Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

k***a, zaraz się wścieknę. Kupiłem laptopa ACER TravelMate 7320. Zainstalowany jest przez producenta jakiś LINUX. Jak chcę zainstalować Windowsa XP, to lap/program instalacyjny nie wykrywa dysku twardego. WTF??

Bo Windows nie widzi partycji linksowych :D

Musisz najpiew scalić dysk i sformatowac np. Ranish Partition Mangerem. Możesz to także zrobić z płyty instalacyjnej Linuksa, który masz zainstalowany w laptopie.

 

 

OK. Obszedłem go VISTĄ :-) Vista widzi partycje linuksa :-)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Pytanie techniczne. Chcę zmienić obudowę kompa. Posiadam oryginalne Windy (2x) których nalepki mam na obecnej obudowie. Podejrzewam, że nie odkleją się bez uszkodzeń i stąd pytanie. Co z Windą? Czy mogę zmienić obudowę i spokojnie dalej korzystać z systemów, pomimo braku naklejek na nowej? Czy można dostać nowe nalepki do tej samej kopii Windy? Jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Pytanie techniczne. Chcę zmienić obudowę kompa. Posiadam oryginalne Windy (2x) których nalepki mam na obecnej obudowie. Podejrzewam, że nie odkleją się bez uszkodzeń i stąd pytanie. Co z Windą? Czy mogę zmienić obudowę i spokojnie dalej korzystać z systemów, pomimo braku naklejek na nowej? Czy można dostać nowe nalepki do tej samej kopii Windy? Jak to wygląda?

generalnie z tego co wiem sprawa wyglada tak, ze bez naklejeki lamiesz licencje, najklejki po przyklejeniu sa praktycznie nieodklejalne (bardzo latwo sie niszcza), a nowych naklejek Microsoft nie wydaje.

 

jesli masz naklejke na obudowie to wnioskuje, ze jest to Windows na licencji OEM. kazda zmiana komponentow w komputerze powoduje utrate tej licencji... w praktyce, jak widac nawet zmiana obudowy.

 

jak nie nakleisz tej popierzonej najlejki to zapewne grozi Ci w sumie jedynie proces cywilny ze strony Microsoftu za zlamanie licencji (w praktyce malo realny) - nikt Cie nie bedzie scigal za posiadanie nielegalnego oprogramowania, bo wszedles w jego posiadanie legalnie i zakladam, ze mozesz to wykazac faktura i nosnikiem z Windowsem.

Odnośnik do komentarza
generalnie z tego co wiem sprawa wyglada tak, ze bez naklejeki lamiesz licencje, najklejki po przyklejeniu sa praktycznie nieodklejalne (bardzo latwo sie niszcza), a nowych naklejek Microsoft nie wydaje.

 

jesli masz naklejke na obudowie to wnioskuje, ze jest to Windows na licencji OEM. kazda zmiana komponentow w komputerze powoduje utrate tej licencji... w praktyce, jak widac nawet zmiana obudowy.

 

jak nie nakleisz tej popierzonej najlejki to zapewne grozi Ci w sumie jedynie proces cywilny ze strony Microsoftu za zlamanie licencji (w praktyce malo realny) - nikt Cie nie bedzie scigal za posiadanie nielegalnego oprogramowania, bo wszedles w jego posiadanie legalnie i zakladam, ze mozesz to wykazac faktura i nosnikiem z Windowsem.

Mam oba nośniki. Faktura za XP na pewno jest, gorzej może być z Win98, bo już masa lat minęła. :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bardzo proszę o poradę :D Jestem posiadaczem kompika jak na fotce ;)http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...ca4deedce2.html

 

Pytanie brzmi: czy instalować Windows server 2008 enterprise /wygrany w konkursie :clap: wiec nic nie kosztuje / czy zostać na xp z sp2? Chodzi mi o obsługę 64 bitową no i jak ewentualna zmiana przełoży się na szybkosc np FM-a :D

 

Z góry dzięki za porady:)

Odnośnik do komentarza

Używanie Windowsa Server jako desktopa? sam nie wiem...

 

64 bity na szybkość fm'a się nie przełożą, gdyż ten nie jest robiony z myślą o 64 bitach, przynajmniej tak mi się wydaje :-k Jednak, jeżeli fm jest robiony pod 64bity to powinien ostro przyśpieszyć :]

 

 

 

bTW

6001.18000.080118-1840_amd64fre_Server_en-us-KRMSXFRE_EN_DVD.iso

2539.9 MB

Download

 

6001.18000.080118-1840_x86fre_Server_en-us-KRMSFRE_EN_DVD.iso

1793.9 MB

Download

 

Skąd te różnice :o

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, nie znam się, nie orientuje się. Dlatego pytam, zostałem zastrzelony informacją, że żeby mój nowy cudowny komp działał optymalnie musi być x64, Ty natomiast chcesz zostać moim najlepszym przyjacielem i powiedzieć ze ni huhu nie jest potrzebny. Prawda ?

Odnośnik do komentarza

Grunt to wprowadzić klienta w błąd, by nie wiedział o co chodzi... Forn, jeżeli sobie zakupisz ów windowsa to może uzyskasz jakiś skok wydajności, ale wątpie w to, gdyż XP pod 64 jest strasznie nie dopracowany. Jeżeli będziesz chciał w pełni wykorzystać swoje 64biity to radzę Tobie pomyśleć o Viście, aczkolwiek sam sobie odpowiedz, czy chcesz tego... Ogólnie dobre wykorzystanie 64bitów oferują jedynie UNIXy.

Odnośnik do komentarza

64bitowego XP czy Vistę? Na mój gust XP 64bitowy to strata kasy, gdyż jest strasznie niedopracowany. Vista 64, no jak w końcu ludzie zaczna pisac programy pod 64bity to beidze coś lepiej, a tak to nie znam żadnego programu, który by wykorzystywał 64bity. Sam system TEORETYCZNIE powinien być szybszy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...