzie na pewno opłacona, a jeśli tak się wydarzy, że zabraknie pieniędzy na serwer - cała zawartość serwisu zostanie przeze mnie zgrana na dysk, żeby nic nie zginęło.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie tylko jaki ma cel reanimowanie CFM. Chyba, ze chodzi tylko o wlasna satysfakcje. Patrzac na to, co sie dzieje na "polskiej scenie", to wydaje mi sie, ze CMRev i ForumCM zdecydowanie nam wystarczaja. CMRev funkcjonuje tylko dzieki Ceyvolowi i spolecznosci, ktora udalo im sie wytworzyc. Po stronie plusow nalezy wpisac jedynie dodatki z nizszymi ligami w Polsce i jakies tam uaktualnienia skladow. Wedlug mnie, prowadzenie strony w sposob jakie CFM bylo prowadzone (nacisk na newsy, teksty) po prostu sie wypalil i kontynuowanie tego nie ma najmniejszego sensu. Juz nie jeden raz byla proba wielkiej mobilizacji, pisania tekstow, newsow, analizy taktyk, a odzew byl niewielki. Jedynie taktyki jakos sie sprawdzaly. No chyba, ze ktos ma zupelnie inny pomysl na reaktywacje CFM, wtedy moze cos z tego bedzie.

Odnośnik do komentarza

Świat się zmienia, internet się zmienia. Na pewno nie da się robić tego tak, jak dziesięć, czy nawet pięć lat temu. Użytkownik nastawiony jest na szybki dostęp, proste treści, wszystko musi mieć położone na złotej tacy. A i tak nawet nie podziękuje. Zdecydowanie nie ma sensu pisać obecnie opowiadań, czy kilkustronicowych analiz taktycznych. Ale jestem prawie pewien, że takie działy jak "Taktyki", "Talenty", czy "Grafika" zawsze będą miały powodzenie, bo... zapewniają prosty i szybki dostęp do potrzebnych dla gracza rzeczy. Z całym szacunkiem, ale CM Rev i Forum CM zapewniają co najwyżej jakieś nie najlepszej jakości minimum, nic ponad to. Dobry, nowoczesny i mądrze prowadzony serwis w moim przekonaniu znalazłby sporą grupkę stałych czytelników.

 

Nie mówię jednocześnie, że ja stworzę taki nowoczesny serwis - nie mam czasu, motywacji, pieniędzy i czego tam jeszcze. Ale jak widzę, że jest grupka osób, które chcą jeszcze spróbować (i zobaczą jakie to trudne zadanie!), to daję im zielone światło. Mnie też zależy - pewnie z sentymentu - żeby CFM działało jak najdłużej. A może się uda ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...