Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie kogoś kto nigdy ni używał Visty.Czy naprawdę jest to tak kiepski system, że warto kupić lapka bez systemu i zainstalować xp-ka. Na niektórych lapkach to trudna sprawa. Czy bardzo odczuje uciążliwość tego systemu grając w FM-a z 3072 Ramu? Pozdrawiam.

 

Ewentualnie, czy taki coś starczy, żeby zainstalować na kompie XP-ka.

sterowniki SATA do WinXP

Odnośnik do komentarza

Ja podam swoją opinię dotyczącą wszystkich nowych produktów MS. System jest przyjazny po 2h spędzonych na skonfigurowaniu go pod własne potrzeby (UAC, graficzne wotryski, widoki itp.). Szczerze to najwięcej powodów do narzekania mają osoby, które mają słabe kompy a porwały się na Vistę (wydajność), albo mają piraty i nie mogą pozbyć się pewnych problemów (przykład błąd z DHCP po zainstalowaniu SP1 itp.). Ogólnie kierunek moim zdaniem jest jeden, warto poczekać na Windows 7, który jest znacznie zoptymalizowaną Vistą. Jeśli czekać nie możesz to lepiej kupić oryginalny system (nawet Vistę) niż piracić. Moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza

Ja mam vistę 64bit i nie narzekam na wydajność etc, uważam że działa mi szybciej na lapku, core2dou 1,6GHz+4Gramu+nv 8600M. FM działa przyjemnie, nigdy nie przekroczyłem zużycia ramu rzędu 3gb. Jednak co męczy to fakty, że "repozytorium przydatnych starych sterowników, a może się kiedyś przydadzą" ma 17gb, co jest niefajne...

Odnośnik do komentarza

Dużo grzebać w systemie? Jako totalny newbie zainstalowałem i wsio skonfigurowałem w ciągu max 2-3h, z czego większość czasu spędziłem na zabawie z efektami, czyli czy aby na pewno mam wszystkie włączone. ;> Siec? Hmm podłączyłem kabelek działa, ściągnąłem stery od intela do wifi i działa. Jedyny problem to z kartą graficzną miałem, nie mogłem jej zainstalować, rozwiązaniem było ściągnięcie pierw akutaliazacji gdzie były stery i działa.

System banalny w obsłudze. Jest jednak parę problemów, czasem coś nie działa z nie znanych przyczyn. Przykładowo, włączam sobie netsoccera, każę grze zapisać hasło, jest ono zapisywane w pliku na hdd, i caly czas wywala brak dostępu mimo, że wszystkie prawa są dobrze ustawione. :/

Inna sprawa to czasem mam problem ze stronkami koreańskimi, gdzie są jakieś filmy na żywo puszczane, coś IE nie działa, albo WMP, nie wiem dlaczego, może czegoś nie zainstalowałem...

Odnośnik do komentarza

Aha, i jeżeli w laptopie jest nagrywarka DVD LG to mogą być problemy.

 

I jeżeli system jest taki prosty, to jak obejść 'zabezpieczenie' partycji systemowej? Większość programów do ściągania (p2p choćby) nie daje możliwości, żeby cokolwiek tam zapisać. Trzeba ściągać na drugą partycję i dopiero przerzucać na systemową.

Odnośnik do komentarza
Dodawanie systemu operacyjnego

W wierszu polecenia wpisz:

bootcfg /copy /d opis systemu operacyjnego /ID#

gdzie opis systemu operacyjnego jest tekstowym opisem (np. Windows XP Home Edition), a # określa identyfikator wpisu rozruchu w sekcji systemów operacyjnych w pliku BOOT.INI, którego kopię należy wykonać.

 

 

Wszystko pięknie tylko jak to wpisuje to wyskakuje coś takiego :

ERROR: Invalid Argument/Option - 'XP'.

 

 

Co robić?? Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza

W moim Gatewayu mam wgrany system Windows Vista 32-bit (przeinstalowywałem z wersji 64-bitowej). Całkiem niedawno próbowałem zainstalować XP, niestety mimo formatu lapka dostawałem informację w postaci niebieskiego ekranu śmierci. Moje pytanie brzmi - istnieje możliwość, że mój komputer nie akceptuje starszych systemów operacyjnych (bo takim go stworzono :P)?

Odnośnik do komentarza
Pytanie z kategorii lamerskich. Na 4GB systemie Windows XP 32-bitowy powinien instalować się normalnie :-k ?

Zainstaluje się normalnie, ale ze względu na ograniczenia 32 bitowego systemu będzie w stanie obsłużyć tylko 3GB RAMu ;)

 

A przy 64 - bitach ( XP ) będzie ok. ? tzn. obsłuży całą pamięć czy tylko Vista ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...